Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cg125 titan-Mz 251-Çinli kroos

Motovento
    REKLAM ALANI
    sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    İş için değil zevk için bineceğim.Siz sayın site sakinleri cevap verin lütfen!Eli tornavida tutan bu kardeşiniz hangisini alsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Dostum bence cg125'i al,diğerleri ile uğraşamazsın..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    cg 125 al işini götür derim................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBF 150ı
    güncel...!

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    çinli bir kros motosiklet.. ankarada ilk piyasaya çıktıklarında bir kaç kurye arkadaşım almıştı ama içlerinde memnun olanı görmedim. hatta birisi daha ikinci haftasında motorun indiğinden falan bahsetmişti..

cg125 adı honda temizini buursan neden olmasın. rahat rahat binersin. kullanması mz e göre daha kolay, çinlilerle kıyaslanmayacak kadar da kaliteli..

mz 251.. önclikle mz kullanmış biri olrak sana tavsiyem şu.. yerli mz lere pek bakma. alacaksan 90 91 model alman mz lere bak. etz 251 gerçekten çok güzel, çok kullanışlı, çok keyifli bir motosiklettir.
    ancak temizini gerçekten temizini bulman gerekli..
    eğer hiç deneyimin yoksa biraz tehlikeli senin için.. çünki alet ciddi anlamda seri. belki de bizdeki 250 likler sınıfındaki en seri motosiklet. ibrenin son gösterdiği hıza çıkarken hiç uğraştığımı hatırlamıyorum. gazı açıyorsun ve hemen hızlanıyor. oturuş pozisyonu güzel, eski de olsa karizması diğerleri ile kıyaslanamaz bile.. ama yağ yakıt oranını ayarlayabilmek gibi sıkıntılarda yaşayabilirsin..

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    cg 125 in ölüsü yeter çinlilere...

cg 125 gerçekten güzel bir motor sürekli görüyorum bu motorları çok sağlamlar.;)

Motosikleti
    CBF 150ı
    güncel...!!!!!!!!

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    bazıları titanı mzin yanında motor sanıyor heralde. zevk için kullanacaksan mzi al motorculuk hayatında özel bi motor olsun. bu kadar söylüyorum
    Now the world is gone. Im just one.

derbici_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC
    bencede kardes mz al mz cok super buda race granazı takıp gezen var yaa cok serıler ınan

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    mz güzeldir. Java da düşünebilirsin. Ama ben olsam Titan ı alırdım çünkü konfor olarak yakıt olarak sağlamlık olarak hepsinden önde. ama yok ben benzini dert etmem sen güçten bahset diyorsan tabiki de mz.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Çinli kros temizse niye olmasın,özellikle zongshen zealsun sa alınabilir.İyi bak ama,km si az olsun,bakımları yapılmış mı,serviste çok kalmış mı vs..
    Titan dünyanın en sağlam motoru herhalde.Sorunsuz binersin.
    Mz ise çok seridir,gerçek motosiklettir,yağ ve benzini çok tüketir.Ben pek yatkın olmadığımdan uğraştırıyor oldukça,ha bir de ustalar şımarık,buna dokunmamak için çok nazlanıyor,parçası ucuz tamiri zahmetli olduğu için kar edemediklerinden heralde.Yalnız başına uğraşman gerekebilir kısaca.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Bak arkadaşım titan ile mz arasında kararsız kalmışsan..

titanı hiç kullanmadım. bildiklerim ise şunlar..
    küçük bir motosiklet
    albenisi yok
    parçası ucuz, ucuz bakım masrafı
    sağlam, güvenilir
    iş görür yolda bırakmaz

mz e gelince
    oldukça seri ve güçlü sınıfındakilere göre
    parçası ucuz, ama baktıracak iyi usta bulman zor
    temizini bulursan çok sağlam ve güvenilir
    kullanışı ve sesi keyifli; acemilikte burnundan getirebilecek kadar teferruat sahibi (öğrenene kadar bolca motoru boğarsın yarım saatte bir on dakika beklersin, günde bir buji değiştirirsin yağ yakıt oranını ayarlayamazsan)

kişisel olarak verdiğimiz tavsiyeleri bırakıp kendi fikrince en doğru seçimi yapmanı temenni ederim. önemli olan bize göre neyin doğru olduğu değil sana göre neyin doğru olduğudur.

vakti zamanında daha küçük, daha güçsüz, daha az sorunsuz (ki mekanik olarak belki de ankaradaki en temiz mz e sahiptim), daha kolay öğrenilecek bir motosiklet alsaydım dediğim oldu.
    ama mz e bindiğim zaman tüm bunlar sis bulutu gibi birden dağılıyorlardı.

kendi adıma mz kullanabilmiş olmaktan, öyle güzel bir motosiklete sahip olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. eğer hondayı almış ve satmış olsaydım benim için hiçbir değeri olmazdı.
    ama hala mz i sürdüğüm anılarım geliyor gözümün önüne.. sesini özlüyorum zaman zaman.

yani eli tornavida tutan arkadaşlarıma söyleyebileceğim tek şey, elinin başka şeyler tutmaya da alışkın olması gerektiği tabi mz i almaya niyetliysen.. tek tornavida kurtarmıyor ne yazık ki

ne alırsan al keyifle kullanabilmeni temenni ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler