Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hyosung GT250R & Kymco Xciting 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bu nasıl karşılaştırma,sapla samanı birbirine karıştırma diyebilirsiniz ama bir kere niyetlendik ya kafa karışık

zevk yönüm o kadar ters şeyleri de bir arada barındırıyor ki karar vermekte zorlanıyorum

işin motor yönüne bakan kısmına değinirsek :

Börtü böcek içinde,orman içinde gezmeyide seviyorum, spor bir motor ile keyif veren egzoz sesi eşliğinde ilerlemeyi de,

ağır takılıp rahatlığın keyfini çıkarmayı da,yer yer sportif kullanmayı da...

velhasıl kelam motorum küçük geldiği için Hyosung GT 250 R'a niyetlendim
    sportif bir görünüme,sese sahip olması,seri olması beni çekti

ama bir yandanda düşünüyorum ben sürekli üstünde olursam nasıl rahat dolaşacağım
    dağda bayırda nasıl gezeceğim,doğanın keyfini nasıl çıkaracağım? vs. vs.

ne bileyim garip bir ikilem içindeyim

bir yandanda diyorum " e benim derdim motorun fiziki yönden küçük olması değil mi?" ,kendini kandırma o zaman Xciting 250 al

Race hayalimi erteleyeyim mi diye düşünüyorum
    Hyosung'un daha çekici bir görüntüsü var ama Xciting'in daha seri olduğunu bilsem bu çekicili hiç düşünmeden eleyeceğim ya...

fiyat olarak ikinci elde üç aşağı beş yukarı aynılar

siz ne dersiniz ?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    Hyosung' racing all daha sonra yaşlanıncaa Kymco alırsınn :D
    Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir. M.K.ATATÜRK

ThE JuNKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç düşünmeden hyo tabiki her şeyi onda bulursun aradığından fazlası var

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Scooterlar güzelde , düştüğü zaman o kırılan saçma plastik kaportaları dünyaları tutuyor ya..ona gıcık oluyorum ben..neyse konu ile alaksı yok ama yazmak istedim..gönlüne göre al 2 side güzel alet ama bende hyosung.çift silindir.ve arka-ön disk fren olması çok iyi.performans ıda gayet güzel diyolar..

herşey gönlünce olsun..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Börtü böcek içinde,orman içinde gezmeyide seviyorum, spor bir motor ile keyif veren egzoz sesi eşliğinde uzamayıda...

eğer bunu dediydsen bence de hyosung derim.aradığını bunda bulacağını umuyorum... ama karar senin tabii.

"Börtü böcek içinde,orman içinde gezmeyide seviyorum, spor bir motor ile keyif veren egzoz sesi eşliğinde uzamayıda..."

eğer bunu dediydsen bence de hyosung derim.aradığını bunda bulacağını umuyorum... ama karar senin tabii.
    Aşkım Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize...:cherry:

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    ya arkadaşım inanır mısın bende senin gibi düşünmüyor değilim walla bendede biraz hyosung ağır basıyo ama 3-4 saatlik yolculukta hyosung nasıl olur bilmiyorum onun içinde kymco xciting rahat olur diyorum arada askerlikte war ne yaparım bilmiyorum

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    bırak abi kymco mimko scooter alma yha.Düşünsene uzun yoldasın gazı sona dayamışsın tamgaz ööle gidiyosun.bi süre sonra bıkkınlık verir adama.scooter'ları kötülemiyorum ama benim düşüncem bu hem sen:
    -Börtü böcek içinde,orman içinde gezmeyide seviyorum, spor bir motor ile keyif veren egzoz sesi eşliğinde uzamayıda..." demişsin bu dediklerin için hyosung harika bence.ses olarak bilmiyorum nasıl bi sesi var ama bence hyo
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    ikisinide alllllll
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisinide alllllll
    aslında kafamdan öyle bir seçenek geçmiyor değil

Agility'i satmayayımda direkt Hyosung mu alayım diyorum ama 2 motor ile hava mı yapacaksın,göze gelir vs. diyor aile (kısacası hayatta kabul etmiyorlar)

haklılar aslında bir bakıma...

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    250 lik racingmi olur ya sanki 250 racing ile 200 görecekmiş gibi yazmışsınız Tabii ki scooter al ve eğer o alttaki resim kymco ise hiç durma koş onu al

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    scooter yaşam tarzı ondan sonra zor gelır bak solıyım gıyın dokun elınde taşı ikinci el de bence hyo R alma yırtıcı gencler zorlamıs olabılır zaten sağlamlık olarak sende anlarsın parçalarını görünce.bence vitesli motor ama acelen yoksa azcık daha bekle
    Ride your way

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Al bi tane APRİLİA 500 cc maxi scooter hayatın değişsin hız, güvenlik, karizma vs vs vs.

Motosikleti
    kanuni tigrina 100
    bence xciting daha güzel bi seçim olur.uzun yolda daha rahat kullanma imkanı sunuyor.trafikte de çok güzel.rahat,konforlu,seri bi motor vites değiştirme diye bi sorun yok bas git keyfine bak

Motosikleti
    600cc
    250lik racing mi olur diyen arkadasa: 200 degil ama 175 gorebiliyor amac hizsa. 7 milyarlik bir motor icin oldukca yeterli. zaten arkadas 2 kriter vermis: 1- gezmek icin 2- gorunusunden oturu racing... hiz kelimesi gecen bir madde goremiyorum.

rahatlikla ilgili soruya cevap: hyo ile 2 gunde 1000km yaptigim oldu, supersporta benzer bir oturus pozisyonu olmasi herhangi bir agri sizi yaratmadi bende. ustunde dogru sekilde oturdugun surece sorun olmaz.
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyo .
    May The Force Be With You

Motosikleti
    as t1
    önce hangi tarz motor istediğinizi belirlerseniz çünkü ikiside çok farklı motorda gönül ister birgün scooterle gez birgün çek altına 1000 cc makina bağırta bağırta gez ama ikisininde zevki başka güzel
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter yaşam tarzı ondan sonra zor gelır bak solıyım gıyın dokun elınde taşı ikinci el de bence hyo R alma yırtıcı gencler zorlamıs olabılır zaten sağlamlık olarak sende anlarsın parçalarını görünce.bence vitesli motor ama acelen yoksa azcık daha bekle
    3 sene araba bekledim(vaadedildiği için)
    artık istemiyorum araba maraba
    1 senedirde motor bekliyorum
    bekleyecek takatim kalmadı

Alıntı SAKİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bi tane APRİLİA 500 cc maxi scooter hayatın değişsin hız, güvenlik, karizma vs vs vs.
    Xciting 500 ile 250 aynı fiyat olsun gene yanaşamam 500 cc'ye

Alıntı volkan1918 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence xciting daha güzel bi seçim olur.uzun yolda daha rahat kullanma imkanı sunuyor.trafikte de çok güzel.rahat,konforlu,seri bi motor vites değiştirme diye bi sorun yok bas git keyfine bak
    rahatlık konusunda daha iyi olduğu kesin

Alıntı 507rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250lik racing mi olur diyen arkadasa: 200 degil ama 175 gorebiliyor amac hizsa. 7 milyarlik bir motor icin oldukca yeterli. zaten arkadas 2 kriter vermis: 1- gezmek icin 2- gorunusunden oturu racing... hiz kelimesi gecen bir madde goremiyorum.

rahatlikla ilgili soruya cevap: hyo ile 2 gunde 1000km yaptigim oldu, supersporta benzer bir oturus pozisyonu olmasi herhangi bir agri sizi yaratmadi bende. ustunde dogru sekilde oturdugun surece sorun olmaz.
    hız konusunda uç bir beklentim olsa Xciting'i hiç öne sürmem
    dediğiniz gibi hız mız ilk planda değil,acceleration-ivmelenme olaylarını daha çok severim...
    aslında oturuş tarzı ile ilgili endişelerim oldu
    görünen köy kılavuz istemez hesabı,oturuş tarzı ortada,diğer tip motorlara nazaran tabiki rahatlık geri planda
    yıllarca dağ bisikletine bindik,hiç hatırlamıyorum şikayet ettiğimi
    hatta geçen Hyo bayiinde GT 250R'a baktıktan sonra eve gelince sığınaktan yıllanmış dağ bisikletimi çıkardım sırf oturuş pozisyonuna bakmak için
    dağ bisikleti ile resmen kambur dolaşıyormuşum;nasıl binmişim ben buna dedim alışınca biniliyor demek ki(küçükken akşama kadar üstünden inmez,devriye gibi gezerdimde)

önce scooter tarzı oturuş şekillerine sahip motor kullanıpta GT 250 R'a geçenlerin fikirleri önemli benim için aslında

hayırlısı olsun...

Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce hangi tarz motor istediğinizi belirlerseniz çünkü ikiside çok farklı motorda gönül ister birgün scooterle gez birgün çek altına 1000 cc makina bağırta bağırta gez ama ikisininde zevki başka güzel
    aynen öyle hakkaten
    bir taraftan fedakarlık lazım

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    dünya karması lazım sana
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Dünya dolu yar olsada alacağım bir tane

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Racing-sport tarzı makinalarada çanta bagaj sorun oluyor.Aldığın 2.5 lt kolayı file tutmuyor.2 kilo domatesi salça etmeden evine götüremiyorsun,ya sır çantası taşıyacaksın ya depo üstü.Görüntü çiziliyor.
    Diğer tüm motorlarda çanta-yük sırıtmıyor.
    Artçı taşıyacaksan eğer racing alma da ne alırsan al.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)