Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eski model Vespa mı, yeni yetmeler mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Slmlar; şöyle 90-93 model arası klasik vespa mı (cosa veya px150 falan)
    Yoksa yiine 2.el bws,agility,beat türü bişey mi yoksa Mondial125 kt, suzuki gn125 türü tarzı motorlar mı
    Toparlarsak eski model klasik vespa almamı tavsiye eder misiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

aman kardeşim 90 model motosikleti bırak araba bile almam ben ne yaptın sen öyle benimle yaşıt motosiklet mi alacaksın 17 yaşında motosiklet alınmaz bence en iyisi bws benim için

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    vespa olduktan sonra 100 yaşında da alınır. sorun çıkartma açısından soruyosan eski vespaların sorun çıkartmayacağından emin olabilirsiniz bence (ciddi bir kazası yoksa) gerisi tarzınıza kalmış aslında. ben bu agresif görünümlü yeni scooterları pek beğenmiyorum. bu arada ben aldım diye söylemiyorum, sym de çok kaliteli bir marka. mio modeli hem klasik görünümde hem de feci dayanıklı. şimdi kampanya da yapmış adiler, 2500e kadar düşmüş fiyatı =) ama 100cc 4 zamanlı sizi kesmeyebilir tabi. neyse konuyu dağıtmayayım, ben olsam vespa alırdım temizinden.

SERHAN YORUK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 250 İE S VE SKİPPER 150
    piaggio veya vespa gerisi yalaaaan..... Boşver yeni yetmeleri,çinişini,tayladını.........

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Yeni alırım çünkü vespalar 2 zamanlı olduğu için içiyor benzini. 1400cc arabayla aynı yakıyordu 200cc scooter.

Bence 2 zamanlılardan uzak durun. Performansına göre çok yakar, çevreyi daha çok kirletir, motor ömrü 4 zamanlılara göre daha azdır.

4 zamanlı japon malı yeni bir motosiklet daha avantajlıdır. Yedek parça, benzin, teknoloji olarak...
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Yani bu Klasik görünümlü vespalar (px150,px200,cosa) 2 zamanlı mıdır.Ben 4 zamanlı biliyordum , 2 zamanlı ise söylediğinde haklısın yılmazz.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Eski model Vespa mı, yeni yetmeler mi

Arkadaşım sen zaten kararı vermişsin, yenileri küçümseyerek.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    vespa olsun çamurdan olsun ;

Ahh ah...Ne çok özledim vespamı
    "Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    ybr125 al rahat ett

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vespa dunyada kendini kanitlamis bir scooter, scooterlarin atasi. Sahipleride genelde ozenle bakarlar motorlarina. Fan cluplari vardir, kesinlikle fanatikleri vardir, alicilari belli insanlardir. Elinde patlamaz duzgun temiz bir vespa bulur ve oyle bakmaya devam edersen. Her zaman prim yapar, degerini kaybetmez yillar gecsede.. Yeni yetmeler ise 1 yilda yari fiyatina duser, satmaya kalktiginda mindar olur..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    yenilerden honda alacaksanız neden olmasın? hatta activa modelini tavsiye ederim size.

only4friends kızmasın bana

yıllardır vespa kullanış birisi olarak (cosa 200 ) şunları söylemek isterim..

bi kere bu motorun bir kişiliği bir karakteri var..
    hiç bi zaman değerini kaybetmez. yeterki iyi bak motora..
    2 zamanlıdır ancak karbüraör sisteminde otomatik benzin vanası.. otomatik jikle ve otomatik yağ karışımı sistemleri ile yıllar önce üretilmiş olmasına rağmen yüksek performans ve rahatlık sağlar.. vites sistemi çok sağlamdır.. motoru hır kullanmadığın sürece hiç bir problem vermez.. otomatik marşlıdır.. fren sistemi şu anda bile bi çok motorda olmayan bir sistem vardır.. ayak pedalı ile frene bastığınızda hidrolik fren sistemi %25 ön %75 arka freni sıkar.. çok net bir duruş sağlar ..tekerlek patladığında değiştirmek işi biliosan 10 dakkanı alır.. yokda 25-30 dakkada değiştirebilirsin tekeri.. uzun yola müsait bir motordur (ege ve karadeniz turu yaptım) tek dikkat etmen gereken uzun yolda 45 dakka 1 saatte bir motoru bir gölgede 10 dakka dinlendirmektir.. çok yakmasına gelince evet 2 zamanlı bir motor elbette çok yakacak ama bunun yanında sorun çıkarmaması da bir avantaj olmalı..

yani vespa yıllar önce uçak üretimiyle başladığı ve burdaki tekniğini motorsiklete vermiş bir çok motor için ilham kaynağı olmuş.. yılalr geçsene asla vazgeçilmez olacak ve kullanıcısının her yerde "özel" yapacak bir motordur..

kabul edilemez tek şey vespayı diğer motorlar ile kıyaslamak olur..

( ilk cosamın anısına ) =)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slmlar; şöyle 90-93 model arası klasik vespa mı (cosa veya px150 falan)
    Yoksa yiine 2.el bws,agility,beat türü bişey mi yoksa Mondial125 kt, suzuki gn125 türü tarzı motorlar mı
    Toparlarsak eski model klasik vespa almamı tavsiye eder misiniz
    hocam motor sevdadır anladıkda bu eski motor sevdasını çözemedim...vespa olsun çamurdan olsun diyen birinin garajında emvayi çeşit motor olur bide vespa olsun der görüntü olsun diye...ne kadar sağlam olursa olsun eski bir motoru piyasada kendini ispatladı diye almayı düşünmek hatadır...al yeni nesil moturlardan işte...bence kafan çok karışık...ybr...cbf 150 önerebilirim...

dip not...emvayi yazmışım edit yapamadım...envayi olacaktı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

MotoVizyoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Bir vespayı Başka bir scooter veya motorla kıyaslamak bence hata olur..Hele hele yeni çin ve japon mallarıyla kıyaslamak daha büyük bir hata 2 zamanlı 4 zamanlı konusu tartışılabilir Ancak 2 zamanlı vitesli bir vespanın performansıda fena sayılmaz ..Siz hiç Vespa Kullanan kebapçı gördünüzmü?)

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam beat alırdım

Motosikleti
    91 vespa bajaj
    bende de 91 vespa bajaj var alınmazmı bence vespa 1 numara benı daha hıc yolda bırakmadı

Bencede vespalar çok kaliteli evladiyelik motorlar şimdiki motorlara bakın bunu göremezsiniz hele çinliler.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Forumu açan arkadaş profil bilgilerinden gördüğüm kadarıyla YBR 125 almış. Vespa'yla hiç alakası olmayan bir model yani.

Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumu açan arkadaş profil bilgilerinden gördüğüm kadarıyla YBR 125 almış. Vespa'yla hiç alakası olmayan bir model yani.
    Demekki vespa ona yetmemiş.

bence güzel bakılmış bir vespa çünkü ;honda beat aldıgın zaman 2 liraya aldıysan 1.5 liraya satarsın.scooterların çogundada öyle ama temiz bakılmış bir bir eski model vespa alırsan 1 liraya aldıysan yıllar geçtikçe 2 ye 3 e 4 de satabilirsin ne olsa oo eski model vespa rally 200
    vespa cosa vespa bajaj lar üretilmiyor yani dünyada sınırlı sayıda var %70 italyada diger %30 ise diger ülkelere dagılmış durumda bulursan kaçırma derim size bir örnek vereyim .
    parası olan adam gider yeni porshe alır ama işten anlayan adam ise gider clasic bir porshe alır .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler