Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mondial mct 250'mi/skygo sg 250-4 mü

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar aranızda yeniyim öncelikle merhaba ben motosiklet alıcam ama bu iki model arasında kaldım sizce hangisi daha iyi ve neden görünüş olarak skygo hoşuma gitti ama pek bilgim yok yani kullanan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

skygo sg 250-4

mondial mct 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Skygo nun Modeli Telif Haksız bir model oldugu için Kopyalamayan çinli marka yok

Benim tercihim servis vs. ve Görünüm Bakımından Mondial olurdu
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    mondial 250 mct 2007
    ıkısınde de problemler olucak. ben mct 250 kullanıyorum. motora hersey dahıl 500 ytl masraf yaparsan mukemmel olur. ama guzel motor mct. benı yolda bırakmadı hıc. arasıra arıza oluyor ama ufak seyler. maalıyet en fazla 15 mılyon oluyor basıt sorunlar. bıde zıncır gevsetır. cınlı alacaksan sekıl olarak servıs olarak tavsıye ederım. cok servıs var ama guzel servıs cok az. ben yetkılı servıse goturmuyorum artık guvenmıyorum. umarım yardımcı olmusumdur
    mecho[B][I][COLOR="MediumTurquoise"][/COLOR][/I][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    kesinlikle seçimini mondial'den yana kullan..

Motosikleti
    KYMCO AGİLİTY 125
    slm arkadaşım şimdiiden motorun hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim ikiside hoş gzöüküyo tabi görüntü biyerekadar önemli önemli olan aldıktan sonra sorunsuz binmek kullanan arkadaslar daha çok yardımcı olur ama ben olsam şu durumda mondıalı secerdım parca ve servi sbakımından avantajlı görüküyo

yorumlar için saolun arkadaşlar mondial olcak galiba...

Motosikleti
    mz 251
    mondial ve skygo birbirinin aynısı hatta fotokopisi üzerlerindeki motor da aynı sadece birinde mondıal birinde skygo yazıyor ben olsam skygo yu secerdim servisi boşver hepsi aynı zaten normal tamircide bakar cünkü mondıal arka tel kırıyor skygo çelik jant olduğu için öyle bir sorun olmaz
    müzisyen agırsiklet şampiyon

CTRL_1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modifiyeli KAISAR 200
    Her iki modelde bir birinin aynı denile bilir. Servisi kafaya takma , zaten sürekli bozulan parçalar garanti dışı oluyor . Servis olayınıda bisiklet tamircilerine bile vermişler , motoru tamire götürünce o parça şuranın galiba diye müdahale etme gereği duymamıza sebep oluyorlar. Bana kalsa hiç birini alma eski bir mz veya java al ( 500-750 YTL. ) hiç üşenme parçalara ayır veya usta ayırsın , çatıyı sanayiye götür istediğin değişikliği ( 100 - 300 YTL.) yaptır. Çatıyı ve istediğin parçayı boya veya boyat (50 - 100 YTL. ) sonra ustaya (50 - 100 YTL .) toplattır . Canavar gibi kimsede benzeri olmayan ruhu olan bir motorun olsun. Unutmaki motorcu demek sadece parayı verip motor alıp Km yapıp mangal keyfi yapan insan demek değildir. Orjinalini bozma laflarına aldırma başkasının değil kendi hayallerinle yaşa. Ayrıca bu siteyi ziyaret eden tüm motorculara söylemek istediğim bir şey var onuda burdan söyleyeyim . Motorumuz var diye spor yapmaktan ( yürümek - koşmak - .....) vaz geçmeyelim bu forum sayfalarını 1 seneden fazla takip ediyorum gezi resimlerine falan bakıyorum şunu gördüm ki motorcularımız gün geçtikçe kilo alıyorlar . Eski resimlerinde tığ gibi gördüğüm bir çok motorcu arkadaşımız göbek yapmış durumda . Bunda da gezilerde yakılan mangalların ve gittiğimiz yerlere ait tatlıların payı büyük.

skygo' tip olarak bence mondialden daha iyi motoru 2. el bakıyorum yani büyük bi ihtimalle garantisi olmucak bu iki motosikletin güç farkı varmıdır mondial biraz daha tanınmış bi marka diye ona daha çokmu güvenmeliyim ?

Motosikleti
    kanuni racer200
    Benım tavsiyem kanuni tiger olur. bende kanuni racer var cok mennunum servis ve yedek parça sıkıntısı yaşamazsın kanunide
    hem daha şık ve estetik bir motosiklet.

Dört teker bedenimi iki teker ruhumu taşır...!:farao:

Motosikleti
    mondial 250 mct
    ben eski 250 öct kullanıcısıyım hala kapımın onunde mctm bana 3 mılyar masraf cıkardı ama hala fazgecılmezım şimdi skaygo 250 var ve ılk gunden rolantı sorunu yasadım 4 bınde calısıom kafasına gore deısıor cok sıkıntılı bence mondial şaşma :D
    250 mct (kırmızı) 06 mıp 78

BoLu

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial ve skygo birbirinin aynısı hatta fotokopisi üzerlerindeki motor da aynı sadece birinde mondıal birinde skygo yazıyor ben olsam skygo yu secerdim servisi boşver hepsi aynı zaten normal tamircide bakar cünkü mondıal arka tel kırıyor skygo çelik jant olduğu için öyle bir sorun olmaz
    ikisi arasında çok fark var. iyice incelemenizi tavsiye ederim.
    bende mondial derim
    1. neden:
    ön lastik ince çok daha dengeli
    2. neden:
    gereksiz parçaları yok üzerinde.. gereksizden kastım şu sadece hız göstergesi ve benzin ışığı var sağlam çalışır.. sky go gibi modellerde benzin led gösterge var çabuk bozuluyor devir saatleri falan kalitesiz plastikten zırıltı çıkarıyor.

mondialin torku güçlü bu nedenle zincir sıkıtın olur. birde gömlek ve krank rulnlarında ki pay çok az. aşırı sıkıştırmalarda rulman özellikle küçük gelip dağılıyor. 2 kez motor kitledi yiğenim ama gerçekten sıkıştırıyordu.

birde telli jant klasik havası veriyor

resim biraz büyük yakından inceleyebilmeniz için..
    gerek lastikleri gereksi gidın bakımından japon modellere daha yakın duruyor.
    çantalı biraz hantal duruyordu.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dış görünüş aynı ama içi asla öyle değil. şu ana kadar söktüğümüz hiç bir çinlinin motor aksamı aynı çıkmadı jilun çelik mondial ramzey hepsinin şanzımandan tutta piston koluna kadar herşeyi farklı. ucuz ve kolay bulunan parça bakımından MCT den yana oyum benim. 3,5 yıldır kullanmaktayım 31000 km civarındayım hala da biniyorum.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    kesinlikle skygo ya bulaşma derim.illaki bu iki model arasında seçim yapacaksan mct al.hem tipi eşsiz diğer modellere göre.hemde yedek paraçadan yana sıkıntı çekmezsin..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

blue_dolunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa - Muğla - Çanakkale / Biga / Karabiga
    Motosikleti
    Suzuki VS 800 İntruder ve Yakında Yamaha R1 & R6
    Dostum mondialden şaşma derim gercekten motosiklet super ben 3 haftadır kullanıyorum 2200 km oldu yaptıgım masraf sadece yag degişimi guvene bilecegin bir servis bul
    Ben memnunum bende arkadas tavsiyesiyle aldım görüntüsünü degiştirmek elinde
    Simdiden güle güle kuullan kazası suruşler dilerim
    Motosiklet Sürmekle Motorcu Olunmaz ....... ÖNCE SAYGI
    Zekeriya 09 BB 192 - 16 JV 250 (0544 909 35 83)

Yollarda VE Gönüllerde Görüşmek Dileğiyle....

Ramzey QM 250 ile kıyaslayacak olsak hangisi acaba

bendede skygo 250cc war gitmesine gidiyor ama ikinci eli alırken dikkat bu motor cin malı hor kullanandan alma belli eder zaten parca sıkıntısı biraz war izmirde kampana demirini bulamadın anasını satim ama skygo 2.5 senedir sorunsuz biniyorm motorda sıkıntı yok ama ...

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    bana kalırsa ikisinede bulaşma git gv 250 al derim 250cc klasmanında üstüne yoktur çok torklu bi makinedir ve bi okadarda seridir ve ne mondial gibi nede skygo bunlardaki titreşimin onda birini bulamazsın eve şimdi bunlardan pahalımı dersen evet pahalı gv 250 piyasası 4500 5000 arasında belki pahalı gelebilir ama karar senin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)