Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125mi 250mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    YABANCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar eminimki benim gibi çaylaklardan yeterince baydınız
    Fakat benim sizlere birkaç sorum olacak bu sorularımın cevabını alabilirsem motor camiasına 2 kişi daha eklenecek (ben ve sevgilim)

7 yıldır ehliyetli araba kullanıyorum 15 yıldan fazlada bisiklet(Eşşek kadar oldum hala vazgeçemedim)ama hayatımda mobilet ve scooterdan başka hiç 2 tekerli araç kullanmadım.

boyum 1.73 kilo 70 begendigim 2 adet motor var CBR 125 r CBF 250
    Bazı arkadaşlar CBF için daha erken diyorlar CBR içinse yorumlar malum
    max ayırabilecegim para 5.5-6 milyar.(motor konusunda kendime guvenemiyorum hız konusunda ).Genelde şehir içinde kullanıcam.Evim iş yerime 20 km.

Kızarkadaşım 1.63 49 kilo oda CG 125 le CBR 125 arasında kaldı hiç motorlu araç tecrübesi yok onun işyeri 35 km ayırabilecegi max 4-4.5

şimdi sizin engin tecrübelerinize dayanarak yardım istiyorum.
    yorumlarınızı ve önerilerinizi acemilerin anlayabilecegi basitlikte yazarsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr 125 cbf 250 arasında kalırsam tercihim cbf 250 den yana olurdu niye cbr 125 çok ufak bir motor (boyut olarak) üstüne bir kere bindim valla çok komik durdum üstünde ha ama benim ilk tercihim temiz bir xl 200 olurdu mademki yeni başlıyacam kontrolu en kolay sürüşü en zevkli olan modeli seçerdim bu marka ve bu cc de buda 200 xl olurdu madem cebimdeki para 5,5-6 eh o zaman xt 125 x yamahayıda şöle bir inceliyim diye düşünürdüm ama malum mevsim sonbahar ikinci elleride takip ederdim nakit cebimde nasıl olsa kral benim der ikinci eli sıkı takibe alırdım bu paralarada 500 cc civarı bir naked düşürülebilir er-5 gibi ama kawasaki olduğundan ondan hemen vazgeçerdim alacağım motoru tüm paramla almaktansa cebime alımsatım sorası en az bi 500 bırakır bu parayla şöle sağlam bir kask kış için bir yağmur geçirmeyen tulum eldiven falanda almayı kesin ihmal etmez ve kışında motorumu yatırmazdım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

burakara13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba!

Benim de henüz motorum yok ve araştırma aşamasındayım. Eğer mümkün olursa gelecek yaz önce ehliyetlenip sonra motorlanacağım. Buaradaki tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardır; ama ben kendi tercihlerimi söyleyeyim.

1) Ben de sizle aynı boylarda ve kilodayım. Eğer param yeterse CBF almak istiyorum. Benim sizin kadar bile tecrübem yok; ama en az 2-3 yıl, belki daha uzun süre motor değişikliği yapamayacağım. Bu kapsamda 250cc'lik bir motor daha tamin edici olabilir gibi geliyor. Tabii koşullar uygun olmazsa alternatifim ybr125.

2) Cbr konusunda bir şey diyemeyeceğim; ama bence Ybr125 cg'den daha güzel görünüyor. Bir de ybr'yle cg birbirine çok yakın aletler, cg biraz daha pahalı Yine de sonuçta zevk meselesi...

İkinize de şimdiden keyifli sürüşler ve mutluluklar elbette!

vardığım yer sınırlarımdır, özgürlüğüm yollarımdır...

