Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Dl-650 V-Strom & Kle650 Versys

Motovento
    REKLAM ALANI
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    anlamadıgım arazide dolasma hevesiniz varsa cross alın enduro neden alıyosunuzki sonucta enduroda olsa o camurum ıcıne o lastıklerle o guzelım motoru sokmam ben ne gerek var macera yasamaya..ayrıca versys ile ilgili bir bilgi göremedim nedense..herkes bindiği kullandıgı motoru tavsiye etiği için , kullanıcısı az olan motorlara laf atmak motorculara yakışmıyor..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Şimdi ikinci el ilanlara baktım da versys'in ikinci el fiyatları dl 650 ile aynı.

Benim de gönlüm dl650'den yana.İnşallah bir gün bende vstromcu olacam.

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadıgım arazide dolasma hevesiniz varsa cross alın enduro neden alıyosunuzki sonucta enduroda olsa o camurum ıcıne o lastıklerle o guzelım motoru sokmam ben ne gerek var macera yasamaya..ayrıca versys ile ilgili bir bilgi göremedim nedense..herkes bindiği kullandıgı motoru tavsiye etiği için , kullanıcısı az olan motorlara laf atmak motorculara yakışmıyor..
    keşke çoooook paramız olsa da duruma göre garajdan bir tane motor seçip ona binsek. uzun yol için pan, otoban için rr arazi için ktm falan sıralasak dursak garaja

hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Teknik verilere bakarsak aralarında cok fazla fark tok. Birisi tokr dan kaybettigini Bg den tamalıyor. Gideri Bg den kaybettigini Tokr ile tamamlıyor. Sekil olarak Tabiki DL.

Neden karşılaştırılması istenen iki motorun arasına hemen ucuncu veya dorduncu motorlar giriliyorki. Başlıgı açan arkadaşın o motorlardan haberi yok muacaba..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Biraz topiği canlandırmak gibi olacak ama,

Her ikisi de güzel ve ülkemiz şartlarına göre satın alınabilecek motorlar. Tek silindirlilere doyduğum zaman bu tarz bir motor alıp uzun yol yapma niyetinde olduğumdan, bahsi geçen iki modelin de içinde bulunduğu bir çok motoru iyice araştırdım.

Özellikle v-strom, hem dünyada, hem de ülkemizde kendisini iyice ispatlamış bir alet. Kullanıcıları kesinlikle toz kondurmuyor. Bu konuda daha net bilgiye http://www.vstromturkiye.org adresinden ulaşabilirsiniz. Versys sahipleri ise bu tür bir oluşuma girmemişler. Bunun başlıca sebebi, v-strom kadar satılmaması, yani kalabalık bir kitleye sahip olamamaları belki de.

Yeri gelmişken, “çok satılma” hadisesinin, bir malın “daha iyi” olması anlamına gelmeyeceğini de belirtelim. Yukarıda “şahin, doğan” örnekleri verilmiş. Evet, “şahin, doğan” gibi arabalar en iyi oldukları için çok satılmıyor. Kullanıcıları bu araçları tercih ederken maliyet – fayda oranına dikkat ediyorlar. Yani uygun fiyatlı, bol yedek parçalı, kolay elden çıkartılabilen araçlar tercih ediliyor. V-strom için de bu tür bir durum söz konusu. Her şeyden önce inanılmaz bir 2. el performansı mevcut. İki sene kullandığı dl650’yi aldığı fiyata satan kullanıcılar var desek yalan olmaz. Büyük abisi dl1000 ile neredeyse aynı fiyatlara satılıyor olması da bahsettiğimiz tabloyu destekler nitelikte.

Bunun dışında, bu topikte yorum yapan arkadaşlar genellikle iki motorun arazi kullanımlarını ele alarak yorum yapmışlar.

Öncelikle şunu söylemek lazım, bu motorlar safkan enduro değil. Bu bakımdan arazi kabiliyetlerini ön plana çıkartarak değerlendirme yapmak bence çok da sağlıklı olmaz. dl650 yada kle650 gibi motorlardan beklenen arazi performansı, uzun ve limitleri zorlanacak şekilde olmamak kaydıyla toprak yollarda ve hafif engebeli arazide sorunsuz yol alabilmeleridir. Zaten bu makinelerin standart sunumları ile duvar tırmanışı yapmaya kalkacak, atlama – zıplama faaliyetlerine veya çamur tarlalarına girmeye niyetlenecek kadar uçmuş kullanıcı var mıdır bilemem.

Bu tür işler için daha uygun makineler var, ama topiğimiz sadece iki motor için açılmış. İlla ki arazi şartları ile değerlendirmek gerekirse, ben birinin gittiği araziye öbürünün de “ben gitmem” diyeceğini sanmam.

Bence, bu değerlendirmede asıl soru şu olmalı;

“Yıllardır üretilen, ikinci eli altın değerinde olan, parçası, servisi ve ustası bol dl650 mi”, yoksa “Az bulunan, fiyatı nispeten daha uygun, aynı özelliklere sahip, fakat servis ve yedek parça konusunda pek de güven vermeyen kawasaki’nin versys’i mi”

Versys her ne kadar hoşuma giden bir motor olsa da, yaşadığım yeri ve şartları düşündüğümde, servis - yedek parça sorunlarını dikkate alarak bu sorunun cevabını v-strom olarak verirdim sanıyorum.

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    suzuki sv650s kullanıcısı olarak tabi ki dl 650 V-strom derim,bozamayacağınız tek makina,motorunu sv den almış,tam bir uzun yol motoru,servis parça sıkıntısı da yok,ama biraz pahalı diğer modellere göre
    tek kelimeyle efsane dl650 derim

Versys

Merhaba. Kesinlikle cok guzel iki motor karsilastiriliyor. VStrom tam bir Suzuki kalitesi sergiliyor. Buyuk bir fan grubu var. 2.eli ise son derece iyi. Kesinlikle alindigi zaman, neden bu makinayi aldim diyeceginizi zannetmiyorum. Uzun sure Vstrom icin yandim tutustum. Hala da beni heyecanlandiriyor ancak Versys'e su an daha buyuk bir heyecan duyuyorum.

Versys, Turkiye'de insanlar tarafindan cok bilinmiyor. Bende Honda var. Motorsiklet sahibi arkadaslarima yol endurosu almak niyetindeyim dedigimde, hepsi "Vstrom al" diyebiliyor. Ben de "Bir de Kawasaki Versys var. O da guzel bir model" dedigimde, "oyle bir model mi var" diyorlar. Bu da ikinci elinin daha zor olacagi anlamina geliyor. Versys icin bir dezavantaj. Zaten ikinci el motor sitelerine girince, Vstrom'un ustunlugunu' urun sayisindan anlayacaksiniz.

Ancak lutfen, Versys'i yurtdisi web sitelerinde inceleyin. Cok sayida odulleri var. Tip olarak daha yenilikci. Alcak agirlik merkezi var. Bu da donuslerin daha rahat olmasini sagliyor. Uzun boylu iseniz, en cok Versys ile rahat edersiniz.

Asagidaki linkleri inceleyebilirsiniz.

1)
    http://www.youtube.com/watch?v=cy16XkzFXdY

Acmaz ise
    http://www.yasaktube.net/cy16XkzFXdY...-V-Strom.html#

2)
    http://www.youtube.com/watch?v=dreoYlnlVQw
    Acmaz ise
    http://www.yasaktube.net/dreoYlnlVQw...-V-Strom.html#

3)
    http://www.youtube.com/results?searc...hing+else&aq=f
    Acmaz ise
    http://www.yasaktube.net/index.php?a...verything+else

Insanlar her ne kadar Vstrom kalitesinden bahsetse de, artik yavas yavas Avrupa Versys'e dogru yoneliyor. Motorsiklet zaten siradisi bir ugras. Bu nedenle de bence seciminiz herkesle ayni yonde degil, siradisi olmali. Klasik motorlari severim diyorsaniz, uzun yildir ayni urunu pazarlayan ve kendisini sorgulanmayacak kadar ispatlamis olan Vstrom'u tercih edebilirsiniz, ancak siradisi olmak istiyorum diyorsaniz ve alacagim urun iyi olsun istiyorsaniz, Versys de kesinlikle iyi bir secim.

Motosikleti
    Husqvarna Nuda 900 / BMW R1200RS / R1200GSA
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de kullanıcısı az olan motorları kötülemeyelim arkadaşlar. aryıca versys gibi DL'de enduro değildir. genelde arazi performanslarından bahsedilmiş ama DLnin gittiği her yolda versys de gider.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Hiç versys ile dl 650 yi test eden arkadaş yokmu

Motosikleti
    Mondial 100 ukh
    Konuyu biraz hortlatıyorum gibi olmuş ama evet hiç özellikle versys test eden kimse yokmu?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler