Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

uzun yol ve honda cbr ve cbf

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş, önceelikle hoşgeldin, istediğin motora kavuşursun umarım en kısa zamanda.

CBF 150 ile ilgili bir tecrübemi ekleyeyim. 300 Km. lik uzun bir yola beraber çıktık. Benim arkamda eşim vardı, cbf 150 sahibi arkadaş yalnız ve 75 Kg. civarında normal sayılabilecek cüssede bir arkadaştı. Düz yollarda sorun yaşamadan 90-100 emniyetli bir sürat ile gidiyorduk. İlk 100 Km. den sonra, motor daha yüksek rakımlarda şişmeye ve gerilerde kalmaya başladı, süratimizi ortalama 70 Km. lere kadar düşürmek durumunda kaldık. Daha sonra düz yollarda da 100 Km ile 10 dakika gittikten sonra 80 Km. lere düşmeye başladı. uzun bir moladan sonra kendimize geldik ve geri kalan 80 km lik yolu 90 Km. sabit hızda bitirdik.
    CBF 150 nin biraz daha performanslı olduğunu biliyordum. Bu motorda 2000 km de ve bakımları düzgün yapılmış bir motordu.

CBF 150 kullananlar daha aydınlatıcı olabilirler ama benim yaşadığım tecrübe bu idi. Gerçi sürat yapmaya değil de gezine gezine İstanbula dönme niyetimiz olduğundan, benim için çok zevkli geçti. ortalama 90 KM süratte benim motor uçan halı gibi

herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taskiranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Selamlar..
    Ben her ikisinide kullanmadım ancak cbf 150 kullananların yorumlarını almanı tavsiye ederim çünkü benim şimdiye kadar konuştuğum kullanıcılar hiç memnun değildi.(Motosikletin çinde üretilmiş olması bunda etken sanırım)Tarz olarak tabiiki cbf uzun yol için daha uygun gözüküyor ama motosiklet seçimi açısından senin için uygun bir tercih olacakmı önemli olan bu bence..Yani motosikleti aldıktan sonra çıkaracağı sorunlar vs..Bunlarıda bir araştır derim.
    Saygılar...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    zengo, iki motorun birbirine üstün bir durumu yok. Ufak tefek avantaj dezavantaj durumu olabilir ama iki motor da birbirine çok yakın özellikte. Çin'de üretilmiş üretilmemiş konusuna kafanı takma, Honda olduktan sonra servisler sana aynı muameleyi yapacaktır. Dediğim gibi hoşuna giden hangisiyse, hangisini kullanırken daha rahat hissedeceksen onu almanı tavsiye ederim.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

zengo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüm yorumlarınıza altın gözüyle bakıyorum boy özelliklere senin bi mesajın çok hoşuma gitti.Uzun bir yoldan sonra touring ci arkadaşların sızlanmışta sen racing ile hiç yorulmamışsın.Sanırım insanın kişiliğine bağlı biraz bu motosiklet olayı hangisi daha rahat, konforlu,uzun yol değilde hangisi benim özelliklerime hitab ediyor ona bakmam gerekiyor.Yoksa her türlü uzun yol gidilir 1 saatte de 3 saatte de.Aklım cbf diyor daha yapılı ve ucuz olduğundan ama gönlüm cbr den yana ilk görüşte aşk çünkü onla aramızdaki daha da bekliyorum uzun yol tecrübelerinizi.

Motosikleti
    Zango arkadaş,
    demin yazdığım tecrübeme bir tane daha ekleyeyimde yanlış yerlere gitmesin.

sitemizin sevgili Pandası, biricik sevgi kelebeğimiz Handros ta CBF 150 sürücüsüdür. Orta mesafeli çok gezi yapmışızdır kendisi ile. Yapılı bir arkadaş olarak lakabını hakettiği bilinir. Buna rağmen, gezilerimizde benim gözlemlediğim kadarı ile, motorunun performansı, demin yazdığım motorun performansı için kıyas olmuştur. handrosun motor hiç zorlanmazdı, kendi tabiri ile ''Tokatlar-asfaltı Yardırır'' giderdi. Handrosun motorunun performansını orta mesafe gezilerde görünce, diğer yazdığım mesajdaki arkadaşımın motorunun performansı beni biraz şaşırtmıştır.
    Kazasız, belasız, sorunsuz sürüşler dilerim
    Poturdak

Motosikleti
    Yok
    Alıntı zengo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm yorumlarınıza altın gözüyle bakıyorum boy özelliklere senin bi mesajın çok hoşuma gitti.Uzun bir yoldan sonra touring ci arkadaşların sızlanmışta sen racing ile hiç yorulmamışsın.Sanırım insanın kişiliğine bağlı biraz bu motosiklet olayı hangisi daha rahat, konforlu,uzun yol değilde hangisi benim özelliklerime hitab ediyor ona bakmam gerekiyor.Yoksa her türlü uzun yol gidilir 1 saatte de 3 saatte de.Aklım cbf diyor daha yapılı ve ucuz olduğundan ama gönlüm cbr den yana ilk görüşte aşk çünkü onla aramızdaki daha da bekliyorum uzun yol tecrübelerinizi.
    Valla ne yalan söyliyim bende cbr'i çok beğeniyorum bence kalbinin sesini dinle

Motosikleti
    Taskiranus arkadaş,
    Bende İçerenköydeyim, şimdi merak ettim, neresindesin diye
    Diğer katılımcılardan küçük bir özür dileyerek

Hehehehehe, Boy seni gandırmaya çalışıyo sakın kanma O hiç uzun yol yapmazki, onun için en uzun yol bir saattir, tabi biz aynı yolu sadece 3 saatte falan alırız sevgiler Mehmet Kardeş
    Poturdak

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zango arkadaş,
    demin yazdığım tecrübeme bir tane daha ekleyeyimde yanlış yerlere gitmesin.

sitemizin sevgili Pandası, biricik sevgi kelebeğimiz Handros ta CBF 150 sürücüsüdür. Orta mesafeli çok gezi yapmışızdır kendisi ile. Yapılı bir arkadaş olarak lakabını hakettiği bilinir. Buna rağmen, gezilerimizde benim gözlemlediğim kadarı ile, motorunun performansı, demin yazdığım motorun performansı için kıyas olmuştur. handrosun motor hiç zorlanmazdı, kendi tabiri ile ''Tokatlar-asfaltı Yardırır'' giderdi. Handrosun motorunun performansını orta mesafe gezilerde görünce, diğer yazdığım mesajdaki arkadaşımın motorunun performansı beni biraz şaşırtmıştır.
    Kazasız, belasız, sorunsuz sürüşler dilerim
    Üstad acaba sitemizin sevgili Pandası, biricik sevgi kelebeğimiz Handros un (umarım aynı hitabı kullandığım için kızmazsın) motorunda herhangi bir modifiye var mıydı. Yoksa orjinal bi cbf miydi. Birde ismim ilkan mutlaka ilk tanıştığım kişilerin çoğu ilhan anlarlar forumlardada mutlaka bikaç kişi zango diye hitap eder olsun alıştım :D Saygılarımla.
    Birde senin motorun ne acaba çünkü bende bu motoru sadece kendim için deil kız arkadaşım içinde alıyorum yani aldığım motor tek kişiden çok çift kişi taşıyacak gibi.İlk anında eşinle bindiğin halde çok iyi performans aldığını söyleyince merak ettim.
    An old man dies, A young girl lives.A fair trade...

Motosikleti
    Yok
    [QUOTE=denizcimuzaffer;775262]Taskiranus arkadaş,
    Tanju isimli bir arkadaş var oda içerenköyde otoruyor.Ben yeniyoldayım.Ama beni sürekli bulabileceğin yer dominos pizza bakkalköyde hatta şu an iş yerindeyim.Zamanın olursa gel pizza yemeye beklerim hem tanışmış oluruz.Mehmet abi(boy) abi senide beklerim sende gel Motosikletinin üzerinde pisste verdiğin poz masaüstümü süslüyor valla makinan süper abi maaşallah

Motosikleti
    Üstad acaba sitemizin sevgili Pandası, biricik sevgi kelebeğimiz Handros un (umarım aynı hitabı kullandığım için kızmazsın) motorunda herhangi bir modifiye var mıydı. Yoksa orjinal bi cbf miydi. Birde ismim ilkan mutlaka ilk tanıştığım kişilerin çoğu ilhan anlarlar forumlardada mutlaka bikaç kişi zango diye hitap eder olsun alıştım :D Saygılarımla.
    Birde senin motorun ne acaba çünkü bende bu motoru sadece kendim için deil kız arkadaşım içinde alıyorum yani aldığım motor tek kişiden çok çift kişi taşıyacak gibi.İlk anında eşinle bindiğin halde çok iyi performans aldığını söyleyince merak ettim.
    arkadaşım, Handros şimdi beni şımarmakla suçlayacaktır ve haklıdır. Sayesinde Honda Foresight maxi kullanıyorum Başka birşey yazmak istemem reklama girer Bir araya gelince konuşuruz
    handrosun motor komple orjinaldir. O modifiye falan yaptırmaz. tatlı su motorcusudur, şeker gibidir kendileri

[QUOTE=Taskiranus;775274]
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taskiranus arkadaş,
    Tanju isimli bir arkadaş var oda içerenköyde otoruyor.Ben yeniyoldayım.Ama beni sürekli bulabileceğin yer dominos pizza bakkalköyde hatta şu an iş yerindeyim.Zamanın olursa gel pizza yemeye beklerim hem tanışmış oluruz.Mehmet abi(boy) abi senide beklerim sende gel Motosikletinin üzerinde pisste verdiğin poz masaüstümü süslüyor valla makinan süper abi maaşallah
    taskıranus arkadaşım, vallah Sivil kıyafetle evde günün yorgunluğunu atıyorum o yüzden pizza teklifini saklı tutuyorum bende muhtarlığın oradayım. en kısa zamanda görüşürüz işallah
    Poturdak

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    zevkler renkler tartışılamaz ama bana cbf 150 kurye motoru gibi geliyor kusura bakmayın sayın cbf sahipleri neden kalbin cbf demiyor bir düşün derim... tercihin ekonomiden yanaysa tabiki cbf derim ama verdiği paraya üzülen bir cbr sahibi görmedim...
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

Motosikleti
    Yok
    Alıntı Taskiranus adlı üyeden alıntı Mesajı göster

taskıranus arkadaşım, vallah Sivil kıyafetle evde günün yorgunluğunu atıyorum o yüzden pizza teklifini saklı tutuyorum bende muhtarlığın oradayım. en kısa zamanda görüşürüz işallah
    Başım gözüm üstüne her zaman beklerim.Fazla yemiyosun dimi sonra batırma biziŞaka bi yana motosiklet kullanan diğer arkadaşlarla tanışmak beni her zaman çok mutlu etmiştir.Yolu düşen herkesi beklerim.

Saygılar...

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı dorlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zevkler renkler tartışılamaz ama bana cbf 150 kurye motoru gibi geliyor kusura bakmayın sayın cbf sahipleri neden kalbin cbf demiyor bir düşün derim... tercihin ekonomiden yanaysa tabiki cbf derim ama verdiği paraya üzülen bir cbr sahibi görmedim...
    cbf sahibi de ben görmedim sen gördünmü arkadaşım
    98 Beygir.....

Aman arkadaşlar konu sapmasın kırgınlık olmasın Uzun yol tecrübelerinizle iki modelinde uzun sürüşte avantaj ve dezavantajlarını öğrenmek istiyorum.
    An old man dies, A young girl lives.A fair trade...

Motosikleti
    Yok
    Aman arkadaşlar konu sapmasın kırgınlık olmasın Uzun yol tecrübelerinizle iki modelinde uzun sürüşte avantaj ve dezavantajlarını öğrenmek istiyorum.
    Vallahi gidermi gitmezmi bilmiyorum ama allah izin verirse seneye yazın cbr 125r ile antalya yapmayı düşünüyorum.İnşallah gider: )Ayrıca motosikletin uzun yolda vereceği rahatsızlıkta açıkçası umurumda değil çünkü cbr'i seviyorum o yüzden biraz ağrıya katlanırım.Sonuç olarak arada mola vericez dimi

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Cihan şu 936km yolun detayına girer misin 13 saat biraz uzun değil mi?Aralarda durdun mu.Birde acaba cbf ler yüksek devirde uzun bir süre gidemiyormu bir yerdede bunu okumuştum mesela sürekli 110la iki kişi 4 saat yol alamaz mıyım.Birde cbf de iki kişi uzun yol yapılır mı yoksa sadece kısa geziler mi yapabilirim iki kişi ile.
    dostum bu topici iyice oku dönüş yolunda iki kere durdum biri benzin almak için biride ihtiyaç molası için 470 km yi 6 saatte aldım.
    topici okursan baştan aşaya cbf 150 yi ögrenmiş olursun biraz

her konuda ne olursa olsun arkadaşlarımızın yorumları da çok önemli şahsen ben böyle biliyorum.
    98 Beygir.....

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    eğer sadece honda istiyorum demiyorsan diğer markalara da bakmanı öneririm... mesela tvs apache, yamaha ybr 125

bu arada sahibinden'de ikinci el ilanlarına baktım.. cbr ikinci el 3000 ytl'ye kadar varken, cbf 150 2.650 ytl'den başlıyor ve 500km'de motora 3750 ytl istiyorlar... motorun sıfırı 3.650 ytl değil mi?

Motosikleti
    Cbr 125R
    İki motor arasında temel bir fark var. CBR 125 sıvı soğutmalı, CBF 150 hava soğutmalı. Uzun yolda CBF 150 ergonomi açısından daha rahat gibi görünse de şişebilir.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı psikomotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motor arasında temel bir fark var. CBR 125 sıvı soğutmalı, CBF 150 hava soğutmalı. Uzun yolda CBF 150 ergonomi açısından daha rahat gibi görünse de şişebilir.
    Motor şişmeden sürücü şişiyo zaten

Yani illa mola veriliyor. Çay molası, yemek molası, fotoğraf derken... Motoru da dinlendiriyoruz.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer sadece honda istiyorum demiyorsan diğer markalara da bakmanı öneririm... mesela tvs apache, yamaha ybr 125

bu arada sahibinden'de ikinci el ilanlarına baktım.. cbr ikinci el 3000 ytl'ye kadar varken, cbf 150 2.650 ytl'den başlıyor ve 500km'de motora 3750 ytl istiyorlar... motorun sıfırı 3.650 ytl değil mi?
    çok haklısın maalesef bazı arkadaşlar internete ilan verirker o ilanı okuyan kişinin honda.com.tr sayfasına tıklayamayacak kadar aptal olduğunu düşünüyolar. hatta ilanın birinde adam sıfırdan yüksek fiyat istemesinin sebebi olarak rodajı iyi yaptığını söylüyordu acayip kızıyorum bu adamlara motorun ikinci el satış değeri noter trafik sigorta masrafıyla birlikte düşünülmesi gerektiğini ya unutuyolar ya unutmak istiyolar.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler