Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

işe gidip gelmek için commuter motor alıcam

Motovento
    REKLAM ALANI
    1atasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Wiki 125İ
    işe gidip gelmek için bir motor almayı düşünüyorum. aklımda bir çok seçenek var. aşağıda belirticeğim şartlara göre motor tavsiyenizi bekliyorum.

1-ağırlığım 115 KG
    2-günde 20 gidiş 20 geliş 40 km yol yapıcam.yol ziftli mıcır yani kaymak asfalt değil ve çukuru tümseği bol.
    3-önceden vitesli motor kullandım biraz acemi olsamda hiç deneyimsiz ve bilgisiz değilim
    4-artçım olma ihtimali var ama çok yüksek bir ihtimal değil
    5-hızı sevmem sakin ve dikkatli sürüşe bayılırım
    6-yakıtta tutumluluk ve sorunsuzluk benim için en önemli maddeler.
    7-oturduğum yere YAMAHA KYMCO KEEWAY servisi 25 km
    HONDA 45 ve TVS servisi 55 km mesafede
    8-çok soğuk havalarda motora binilmeyecek özellikle don ve kar olunca kendi arabamla gidicem
    9-yılda max 10.000 yada 15.000 km yapıcam ve daha büyük bir motora geçilmeyecek gerekmedikçe motor değiştirilmeyecek tabi şuan böyle düşünüyorum gelecekte zaruriyet keyfiyete dönüşürse ss yada chooper alabilirim.

neyse birazda benim kararsızlığımız sebeplerini yazayım

CK 125 fiyat olarak çok iyi motor ama işçilik kalitelerinden korkuyorum.ayrıca vibrasyonun çok olduğu söyleniyor.
    YBR 125 aklıma en yatan motor ama tipini beğenemiyorum ve kymco dan 1000 ytl kadar pahalı olması 1000 ytl yi çöpe atıyormuş gibi hissetmeme neden oluyor.
    CBF 150 TVS den sonra tipi beğendiğim ikinci motor ama servisinin uzaklığı ve parça fiyatları beni korkutuyor.
    TVS Apache 150 gönlümdeki motor fiyatı biraz pahalı ama parça fiyatlarının uygunluğu 14 15 yaşındaki veletlerin altında bulunan diğer motorlara göre farklılık yaratması kiloma uygun olan performansı sağlaması nedeni ile çok istiyorum ama CBF gibi onunda servisinin uzakta olması ve parça servis konusunda daha kendini diğer motorlara göre ispat edememiş olması beni caydırıyor.

bu tip bir kararsızlık içindeyim bana yardımcı olursanız bende ilk motorumu alıcam. özellikle bı motorların bir kaçını kullanmış arkadaşlardan karşılaştırmalı yorum bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok mantıklı bi şekilde ihtiyacını açıkça belirtmişsin ..aradığın motor kesinlikle ybr 125 tir .. cbr125 i kafadan ele yol bozuk diye zaten demişsin ..cbf 150 lide iyi motor ama hem yedek parça fiyatı hem ybr ile aradaki gereksiz fark onuda eletir.

125 cc kategorsinde ybr cidden yıllardan beri oturmuş 2. el pazarı olan yedek parçada seni üzmeyecek sağlam bir alet.

durumum fena değil biraz daha çıkarım dersen 2. el temiz bi cbf 250 de bakabilirsin ama yine yedek parçada uçuk fiyatlar karşına çıkacak .. hoş yan sanayi parçaları var ama ..

ben senin durumunda kalsaydım ybr125 derdim..scoterler ufak teker olduğundan bozuk yolda güvenli bir sürüş sergilemeyecektir. comuterler genelde 110 cc onlardanda artçılı sürüşte performans alamassın ..

ya cbf 150 yada ybr 125 .. dediğim gibi deneyimlerime dayanarak seçimim ybr olurdu.. siyahı çok güzel duruyo bi bak derim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Öncelikle aramıza hoşgeldin..

YBR - CBF - TVS ; Üçü de Sana fazlasıyla yetebilecek motorlar..
    YBR Çok uzun yollar kat edebilen ; dayanıklı ucuz parçalı bir motordur..
    CBR ; Belki de Honda nın parcası en uygun oLan modelidir.. KM ler biter CBF Bitmez
    TVS ; Hiç kullanmadm ama kullanan arkadaslarımız cok memnun..Görünüş olarak da tatmin edici bir güzeLLiği var

Ne yaptın sen yaa ; nası tercih edilecek şimdi

Bu üçü arasından ben olsam CBF yi alırım.. Görünüş olarak da kalite olarak ve isim olarak da gönlüme o giriyor

Bu arada CBF yazacaktım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBF'in yedek parça fiyatları YBR'den fazla, ama aradaki fark 3 kat değil, parçalar maksimum %50 daha pahalı, çoğu parçanın da fiyatı aynı seviyelerde. Ayrıca iki motorun da sıfır fiyatları çok yakın. YBR 125 City 3.525, YBR125 3.449, CBF150 3.640 YTL. 115 veya 191 YTL de çok aşırı bir fark değil.

CBX/CBF250'nin yedek parça fiyatları ise çok uçuk, hiç bulaşma derim.

Diğer motorlar bir kenara, YBR-CBF arasında kalmak çok doğal bir şey. Ağır bir insana daha fazla torku olan CBF daha uygun. Arızalar dışında 4000km'de (3 ayda) bir servise gidip bakım yaptırmak lazım iki motorda da, ikisi de kolay bozulan motorlar olmadıkalrı için servisi çok kafana takmasan da olur bence.

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    eğer hız senin için problem değilse ki değil ybr yi tavsiye ederim..gerçekten sağlam ve ekonomik bir motor..kilonuza fazla takmayın bence bunu ybr ye bırakın üstesinden gelir merak etmeyin..performansı da güzel hız için değilse bile çekişte kuvvetlidir..yedek parçaları hakkında pek olumlu düşünmüyorum açıkçası ama periyodik bakımlarla bunun da üstesinden gelinebilir..kolay gelsin şimdiden..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Anlamadığım bir mevzu olduğu için maydanoz olmayayım dedim ama merak da ettim.
    Seçenekler bunlar mı sadece?

Örneğin şu motorlar ve benzerleri artık Türkiye'de satılmıyor mu?
    Ya da temiz ikinci el bulma imkanı yok mu?

Arkadaşın tüm sorularının cevabı bu aletin üzerinde mevcut.
    Üstelik tüm sorular ve cevaplarla beraber, arkadaşı,artçısını,ve yazılı tüm motorları da yükle üstüne çeksin.

Eğer yollar arkadaşın bahsettiği kadar kötüyse, bence iyi bir seçenek bu motor.

90 lı yılların başlarına kadar da kullandım hemen tüm modellerini.
    Hiç başımı ağrıtmadı.
    Basit bir motoru var.
    Parçası diğerlerine kıyasla bedava.
    Hatırladığım kadarıyla yağ haznesi de ayrıydı.
    Yani benzine yağ karıştırma derdi de yok...

Neden hiç adı geçmiyor diye merak ettim.

(evet nostalji yapıyorum bu akşam.)
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

2 zamanlıya ondandır.. yeni arkadaşlara göre 2 zaman malesef tu kaka.. ama en basit motordur. tamircisi çoktur. tarlada çift sürer bu alet. arkadaş sormadığından aklıma bile gelmedi. cbf i ybr yi apaçiyi üst üste koyar öle çeker bu alet.

hatta bide rus malı olanı vardı . oda öledir .. ıhs miydi neydi..rus yollarındagidiyo düşün yani daha diyecek bişi yok .. dağılan rus cumhuriyetlerine gidenler bilir orada yolların nasıl olduğunu..
    bide resimdeki model şaftlı dikatimi çekti nedir bu modelin adı.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Honda
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanlıya ondandır.. yeni arkadaşlara göre 2 zaman malesef tu kaka.. ama en basit motordur. tamircisi çoktur. tarlada çift sürer bu alet. arkadaş sormadığından aklıma bile gelmedi. cbf i ybr yi apaçiyi üst üste koyar öle çeker bu alet.

hatta bide rus malı olanı vardı . oda öledir .. ıhs miydi neydi..rus yollarındagidiyo düşün yani daha diyecek bişi yok .. dağılan rus cumhuriyetlerine gidenler bilir orada yolların nasıl olduğunu..
    251 MTZ gibi bişey olması lazım.
    Yalnız şaftlı değildi motor.
    O şaft gibi duran şeyler zincir koruması yanlış hatırlamıyorsam.
    Yine de uydurmayayım.
    Üstüne en son 90 ya da 91 yılında bindim.
    Kafamı kaldı bende.
    Hem 150 hem de 251 modelini kullandım.
    İkisi de çok zevkli ve problemsiz motosikletlerdi.
    Sonradan 301 modelinin çıktığını da biliyorum.

