Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Suzuki DL650A V-Strom & Honda XL700V Transalp

Motovento
    REKLAM ALANI

Tolgacım hayırlı olsun. Bende 2 yıl forumu izledikten sonra üye oldum.
    Nilüfere de motor ehliyeti alıyoruz. Artık geriye bir ara gaza gelip motor almak kalıyor.

Makinen çok güzel görünüyor. Allah kazasız belasız sürüşler nasip eylesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu başlığı ağustos 2008 de ben açtım. Bir moderatörümüz 2006 daki bi başlıkla birleştirdi. Neyse uzun araştırmalar hayaller ve planlar sonucu Ramzey 200cc crossumu Aralık 2008 de sattım ve geçen ay boncuk v-strom DL650A mı aldım. İkinci el tertemiz bi makine. Allah herkese gönlündekini nasip etsin. Keyifli sürüşler dilerim...

İşte resimler...

Hayırlı uğurlu olsun kazasız,belasız binesin inş...
    Bu arada renk adaşıyız...))

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    benim gözümde sınıfının en iyisi hem asfalt hem toprak zeminde en iyi sonuç v-strom dl 650 kazasız belasız kullanın . .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Arkadaşlar içten dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim. İnşallah tez vakit sizlerde gönlünüzdekine kavuşur, uzun uzun yollar yaparsınız.
    Evet dikkatli olmaya çalışıyorum. Çok güçlü bir makina. Hele hele benim gibi sadece 3 yıl/10.000km.lik deneyimi olan bi kullanıcı için... Zaten yaza kadar alışayim motora diye bu kadar erken aldım birazda. Sakin sakin alışıp mayıstan itibaren yıllık iznime kadar marmarayı bitirmeyi planlıyorum. Kısmet tabiki

Alıntı yilmaz.kk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolgacım hayırlı olsun. Bende 2 yıl forumu izledikten sonra üye oldum.
    Nilüfere de motor ehliyeti alıyoruz. Artık geriye bir ara gaza gelip motor almak kalıyor.

Makinen çok güzel görünüyor. Allah kazasız belasız sürüşler nasip eylesin.
    Ooooooo kimleri görüyorum, Yılmaz kardeşim bu ne hoş süpriz. Teşekkür ederim. Sonunda harekete geçmenize çok sevindim doğrusu Allah sizede hayırlısıyla nasip etsin istediğiniz motoru..
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Gayet objektif bir şekilde 90 derece 2 silindirli motor her zaman üstündür diye düşünüyorum. Kullanması 4 silindirli makinelerden bile zevkli zaman zaman.
    Bu sebeptan Suzuki DL650 diyorum. Zaten yabancı sitelerde motoruna övgüler yağıyor.
    Hayırlı uğurlu olsun.

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Konunun başından beri Transalp'in yakıtı konusunda kimse net birşey söylememiş. Genellikle Transalp çok yakıyor deyip kestirip atılmış.
    2 hafta önce 2007 model Transalp'imi aldım. İlk ölçüm değerlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. %70 i şehiriçi olmak üzere 200 km de 35 TL lik benzin harcadı. Yani 100 km de yaklaşık 6 litre benzin harcıyor.
    Vstrom kullanan arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre vstrom 100 km de 5-5.5 litre harcıyor. Yani forumda bazı arkadaşların(hayatında her iki motosiklete de binmediğini düşündüğüm insanlar) dediği gibi Vstrom 3.5 litre yakarken Transalp 8-9 litre yakması gibi değerler tamamen gerçek dışı.
    Bu iki motosiklet arasından tercih yapacak arkadaşları bilgilendirmek amacıyla sizlerle paylaşmak istedim.
    Herkese sorunsuz sürüşler diliyorum.

yengec_86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600 f
    v_strom kullanıcısı olarak v_strom çok iyi bir makina tabiki transalpda iyidir bundan şüphem yok ama eğerki transalp alacaksan 700 cc'lik yeni kasaların wergisi daha yüksek bunada dikkat et ama V_stroma ağırlık wer 2007 öncesi v_strom la 2007 sonraki V_stromun motorları biraz daha farklı örneğin firen sistemi abs'li ve silindir başına çift buji şimdiden hayırlısı olsun

Bence de VStrom ama şu an ne alırdın deseler, tabiiki Transalp. Çünkü o km. Transalp 18.000, VStrom 22500 TL. 4500 TL farkı VStromun vergi farkı da yakıtı da kapatamaz

Motosikleti
    Vstrom '07
    Enduro tüm motorların melezidir, dele de melezdir, öyleyse dele de endurodur, enduro güzeldir, öyleyse dele de güzeldir...
    [COLOR="Blue"]Gemiler limanlarda güvendedir ama limanlar için yapılmamışlardır...[/COLOR]:cat:

Arkadaslar yeni kasa HONDA Transalp 700 'ün kullanıcısı varsa deneyimlerini yazabilirmi acaba ?
    sürüş, yakıt durumu vs.
    tşkler.

Motosikleti
    SWT
    Yeni kasa transalple 4-5 tur attım gerçekten zevkli bir motor, özellikle sesine hayran oldum.
    Ama ne yazık ki 5 vites, uzun yolda 6. vites aranıyormuş.
    Transalp 6 vites olsaydı sınıfında tek geçerdim
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    Alıntı Tenere600 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakir ama gururlu demiş ki:,

Uzun turlara çıkılacaksa kesinlikle Karbüratörlü Enduroları tercih etmek lazımdır.Çünkü Benzin kalitesi her yerde aynı değildir.Düşük oktanlı benzinler, motorunuza ciddi tamir masrafları açabilir.Tabi yanında yolda kalmanın vermiş olduğu dayanılmaz hafifliğide cabası. Tamiratı, temizlenmesi ve çıkabilecek olası, masraflara göre değerlendirirsek.Kesinlikle karbüratörlü, TA derim.

İki motoruda kullandım.

İşçilik, dış görünüş, konforsa konu V-Storm

Dayanıklılık ve uzun ömürse TA

Alıntı: http://www.hmk.org.tr/modules.php?na...uro+de%F0ildir
    kanımca gülmekten koptum.yinede AFRICA TWIN diyorum başka bişey demiyorum. TRANSALP güzeldir ama AFRICA TWIN daha güzeldir.
    2 teker tek ruh tek yol.

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun başından beri Transalp'in yakıtı konusunda kimse net birşey söylememiş. Genellikle Transalp çok yakıyor deyip kestirip atılmış.
    2 hafta önce 2007 model Transalp'imi aldım. İlk ölçüm değerlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. %70 i şehiriçi olmak üzere 200 km de 35 TL lik benzin harcadı. Yani 100 km de yaklaşık 6 litre benzin harcıyor.
    Vstrom kullanan arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre vstrom 100 km de 5-5.5 litre harcıyor. Yani forumda bazı arkadaşların(hayatında her iki motosiklete de binmediğini düşündüğüm insanlar) dediği gibi Vstrom 3.5 litre yakarken Transalp 8-9 litre yakması gibi değerler tamamen gerçek dışı.
    Bu iki motosiklet arasından tercih yapacak arkadaşları bilgilendirmek amacıyla sizlerle paylaşmak istedim.
    Herkese sorunsuz sürüşler diliyorum.
    Uzun zamandır Vstrom DL650 kullanan biri olarak şunları söylebilirim.
    Öncelikle olaya gerçekçi yaklaşalım.
    her iki motosikletin birbirlerine karşı bariz üstünlükleri ve dezavantajları mevcut.

Transalp uzun yıllardır piyasada olan ve sağlamlığını kanıtlamış bir motosiklet.
    DL650 2004 yılında piyasaya çıkmış olmasına rağmen oda sorunsuzluğu ve dayanıklılığı ile piyasada kendisine yer bulmuş olan bir motosiklet.

bu 3.5 litre olayları inandırıcı değil.full depo ile tamamı uzun yolda olmak üzere 100 km/h ortalama hız ile 480 km mesafeyi nasıl aldığını siz bile anlamazsınız.(hava,yük,yol şartlarına göre değişiklik gösterir)ortalama 4-5,5 L aralığında yakar.DL nin sıfır rakamının 22.500 lere çıkması da gerçekten abes bir durum.

ama ne varki eski kasa Transalp ile DL yi karşılaştırmaya kalktığımızda DL nin gerçekten yakıt ekonomisi anlamında Transalp in bir adım önünde olduğunu görürüz.

offroad kullanımda Transalp DL nin iki gömlek üzerindedir bu da bir gerçektir.

Yeni transalp i yakından detaylı şekilde inceleme fırsatım olmasına rağmen kullanmadım.kişisel görüşüm o durki malzeme ve plastik kalitesi DL ye göre daha vasat kalıyor.DL daha heybetli ve kaliteli işçiliğe sahip izlenimi uyandırıyor ( Transalp kalitesizdir demiyorum,öyle bir iddaam da yok )
    DL de beğenmediğim tek eksiklik ve kusur ABS olmasına rağmen firen hissiyatının daha zayıf olduğu izlenimini vermesi.Limitler dahilinde su ana kadar beni fren olarak ta üzmüş değildirler kendileri.

Kısacası şahsi görüşüm sudur.Kötü motosiklet yoktur.kötü sürücü vardır.
    insanoğlunun istekleri sınırsızdır,zevk ve kişisel tercih meselesidir gözünüze ve gönlünüze (kese olayınıda es geçmeyelim )hitap eden motosiklet en iyi motosiklettir.Önemli olan aynı güzellikleri ve havayı tenefüs edip,ortak olan zevklerimizdir,gerisi teferruattır.kalın sağlıcakla
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben transalp derim. Biri karbüratörü bile enjeksiyonlu değil demiş ama. Enjeksiyon demek sorun demek.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende zamanında iki makina arasında kalmıştım ama sonunda Suzuki DL650A V-strom seçmiştim.

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hortlicak sanırım

tüm sayfaları okudum ama yeni ta'nın yakıt verilerini bulamadım. internette de bulamadım. Yok mu hala site de yeni ta kullanıcısı???

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    hakkaten Bende merak ediyorum yeni TA nın yakıt verilerini .
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    son model transalplere asık oldum valla kımse kusura bakmasın cok şık bir enduro aksesuar listesi gayet iyi 700cc enjeksıyonlu gayet güzel bir enduro umarım ılerde sahıbı olurum suzuki dl650de iyi motordur kesın ama tipini sevmiyorum hiç gösterişli bir motor degil benım için tek eksisi odur...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    KAsa ve Motoru tam istediğim gibi TA birde yakıt tüketimini öğrensem tamam eskisi biraz fazlaymış ama bu son model ne acep?
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    TA'NIN yeni kasayı kullanan bir insan olmadan burdan yazıp tutmak kolay oluyor tabi eski modele bir sey diyemem ama yeni modeli test eden kullanan bir kişini düsünclerini almak güzel olur..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler