Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 1000RR mı ? 600RR mı ?

Katılımcı sayısı
274. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 600RR

166 60.58%
  • 1000RR

108 39.42%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

600RR mı, 1000RR mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Türkiye şartlarında tabiki 600rr. Türkiye şartları nelermi ?

1- Bozuk yollar. (Gazlamak için türkiyede çok az yol var. 1000cc de gazlanmayacaksa alınmaz heralde. Gerçi 600'lüğünde pek bir farkı yok ama olsun )

2- Yakıt. Benzinin litresinin 3 lira olduğunu hesap edersek. 1000cc bence gereksiz gözüküyor. Sonuçta max süratte ne kadar fark var ? (40 - 60 ?? )

3- Trafikk. 1000rr çok daha kalıplı. 600rr 1000'liğe göre daha ince en azından trafikte 1000'liğin giremediği çoğu yere giriyordur.

Bu arada merak ettiğim bi konu var. patriote her iki motoruda kullanmış biri olarak 600cc ile 1000cc arasında max süratte ne kadar fark var. ivmelenmeleri çok daha farklı olacaktır bundan kuşku yok. Yanlış hatırlamıyorsam 40 km gibi bir fark varmış. Doğrusu nedir ?
    Okan ACAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Merhaba arkadaşlar,

Motorsiklet ilgim yeni yeni başlıyor, pek anladığımda söylenemez, o yüzden kıyaslamaya sadece estetik açıdan yorum eklemek istedim.

1000rr daha yakışıklı

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    1000rr kullanıyorum, pişmanım 600rr alacam.

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000rr kullanıyorum, pişmanım 600rr alacam.
    doğru yolu buluyorsun nemrut
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bazen arkadaşlara soruyorum, "abi evlilik nasıl gidiyor?" cevap standart; "sakın sakın haa! uzak dur..."

Bakıyorum boşanan da yok

Hoş, yaş otuz oldu ben halen bakıyorum, o da ayrı

Sakıncası yoksa, neden pişmansın nemrut?

Lütfen, samimi cevaplar bekliyorum.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komşunun tavuğu komşuya kaz görünür ABZAH
    ayrıca daha güvenli motorlar da vardır dediğin gibi.

asıl konumuza gelelim.
    cerrahi kardeşim bu kıl soruyu sormak maalesef bana düştü.
    motor tecrüben nedir?
    2006 mAyıs ayında basladım motosiklet sürmeye.
    yaklasık 30000 km kadar da yol tecrübem var. Pratik ve teorik ileri sürüş eğitimleri aldım Kemal BERKER hocamdan. Ama hala dusunuyorum acaba bu veriler benim bu makineleri sağlıklı bir şekilde sürebilirmiyim diye.
    Kanuni racer 200 var. racer taklidi bir makine.

Umarım bu veriler yeterli gelir ve zorlanmam bu söyledigim makinelerde.

Saygılarımla.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    600'lüklerin bile son hızı 280-290 km/sa iken, son hızın +50 km/s olması pek birşey ifade etmez bence

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ben bu başlıktaki sorunun amacını pek anlamadım?

1000RR ile Superstock'da yarışıyorum, motorun limitteki tepkilerini çok iyi biliyorum. 600RR ve 600F'i de çok iyi tanıyorum. 1000RR'ın performans olarak 600RR ile yakından uzaktan alakası yok. Her iki motorun kendine has özellikleri var, biri diğerinden daha konforlu, daha iyi frene sahip veya daha tehlikeli denemez. Her iki motor da tehlikeli. 1000cc motora hakim olmak çok daha zor. Türkiye'de basacak yol yok diyen arkadaşlar bence saçmalamışlar. Her iki motorla da tehlikeli olabilirsiniz. O yüzden birinin diğerinden pek farkı yok. Önemli olan motordan beklentiniz... Ne için alıyor olduğunuz... Şehiriçi kullanımı olarak 600cc bir racing bile son derece rahatsız ve anlamsız aslında. Benzin tüketimi olarak 1000RR daha düşük devirli olduğu için 600RR'a göre daha az yakıyor, iki motorda da bastığınız zaman benzin tüketimi oldukça yüksek. 1000cc makinalar çok daha kısa sürede lastik bitiriyor, benim 4000 km de lastikler bitmişti. Bence 600RR çok daha kullanışlı bir makina. Pistte bile 600RR tercih ederim, 1000RR düzlüklerde çok iyi ama virajlarda motora hakim olmak çok daha zor oluyor.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    var
    şehir içi için çok güçlü bir makina, fazlasıyla güçlü. sadece alt devirleri kuvvetli diye 1000'lik alınır mı bilemem ama ben bir daha yarış motoru alacak olursam 600'lük alırım.

her 2 motorun satın alınma nedenlerini bildigimce yazayım;

1000'lik için;
    -ben motorumda grenajın üstünde 600 yerine 1000 yazmasını isterim.
    -1000cc daha havalı, daha karizmatık. bakanlar waooovvv desin. (2006'ya kadar olan 600rr ve 1000rr arasında nerdeyse yok denecek kadar dizayn farkı var. tek fark motordan dolayı oluşan uzunluk ve genişlilk farkı)
    -param çok aklım yok.
    -600 kesmedi yükseltmek için de başka seçenegim yoktu.

600'lük için;
    -masrafı biraz daha az (yakıt, vergi vs.) .
    -aksesuarları 1000'liginkilerden biraz daha ucuz.
    -4 silindirli racing motorlara başlamak için 600cc'den aşagısı yok. dolayısıyla satışı çok ve 2.eli 1000'lige göre daha hareketli.
    -hafif oldukları ve çok güçlü olmadıkları için daha kolay kontrol edilebilirler 1000'liklere nazaran.

kısaca özetlemek gerekirse;
    ben bu motoru millete hava atmak için alıyorum görüntüsü için alıyorum performansı benim umrumda değil grenajda 1000 yazsın yeter diyorsan 1000'lik.
    ben bu motoru kullanım zevki için alıyorum kullandıgım motora daha iyi hakim olmak istiyorum dersen 600'lük. ayrıca 1000'likten görüntü olarak ilk bakıldıgında farkedilebilen tek farkı grenajda 1000 yerine 600 yazmasıdır.

bana kalacak olursa benim tercihim 750 olur(artık gelmiyor). ne alt devirleri ölü ne de 1000'lik kadar güçlü.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Khutuck
    600'lüklerin bile son hızı 280-290 km/sa iken, son hızın +50 km/s olması pek birşey ifade etmez bence
    600RR ile 1000RR kıyaslamasında önemli olan aradaki maksimum sürat farkı değildir. 1000RR 200 km/h süratten sonra da aynı akselerasyonda devam eder, 600RR ise çok daha yavaşlar. Burada önemli olan tork farkıdır. Geçen sene bir Şile gezisinden dönerken 600RR kullanan bir arkadaşla biraz gazlamıştık, benzincide durduğumuzda "abi 600 ile 1000 farkının bu kadar olduğunu düşünemezdim" dedi. Gerçekten performans olarak iki makina çok farklı.
    mavisipa bunu beğendi.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşlar 15 gündür (kısmen üye olmadan) haftadır forumunuzu(en çok) ve motorsikletle ilgili diğer forumları okuyorum.

Az önce dediğim gibi motorsiklet bilgim sıfır, ancak dün adacıkta 2.5 tonluk aracımla neredeyse bir scooter'in üzerinden geçiyordum(Allah korusun) ve sürücünün arkasında (sanırım) kasksız hanımıda vardı.

Ben düz geçiş yaparken, motorlu arkadaş adaya son gaz ve sol taraftan daldı.

Ve eminim kafasında şunlar vardı...;

Bu 125 cc bunda ölemem ki, hem bu alıştırma moturum, büyük cc ye geçmedim ki..
    Azraiill gelmeden önce bi çağrı atsana, bu 125 cc baba, nası tıkadım! yorduk senide...

Tabiki gerçekler böyle değil; reflekslerim bir kaç salise daha geç tepki verse, değil 2.5tonluk araç, 500 kiloluk bis'le dahi malesef adacık kırmızı olacaktı.

Şimdilik dışardan bakan birisi olarak, "büyük cc alma ölürsün" derken, "küçük cc alanlarında kurallara uymazsa ölebileceğini" hatırlatmayı lütfen ihmal etmeyin diye rica ediyorum.

Yazdıklarımın konuyla pek alakası yok farkındayım ve özür diliyorum, ancak küçük cc'li konularda tecrübe jokeri neredeyse hiç kullanılmıyor.

Sırası gelmişken yakarayım dedim

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Boy ve Nemrut,
    Ben işe gidip gelirken dahi motosiklerimi kullanıyorum. Yani benim için özel bir nedeni yok yarış veya hava atmak gibi.
    Ben sadece hali hazırdaki motosikletim gibi gunlük sehir ici ve bazı gezilerimize katılmak maksadı ile alıyorum. Ayrıca Racing Tarzını seviyorum buda bir nedeni.
    İki makineninde kesinlikle tork veya performans konusunda farkı vardır.
    Ancak ben bu performans veya hızdan cok.

Bu yukarıdaki kullanma sekline baglı olarak

*sehir icinde hangisi daha az yorar
    *Hangisi daha konforludur.
    *Hangisinin hakimiyeti daha kolaydır
    *Kısacası hangisi benim yukarıda bahsettigim sekilde kullanıma daha uygundur.

Teşekkürler.

Saygılarımla...
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    var
    çok fazla uzatmayacam. 2 tane makina sunmuşsun. bu 2 makinadan hangisi benim için daha uygun olur demişsin;

kesinlikle 600'lük.

ayrıca liste fiyatı yüzünden honda'da kilitlenip kalmayın. servis ücretleri, yedek parça ve aksesuar fiyatlarına da bir bakın. r6'yı da listene al derim.
    iyice kafanı karıştıracaz.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her gün şehir içinde kullanıyor isen , Er-6 diyerek çomak soksam?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    2007 .honda cbr 600rr
    tabiki 600rr.kalabalık şehirler için daha güvenli

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Boy ve Nemrut,
    Ben işe gidip gelirken dahi motosiklerimi kullanıyorum. Yani benim için özel bir nedeni yok yarış veya hava atmak gibi.
    Ben sadece hali hazırdaki motosikletim gibi gunlük sehir ici ve bazı gezilerimize katılmak maksadı ile alıyorum. Ayrıca Racing Tarzını seviyorum buda bir nedeni.
    İki makineninde kesinlikle tork veya performans konusunda farkı vardır.
    Ancak ben bu performans veya hızdan cok.

Bu yukarıdaki kullanma sekline baglı olarak

*Kısacası hangisi benim yukarıda bahsettigim sekilde kullanıma daha uygundur.

Teşekkürler.

Saygılarımla...
    arkadaşım bukdar prof'un arasında belki bana laf düşmez ama şu son yazdıkların öyle açık ve almak istedigin motoru öyle güzel anlatıyorki kendimi tutamadım.

senin istedigin racing degil naked motosiklet. bence ne istedigini bilmiyorsun. veya büyük bir yanlış yapmak üzeresin.

Kelimelerinden sana en uygun motorun 600 cc nakedler oldugun düşündüm.

*racing motorların hepsi yorar
    *racing motorların konfor'la uzaktan yakından ilgisi yoktur.
    *600 cc ve üstü racing motorların hepsinin hakimiyeti zordur.

arkadaşım sen söylemişsin;
    benim için özel bir nedeni yok yarış veya hava atmak gibi.
    Ben sadece hali hazırdaki motosikletim gibi gunlük sehir ici ve bazı gezilerimize katılmak maksadı ile alıyorum
    bence günlük şehir içinde gezmek için racing alınmaz.

gerçekten hava atmayacaksan , gazlamayacaksan bence racing alma.

ayrıca sen şehir içi seyehat edecegini söylemişsin. o istanbulun çekilmez trafiginde motoru mecburen düşük devirlerde kullanacaksın herzaman gaz açma imkanın olmayacak buda racing motosikletin hararet yapmasına neden olur.
    senin yazılarından sana en uygun motor bence aşagıdakilerden birisi;
    tam senin sitedigin gibi cadde motorları işte. ayrıca uzun mesafeli seyahatlerde de racing motordan daha kullanışlıdır. bir racing motosiklet gibi seni yormaz. ara sıra gaz açarım dersen onda da sorun yok. bu motorlar rahatlıkla 220+ gidebilecek motorlar.yani hız var konfor var(racing'e göre) ee grenajı çizildi çatladı vs.. gibi ıvır zıvır şeylerde yok. racing motosikletlerde grenaj nerdeyse motosikletin en pahalı parçası oldugunu düşünürsek ekonomik anlamdanda naked alman karlı olur.

z 750( bu motorun hastasıyım)

hornet 600

gsr 600

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    ELINT deşme yaramı... Bu z750 sahibinden.com da satılık durumda

Neyse bende arkadaşa Z 750 tavsiyesinde bulunacaktım ki sen önce davrandın bende hastasıyım... offf of
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ErTech
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4079728

sana bunu alalım Bu arada motor 200.000 km'de
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ErTech
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4079728

sana bunu alalım Bu arada motor 200.000 km'de
    Süper duruyooo Bi arayım ben yarın
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    ErTech evet sahinden.com'dan aldım o resmi. daha motor 950 km'de üzerinde çizik yok beeeeeeeee.
    motor parıl parıl parlıyor. imkanı olan için o motor gerçekten kaçmaz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler