Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial MCT 250 mi Regal Raptor DADYW DD250E-9 mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Merhaba arkadaşlar bu iki motor arasındaki farkı bilen arkadaşlardan paylaşımlarını bekliyorum. Arkadaşımın birisi almak istiyor ve onun için yazdım ben rr'yi 2 ay gibi bir süre kullandım bir arakadaşta mct 250 var oda memnun ama arasında bir kıyaslama yapamadım şimdiden tşkler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mz 251
    regal raptor tabiki

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Elbette ki Regal Raptor...
    Satılık Asya125t-Spidi mont

lordskeldan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Regal Raptor ;
    www.regalraptor.net'e de bir göz atmanda fayda var

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    regal ddaha mantıklı olur bence.regal hem su sogutmalı hemde daha seri

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    regal raptör derim hem su soğutmalı uzun yola gelir

ayrıca 250 mct da ayak marşı yok o kalitesiz aküsünde bi sorun olduğunda vurdurarak çalıştırmalısın buda herzaman için mümkün olmuyor

regal raptör derim
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

Motosikleti
    250RR
    regal bulaşığa çamaşıra ev işlerine...
    motor sürerken hepimiz birer yumurtayız.karşıyada çarpsak biz kırılırız bizede çarpsalar biz kırılırız...(Hiç bir motorcu bir motorcuyu kaybetmeyi istemez)

Seyreyledim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki YK 250-4 (2006)
    Bence çok ama çok batıl bir kıyas. Yani kıyas noktasında yazılan yazıya, klavyenin yıpranmasına bile yazık olur diye düşünüyorum. Tabii ki Relgal Raptor...
    Oturdum da Nemrut'un bahtsız tahtına,
    Seyreyledim ziyaretçileri, Kör, ruhsuz, sağır ve etten,
    Ve ruhum bin kıssa çıkardı, Bu negatif ziyaretten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    Sen git kimseye sormadan danışmadan bilmeden motor almaya kalk, aldığın motorda Mondial 250 mct olsun ve bu konu başlığına rastla ne yapacam ben şimdi, halime mi yanacam yoksa 600 cc ye geçiş planlarımı daha erken bir zamana mı alacağım !!!!

kahkahax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ EN500
    bende ıkısı arasında kaldım ve sooyle dusundum ne derece dogru bılmıyorum

1) mct parca sıkıntısı olmaz
    2) mct uzun yolda sıkıntı olmadıgını soyluyolar
    3) mct fiyatı daha cazıp
    4) regal daha hos duruyor
    5) regal kullanıcısının fazla oldugunu duyamadım (belkı fazladır bana denk gelmemıstır)

bunlara dayanarak su ankı fıkrım mct bu ay bır arkadasımla ehlıyete yazılıyoruz ınş yakında alacaz

yıne sızın fıkırlerınızı merak edıyorum yukarda belırtmıssınız regal dıye de artısı nedır eksısı nedır acıklarsanız sewınırım

SAYGILAR...

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Alıntı kahkahax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ıkısı arasında kaldım ve sooyle dusundum ne derece dogru bılmıyorum

1) mct parca sıkıntısı olmaz
    2) mct uzun yolda sıkıntı olmadıgını soyluyolar
    3) mct fiyatı daha cazıp
    4) regal daha hos duruyor
    5) regal kullanıcısının fazla oldugunu duyamadım (belkı fazladır bana denk gelmemıstır)

bunlara dayanarak su ankı fıkrım mct bu ay bır arkadasımla ehlıyete yazılıyoruz ınş yakında alacaz

yıne sızın fıkırlerınızı merak edıyorum yukarda belırtmıssınız regal dıye de artısı nedır eksısı nedır acıklarsanız sewınırım

SAYGILAR...
    Mct si olan biri olarak geçiş motoru olmayacaksa regal raptor al cünki teknik acidan daha üstün ne gibi dersen soğutma sistemi su soğutmalı tipi daha hoş falan.

Onun dısında
    MCT sağlam motordur cin malı olmasına rağmen sen ona iyi bakarsan o da sana iyi bakar. mekanik olarak kronik sorunu yok.
    uzun yolda şişme yapmıyor (bende hiç yapmadı yapan da dumadım)
    parça ucuz
    parça bol

ben 1 sezon 2 sezon kullanıp geçiş yapacağım diyorsan ucuz olanı al. ama ben motor ömrünü tamamlanaya kadar bineceğim dersen regal raptor al.

Motosikleti
    KAWASAKİ EN500
    ÖNCELIKLE TEŞEKKURLER

ben son haddıne kadar kullanmam zaten 2 yıla kadar kseınlıkle degıstırırım bu yuzden 1 yıllık mct alamyı dusunuyorum uzun yol yapmayı planlıyoruz benı uzun seyahatde yolda bırakmasın gerısı onemlı degıl arkadas da regal al saglam olsun dıyor o kadar fazla para verıp (mct ye göre fazla) 1-2 yıl sonra satacagım motor almak ıstemıyorum n de olsa çınlı aldıgım fıyatın yakınından bıle satamam...

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Ayak marş yok ama aküsü kalitesi değil yuasa ki motosiklet.net de su an yukarı sağda rekmalı dönüp duruyor ama 2005 model bir motor olduğu için aküs zayıflamış olabiliyor.

birisi sıfırı 2.800 tl öbürü 4.400 bırakında serilik ve teknoloji olarak biraz üstte olsun.mesele su aradaki farka değer mi? bence sağlamlık olarak mct hiçde yabana atılacak bir motorsiklet değil 250 mct gurubuna bakabilirsiniz öyle ahım sahım bir hatası yok. 250 mct kullanıcısı olarak fiyatina göre kalitesi mükemell tabi bende isterim virago veya dragstar a binmek ama imkan meselesi.

bir de su var eğer uzun yol yapmak istiyorsan arka dişliyi 34 den 32 ye düşür (yani arka dişliyi 32 lik ile değiştir) böylece 90 100 km deki titresim azalır uzun yol seyahatın daha keyıflı olur. birde depo üstü mondial yazısını sök cila yap daha şık olur

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    bende 2 aya kadar regal alıyorum kardeşim ne zamandır araştırıyorum herkes regal diyor gerçekten çok havalı motor
    olumune bu sevda..

Motosikleti
    KAWASAKİ EN500
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marş yok ama aküsü kalitesi değil yuasa ki motosiklet.net de su an yukarı sağda rekmalı dönüp duruyor ama 2005 model bir motor olduğu için aküs zayıflamış olabiliyor.

birisi sıfırı 2.800 tl öbürü 4.400 bırakında serilik ve teknoloji olarak biraz üstte olsun.mesele su aradaki farka değer mi? bence sağlamlık olarak mct hiçde yabana atılacak bir motorsiklet değil 250 mct gurubuna bakabilirsiniz öyle ahım sahım bir hatası yok. 250 mct kullanıcısı olarak fiyatina göre kalitesi mükemell tabi bende isterim virago veya dragstar a binmek ama imkan meselesi.

bir de su var eğer uzun yol yapmak istiyorsan arka dişliyi 34 den 32 ye düşür (yani arka dişliyi 32 lik ile değiştir) böylece 90 100 km deki titresim azalır uzun yol seyahatın daha keyıflı olur. birde depo üstü mondial yazısını sök cila yap daha şık olur

şu arka dişli meselesini sewdim cok sagol ama bır sorum var arka dıslıyı azaltınca daha yavas gıtme gıbı bırsey olmaz mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)