Bilmiyorum ben mi duygusal davranıyorum ama bu gün en son teknoloji motosikletlere biniyoruz ama o yıllarda bindiğim taka motosikletlerin zevkini vermiyor.
    (Sayın yöneticilerden derin bir iç çekme smileyi istiyoruz)

Ulem Yılmaz Erdoğan'ın bir şiiri geldi aklıma şimdi.
    Ben gidip onu bir dinleyeyim geleyim...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saftli gibi gozukupte saftli olmayan bildigimiz MZ olabilir mi bu ? Hani zinci korumasi olupta zinciri hic gozukmeyen motor
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım bir mevzu olduğu için maydanoz olmayayım dedim ama merak da ettim.
    Seçenekler bunlar mı sadece?

Örneğin şu motorlar ve benzerleri artık Türkiye'de satılmıyor mu?
    Ya da temiz ikinci el bulma imkanı yok mu?

Arkadaşın tüm sorularının cevabı bu aletin üzerinde mevcut.
    Üstelik tüm sorular ve cevaplarla beraber, arkadaşı,artçısını,ve yazılı tüm motorları da yükle üstüne çeksin.

Eğer yollar arkadaşın bahsettiği kadar kötüyse, bence iyi bir seçenek bu motor.

90 lı yılların başlarına kadar da kullandım hemen tüm modellerini.
    Hiç başımı ağrıtmadı.
    Basit bir motoru var.
    Parçası diğerlerine kıyasla bedava.
    Hatırladığım kadarıyla yağ haznesi de ayrıydı.
    Yani benzine yağ karıştırma derdi de yok...

Neden hiç adı geçmiyor diye merak ettim.

(evet nostalji yapıyorum bu akşam.)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    251 MTZ gibi bişey olması lazım.
    Yalnız şaftlı değildi motor.
    O şaft gibi duran şeyler zincir koruması yanlış hatırlamıyorsam.
    Yine de uydurmayayım.
    Üstüne en son 90 ya da 91 yılında bindim.
    Kafamı kaldı bende.
    Hem 150 hem de 251 modelini kullandım.
    İkisi de çok zevkli ve problemsiz motosikletlerdi.
    Sonradan 301 modelinin çıktığını da biliyorum.

Bilmiyorum ben mi duygusal davranıyorum ama bu gün en son teknoloji motosikletlere biniyoruz ama o yıllarda bindiğim taka motosikletlerin zevkini vermiyor.
    (Sayın yöneticilerden derin bir iç çekme smileyi istiyoruz)

Ulem Yılmaz Erdoğan'ın bir şiiri geldi aklıma şimdi.
    Ben gidip onu bir dinleyeyim geleyim...

Teklifiniz cok masumanede gözükse aslında adamın ocağına incir ağacı dıkmek üzeresiniz.

Bu motor otomobilden fazla yakıyor. Hakkını veriyormu evet veriyor ama amaç bu değil amaç ekonomi.

Madem hız sevmıyoruz madem ekonomi istiyoruz madem fazla beklenti de yok ehliyeti hic sormuyorum olmadığı belli. Ohalde aklın yolu 49cc olmalı.

Al bi mobilet tepe tepe kullan hatta dere tepe kullan banamısın demez kesene dokunmaz. Bisiklet parçası fiyatına ve işçiliğine heryerde yaptırabilirsin. Hoş şişme dışında pek sorunlarıda olmaz ya neyse neticede kul yapısı....

Saygılarımla...
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

öle zincir korumamı olur ya .. baksanıza keçeler var her iki uçtada.. şaft bal gibi işte

Motosikleti
    Honda
    Benim kafama da zincirin o tarafta ne işi var?
    sorusu takıldı.
    Hadi hayırlısı bakalım.
    Biraz hafızamı zorlayayım.
    150 lik olanda zincir gerdiğimi falan çok iyi hatırlıyorum.
    251 lik olanı hatırlayamadım iyimi?

Bizim Alp Tunay binmiyormuydu bunlardan bir tanesine bir aralar?
    Ona mı sorsak?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Biz yeni nesil bilmeyiz MZ falan Bizim bildiğimiz 2 zamanlılar Aprilia RS125 ve Derbi GP125'tir

Bir motoru kuryelerin kullanması şunlara delaletir:

1-Az yakıyor
    2-Sağlam
    3-Ucuz
    4-Kıvrak

Kuryelerin kullandığı motorlar TVS, CBF, YBR ve az da olsa CBR125, Windy 125, 150ZN gibi araçlar.

250cc 2 zamanlı bir motorla otomobil arasında çok tüketim farkı yok bildiğim kadarıyla, dolayısyla MZ251 ve 301'ler kuryelerde artık hiç yok.

Demek ki, işe gidip gelmek için bunlardan birini seçmek iyi olabilir

tabi 49cc mobilet de olur, 100cc Cub motor da olur (Cup mı Cub mı?).

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hah işte,o MZ ile ben 2.5 senede 87000 km yol yaptım.(sene 89-90 gibi)
    Aslen doğu alman malıdır.
    Yakıtı çok diyenlere=Murat 124 ün 3/1 i kadar yakıyordu 100km/3 lt gibi.
    Depoda benzin bitene kadar durmadan mola vermeden yol gittiğimi bilirim.
    4-5 saat sürdükten sonra bile üzerinden indiğinizde yorgunluk hissetmezsiniz.
    Aks mesafesi diğerlerine oranla kısadır,enduro keyfi yaşatır.

Evet o zincir korumasıdır,binlerce km yol yapsanızda sorun çıkarmaz,sık sık yağlama istemez.
    ilk zincirimi 60000 km de değiştirmiştim

Benzin deposuna yağ konmaz,yağ deposuna yağ konur.
    1 lt yağ ile 1200-1300 km giderdim.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bence içlerinde en mantıklısı ybr taklitlerinden sakınmak lazım tvs de güzel motor ama ben japon olmayan makinaya okadar para vermem isterse füze yapsın hintliler
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

heredot1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    bence TVS al madem 40 kilometre yol gideceksin günde.Tvs daha az yakıyor sınıfındaki diğer seceneklere göre.
    maşrabamız küçükse deryayı suçlamaya hakkımız yoktur

Motosikleti
    ck 125
    CK 125 te titreşim çok oluyormu acaba.fiyat açısından o daha uygun motor bakımından da ybr den cbr den aşağı kalır yanı yok.100 000 km garantiyi honda bile veremiyor.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    TVS önerirdim . Bende istiyorum benim yetkili servisi bana çok daha uzak .70-80 km tvs'nin servisi.

Yamahanın servisi ise 5 km kadar. Ama işte ybr tipsiz deposu kötü uzatılmış gibi ama kendini kanıtlamış bir marka ikinci eli var parçası bakkallarda bile varmış .

Hız performans istemiyorsun zaten ybr seni götürür derim ben

Alıntı gambler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CK 125 te titreşim çok oluyormu acaba.fiyat açısından o daha uygun motor bakımından da ybr den cbr den aşağı kalır yanı yok.100 000 km garantiyi honda bile veremiyor.
    O reklamlardaki garantilere çok güvenmeyin derim .
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teklifiniz cok masumanede gözükse aslında adamın ocağına incir ağacı dıkmek üzeresiniz.

Bu motor otomobilden fazla yakıyor. Hakkını veriyormu evet veriyor ama amaç bu değil amaç ekonomi.

Madem hız sevmıyoruz madem ekonomi istiyoruz madem fazla beklenti de yok ehliyeti hic sormuyorum olmadığı belli. Ohalde aklın yolu 49cc olmalı.

Al bi mobilet tepe tepe kullan hatta dere tepe kullan banamısın demez kesene dokunmaz. Bisiklet parçası fiyatına ve işçiliğine heryerde yaptırabilirsin. Hoş şişme dışında pek sorunlarıda olmaz ya neyse neticede kul yapısı....

Saygılarımla...
    arkadaşa katılıyorum ama katılmadığım bi nokta motorun şişme yapması 40 km ile şişme kesinlikle yapmaz ben mobylette i hiç durmadan 120 130 km kullandığım oldu hiç sorun yaşamadım çok ekonomik ayrıca yolda kalma riski
    % 1 ancadır
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

1atasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Wiki 125İ
    konu çok farklı yerlere gitmiş kimi mz 251 den bahsediyor kimi mobiletten arkadaşlar seçenekler belli CK 125 Speed 150 (yeni eklendi) YBR CBF ve Apache 150 başka motor bakmıyorum zaten efsane 251 mz konusunda ise benim arkadaşımda vardı zaten sürdüğüm vitesli üç motordan biri araba gibi yakar ama hakkını verirdi ama bana şuan böyle bir motor lazım değil bu arada speed 150 hakkında düşünceleriniz alabilirmiyim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler