Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Scooter mı yoksa vitesli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Arkadaşlar selam bu 2 model arasında Kaldım bi Yardım olabılırsenız Çokk Seviniirim.
    scooter = Mondial 150 zc mi yoksa
    Mondial = 125 kt vitesli mi

Görüşlerinizi Bekliyorum İyisiyle Kötüyse Özellikle bu Modeli Kullanan arkadaslardan...
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda dylan
    125 kt de yarı otamatık galıba bence onu sec.daha saglam dıye bılıyorum.

Motosikleti
    Saol Kardeş İlgilenip Yazdığın İçin 30 tane görüntülenmiş ve kimse yazmamış
    birdaha konu açmıcam ilgilenen yok bakıp haa şu motor mu dıyıp gecıorlar
    eger konuya şöle caf caflı bişey yazsam hemen atlarlar yazarlar
    yamaha ybr125 mi yoksa cbf 150 mi yoksa kewayy chopper tipi mi desem hemen herkes yazacak neyse bidaha konu açmıcam eger bu yazılarımı moderator arkadas okuyorsa bu başlığı kaldırsın dıorum

Motosikleti
    YZF-M1(el emegi maketi)
    bence herzaman için vitesli
    Söz Konusu [B][COLOR="Red"]GALATASARAY[/COLOR][/B]'sa Gerisi Teferruattır...

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Alıntı KRAL444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha ybr125 mi yoksa cbf 150 mi yoksa kewayy chopper tipi mi desem hemen herkes yazacak neyse bidaha konu açmıcam eger bu yazılarımı moderator arkadas okuyorsa bu başlığı kaldırsın dıorum
    Bu kadar karamsar olmamalısın bence...

Yüreğini dinle gözlerini kapat ; cebini boşalt ve paranı say...

Muhakkak vitesli al...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

ilhandogru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 ZAT
    Hemen kırılma ama şu açtığın konunun cevabını biraz araştırsan forumda kolaylıkla bulabilirsin.

Scooter dan sonra gönlün vitesliye kayacaktır.Kazasız belasız günler.

kardeş sakın CİN malına girme öyle hataya düşme

SAKIN CİN MALI ALMA.alıyosan bi kere al.5 fazla ver.honda yamaha dan şaşma.bu iki markadan başka bir marka motor alma.çünkü ben geçen sene o hataya düştüm.fiyatı 800ytl ucuz diye bi tane cin malı aldım.ama benide bitirdi.parçası bulunmuyor satsan satılmıyor atsan atılmıyor.800 ucuz diye aldım benden 2 katı fazla para yedi hemde ömrümden ömür yedi.15 gün önce gidip sıfır yamaha ybr 125 lik aldım.hem az yakıyor hem parçası her tarafta var hemde tutulan motor.benden sana bi kardeş tavsiyesi.cine girme sakınlıkla.eğer bu kardeşini dinlşersen bana ilerde teşekkür edeceksin sakın sakın.hani bi laf var sütten ağzı yanan yoğurtu üfleyerek yermiş benimkide o hesap.hem cin malı motorlar tam bi tofaş arabası kadar [125ykr] yakıyor en iyi cin malına lanet olsun.
    ha scooter mı vitesli mi dersen:bence vitesli daha iyi hem az yakar hemde bastım mı iyi gider boğulma derdi olmaz scooter gibi.yinede sen bilirsin.vitesliye bindiğin zaman motordan zevk tat alırsın.scooter da bi süre sonra zevk filan almazsın aynı bisiklet tadı verir.VİTESLİ AL ve GİT YAMAHA HONDA AL ÇİNE DÜŞME ARKADAŞ.şimdiden hayırlı uğurlu olsun allah kaza bele vermesin

Motosikleti
    honda dylan
    Alıntı KRAL444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok arkadasım ılgılenmedıklerınden degıldır .motorlar yabancı gelmıstır.yalnıs yonlendırmemek ıcın yazmamıslardır.

Motosikleti
    cevap yazan kardeslerime tşk ederım.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    scooter dediğiniz küçük çaplı jantları ile sert manevralarda kayan,kullanıcının arkasında kalan ağır motoru ile ön tekeri yere dengesiz basan ağırlık merkezini kaybetmiş,plastik kasasının her bakımda sök-tak derken aşınan vida yuvaları sebebiyle zamanla dökülen,satmaya kalkınca ikinci elde %60 zarar ettiren bir motordur. Al vitesli rahatına ve sağlığına bak derim.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Böyle gereksiz bir soruya 100 kişinin cevap vermesini mi bekliyorsun?

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Bak sen diyorsun ki kimse cevap yazmıyor.. Yanlış bilgi vermek istemiyorlardır demiş birisi de.. Doğru.. Yanlış bilgi vermek istemiyorlardır.. Ama zaten birisi yanlış bilgi vermiş. 125 KT Yarı otomatiktir demiş.. Hayır!!! 125 KT; 5 vitesli, çift egzozlu bir modeldir.. Bana sorarsan, vitesli al.. Hem satarken sorun olmaz, hem sürerken sorun olmaz.. Ama başka marka seçeneklerini de değerlendir diyorum..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vitesli al bide japon olsun mondiale verceğin parayla 2. el fln bulursan al kafan rahat etsin...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

Erkut C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD 200 SH 150 MIO100
    scooter bir motosiklet tipidir vites ise şanzıman la ilgilidir. vitesli scooter da vardır.
    ayrıca hepsi ufak tekerlekli değildir 16 jant olanı da var. ve bisikletle kıyaslanmayacak modelleride. bknz: http://www.youtube.com/watch?v=wtUck12qyIU

Motosikleti
    İlgilenen arkadaslara tşk ederim tekrardan ... death arkadasım soruma cvb yazmak zorunda degılsın.SANA Bu soru nasıl sorulmuş die soran olmadı bu 2 benim 5 6 10 mılyar gıbı bır param yok kı yamaha honda suzuki gibi benzeri tanınmış motorları alayım sadece maddı gucumun yeettı kadar scooter mı yoksa vitesli mi almalıyım dıe konu actım sadece bu Isteyen yazar ıstemeyen yazmaz ama benım sitem etmemde ki nokta neden unlu motorların konusu acıldıgında bu kadar rağbet varda bu tip motorlarda yok eger bılgı paylaşılacaksa konu ayırt edilmemeli. Sadece death sen yoksun bu forum kaç bin kişi arkadas var bakarsın hoşuna gıtmedıyse yazmazsın bu kadar basit

Motosikleti
    650 cc ve üstü japon,Alman,italyan,Amerikan motosikletlere binen arkadaşlarımız satın aldıkları kalitenin devamında ciddi sorunlar yaşamayınca ve alım gücü üst düzey olup çok kişi alamayınca ilgili motosiklet modelleri sayfaları sanki laf olsun diye açılmışcasına paylaşımdan yoksun kalmıştır. Meydan hal böyleyken 250 cc altındaki çinde montajlanan(nedense Alman ve İtalyan malları böyle bir şeye kesinlikle izin vermiyor),sözde japon alımda çok pahalı olayıp her bütçeye hitap eden modellere kalıyor. O halde tüketici olarak Avrupa standartlarına uygun CE belgesi olan,arkası sağlam motosikletleri tercih etmek en doğrusu olmaktadır. Jantı kaç olursa olsun ( 16 jant scooter mondial de yok bildiğim kadar) ağırlık merkezi sorunundan dolayı scooter alma ,büyük jant vitesli al derim.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Bu iki modeli de bilmiyorum
    Keşke birazcık daha para biriktirsen de kaliteli bir motorun ikinci elini alsan derim
    Bazı arkadaşlarımın scooter ile ilgili yazdıkları biraz bilgisizlikten kaynaklanıyor gibi. Scooter lar illa otomatik vites veya kayış kasnaklı olacak diye bir kural yoktur. Tekerlekleri kendi standartındaki endurolardan büyük olan scooterlarda vardır. Scooter dan sıkılıp vitesliye geçeceksin gibi bir yargıya ben katılmıyorum. 2 yıl bindim ve sadece biraz daha güç ve şehirlerarası yola çıkabilmek için yine scooter aldım, biraz büyüğünü. Fazla yakar gibi bir kanıya nasıl kapılındı bilmiyorum ama benim scooter ımdan az yakan bir 250 cc ben bilmiyorum ki henüz daha 3000 km de

Sen biraz daha araştır. gönlün neyi isterse onu seç. İkinci el seçeneğini es geçme. Ne olursa olsun, cefasını da sefasını da sen süreceksin
    Poturdak

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her acilan konuda oldugu gibi yine cin du$manlariyla dolmu$ burasida.
    Arkadas iki model belirlemis neden cinli alma, Yamaha al Honda al diye isyan ediyorsunuz ki ? İnsanlar imkanlari dahilinde secim yaparlar.
    Konuya gelicek olursak; vites dei$tirmek ve devir hiz ikilisinin kontrolunun surucude olmasi herzaman daha keyifli ve mantiklidir.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

scoter a alışıp sonra vitesli bir motora binmek istiyorsan çok zorlanırsın debriyajı fren gibi algılayıp çok zorlanırsın.gerçekten çok zorluyor

Motosikleti

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)