Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 125...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    Arkadaşlar dün yeni başlayacak bir arkadaşımla beraber max 250 cc motosikletlere bakarak motorcuları gezerken 125 cc lik hava soğutmalı 5 vitesli 11 bg 9nm tork gibi değerleri olan ama son derece yakışıklı Megelli marka motorlara rastladık! Racing, naked ve de supermoto şeklinde 3 tipi mevcut. Denilene göre mayıs ayı gibi 250cc lik versiyonları da gelecekmiş! Dıştan görünüşü güzel olan, kaliteli hissi uyandıran makinalar! Uluslar arası web sitesi çok sade ve yazılana göre 3 senelik bir firma galiba! İngiliz firmasıymış ayrıca... Kullanan, bilgisi olan varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim! Herkese çok teşekkürler!
    07 EEE 31

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Selam arkadaşlar.
    125M supermotoyu bundan 15 gün önce aldım. Ciddi anlamda yorumlarım var.
    Motor öncelikle işçilik ve görüntü olarak güzel. fakat üzerinde can taşıdığımız düşünülürse alınması düşünülecek hatta alınmayacak bir motor.
    1-) Motoru ilk aldığım günlerde motor ısındıktan sonra rölantide durmama stop etme gibi problemleri vardı. Sağolsun ki Camgöz motor bana 4 gün sonra bulunduğum çevrede ve yakın illerde yetkili servisin olmadığını söyleyebildi. Yetkili servis olayı tamamen sınıfta kaldı. işi bilen motor tamircisi arkadaşa baktırdım yeni motorda benzin otomatigi arızalıymış. motorun benzin ,hava vs hortumları bayatladığı için çatlama yapmış değiştirdik motoru sağlıklı çalıştırabildik. motorlar 2010 model olduğu için bayatlamış borular..
    2- Arıza sendromunu atlattıktan 2 gün sonra gezmeye çıktım. Motor yolda giderken arkadaki tek amortisörün üst bağlantı vidası (şase bağlantı yeri olan değil, yayı sıkan pasolu klilit vidalı olan kısımgevşek ve sıklmadığı için amortisör üst taraftan bıraktı dengemi kaybettim ve motordan düştüm.
    3- Motorum için parça istediğim 5 günde kargo zor geldi. Neden olarak PTT posta hesabı ile çalışıyorlar ve kargoyu 2 gün sonra gönderebildiler. Sitede verilen telefonlara ahmet ,mehmet isimli sarı çizmeli mehmet ağalar açıyor.ve kargoya şirket ismiyle değil kagoyu paketleyenin adı ile veriliyor. Doğal olarak kargodan camgöz motordan kargo bekliyorum diye sorduğumda böyle bir kargo yok diyebiliyorlar. kargo süresi 2 gün olunca 5 gün parçayla yattım parçayla kalktım.
    Genel yorumum şu ki;
    1-)Distribitör firma çok çok çok zayıf
    2-)Motorda üretim ve teknik hatalar mevcut.
    3-)Servis ağı yok
    4-)Yedek parça transferi hızlı değil karadüzen çalışıyorlar.
    Aslında tüketici haklarına göre ayıplı mal sınıfına giriyor ve motorun yenisinin değişmesini bayiiden talep edebilirim. neden yapmadığım konusuna gelince gelecek olan motorda da aynı sorunlar çıkarsa..

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı Frequency_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.
    125M supermotoyu bundan 15 gün önce aldım. Ciddi anlamda yorumlarım var.
    Motor öncelikle işçilik ve görüntü olarak güzel. fakat üzerinde can taşıdığımız düşünülürse alınması düşünülecek hatta alınmayacak bir motor.
    1-) Motoru ilk aldığım günlerde motor ısındıktan sonra rölantide durmama stop etme gibi problemleri vardı. Sağolsun ki Camgöz motor bana 4 gün sonra bulunduğum çevrede ve yakın illerde yetkili servisin olmadığını söyleyebildi. Yetkili servis olayı tamamen sınıfta kaldı. işi bilen motor tamircisi arkadaşa baktırdım yeni motorda benzin otomatigi arızalıymış. motorun benzin ,hava vs hortumları bayatladığı için çatlama yapmış değiştirdik motoru sağlıklı çalıştırabildik. motorlar 2010 model olduğu için bayatlamış borular..
    2- Arıza sendromunu atlattıktan 2 gün sonra gezmeye çıktım. Motor yolda giderken arkadaki tek amortisörün üst bağlantı vidası (şase bağlantı yeri olan değil, yayı sıkan pasolu klilit vidalı olan kısımgevşek ve sıklmadığı için amortisör üst taraftan bıraktı dengemi kaybettim ve motordan düştüm.
    3- Motorum için parça istediğim 5 günde kargo zor geldi. Neden olarak PTT posta hesabı ile çalışıyorlar ve kargoyu 2 gün sonra gönderebildiler. Sitede verilen telefonlara ahmet ,mehmet isimli sarı çizmeli mehmet ağalar açıyor.ve kargoya şirket ismiyle değil kagoyu paketleyenin adı ile veriliyor. Doğal olarak kargodan camgöz motordan kargo bekliyorum diye sorduğumda böyle bir kargo yok diyebiliyorlar. kargo süresi 2 gün olunca 5 gün parçayla yattım parçayla kalktım.
    Genel yorumum şu ki;
    1-)Distribitör firma çok çok çok zayıf
    2-)Motorda üretim ve teknik hatalar mevcut.
    3-)Servis ağı yok
    4-)Yedek parça transferi hızlı değil karadüzen çalışıyorlar.
    Aslında tüketici haklarına göre ayıplı mal sınıfına giriyor ve motorun yenisinin değişmesini bayiiden talep edebilirim. neden yapmadığım konusuna gelince gelecek olan motorda da aynı sorunlar çıkarsa..
    senin anlattıklarına göre bence hiç bi sıkıntı yok bunları siz sorun olarak görüyosun bi bakıma haklsıınız ama her motorda yaşanan tipte sorunlar..

1.firma sana daha servis ağı yaygın olmayan motora 5 gunde kargo ile parça gönderdiyse dua etmen lazım yamahacılar 1-2 ay beklemekte.
    2.üretim hatası deil vida sıkılmamıs veya titreşimden gevşemiş her motorda olası bi hata.
    3.servis ağıyok sadece buna katılıyorum
    4.parça transferinin daha ne akdar hızlı olmasını bekliyosun ucu kökü 5gün bence senin bu yazdıklarının hiç bir tutarlı yanı yok.

ayrıca fabrika üretim tarihinden 2 sene sonra satılmayan motorlarda karıncalaşma olur özellikle plastik parçalarda bunalr dikkate alınmalı...
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin anlattıklarına göre bence hiç bi sıkıntı yok bunları siz sorun olarak görüyosun bi bakıma haklsıınız ama her motorda yaşanan tipte sorunlar..

1.firma sana daha servis ağı yaygın olmayan motora 5 gunde kargo ile parça gönderdiyse dua etmen lazım yamahacılar 1-2 ay beklemekte.
    2.üretim hatası deil vida sıkılmamıs veya titreşimden gevşemiş her motorda olası bi hata.
    3.servis ağıyok sadece buna katılıyorum
    4.parça transferinin daha ne akdar hızlı olmasını bekliyosun ucu kökü 5gün bence senin bu yazdıklarının hiç bir tutarlı yanı yok.

ayrıca fabrika üretim tarihinden 2 sene sonra satılmayan motorlarda karıncalaşma olur özellikle plastik parçalarda bunalr dikkate alınmalı...
    Ellerine sağlık çünkü beni yazma zahmetinden kurtardın.

Söylediklerine 1e1 katılıyorum. Ki arkadaş hangi şehirden kargo beklemiş de 5 günde gelmiş bence bu da önemli...

Yok mu başka bu motor hakkında yorum yapabilecek KULLANICI ??
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)