Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

5 yılda Motosiklet kullanmanın Maliyeti ne olur?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı viravira26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadığım saatte 80-90 km ile giderken bi aksilik yaşandığında çin malları havaya uçacak diğerleri ne olacak. yani onları ne koruyacak. bence hava yastığı bile koruyamaz. bence burda iş tamamen kişinin kendi becerisi ve tercübesine kalmış. aksi haldi her iki motosiklettede sonuç kaçınılmaz.
    demek istedigim şuydu...
    çin motorlarında kalitesiz üretim yüzünden yolda her an başınıza birsey gelmesi muhtemeldir, gidon kırılması, tekerlek kopması, kayış kopması , dikiz aynasının yerinden cıkarak hızla sürücünün yüzüne çarpması sonucu yaşanan panikleme vs vs
    bunlar burada olan bir cok arkadasın başına gelmiş hadiselerdir.

yoksa herhangi bir motorla yapılmıs kazanın sonucları benzerdir. ama kazaya sebep verecek kadar kalitesiz bir motora asla binmem, onuda belirtmek isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Cok guzel bir calisma olmus, elinize saglik.

Istediginiz kadar tamir ettirin bakima sokun, bir Cinli motorun maliyetinin daha kalitelisinden daha fazlaya gelecegini hic sanmiyorum ki zira bir Honda'yi bir BMW'yi kendi servislerine gotururseniz cok maliyetli cikiyor.

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an 2006 mod.bir DL 650 kullanmaktayım 26.000km de,120km/s süratlerde ve 390kg gibi ortalama ağırlıkla max 15 YKR yakmakta hatta 13YKR'ye kadar düştüğüde oldu!yüksüz halde tabi!!
    yani,18,5-19lt yakıt ile yaklaşık 400-430km yol katedebiliyorum yedeğe düşmeden!
    ...
    Sadece şehiriçi kullanımdaki yakıt tüketimleri gözönüne alındı. Yoksa Honda Jazz ile uzun yolda 4.8 lt/100 km'yi gördüm şahsen. BMWF650GS için 3lt/100km değerlerinden bahsediliyor.

Lastik konusunda da max. 3 yılda bir yada 20.000 km'de değiştirilmesi öneriliyor. O nedenle lastik maliyetleri var.

Diğer tüm söylediklerinize katılıyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler