Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 ile CBX 250 twister arasında ne fark var?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    hız kesici hakkına kesin bi bilgisi olan varmı ?
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyandırma servisi.

tam da bu başlığı açmak istiyordum ki zaten varmış. şuanda haala cbx kullanan varmı arkadaşlar ? sürücülerinden bilgi alalım birazda. sahibinden'e baktım gayet makul 2004 leri var ama bi çoğu 30,000 in üzerinde kmler. ne dersiniz cbx250 24 hp olanı alınırmı 30,000 km geçmiş olmasına rağmen ?

ben yeni cbx 250 aldım kısa süreli bir kullanımım oldu 86000 lerde kmsi ama canavar gibi 24 beygir olması çok güzel. zaten bu motorun yanlış bir üretim olduğu fikri oldukça yaygın 24 beygir olması nedeniyle cbx in cbf e dönmesi de bir nevi bu nedenle standartlara uydurmaya çalışmışlar. Ama parça bazında çok sıkıntı var fiyatlar okkalı. ayrıca henüz ucuz parça nerden bulabileceğim konusunda da bir fikir sahibi değilim umarım ilerleyen zamanlarda motor hakkında detaylı bir bilgi verebilirim

bnde ikisi arasında kararsızım hangisini lalsam acaba arkadaslar yardımcı olun brs

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı darksilence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf 250 ile cbx 250 arasındaki farklar aslında birkaç tane var..
    gösterge panelinde yan ayaklık açık olduğu zaman yanan ışık cbf 250 de yok..
    cbf 250 de park lambası var ama cbx 250 de yok..
    cbf 250 de karbüratörün hemen altında turbo charger olayı var..cbx de bu yokk..dikkat edin iki tane fiş var orda..
    cbf 250 de eksoz sistemi olarak çift katalizör sistemi var..cbx de ise tek..bu da EURO-3 standartları için tabi...
    cbf 250 nin cbx 250 ye oranla ilk kalkış ivmesi daha fazla..motor birden hızlanıyor..
    arka plakalıkta ışık var cbf de...
    cbf 250 de tork 6000d/d da 22 nm iken, cbx 250 de 8000-8500 d/d da 24nm...
    ve eğer gerçekten kalkış olarak değerlendirirseniz cbf ilk kalkış anında daha momentli..yalnız bu dediğim motorun rodajından sonraki çok iyi açılmasına bağlı...
    teşekkür ederimm...

arkadaşlar bakın yukarıda arkadaşımız çok güzel açıklamış
    cbf 250 de eksoz sistemi olarak çift katalizör sistemi var..cbx de ise tek o yüzden aradaki 2 hp güç farkıda cbf 250 nin eksoz sisteminin çift katalizör olmasından kaynaklanıyor yani ikisininde motorları aynı
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Turbo demekle ne demek istenmiş bilmiyorum ama bu motorda bildiğimiz anlamda turbo yok. İkincisi 22 BG'de 2 BG'lik fark hissedilebilir bir değer değildir.

Bu sebeplerden 6500 TL'ye sıfır ayarında 2008 CBF250'ler varken 5000 TL'ye 2004 model 30000 km'de twister'a dönüp bakılmaz bile. İkinci el motorların bu kadar para ettiği başka memleket yoktur dünyada.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    bi konu hortlatma da benden olsun.

CBX i merak ediyorum.

Parça sıkıntısı veya kronik bir sorunu var mı ?

bende cbx 250 var ve çok memnunum.Kalkışı gidişi çok iyi..kesinlikle yokuşta ve dik yolda yavaşlama olmuyor.
    tabi 1 sene önce aldığımda böyle değildi.Motoru aldığım kişi motoru tanımayışımı kullanarak bana sıkıntıları geçici olarak telafi edilmiş Twister ı bana sattı.Bende soracak danışacak kimsem olmadığı ve servisin umursamazca motoru ciğerli onayını verince aldığım bu makina masraf delisi çıktı.
    Yaptığım masraflar (Ustalık Hariç) (Parçaların hepsi Marmaris Honda Servisinden alınmıştır.Oradaki Servis sorumlusuyla da kanki oldum zaten) :
    1- 2 adet Ön Amortisör Keçeleri = 60 TL (tanesi)
    2- Egzantirik Zinciri = 325 TL
    3- Egzantirik Gergi Takozu = 35 TL
    4- Silindir Kapak Contası = 55 TL
    5- Üst Kapak Contası. = 70 TL

Birde bunların işçilik ücretleri var tabiiki..Şuanda hiçbir sıkıntısı kalmadı çok şükür.tek eksiği kilometre üst okuyucusu.onu da bulabilirsem bitiyo çok şükür

kronik sorun olarak Egzantirik zinciri debriyaj balatası ve ön amortisör keçesi demişlerdi ama bunları çözeli 1 sene filan oluyor..insan gibi kullanınca da bir sıkıntı olmuyor demekki..sıkıntı yaşamadım hiç..

bisikletbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa
    cbf 250 alsak bu zamanda çok başımızı ağrıtır mı acaba?

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    İki motorda cok iyidir ancak twister her yonden fark atar.2 bg farki yolda uzayinca anlarsin.temiz ve bakimlisini bulursanız kacirmayin.5 binden fazlada vermeyin.kendim kullaniyorum cok memnunum. Yeni model hysoung gt250 kanuni 250 alacaginiza honda alin rahat edin derim.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Forum uykuda mı arkadaslar

Motosikleti
    honda cbx 250 twister
    selamun aleykum arkadaslar. cbx 250 ön diski ile baska hangi model vardır. Yani cbx 250 e hangı modelın diski olur bilen yardımcı olursa sevinirim

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Kutsal Hort

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Sorunuza dıger sayfada cevap verdım ama burdanda yazalım.yenısı 200 tl.ancak dıskı al sanayide işinin ehli bir tornacı bul bıre bır yapar.sızın sorununuz dısk incelmesimi yamulmamı? Burda tornacılık işi cok gelişmiştir genelde denize kıyısı olan balıkcılık yapılan yerlerde torna işi cok yaygındır.bildiğiniz gibi diskin yapısı asbest karbon ve kevler katmanıdır.yani demir degildir.http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-cbf-250-twister-disk-245651365/detay

Ben motorcuya sorduğumda bana twister veya cbf250 için parça bulamazsın dedi acaba doğru mudur kullanan abilerimiz bi yardımcı olsalar

ctuna81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı MADO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorcuya sorduğumda bana twister veya cbf250 için parça bulamazsın dedi acaba doğru mudur kullanan abilerimiz bi yardımcı olsalar
    mesela hangı parcası? ben bugune kadar sıkıntı yasamadım .sılındır pıston falan bunları dusunmek bıle ıstemıyorum ama bulunsada pahalı olacaktır

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Benim bulamayacağım hiç bir parça yoktur yani kendi açımdAn sıkıntım yok.cbx için çok yakar lafı yanlış adam gibi binersen o da motor gibi yakar.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Beyler konuyu hortlatmış gibi olcak ama bana bu motorun orjinal parçalarını nerden temin edebileceğimi söyleyecek var mı?

Motosikleti
    HONDA CBX 250 Twister & HONDA Beat
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim kadarıylada 2 beygir fark varda yalnız Twister kullanan arkadaşlar 150-160 gördüklerinden bahsediyolar...2 beygir fark bu kadar km farkı yaratabilirmi acaba benimde aklım ona takıldı...yada olay motoru iyi açıp açamamaktamı...
    150 yi çok rahat yapıyor

thegreatest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250 , Honda MSX 125
    cbf 250 korkuteli antalya arasında 160 km hız gördüm.
    sıfır motor yaptırdım. piston silindir segman egzantirik sübap herşeyi değiştirdim.
    parçalar sanırım japonyadan orjinal olarak geldi.
    2 hafta bekledim.
    sonuç şu an rodajını bitirmek üzereyim.
    çok rahat bir motorsiklet.
    2016 modeli cbx'in brezilyada mevcut.
    keşke buraya getirseler.
    fakat cb 300 diye bir makinada mevcut.
    yeni kasa.
    umarım türkiye'ye gelir.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Yanmayan çiğ benzini dönüştüren katalitik konverter farkı var. Bir de konverter olmayışı 2hp fark ediyor. Başka bir fark bilmiyorum. İkisi de brezilya üretimi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler