Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Beat mi, Piaggio Fly 100 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    nickelaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Honda Beat sahibi biri olarak motorumdan gayet memnunum. Ancak çok yakın bir arkadaşım Beay ile Fly arasında karar vermebilmiş değil. Sizden ricam bu iki model arasında hangisinde karar kılmamız konusunda bize yardımcı olmanız. Şimdiden çok teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkiside iyi motor, karşılaştırma yapmak güç. Yalnız Beat'in piyasası daha hareketli, satarken avantajlı olur.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,
    yarama tuz basmayın ben Beat imi özledim, satan aklıma ne edeyim Fly modeli bilmiyom, ben sadece Beat biliyom
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    kendinde beat kullanıyon daha niye soruyon beat tan iyi olamaz arkadaşının aklına gir beat aldır kafası ağrımaz beat çok sağlam kimse beat tan şikayet etmiyo ben hiç duymadım..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    yani beat daha cok duyulmuş digeride saglam makina ama beatin piyasasi cok hareketli 74 bin km de aktiva görmüştüm 2003 modeldi saglam yani

Motosikleti
    honda beat
    bencede beat yagını zamanında degiştir yeter arkana bile bakma

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    beat al beat fly in tipi hiç güzel değil ve çok tutan bir model değil kız motoru gibi
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,
    yarama tuz basmayın ben Beat imi özledim, satan aklıma ne edeyim Fly modeli bilmiyom, ben sadece Beat biliyom
    Hocam beat sayfasında beat'i yerden yere vurmuştun "beat çelişkiler yumağı diye" şimdi burada bi övgü bi övgü Şaşırdım doğrusu :p

Soru cevabına gelince.
    Fly 100 kullanmadım ama 6000 km beat kullandım. Tavsiye ederim.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    __________________________________________________ ______
    Beat!

umitaskin84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir/Bergama ve BEAT' ımın Olduğu Her Yer :)
    Motosikleti
    HONDA BEAT
    Kesinlikle BEAT diyorum. Sıradışı rahat bir motor. Kalkışı ve sesi kulaklarıma melodi gibi geliyor. Gerçi ben ona aşığım da ondan öyle oluyor olabilir ama ben sana kesinlikle BEAT' ı öneriyorum.
    HONDA BEAT + BEN = UZUN YOLLAR

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    bence baska bı acıdan bakın bws yı de dusunun.. ben tam beat alıyodum bayıye gıttım adamla anlastık fakat sonra bı anda aklıma dankk dıe bısey wurdu 3.250 beat e werıceme neden 100 ytl fazla werıp bws almıyayım dedım? hem parcası bol hemde cok cok daha serı tek derdı bıraz fazla yakması bence saglamlıgıda hondayı bayaga bayaga zorlar nede olsa yıllara meydan okumus bı makına oturdugum yer bahcesehır ve her yer yokus rampa ama beat ı olan arkadaslar anca benzınımın kokusunu alıyor
    Le'Maniac

Ya-ma-ha :)

Motosikleti
    Yamoto 150T
    sana kesinlikle katılıyorum bende bws hastaysıyımdır bws alırsan torunlşarın bile biner istediğini yap banamısın demez seni aldatmaz yalnız bırakmaz düşse bozulmaz hızı kesilmez isediğinde yanlar istediğinde yatar istediğinde durur vs vs vs

bws alıpta pişman birini gösterin belki yakıtından olabilir okadar ama o paranın hakkını veren bi makine ...

((((olsada binsek)))
    Ruhunu Değil Lastikleri Yak

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    gercekten öyle su an bı majesty dusunuyorum ama bws mı genede satmam o gercek bı scooter
    Le'Maniac

Ya-ma-ha :)

Motosikleti
    cbf 150

İtalyanooo

kesinlikle fly diorum bir kere beatın motor sesi ii deil ve parçaları daha zayıf activanın aynısı motoru ve fly inanılmaz tasaruflu ve ayrıca yıllık vergiden muaf devlete 1 kuruş ödemiosunuz ve beattan daha rahat ve 2 kişi daha raht binilio ama japon malı her zmn iidr

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Alıntı LeManiac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence baska bı acıdan bakın bws yı de dusunun.. ben tam beat alıyodum bayıye gıttım adamla anlastık fakat sonra bı anda aklıma dankk dıe bısey wurdu 3.250 beat e werıceme neden 100 ytl fazla werıp bws almıyayım dedım? hem parcası bol hemde cok cok daha serı tek derdı bıraz fazla yakması bence saglamlıgıda hondayı bayaga bayaga zorlar nede olsa yıllara meydan okumus bı makına oturdugum yer bahcesehır ve her yer yokus rampa ama beat ı olan arkadaslar anca benzınımın kokusunu alıyor
    Doru gerçekten bws nin benzinin kokusunu alıyorum oda çok yaktığından ve 2 zamanlı oluşundan zaten 2 zamanlı bir motorla 4 zamanlı bir motoru hız konusunda karşılaştırmanız mantıklı değil . . . benimde beatten önceki motorum bws idi gerçekten keçi gibi çıkmadığm dağ taş kalmamıştı ama beatte göre dengesizdi biraz satma sebebim 2.el aldıgım için sorunları vardı aşırı yağ yakıyodu ve benzini içiyodu bildiğin bende uğraşmadım sattıp beat aldım artık benzini ne zaman koyduğumu unutuyorum fly de iyi bir alettir scooter italyanların işi zaten ama bir malı alırken uzun vadeli düşünmek lazım satması zor olabilir ve parçaları beate göre pahalı kaçar biraz karar sizin . . .
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Fly bence nedenlerini yazayım
    Ön disk(Kampana kilitleme riski çok yüksek)
    Lastikleri daha kalın(Viraj ve fren açısından)
    96cc(vergiden muaf)
    Bakımı her 6000km de
    Tek tekerede geliyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fly bence nedenlerini yazayım
    Ön disk(Kampana kilitleme riski çok yüksek)
    Lastikleri daha kalın(Viraj ve fren açısından)
    96cc(vergiden muaf)
    Bakımı her 6000km de
    Tek tekerede geliyor
    Şu an hiç bir beatte ön fren kitlemesi duymadım frenleri yeterince tatmin edici . . .

Lastiklerin kalın olmasının avantajının dışın dez avantajıda vardır(çekişde güç kaybı gibi ) Hani lastik çapları daha büyük desen tmm anlarımda kalın olmasının bence pek bir artısı yok

96cc ve vergiden muaf olması gerçekten iyimiş bizimki 102 cc

Nası 6000 km de kaç kmde bir yağ değiştiriyor ve ilk 1000 bakımı filan yokmu bu aletin ??? (servis paralarıda aşikar)

Antalyada yaşıyıp tekteker yapan beat görmediysen vay haline hocam

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an hiç bir beatte ön fren kitlemesi duymadım frenleri yeterince tatmin edici . . .

Lastiklerin kalın olmasının avantajının dışın dez avantajıda vardır(çekişde güç kaybı gibi ) Hani lastik çapları daha büyük desen tmm anlarımda kalın olmasının bence pek bir artısı yok

96cc ve vergiden muaf olması gerçekten iyimiş bizimki 102 cc

Nası 6000 km de kaç kmde bir yağ değiştiriyor ve ilk 1000 bakımı filan yokmu bu aletin ??? (servis paralarıda aşikar)

Antalyada yaşıyıp tekteker yapan beat görmediysen vay haline hocam
    Antalyada Beat ten bol motor yok.Kullandım rahat kıvrak motor ok ama ön fren korku veriyor balata ıslandıktan sonra frene bas kilitliyormu kilitlemiyormu.Beat tek tekeri çok kolay yapıyor.Fly ilk 1000km de bakıma gidiyor diğerleri her 6000kmde...Ne kadar kalın tekerlek o kadar rahat
    Benim motorunda lastikleri 3.50-10 o yüzden çok memlun değilim
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Konu hortlamış.

Hadi bende birşey yazayım fly 100 hem ön disk fren hem vergiden muaf hemde tekerler 12. E daha ne olsun.

Motosikleti
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu hortlamış.

Hadi bende birşey yazayım fly 100 hem ön disk fren hem vergiden muaf hemde tekerler 12. E daha ne olsun.
    Bir konudada bilgin olmasa şaşcam zaten . . .

Bu arada mach dostum benim motor 15 bin oldu hiç ön frenle ile ilgili bir problem yaşamadım yaşayanda duymadım ama motordan motora değişebilir tabi haklı olabilirsin bindiğin beat de böle bişi olmuş olabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)