Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA ybr 125 mi yoksa kanuni freedom 200 mü alsam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne 90 i ne 100 ü hacı hafif egimli yolda 122 görmüştür benim ybr em bunu sana kanitlardim ama elimde foto makinesi yada vidyo kaydi yapabilecek bi cihaz yok.... yoksa bu bi gercek yani ben o motorun 30 bin km den sonra daha kolay bi şekilde 120 km ye ulaşacagina inaniyorum...

freedomu kötülemdim kötülememde benim karşi çiktigim ybr ile kıyaslanmasi fredomun kırk fırın ekmak yemesi gerek ybr ile ayni cümlede kullanilmasi için fredoom 140-150 yapsa ne olcak kontrolsüz güç güç degildir
    122 görmüşsünüzdür.İnanırım. İllede fotoya gerek yok. Fakat neden freedomun 40 fırın ekmek yemesi lazım? Ben de bunu anlamıyorum Bence bu motor verilen parayı hakediyor. Seri motor, vibrasyonu çok çok azaltmışlar. Balansör sistemi var ve bir de vida bağlantı noktalarına lastik takoz yerleştirmişler. + Tüm vitesleri doldurabiliyor.Diğer çin malları gibi vibrasyondan gevşeyen hiçbir vidası olmadı! Tüm samimiyetimle söylüyorum.Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eger motora evden işe işden eve arada hafta sonları yakın yelerse geziler,fazlada zorlamam diyorsan(burada zorlama kelimesi hep orta devirlerde kullanım degil.yani mantıklı kullanım.Gerektigi yerde gerektigi vites devir hız gibi)fazla km yapmam diyorsan ve birazda motordan anlıyorsan fredom u tercih etmende bi anormallik yok ama arada fazlada bir fiyat farkı yok ybr ile.üstelik aynı motor aynı şase birtek grenej var 3400 ytl.grenaj 400 ytl.Bak ben ybr kullanıcısıyım.bakım aralıgı 3000 km.Sübop ayarı diye bişey bilmiyorum.100000 km yi devirdim daha motor yağ yakmıyor.Sinyal ampülüm degişmedi,lastik göbek bilyalarım degişmedi,debriyaj balatası degişmedi,gaz teli degişmedi.debriyaj teli degişmedi, KM TELİ BİRKEZ DEGİŞTİ,akü bitti zannettim korna çalmıyor diye meger kornadanmış akü taktık orjnl aküsü duruyor arada şarz ediyorum;He her ybr de aynı olacak diye bişey yok.Çin malı kötü diyede bişey yok.Kaliteyi fiyatda belirlemiyor.Fiyat yalnızca satıcının belirlemedigi piyasanın zorladıgı birşey.Şimdi 200 cc lik motoru 2.000 ytl verselar aynı marka 125 cc ligi kaça verecek.2.000 ytl ye sattıgı malın garanti kapsamında her teknık arızası nı finanse edebilecekmi.Fredom da en begendigim lastik ebatları.Kese senin zevk senin.Ama al bi ybr çity derim.Begenmezsen satar fredom alırsın.Çok rahat takasa bile girersin.

arkadaşlar ben de 2 yılı aşkındır ybr kullanıcısıyım.yaklaşık olarak ta 20 ye yakın farklı motor kullandır.bunların arasında kanuni de var dı mondial de diğer çin malları da.yakın çevremde hemen herkesin motoru var ve bunların yanında dandik diye tabir ettiğimiz çin modelleri de var.ve sürekli olarak hafta sonları gezilere çıkar piknik kamp vs. yaparız.ve şimdiye kadar hiç birimiz yolda kalmış değiliz.gerekli bakımları sürekli yaparız ve yola çıkarız.ve mondial 100 denilen motor,kanuni windy,meudio 150 denilen çin marka scooter,hatta sym classic denilen bi başka marka da motorlar arasında mevcut.ancak şimdiye kadar (2 yıl boyunca aralıksız) hiç bir sorunla karşılaşıp ta bu motorların yolda kaldığını görmedim.gaz teli kopmaları ya da far patlamaları gibi sorunlar bir yana.ancak motorun yarı yolda kaması söz konusu olmadı.
    bu yazımı benim gördüğüm yaşadığım kadarıyla anlatmak istedim.hani herkes hemen hemen tüm çin motorlarını yerden yere vuruyor diye yazıyorum.evet kalite farkı muhakkak var.ki olmalı da aslında.ben keriz değilim ybr ye fazla para veriyorum diye.ama açıkça durum bu.
    ha bu arada (biraz uzun oldu özür dilerim ama) herkes hız konusuna geliyor ama aralarında en az sürate ulaşan 4 vitesli mondial 100.onun da hızı 90 gidiyor ve bu da yetiyor.benim motorum 120-125 görüyor ama ben fazla bu hızı görmüyorum bile.gerek yok.
    ve iletmek istediğim bir nokta var ne olursa olsun 2. el motor almayı her zaman ikinci planda tutmanız.0 almak onu ''SİZİN''kılıyor.siz yediriyorsunuz siz içiriyorsunuz.ve huyunu suyunu tamamen sizin karakterinizden alıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    tartışmalar almış başını gitmiş ben iki markayı kullanan biri olarak size yamaha ybr diyorum ...

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    arkadaşlar ilk başta tahmin etmiştim vede ettiğim gibi olmuş tartışma olacağını biliyordum bu tür konuların vazgeçilmez durumu bu

ilginiz için teşekkürler şimdi tercihlerime bide windy s eklendi önümüzdeki yaza doğru inş.. alıcam ama hangisini :D

ybr 125 ten biraz soğudum gibi sanki
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    bobcat pgo gmax
    kimse yoğurduna ekşi demiyo, herkesin motoru 1 numara. at sahibine göre kişner, neyı tartışıyoruz, aramızda kaç kışı motoruna, 5 sene bıniyo kı, kalitesini tartışıyoruz. kullandığımız araçların +ve-leri söyleyelim insanlar terçihleri kndi yapsın saygılar.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    ben olsam topic açmadan en yakın yamaha bayisine koşar ybr yi kapıp gelirdim
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı wedata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse yoğurduna ekşi demiyo, herkesin motoru 1 numara. at sahibine göre kişner, neyı tartışıyoruz, aramızda kaç kışı motoruna, 5 sene bıniyo kı, kalitesini tartışıyoruz. kullandığımız araçların +ve-leri söyleyelim insanlar terçihleri kndi yapsın saygılar.

sana katılıyorum kardeş aradığım kişi sensin freedom un var ama +/- yazmamışsın :s bi zahmet kardeş

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    ne 90 i ne 100 ü hacı hafif egimli yolda 122 görmüştür benim ybr em bunu sana kanitlardim ama elimde foto makinesi yada vidyo kaydi yapabilecek bi cihaz yok.... yoksa bu bi gercek yani ben o motorun 30 bin km den sonra daha kolay bi şekilde 120 km ye ulaşacagina inaniyorum...

freedomu kötülemdim kötülememde benim karşi çiktigim ybr ile kıyaslanmasi fredomun kırk fırın ekmak yemesi gerek ybr ile ayni cümlede kullanilmasi için fredoom 140-150 yapsa ne olcak kontrolsüz güç güç degildir
    sana katılıyorum kardeşim ben freedom kullandım bunu konunun açıldığı ilk gün söyledim ama bazı arkadaşlar beni yanlış anladı...
    daha dün bindim hemde racer modeline. motor 4500 de fakat gelin bide kendiniz görün makinadan nasıl sesler geliyo dedim şimdi altımızda parçalanacak :D

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Kumsal41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana katılıyorum kardeşim ben freedom kullandım bunu konunun açıldığı ilk gün söyledim ama bazı arkadaşlar beni yanlış anladı...
    daha dün bindim hemde racer modeline. motor 4500 de fakat gelin bide kendiniz görün makinadan nasıl sesler geliyo dedim şimdi altımızda parçalanacak :D
    hacı ne konuşmusum öyle ya lastik reklami gibi kontrolsüz güç falan
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    hacı ne konuşmusum öyle ya lastik reklami gibi kontrolsüz güç falan
    doğru ama o konuda sana hak veriyorum

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    yani öyle bir yorum yapıyorsunuz ki düz yolda giderken ön lastik bi anda yerinden çıkacak kafamıza geçecek veya şase ortadan ikiye ayrılacakmış gibime geliyor

arkadaşlar o kadar da koyun bir motor olmasa gerek burda aşırı abartılmış hayır yani ben 2 yıldır kanuni kullanıyor olmasam inanacam

sternboy
    demiş
    freedom 200 racer 200 ün grenajsızı heralde çünkü herşeyi aynı görünüo
    Yani.sag arka ayaklıktaki eksoz baglantı yeri duruyor.Bari içini doldurun kör tapa ile felan.Biraz ayrıntı.adamlar motorcu gözü ile bakmıyorlarki.mo ile başlıyor yaptıkları iş amantör ile bitiyor.Kesinlikle ybr.Kuryeyim 106.000 km deyim.2006 model.Motor açılmadı.Yağ yakma yok.Adamlar yol gitmek için motor yapmış.on numara az yüz no desem wc mi diyen çıkar.

Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    motorun kalitesini en cok o motoru kullananlar bilir mesela kurye arkadaşlar
    hani bize inanmıyorsunuz bari kuryeci arkadaşlarımıza inanın...

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    arkadaşlar kimse ybr ye dandik demedi ki ybr sağlamlığını kanıtlamış bir model bunu konu açarkende yazdım zaten

Motosikleti
    bobcat pgo gmax
    herkes motorlarını satsı hepimiz ybr alalım kasklar montlar da aynı olsun hepimiz aynı düşünelim sanki hermotor alan kurye arkadaşlar gibi 100000km yapacak yapıcı olalım saygılar

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kimse ybr ye dandik demedi ki ybr sağlamlığını kanıtlamış bir model bunu konu açarkende yazdım zaten
    o kadar bağırdık çağırdık milletle birbirimize girdik ve sen gittin tigrina aldın ? bari 2'sinden birini alsaydın da göreydik.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar bağırdık çağırdık milletle birbirimize girdik ve sen gittin tigrina aldın ? bari 2'sinden birini alsaydın da göreydik.
    haklisin hacı herif bizi bedavadan birbirimize soktu yademek tigriana hayirli olsun artık ne diyelim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    haklisin hacı herif bizi bedavadan birbirimize soktu yademek tigriana hayirli olsun artık ne diyelim
    Tigrina zaen vardı onu değiştirmek istiyor yanlışsam çok ezmeyin
    Ama ben olsam ybr alır paşalr gibi gezerdim

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    way way way beyler tigrina zaten benimdi deiştirmek istiyorum onun için bu konuyu açtım.

neden se konuyu okurken değilde konunun son sayfalarında profilime bakmışsın

Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tigrina zaen vardı onu değiştirmek istiyor yanlışsam çok ezmeyin
    Ama ben olsam ybr alır paşalr gibi gezerdim

helal kerdeşim halimden anlayan birisi çıktı seni bu sitede mod yapmak lazım :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)