burik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojin as125t yaza inşallah ybr olacak
    wallahi cbf250 bizde war ben bile zorlanmıyorum ama sen artisik yapacam dersen ayvayı yersin çekişli motor biz babamla iki kişi 140 yaptık bacaklarım tutuştu zaten fazla gitmiyo ama kullanışlı bir makine çokta büyük değil yeni başlıyorsan olabilir yani zorlanmazsın ama sadece dikkatli olmalısın seni yanıltabilen bir motor onuda ekleyim yoksa yeri yalayabilirsin

burakara 13 kardeşim senin için tehlikeli olabilir cbf bizde war çok kuwwetli boyuna aldanma bence sen en iyisi ybr125 al bende yaza alıcam ama kendimin olacak babam vermiyo bizde cbf warda bana yaramıyo çünkü motor ehliyeti yok bende yaza yaş tutuyo alacam a2 nasip olursa motorda gelecek ben 7yıldır kullanıyorum ben 125 nedir ufacık dedim bacamı kırdım 250deip geçme dostum istersen msndn konuşalım sana detaylı anlatayım burik06@hotmail.com

Sevgili arkadaşım. 125 cc motor alıpta daha sonra 250 cc yapayım diye uğraşma. O yüzden alınacak olan motor neymiş 250 cc. honda cbf güzel bir tercih olur. İlk defa motosiklete binecek biriside olsaydın tavsiyem aynı motor olurdu.
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

BBRR motor konusunda hakkaten pek bi fikrim yok sanırım xl 200 enduro tarzı bi motor Ankarada olmam nedeniyle honda bana cazip geliyo cbr konusuna gelecek olursak zaten ufak tefek bi adamım bende sevgilim benden de ufak belli bi kilometreden sonra uzun yola cıkmayı dusunuyoruz 125 cc lik motorlarla 1200 km deviren insanlar gordum forumda cbr uzun yolda problem yaratırmı?

cbf 250 yi 2-3 sene degistirmem die dusunuyorum ama eger alamassam bende cbr alıp bişince daha iyi bi modele gecebilirim.

forumda cbf yada twister kullanmıs olan varmı(sanırım model yılı farkı var arada)
    varsa ruzgarlık taktırmak bozarmı dengesini
    bide bu motorlar ne kadar yakar 125 250 cc cok farkedermi

cevaplarınız için simdiden tesekkurler

timtim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok malesef olcağada benzemior.
    arkadaşım bende de var cbf 250 :90 km ye rahatlıkla çkıyo yani 2500 cc motor için sonra yavaş yavaş 140 km ye doğru yol alıyorsun ama ilk başlayanlar rahat rahat başlayabilir okadarda sorun yapma şehir içi içinde ideal bir motor 1 haftada alışırsın...

sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm,125 napacan 250 varken

slm arkadaşlar ben 14,yıdanberi motorsiklet dünyasındayım ve şuan bir makine üzerine yogunlaşıyorum.DADYW DD250E9 COK GÜZEL MAKINA ÇİFT SİLİNDİR ÇİFT KARBÜRATÖR VE SU SOĞUTMALI AYKON.MOT,DA VAR TAVSİYE EDERİM TEL:0212.3473535 ARAYIN TAM CHOPPER.

Duncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım:(-
    (YABANCI)Bende fikrimi söyleyim.Benim 2-3 senelik Scooter ve Ybr 125 deneyimim var.Bende yaza doğru ER-5 alacağım.Aslında kafamda CBF 250 almak vardı.Ama beni çalıştıran hocam ER-5 al mutlaka dedi yaza kadar ER-6 geleceğinden ER-5 fiyatı düşecekmiş.Ayrıca cbf 250 ve cbr 125 1 ay sonra sıkılırsın demişti.Bide CBF 250 6900 ytl o kadar vereceğine biraz daha ekle ER-5 al derim.O yüzden Er-5 al.Uzun süre kullanırsın demiştir.O yüzden benim tavsiyem Kawasaki ER-5 yada Suzuki GS500 düşün derim. Kız arkadaşına da (tecrübesi olmadığından) Scooter tarzı birşey al derim.Mesela Piaggio Liberty 200cc tavsiye ederim.Fiyatıda uygun.

Burakara sana tavsiyem 125 ve 250likle başlaman özellikle 2006 Ybr'yi tavsiye ederim.Biraz estetik istersen Cbr 125 alırsın.CBF 250 iyidir ama fiyatı yüksek geliyor bana o yüzden 125likle başla sonra 500cc alırsın.

