Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tercih sorunu....

Motovento
    REKLAM ALANI
    tolga77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sitenize yeni üye oldum, motorlar hakkındai görüşlerinizi zevkle okuyorum. 22 ekimde sınava girecem, motoru ise önümüzdeki bahara düşünüyorum....
    kafam biraz karışık. tarz olarak maxi scooter tabir edilen modelleri beğeniyorum, yalnız gerek bütçemin kısıtlı olması gerekse acemi olmam beni ucuz markalara yönlendiriyor. aklımdaki ilk modeller asya motor 150 t1 veya mondial zat 150 idi, fakat sitede konuyla ilgili yazıları okuyunca bu motorları kullnmak için biraz teknik bilgi bilmem ve elimin basit tamir işlerine yatkın olması, ve -servislerden ötürü- sabırlı olmam gerektiğine kanaat getirdim, oysaki ben yıllardır araba kullnamama rağmen silcek suyu dışında motorla işi olmayan, el beserisi konusunda son derece beceriksiz, ve servislere karşı çok anlayışsız bir kişiliğe sahibim...
    bu açıdan bakınca en azından daha kaliteli olduğuna inandığım, kore veya avrupa malı küçük scooterlara kayam daha mantıklı geldi bana....tabi fiyatı yine max 3000-3500 ytl olacak....
    keeway arn 125 veya daelim history 125 modelleri hoşuma gitti...
    şimdi size sorum asya motor veya mondiali elemek ve daha küçük scootere geçmek mantıklı mı sizce?
    önerebileceğiniz görece sorunu az olan servisi iyi olan marka model var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    var.SYM Joyride 200 Ve Dealim'in temiz ikinvi ellerine bir göz at.yada bahara kadar biraz daha kas ve bu motorların 0 km olanlarını al...

Ben SYM kullanıcısıyım ve tekbir sorunla karşılaşmadım.

Maxiscooter kullanmak isteyen bir insanın scooter kullanmak zorunda kalmasını istemem.

Bir önerimde yukarıda bahsettiğin motorlarla başlaman.Bu işlerden anlamıyorum demişsin ama elbet azda olsa anlaman gerekecek.Maliyeti iyice düşürüp 2.el bir asya yada mondial alabilir biraz piştikten sonrada satış sırasında çok daha az para kaybederek yeni birşeye geçebilirsin.Motosikletle arabayı karşılaştırma bende arabanın kaputunu açmamış bir insanım ama fırsat doğdukça motoru ve parçalarını tanımaktan zevk alıyorum...

3.250 ye sıfır km piaggio Liberty satılıyordu kampanyayla.iri yarı bi adam değilsen onada bir göz at istersen..

ne alırsan al dikkatli sür.hayırlı olsun.

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    hort!

25!

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    1990'lara kadar Türkiye'de araba almak isteyen iki marka arasında seçim yapardı. Maddi olanakları iyi olanlar, koyu renkli, Renault grubunu tercih ederken, nispeten daha düşük gelirli kesim Tofaş grubunu tercih ederdi.

Şimdi durum biraz farklı. Kullanım tarzına, görüntüsüne, ekonomik yada performans durumuna, kişisel zevklerine göre X markası içinde bile onlarca model var ki seçim yapmak gerçekten zor.

Öncelikle bir motordan beklentini çok iyi tespit edip, nelerden vazgeçemeyeceğini bilmen gerekir. Mesela ben motor alırken, "büyük tekerli" olması şartını asla değiştimem. Bu durumda, ne kadar güzel olursa olsun, ne kadar ilgimi çekerse çeksin, herkes tarafından "kesinlikle al" denilirse denilsin X marka Y model bir scooter alamam, almamam gerekir. Senin için "kesinlikle ekonomik" olması yada, "rahat ve sessiz" olması, "pratik "olması gibi kavramları kafanda netleştir. Yoksa benim gibi büyük tekerli bir kros motor alıp "titriyor bu" diyerek her fırsatta motorundan soğumak için bahanen olur.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hort!

25!
    yahu hort olmuş yazmamak lazımama genede hort mort güzel oluyor yazalım
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler