Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

er6n vs gt650 comet

Motovento
    REKLAM ALANI
    muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    slm arkadaşlar, konuyu kontrolettim ancak okadar fazlaki eskiden kim ne konu açmış bilirdik şimdi hepsine bakamaya kalksam sadece 1 haftamı alır gece-gündüz... neyse

arkadaşlar, bu iki model (er6n-yada f vs comet650) 600-650 cc grubunda en çok tercih edilen modeller arasında. bu iki modele cbf 600ü de ekleyebilirz fakat fiyat yükseldiği için tercih edililirliği düşüyor. bu iki modeli kullanan arkadaşalrdan başta yakıt olmak üzere 90 km altı ve üstü değerleri ile ciddi amlamada kıyaslamalarını istioyrum. bu hem alacaka arakdaşlara yol gösterici oalcak hemde elinde bu model olan arkadaşlarında motorlarını kontrol etmelerini sağlayacaktır...sonrasında fiyat&kalite- hız&hızlanma-denge&kullanımkolaylığı-kullanım maliyetleri ve masrafları.. gibi kriterleri de gözden geçirebilrisiniz.. vericeğiniz faydalı bilgiler 250cc üstü üdşünen bi çok arkadaşa yol gösterecek.. (ayrıca yakıt blgisi içeren aynı cc farklı markadalrda önerebilirsiniz) şimdiden teşekkürler.

hadi arkadaşlar yokmu iki motoru kullanan ve karşılaştırabilecek kendi bilgilerine güvenen arkadaşlar..
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende er6n var, şehir içi normal gidersen 130-140 ytl yakıyor,, abanırsan 200 ytl yi goruyor hatta dahada üstünü,, uzun yoldada sabit 140 km hızla 450 km yi 50 ytl ile gidiyorsun, 160-170 km/h ile 450 km yi 60ytl gibi bi yakıtla gittim. bazen fazla yakıyo ama hakkıını veriyor...saygılar
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    2006 fazer a
    er6n benim de ilgimi çeken bi motor
    lütfen bildiklerimizi esirgemeyelim

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    normal kullanımda 130bin karisik kullanımda(cok abanmadan) 155bin civarı yakıyorum.

1-Sekil olarak Er-6
    2-Kalite olarak Er-6
    3-fiyat olarak Comet 12.500 er-6 14.900
    4-Ses tabiki er-6
    5-Performans ( er-6 cok tatminkar- Comet i bilmiyorum)

Neyse Cometi kullanmadıgım icin tabiki kesin bisey diyemiyorum ama. Motorun tipi ciddi sekilde hosuma gitmiyo. Bide Hysong parcaları(plastik aksamlar özellikle) bana cok adiymiş gibi geliyo. O yuzden 2.500 bin ytl icin Kawasaki yerine Hysong terciginin yanlış olacagını dusunuyorum...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

orhanay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 650
    valla ben kawasaki kullanmadım ama hem tork olarak hemde bg olarak hyosung daha üstün
    yakıt ise km de 175 ykrş civarı(ortalama)
    soz hız 220 km civarı(+-5)
    malzeme kalitesi iyi ,
    bence yedek parca sorunu hiç yok sayılır,türkiyede herkez kawasakinin yedek parça problemini bilir
    er6n in artısı bence enjeksiyonlu olması
    hyosung v makina ve daha güçlü kawasaki sıralı 2 silinidir
    isteyen er6n kullanıcısına benim gt 650 yi denetebilirim

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc de çok satılınca hyosung nasıl bir motor olduğunu kanıtladı..ama hala 600/650 cc segmentinde satışları yoğun değil bu yüzden bu segmentte alıcılar daha temkinli tıpkı 250 de ilk zamanlar olduğu gibi..

inanıyorum kalitesi ve fiyatıyla 600 cc segmentindede isim yapacak .. er-6n çok çok iyi bir motor arada 2500 ytl gibi bir fiyat farkı var. er-6n nin üstün olan yanı karburatrörlü olması..ama hyo güç ve performans olarak er-6 dan üstün görünüyor teknik veriler bazında ..yedek parça temini bu şekilde devam ederse Türkiyede Hyo markasını çok duyacağımıza eminim..

her iki motorda güzel aletler.. birinin kronikl parça sorunu var .. diğri tam tanınmıyo.. hendikaplarıda bunlar
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Hyosung kullanmadım, ama gerek kendi incelemelerimde edindiğim kanı, gerekse BIKE dergisinin geçen ay yaptığı testi göz önünde bulundurarak, GT650 ve ER6N bence kıyas kabul etmez. Fiyat farkını gözetmiyorsan ER6N al, herkese tavsiye ederim. Ş.içi ve ş.dışında müthiş rahatlıkta bir motordur Alabiliyorsan ABS'lisini al...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Motosikleti
    2006 fazer a
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=2614868
    sıfır comet 650 9 900 iyi bir rakam
    sıfır er6n 14 250 sanırım

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vallaha ahada budur ..fırsat diye ben buna derim.. 500 cc hatta 500 cc yide geçtim 250 ybr fiyatına ..bu civarda para harcamayı düşünenler için bulunmaz fırsat.. 79hp bir alet hemde sıfır hemde hyo .. ne diyim vallaha canım çekmedi desem yalan olur..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Kızıltoprak İstanbul Motor'da Hyosung 650 peşin 9900'e veriyorlar.İndirimi yapıp duyurduklarında ilk gidip inceleyen bendim.Kawasaki çok daha başarılı bence ama fiyat farkı açılınca estetik ve teknoloji olarak üstün olan er6-n'in işi gerçekten zorlaşıyor bu durumda.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    Yamaha Super Tenere
    Bu motosiklet indirimleri yeni motor alacak arkadaşlar için güzel bir fırsat olsa da bana göre şu anda ki kullanıcıyı zor durumda bırakıyor. Sahibinden.com'da gördüğümüz üzere 250 R lar 8.250 , GT650 ler 9.900 e düşmüş durumda. Bence Global motor bu duruma el atmalı. Aynı şeyi Honda 1000 RR da yaptı. Kullanıcıları ve satmayı düşünenler zor duruma düştü. Bence 0 km motorda indirimler biraz daha seviyeli olmalı. Ne yani şimdi "Firmalar ben sana yılbaşında motoru sattım 2. eli beni ilgilendirmez kaça satarsanız satın" mı diyor? Madem arkadaşlar biraz daha bekleyelim. GT650 8.500 e bile düşebilir. Motoshow 2007 de indirim istediğimiz bir Global Motor yetkilisi 1 kuruş bile indirim yapamam demişti. İndirim yapan bayileri de ellerinde kalmış geçen senenin ürünlerini satmakla suçlamıştı. Oysa ilanlarda 2007 model olduğu yazıyor. Bayii ye mi yoksa yetkiliye mi güveneceğiz?

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    tabıkı hyosung gt 650 r tavsıye ederım motor saglam parca sıkıntısı yok hızlanma ıyı ara ıvmelenme sorunsuz parcalar kalıtelı kısaca 10 uzerınden 8 kawasakı er 6 n guzel alet degısık stıl ama 10 uzerınden 6,5 alır gt fark atar

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabıkı hyosung gt 650 r tavsıye ederım motor saglam parca sıkıntısı yok hızlanma ıyı ara ıvmelenme sorunsuz parcalar kalıtelı kısaca 10 uzerınden 8 kawasakı er 6 n guzel alet degısık stıl ama 10 uzerınden 6,5 alır gt fark atar
    Valla saygı duyuyorum yoruma ama azcuk abartı olmus sanki.
    soyle bi yan yana koyalım bakalım nasi duruyo bu motorlar fark gozuksun.

er-6 Cokmu sekil kaldı be =)
    Bence Fiyat goz onune almazsak tek kelime er-6 derim...
    tabi YBR250 nin 9.750 oldugu su ortamda iki motorda bedava sayılır kanımca...

Teknoloji farkından bahsetmeye gerek bile yok Comet Suzukinin kac yillik tasarımını kullanıyo bilen varmi ?
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    arkadaşalr ,yorumlar güzel herkes tabiki kendi motorunu övecek ancak asıl tarafsız yorumu iki motoru da kullanmış hatta ikisinden birine sahib olamayanlar yapacaklardır..

bide tasarım kişiden kişiye değişir. mesela bana göre yuakrıda görülen resimlerde, er6 sade ve devamlı çizgileri olan göze hoşa gelen bi tasarıma sahib,daha uysal daha kibar duruyor, gt650 ise daha kaba ,ancak bu kabalığı gücünü gösteriyor ve ben buradayım diyor. özetle bu kişiden kişiye değişir. bizi ilgilendiren ise kullanım özellikleri ; mesela gt650 nin yakıt deposu ile yerden yükseklliğ idaha fazla b uda yol tutuşu dengeyi viraj kabiliyetini etkiler , er6n daha bi yera yakın bu konuda ,gt650 daha güçlü orası kesin fakat daha fazla yakıyor vede ağır ,kilo başıan düşen güce bakıldığında ise birbirine çok yakın değerler çıkıyor karşımıza. sanıırm er6n in en büyük dezavantajı fiyatı ve güvenilmez dağıtıcı,parça,servis ve paraç fiyatı sorunları. kawasaki alıpta sorun yaşamamış en azındanbeklememiş biri yok parça için. gt 650 alıp aradaki fiyat farkı ile daha fazla yakmayı göze alablir insan. ancak er6n geçiş yükseltem ve hatta 125 ccden sonra bile alınabilcek daha dengeli ve toleranslı bi motora benziyor.. işte bunalrı da kullanıcıalrı söyleyecek..

evt söz sizin arkadaşalr...
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Aynı konu ER6F ve GT650R olarak konuşuldu. Lütfen arama yapınız.

Ayrıca bu bölüme açılan başlıklar teknik bilgi ve fotoğraf içermek zorundadır.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler