Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Suzuki GSR 600 Vs Yamaha Fz6 Fazer

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız aslında. Avrupa'da tek tük Fazer ve GSR gördüm, tüm Avrupa'da. Ama her taraf Kawasaki Z serisi ile dolu...
    Avrupa 2006 Motosiklet Satışları
    -
    -
    -Yamaha FZ6S/N - 25.254( burda her iki modelin toplamı var dikkat!!!)
    -Suzuki GSR 600 - 19.963
    -Kawasaki Z 750 - 18.745
    -
    -
    Rigel bu yazının sebebi sanırım 2006 yılında motosiklet satışlarıyla ilgili rakamlardan kaynaklanıyor. 2006 yılında z 750'nin eski kasası vardı yeni kasasına 2007 yılında kavuştu. Ayrıca eski kasası olmasına rağmen z 750 ile gsr arasında okadarda uçuk bir rakam yok. Fz6 hakkında ise o rakamlar hem fazer hemde fz6 naked modellerinin toplamının satışını gösteren rakamlardır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    @ ErTech ne yaptın abi ya
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı croner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzgün dis"piri"tör firma kim var peki sizce? Ben z-motodan zaten şikayetçiyim, ama hepsi hakkında kötü şeyler duymaya alışmış durumdayım, iyi denebilecek varmı aralarında sizce? Korlas? Beldeyama? Borusan? Honda?
    Ben digerlerine düzgün demedim burda kötünün iyisine seçmeye çalışıyoruz. Forumumuzda birçok kawasaki kullanıcısı var onların şikayeti üzerine ben bunu söyledim. Ayrıca o z 750 'nin fotosunu ekleyende bir z 750 sahibi ve fanatiğiydi ona regmen sırf bu dispiritör firma yüzüden daha sonra z750 nin yeni kasasını almak yerine 600rr almıştı. Ayrıca 5-6 ay önce bir üyemiz er6n için 4-5 ay parça bekleyince oda motorunu degiştirme kararı almıştı.

ERGENE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B-King
    GSR kullanıyorum 1,5 yıldır, max. hız 250km gördüm. Her kezin fikri vardır ama tecrübesi yoktur dikkat et yalış yönlendirilme. Naked kullanmayı gerçekten düşünüyorsan ikiside seni memnun eder.
    THRACE

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    eğer şehir içinde kullanacaksan ve hıza çok meraklı değilsen er6n öneririm sana , istediğini alacağından emin ol hem de gsr ve fazere göre %40 daha az yakar hem de iyi bir performans alırsın , ha 4 silindir sesi istiyosan o ayrı mesele...

bandit07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MIO
    Tabiiki Suzukı Tabiiki Gsr 600...

Er6-N Aynı Fırmada Calıştığım arkadaşımın vardı yaklaşık 25.000 yaptı Er-6N ile...2 sılındır 600cc 72 beygir guzel son limitleri 200 210. ama Z-moto yuzunden servıslerının musterı memnunıyetının kotu olması..... ve tarzını beyenmedıgım ıcın tercıhlerım lıstesınde olmadı...Kawasaki olmasıda buyuk sebeb tabıkıde...

dıyer bı arkadasımda da er-6n vardı satıp Fz6 aldı...
    bu vesileyle Fz6 yı test etme ımkanım oldu test derken 2 3 tur atma ımkanım oldu vaktım yokdu.... guzel motor ama GSR 600 e göre Sorunları olan bı motor...yakıt konusunda yakıcak abi 4 sılındır motora bınıyorsun 98 beygır 600cc okadar para werıyorsun 20 30 da fazla benzın parası verıcez yanı...

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    GSR ile benzin almak harici 1200 km (Elazığ - İstanbul ) arasını durmadan geldim hiç yorulmadım ( yaş 22 ). Yani oturuş pozisyonu olarak yorucu bir motor değil. Son hız olarak ise 242 gördüm. ( motor göstergesi 242 idi GPS e bakamadım ama nerden baksanız +20 gösteriyor.) Fiyatıda uygun sayılır yani alınası bir motor. Fazer'a 10 km falan bindim. GSR a alıştığım için ilginç geldi ilk kullandığımda özellikle gidonu çevirdiğimde dönmeyen farlar İkiside seni üzmeyecek makineler ikisindede pişman olmassın
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Yahu böyle tartışmaları okuyunca insanın motor alası geliyor

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125

Şeytancım, Motosiklet'i icat ettiğin için sana minnettarım...

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Hornet bir başka zaten..

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GSR600'ün de egzost sele altı paşam.

Bu arada bu iki motor aynı tarz değil.
    Birbiri ile nasıl mukayese edebiliyorsunuz anlamış değilim.

FAZER ile gidin CBF600 falan karşılaştırın bence.

GSR600 ile de Hornet'i falan...

Bu akşam bu ikinci konu, frklı tarz motorlar birbiri ile mukayese ediliyor.
    Anlamadım gitti.
    "Ben sabahtan beri ne diye yırtınıyorum???" diyesim geldi.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    farklı bi bakış açısı olsun:
    xt 125 ten sonra iki motora da geçmeyin
    2 silindirli bi naked tercih edin derim.
    bunda da en iyi seçimlerinden biri moto guzzi breva (model adı bu olması lazım)
    olacaktır.
    100 hp ye geçmeden önce 50-60 hp güçte makineler kullanmak hem daha keyifli hem de verimli olacaktır.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaklaşık 22000 km dir fazer600 kullanıyorum,rutin bakım ve değişen sarf malzemeler haricinde sadece bir kere tps sensörü için servise gittim,onuda garanti kapsamında değiştirdiler,fazerin sorunlu olduğunu iddia eden arkadaşlar sorunları maddeler halinde yazarsa memnun olurum,zira benimde gsr ile ilgili bildiğim sorunlar var,şunuda söyleyeyim ben aslında fazeri aldığım zaman koyu bir gsr hayranıydım,o zamanlar pek kimsede yoktu,sıfırına yetişemediğim için 2.eli de olmadığı için fazer aldım,kullandıkça sevdim fazeri,beni hiç üzmedi,sürat denemesi yapmadım ama bir keresinde gerçekten acelem olduğu için hızlı giderken 2 kişi 241km/h gördüm göstergede,belki daha uygun şartlarda 250km/h de gören olabilir ama bu süratler kolay yapılmıyor,bu kadar sürat hastası olanlara da kesinlikle racing tavsiye ederim,çünkü 2 motorda 200 üstü süratler için uygun değil bence.bana göre fazerin artıları ise;

-10.000 kmlik bakım aralığı
    -yedek parça fiyatları daha uygun
    -yakıt tüketimi benim kullanımımla 6-6,3 lt arası(çok kasarsam şehirlerarası 4,5 ltye indirebiliyorum,ama sadece bir kere denedim,genelde devirli kullanır tadınıda çıkartırım)
    -rüzgar koruması iyi,180 km/h ye kadar oturuşunuzu değiştirmeden tahammül edebiliyorsunuz
    -aksesuar seçenekleri daha bol sanki
    -daha kalıplı duruyor(boyum 1.86)

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Valla arkadaşlar abartı yok..GSR 220 gider diyenlerede söyleyecek sözümde yok..Benim makina replaya girene kadar 253 gösteriyor..Bende GSX-R 1000 de var..inanın GSR nin hakimiyeti,,yol tutuşu,,rahatlığı başka..ilk kalkışlarda özellikle ilk 50 metrede binliklerin çoğunu deliyor...denemesi bedeva..GSR 250 yi corp deyi görür...esas fazer alınır aynadan GSR ye bakılır hayelleri kurulmasın..bakarım diyen buyursun gelsin baksında görelim..Uyurken bende bir çok hayal görüyorum..ama uyanınca gerçek dünyaya hoş geldin..Şunuda belirteyim,,hiç beğenmediğim,,tipi hoşuma gitmeyen bir makinaydı ,,hasbel kader bir rastlantı soncu aldım,,ama iyikide almışım..

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Zorbir tercih gerçekten.Bende burdaki yorumları dikkatlice okuyorum.İlerde bu iki motordan birine geçmeyi düşünüyorum.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)