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Alıntı sonyakuza adlı üyeden alıntı
    slm arkadaşlar ben 14,yıdanberi motorsiklet dünyasındayım ve şuan bir makine üzerine yogunlaşıyorum.DADYW DD250E9 COK GÜZEL MAKINA ÇİFT SİLİNDİR ÇİFT KARBÜRATÖR VE SU SOĞUTMALI AYKON.MOT,DA VAR TAVSİYE EDERİM TEL:0212.3473535 ARAYIN TAM CHOPPER.
    Güzel kardeşim bu reklamı vermeden önce bi forum sayfalarını kontrol etseydin bu marka için açılmış bir topic ve içeriğinde 13 sayfa ile karşılaşırdın. Ama geç kalmış sayılmazsın bi göz gezdir artıları nedir eksileri nedir fikir sahibi ol bizim sitemizde her türlü marka uzun süredir araştırılıyor ve tartışılıyor
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    YABANCI, Benim düşüncem Honda Cbf250 alman sana daha uygun gelecektir 125cc bir makina alırsan kısa bir sure ıcınde makına az gelecek ama en azından bir 250cc lik makıne bir sure zamanını alacaktır sürermiyim diye düşüncelerin var ise mutlaka bir egitim almanı tavsiye ederim.

Kız arkadasın içinde alacagın en güzel motor kesinlikle Vitesli olursa Cbr 125r dır.
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

speed_mouse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Kardeş sana bendende akıl cbr 125 daha güzel ve karizmatik
    250lik motorun gücü fala olabilir fakat onu geçceğini sanmıyorum sen git 4.500ytl ver CBR al... en iyisi o

Ghost-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hala önümüzdeki sezon için ümitliyim 250 cc lik güzel şekilli motorlar gelmesi konusunda.Bence kız arkadaşına cbr125 alın.Sen bekle piyasayaa boyu normalcene sana uygun 125 yada daha iyisi 250 lik makinalar gelirse onlardan al.Gelmezse cbr 125 al. Benim kanım 125 cc güzel şekilli race motorun gelmesi alınır yapar onu.250 cclik gelmesi ise ömür boyu kullanılır yapar onu.600 cc makinalarda şekilleri dışında gözüm yoktur benim verseler kullanmam.

Hyosung gt250 die bi motor buldum tipi cok hosuma gitti hyosungu nası bilirsiniz
    parcası servisi varmıdır bide kim satar bu motorları nerde satar kullanmıs olan varmı
    forumda arattırdım bulamadım bide bilenler twisterla karsılastırabilirmi.
    buraya cevap yazarsanız ayrı baslık acmak zorunda kalmam simdiden tesekkurler.

yaw varmıs forumda kusura bakmayın simdi buldum

Duncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım:(-
    Alıntı YABANCI adlı üyeden alıntı
    Hyosung gt250 die bi motor buldum tipi cok hosuma gitti hyosungu nası bilirsiniz
    parcası servisi varmıdır bide kim satar bu motorları nerde satar kullanmıs olan varmı
    forumda arattırdım bulamadım bide bilenler twisterla karsılastırabilirmi.
    buraya cevap yazarsanız ayrı baslık acmak zorunda kalmam simdiden tesekkurler.
    Hyosung gt250 güzel motordur.Ama fiyatı bana göre yüksek ve tr'ye yeni gelen marka 7000tl 250lik alacağıma 1000tl daha ekler sıfır ER-5 alırım.Yada 2.el Er-5 ve GS 500 alırım.Sakın yanlış anlama sana zorla er-5 sattırmaya çalışmıyorum.Ama bence Er-5 pişman olmayacaksın.
    Sana 2.el Er-5 lerin fiyatı içeren adres aşağıda bu adrese bak.Orda 2004 model temiz er-5 var.4000km'de

http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/!adfound.DoIt_NewV4

HYOSUNG MODEL FİYATLARI
    GT650R, 10.900, YTL.
    GT650S, 10.500, YTL.
    GT650 Comet,9.700, YTL.
    GT250, 6.700, YTL.
    GV650, YTL.
    GV250, 6.600, YTL ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler