Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

CBF 150 ile Apache 150 arasındaki teknik farkları açıklayabilirmisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    işte durum budur sağolum sametix ve rafel.Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Bazı arkadaşlar CBF150 de cin de ürtiliyor demiş evet Dogru ama Yine honda fabrikalarında üretiyor. Arkasında yine honda var kalitede honda var.. Gazetelerde görmüşsünüzdür "Temsa mısırda otobus uretiyor" diye bu şimdi mısırda üretilince temsa kalitesini tasımıyor demek midir? Temsanın Mısırdaki fabrikanın başına aynı kaliteyi saglamak için Adana farikasında yetişdirdigi en kaliteli Müdür ve Mühendislerini gönderdi. Mısırdan Eleman getirdip adana fabrikasında egitim verdi. Kısacası hiç bir sirket kalitesinden ödün vermeyecegi yönünde dir.... Sonra Honda Türkiyede üretime başlayacak diye soylenti var. Sizce bu olursa Türkiyede uretilen Honda motrolar "sırf turkiyede uretiliyor diye peynir ekmek gibi digebilirm, yada hondanın elinde kalma gibi bir durum soz konusumu... ++++ Sizce Turkiyenin teknolojisi Cin teknolojisi ile yarısabilirmi. Bu konuda ne kadar bilgi sahibiyiz... Yanlış anlamayım maksadım birini göklere cıkartıp digerini kötülemek degil hele kendi Vatanımı kötülemek hiş degil ama su da bir gercek ki "Cin de Teknoloji bakanlıgı bile var mış..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    SUZUKİ GSR600
    arkadaşlar bende bu iki motor arasında kaldım ancak tercihim apache oldu inaılmaz saglam ve performansı azımsanamaz derecede güzel kesinlikle apache derim. al apache yi arkana bile bakma

piston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125,Mz251,Suzuki Gsx550 Katana,Suzuki Gn250,Ybr125,Cgl125,TVS F2,Cbx250,Honda Cbf150
    1 Sene CBF 150 kullandım 10.000 km yaptım
    1 Seneyi geçik TVS Fiero kullandım 14000 km yaptım
    En son CBf i satıp APache aldım..
    2 Tane YBR m oldu
    Twister im oldu( 24 beygirliklerden)
    Honda CGL 125 m oldu..daha birçok motor değişirdim burada sayamacağım..
    Kısaca :
    CBf 150 çok güzel motor,ama : Üst devirlerde çok zayıf..Yani : Gitmiyor
    Ama çok konforlu ve hacmine göre torklu motoru var.Uzun yolculuklar için çok güzel.Ayrıca Viraj tutuşu başarılı ancak frenler o kadar iyi değil.Ön fren oldukça hissiz
    Apache ise tam bir yarışçı ama bunun yanında hayret edilecek düzeyde de ekonomik.Ayrıca çok sağlam,biraz vibrasyon var ama sürat ve sportiflik arıyorsanız zaten bazı şeylerden ödün vermek zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekir.Dizayn olarak da bence güzel.Motor çok canlı ,güçlü ve hayat dolu.
    Ancak CBf kadar komforlu ve uzun boyluların çok rahat edeceği bir motor değil..eee hepsi bir arada olmuyor..olsa zaten herkes onu alır

Motosikleti
    better 125
    cbf 150 kardeşlerim bn bu motorun cekişine hastayımm

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı mayko33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150'den uzak durun diyorum,başka da bir şey demiyorum.
    Motorun ne boyası boya,ne motoru motor.Mobiletler bile onu geçiyor yolda.
    Tek avantajı sıfır titreşim ve konfor.Yakıtı da rakipleri kadar,ekonomik falan değil yani.Hatta YBR 250 kadar yakıyordu diyebilirim.
    mayko33 arkadaşın sözlerini hayal ürünü olarak kabul ediyorum. Bir keresinde önümde iki kişi giden CBF150'ye yokuşta tek kişi olduğum halde CK 125 motorumla yetişmeyi denedim yetişemedim. Tem otobanında İzmit-İstanbul arasında otomobilimle giderken yanımdan 3 tane CBF 150 bir tane de büyük hacimli motosiklet geçti. Motosikleti sevdiğim için hızımı arttırıp arada onlara bakarak seyahat etmek istedim. 110'a çıktım. Baktım hala arayı açıyorlar. Tahminime göre 120'den de fazla bir hızla sürekli seyir halinde idiler. Genelde yavaş gitmeyi seven bir sürücü olduğum için takip etmekten vazgeçtim. Zaman zaman CBF150'nin hızını az bulanları okuyorum. Bence her duyduğumuza inanıp kendi bilgimizmiş gibi yazmamak gerekiyor.

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu artık kapatın su konuları ıkısıde aynı ıkısıde 150 ıkısıde gıdıyor fark yok
    gözun neyı kestırıyorsan onu al
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

Motosikleti
    yamaha yamoto kanuni
    selam arkadaşlar apache yi bende beyendim perfonmas olarak test etmedim honda yı denedim güzel vibrasyoon sıfır gibi konfor iyi ama sürat o motora göre biraz az apache ise çok seri diyorlar apache ile ilgili biraz bilgi edinmek isterim sizlerin yorumlarını takip ediceğim

Motosikleti
    HONDA 600RR VE APACHE
    iki motoru da kullanmış biri olarak honda cbf150 ve apache rtr150 ikiside harika ve sınıflarının en iyi motorlarıdır.honda daha rahat daha sessiz ve marka olan motordur apache daha yakışıklı daha hızlı daha seri daha güçlü ve cbf e göre daha az yakıt tüketimi vardır.apache 2006 yılında italyada tasarım ödülü almıştır çok yakışıklı bir motordur.titreşime gelince 2009 ve üzeri apachelerde titreşim vibrasyon cbf in aynısıdır.Artı yeni gelen apacheler enjeksiyonlu dijital gösterge v.s. hondanın pabucunu dama atmış durumdadır.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)