Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Japon mu yoksa italyan mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1
    Arkadasım kalite diyosun ama bana göre japonlar biraz geriden geliyo cunku ducatinin 10 yıl once piyasaya surdugu sele altı egsozlar japonlarda yeni türediler ayrıca italyan devi ducati bugun hala v motor kullanarak torku arttırmakta japonlara göre biraz daha üstün gözüküyolar. yani arastırma amacım su aslında herkezde bir japon hastalıgı var bilen bilmeyen herkez japon en iyisidir diyo ama bence italyanlar bu konuda bir gömlek üstteler ve bunu yazıya dokup gazetede yayınlıycaz yardımcı olursanız dusuncelerınızle sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KAWASAKİ KX 250

bakın dostlar kesinlikle japon

kesinlikle japon arkadaşlar neden çünkü henüz hiç biri japon motorunun saglamlıgına ve ömürüne hiçbiri ulaşamıyor.....
    [MEDIA][/MEDIA][COLOR="Black"]:pr:[B]asfalt bizi bozar abi[/B][/COLOR]

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ben düşüncelerimi fotoğraflarla anlatsam

bunlar 1000 küsürlükler...

ama bana o kadar büyük cc olmasada olur.yani gözümüz yükseklerde değil benim gönlüm bundan yana

şunların güzelliklerne bakın yaw içim gidiyor vallahi

ben bunu rengine bayıldım.hele jantlare adamı bitiriyor

kısacası tek kelimeyle DU-CA-TI...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tasarım olarak tartışılabilir , fakat Italyanların teknoloji ve kalitesinin Japonlardan üstün olduğunu söylemek bence pek doğru olmaz...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1

adamlar iyi iş çıkarmış su makinalar japonlar kadar ucuz olsa acaba hangisi daha çok satılır merak ediyorum

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarım olarak tartışılabilir , fakat Italyanların teknoloji ve kalitesinin Japonlardan üstün olduğunu söylemek bence pek doğru olmaz...
    Ducatinin kullandığı v motor sayesinde japon makınalardan daha cok tork sağladıgını bılıyomusun yada ducatının duzlukte japonlara fark attıgını bılıyomusun yada suana kadar duzenlenen yarıslarda italyanların japonlara fark attıgını bılıyomusun arkadasım? istersen marka tutkunlugu yapma bi arastır once.. acaba rossi bi ducati ile yarıssaydı kac sn fark atardı rakiplerine

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    ya onu bunu boş nerin 4 silindirin sesi yeter.ducati alıp patırtısını dinleyeceğime,alırım japonu sesini dinle yeter

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avrupa menşeili motorlar japonlara göre çok daha dayanıklı ..belki japonla kadar teknolojik değiller. exup sistemleri, gidon amortisörleri, aliminyum ultra hafif delta box şaseler, seramik pistonlar gibi yenilikler genelde japonlardan geliyor.
    fakat bir gerçek varki avrupalılar gibi dayanıklı değil motorları ..10 lu yaşlarda motor bitiyor. oysa günümüzde vespa, motoguzzi, bmw, lambretta, triumph, MZ, gibbi avrupa menşeili motorların 45-50 yaşlarında olup hala çalışan ve kullanılan çok örneği var. Türkiyede halen fual çalışır durumda 70 li yıllara ait bir honda varmıdır. Varsa ben görmedim veya duymadım .. ama şu an benden 20 m ilerde faal bir bmw 1963 model kız gibi yatıyor..

avrupalı derken içine ingiliz, İtalyan, ispanyol, Alman markalarının çok bilindik örneklerini koydum.. amerika kıtasındada durum pek farklı değil.. 1950 li yıllardan önce üretilmiş İndian lar hala yollarda dolaşmakta .. japonlar hızlı, teknolojik ..ama iş sağlamlığa gelince avrupa ve amerika kafa kafaya kapışsada japonlar bu kapışmaya malesef giremiyor

İş araziye gelince japonlar biraz geride .. KTM bu alanda rakipsiz.. mukavemet gücü yüksek dayanıklı motorlar üretiyorlar. pazara diğer markalardan çok daha sonra girdikleri halde alanlarında rakip tanımıyorlar ..kırıcı ve uzun etaplardan oluşan her yarışta ilk 10 sıraya %70 gibi büyük bir oranla hakimler..

Enduro sınıfı dediğimiz dual perpose (DP) yani hem arazi hem yol motorlarında ise durum eşit gibi..

Ama pist yarışlarında japonların büyük üstünlüğü var.

bunlar benim şahsi görüşlerim elbette katılanda olacaktır katılmayanda
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim hiçbirini küçümsemek gibi bir niyetim yok.herkezin gönlünde bir aslan yatarya benimkide bu işte yani ducati.kesin senin gönlündede bir aslan yatmaktadır.cbr 600 mü desem yoksa cbr 1000 mi?
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı replicad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducatinin kullandığı v motor sayesinde japon makınalardan daha cok tork sağladıgını bılıyomusun yada ducatının duzlukte japonlara fark attıgını bılıyomusun yada suana kadar duzenlenen yarıslarda italyanların japonlara fark attıgını bılıyomusun arkadasım? istersen marka tutkunlugu yapma bi arastır once.. acaba rossi bi ducati ile yarıssaydı kac sn fark atardı rakiplerine
    Sadece bu yılki 800cc motogp'ye bakarak yorum yapman çok saçma... Hem nedense ben de sana aynı şeyi söyleyecektim marka fanatikliği konusunda... Eğer dergi çıkartacaksanız tarafsız olmalısınız...

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim hiçbirini küçümsemek gibi bir niyetim yok.herkezin gönlünde bir aslan yatarya benimkide bu işte yani ducati.kesin senin gönlündede bir aslan yatmaktadır.cbr 600 mü desem yoksa cbr 1000 mi?
    ikisi de değil................
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Bence Japonlar italyanlardan daha kalitesiz motor üretmiyor. Çünkü onlar da çok kaliteli motorlar üretiyorlar japonların hemen dağıldığını yazıp örnek olarak bmw yi göstermek te yanlış çünkü bmw motorsiklette bir ekoldür diğer almanlar da italyanlar da bmw boxer makinesinin yanına dahi yaklaşamazlar bu nedenle ben bmw yi burada sınıf dışı olarak değerlendirmeye almıyorum ve japonların da 1976 da ürettikleri goldwing lerin bile hala taş gibi olduğunu yine transalp in yıllara rağmen zımba gibi olduğuna dikkatinizi çekerim. Diğer taraftan 12000 devirlere çıkan racingleri baz alarak japonlar dayanıksız demeyi de doğru bulmuyorum çünkü 12000 devir çevirseydi büyük bir ihtimalle harley bile dayanmazdı. Bu durumda ben İtalyanların Japonlardan daha kaliteli motor ürettiğine inanmıyorum bana göre aynı kalitedeler ama ben japonları seviyorum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kalitesizlik farklı bir olaydır.. BMW neden kapsam dışı ??. Peki BMW kapsam dışı motoguzzi için ne diyeceksin veya indian için veya lambretta için ne diyeceksin .. varmı 1970 model taş gibi giden bi japon .. örnekler verelim farazi konuşmayalım ben verdiğim her markaya örnekler verebilirim .. japon denince neden aklınıza sadece honda gelmiş kawa suzuki veya yamaha gelmemiş..ben kalitesiz motor demedim .. japonlar hızlı avrupalılar dayanıklı dedim ..tabi bu bir genelleme ..istisnai durumlar vardır.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    bence sizler "kalite"nin daha ne anlama geldigini bilmiyorsunuz.

"kalite" birseyin en iyisini, en güzelini, vs. üretmek degildir. "kalite" hep ayni seviyede üretebilmektir. bir cetveli alip 10 defa egip büküyorsan ve 11. seferinde kiriliyorsa "kalite" ürettigin her cetvelin 11. seferinde kirilmasidir. biri 8. digeri 15. seferinde degil.

kafayi yordugunuz seylere taminkar bir cevap bulacak kadar bilgi sahibi oldugunuzdan emin misiniz? BMW motosikletlerini üretirken belki "15 yil sonra bozulsun, dagilsinlar" demistir ve simdi 40 yildir calisan motosiklet ile aslinda basarisiz olmus sayilirlar. japonlar belki "10 yil sonra alet bitsin" diyerek son derece basarili oluyorlardir. kiminiz bu kararlar verilirken oradaydi?

karsilastirma yapacaksaniz somut kriterler, özellikle kendinizi ilgilendiren kriterler secin. son sürat, yakit tüketimi, bir taraftan diger tarafa yatirma kolayligi ivir zivir. bunlari bastan tanimlayarak karsilastirabilirsiniz. ancak dizayn ve diger zevk meselelerini birakin. "DUCATI bence durdugu yerde sürekli yagi eksik ve bozukmus gibi ses cikaran bir alet - sevmiyorum. dizaynlari eskiden bana göre daha iyidi, simdi tek 1098 kaldi eli yüzü düzgün." dedigimde kim neyi tartisacak ki?

replicad kardesim, dergine yazi yazacaksan arastirmani kendi basina yap lütfen. burada milletten fikir edinerek, baskasinin bilgisiyle yazi yazilmaz. altinda imzani atamazsin öyle bir yazinin. acikcasi eger yazi yazmadan önce bu tür bir arastirmaya ihtiyac duyuyorsan bana göre öyle bir yaziyi yazacak özellikler sende zaten yok. bildigin bir konu hakkinda birseyler yaz.

kizdim yine böyle japan - italyan tartisma sacmaliklarina ....

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    bence kıyaslamak yanlış biraz ama çünkü yeteri kadar ilgim yok ne japonlarda nede italyanlarda
    fakat japonlar yıllardır yaptıkları motosikletlerle anılan insanlar adları cıkmıs çünkü gerçekten güzel kaliteli ve hızlı makinalar üretmişlerki adlarını tüm dünyaya duyurmuşlar bunun baska bir tarifi olamaz
    italyanlar bence son 1-2 senedir piyasada duyulmaya başladı yani en azından ben okadarını biliyorum özellikle bu sene motogp den dolayı daha fazla anılmakta
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    italyanlar bence son 1-2 senedir piyasada duyulmaya başladı yani en azından ben okadarını biliyorum özellikle bu sene motogp den dolayı daha fazla anılmakta
    motogp sonuclarina bakarak DUCATI artik HONDA veya YAMAHA'dan daha iyi oldu demek yanlis olur.

YAMAHA'nin teknik olarak cok iyi oldugunu HONDA'dan Rossi'yi aldiktan sonra ispatladilar. HONDA ise dünyanin en büyük motosiklet üreticisi olarak ve üst üste kazanilan motoGP sampiyonluklari ile teknik kabiliyetini coktan ortaya koymustu. DUCATI ise yeni 800cc sinirlamasindan karli cikan bir üretici oldu. ancak bu beklenen bir basari degildi ki bu da bence ilginc bir nokta!

eninde sonunda YAMAHA HONDA'dan daha iyidir ve DUCATI ikinise de birden basar diyemiyecegiz....

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Valla kusura bakmayın ama kalite deyince aklıma ilk olarak ; Aprilla, Ducati, Ktm geliyor.. Ve tabii ki Honda.. Yamaha kullanıcısı olmama rağmen bence 600 cc üzeri yamahalar güvenilir.. Kawasaki - Suzuki ye nedense ısınamadım bir türlü...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Benim kalite anlayışım istediğin zaman istediğin parçayı bulabilmek, uzun ömürlülük, her ilde servisi olması gibi etkenlerdir.

Ducati monsteri aldınız mesela. Kaliteli olabilir ama Türkiye'de çok az sayıda olduğu için parça servis sıkıntısı çekilir.

Motor kaliteli ama motoru alıp müzeye kaldırmayacağız. Bir sorun olduğunda görürüm italyanın kalitesini
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    ducati 2 silindir benim bildiyim hayabusa 4 silindir isdediyin sesi ducatiden alamasın ama hız olarak ??????? hayabusa galiba hiç araştırmadım şimdiye kadar
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    başka ülkeler beni ilgilendirmiyor yaygın servis ağı ve yedek parça önemlidir eğer türkiyede yaşıyorsan honda dan şaşmiyceksin...
    İMZA:BİR DOST

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    bu konuyu türkiye üzerinde bi araştırmayla yapıp sonuca varacağına inanmıyorum,çünkü türkiyedeki motosiklet sevdalılarının geçmişi pkte uzakta değil bence,abdyide bu araştırmanın içine koyman gerekli diye düşünüyüruöki orada hala 1967 model 750 cc dünyanın ilk dört silindirli hondalar var,burada bi sonuca varacağından emin değilim----ha bana sorarsan bende japon derim
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    başka bir sitedeki bi forumda okumuştum arkadaş yurt dışında yaşıyormuş orada sadece yağ değişimi zincir yağlaması gibi rutin bakımları yaptıran ama hiç problem çıkarmadan 300.000 km de VFR 800ler varmış yani çekik gözlü japonlar...
    İMZA:BİR DOST

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)