Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Suzuki VL 800 Intruder C800,Suzuki VZ 800 Intruder M800,yoksa Honda VT 750C Shadow?

Katılımcı sayısı
182. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Suzuki VZ 800 Intruder M800

53 29.12%
  • Suzuki VL 800 Intruder C800

60 32.97%
  • Honda VT 750C Shadow

69 37.91%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Suzuki VL 800 Intruder C800 mü, Honda VT 750C Shadow mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    eagleye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu 2 motor arasında gidip geliyorum, bi yardımcı olursanız sevinirim. Bir de Intruder'ın M800(spor) modeli var.Onun hakkında yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 honda shadow
    arkadaşım suzuki retro/ classic modeller arasında honda ve yamaha kadar tutulmuyor,çok güzel ve seri motorlar yapıyorlar ama ikinci eli de düşünmekte fayda var,al bi shadow kafa rahat,göz rahat....Saygılar

Dostum tavsiyen için teşekkür ederim, zannediorum yakında shadow u alacam, banka kredisini ayarlamaya çalışıorum...

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HONDA Shadow VT 750 C

bence gv650 hyosung hepsini herşeyiyle geride bırakır

GV 650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650
    Hyosung GV 650 tavsiye ederim fırsat bulursan bir incele

qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    c800 ve shadow birbirine çok yakın motosikletler. bu ikisi arasında seçim yapacaksan kesinlikle shadow.

ama ben olsam M800 ü tercih ederim. motor yapısı 3 modelde hemen hemen aynı. farkı ortaya koyan; duruşu ve klasik yapısına sportif çizgileride ekleyen:M800.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    muğla mt den vatanoğlu geçen ay suzuki vl 800 aldı.birlikte geziyoruz sesi ve görüntüsü çok hoş...bence onun yanında diğerleri demode gibi...
    Motosiklet aşkına

Sağolun arkadaşlar bir lokma aklım vardı o da bulandı

oguzyilmazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    ben sana kesinlikle m800 intruder derim ama sen klasik istiyorum cok spor cizgileri olmasın diyorsan o zaman honda shadow 750 al saglam motor....

Motosikleti
    kırmızı ramzey 250
    Bizim gurupta Ahmet ağabeyimizin 650 gv si var arada ben de bu motorunu kullanıyorum
    Çok güzel 650 gv tavsiye ederim bir incele motoru

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    GV650 72 bg sen birdaha düşün..sonra almazsan

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    ya bende arastıyorum yamaha dragstar, suzuki vl 800 ve shadowVT 750 C ..yanlız benım merak ettıgım bısı var shadowun vt 750 C ile vt 750 nın arasında ki fark nedir( ''C'' olmayan 750 yani) şimdiden tesekkurler

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    C ler model tipini belirtir . Aslında C ve ondan sonraki modellerde C2 C3 ve C4 diye devam etti. Eğer hangi motor diyorsan değil suzuki, harley bile desen shadow önde gelir. Arkadaşların bazıları beygirden falan bahsetmişler dolayısıyla konu ile fazla ilgileri olmadığı anlaşılıyor. Shadow u tek geçerim yalnız zincirli değil şaftlı olsun

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer hangi motor diyorsan değil suzuki, harley bile desen shadow önde gelir.
    Burayı anlayamadım, honda shadow harley den daha mı iyi demek istiyosun. Benim bi önceki motorum shadow 750 idi bana pek öyle gelmedi de ondan soruyorum.
    Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha gibibir markayı tercvihlerin arasına almaman düşündürücü.. yedek parça fiyatlarını da bir incele derim bu motorların. neden yamaha dediğimi işte o zaman anlarsın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Alıntı Arthas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burayı anlayamadım, honda shadow harley den daha mı iyi demek istiyosun. Benim bi önceki motorum shadow 750 idi bana pek öyle gelmedi de ondan soruyorum.

Harley iyi bir motor değil sağlam bir motordur. Diğer taraftan shadow iyi değil derken harleye göremi diyorsun yoksa bir chopper olarak mı diyorsun o kısmı anlamadım...
    Chopper olarak bakarsan shadow en iyi japon chopper ıdır . harleyle kıyaslarsan ondan daha rahat ve dengelidir ayrıca uzun yolu da harleyden rahattır çünkü harley gibi sarsıntılı değildir yolda bileklerini yormaz. Harley ise tabiiki shadowdan sağlamdır harleyi gerçektende öldüremezsin ama o kadar zaten gerçek harleyciler de harley iyi diye değil O harley ve bir yaşam tarzı diye tercih ederler.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı konulu başka bir başlıkta bu gün şunları yazmıştım. Yukarda bir çok arkadaş ilginç yorumlarda bulunmuşlar belki onlarada cevap olur:

şaft enjeksiyon ve su soğutma üçlüsü bildiğim kadarıyla sadece Suzuki de var.

Daha önce şaftlı hava soğutmalı drag star kullanmış (8 ay) bir kişi olarak suzuki mi değişmem.

Ama hangisinde karar kılarsanız kılın bulunduğunuz şehirdeki yetkili servis olayını en öne koyun. İzmir de yaşayan biri olarak servisinden satışından ilgiden (Doğa Motor) çok memnunum. Almadan önce yamaha (göçmen) ve honda servislerinide inceledim.

Suzuki Türkiyenin çinden getirdiği motoruda 1 yıl kadar kullanırken suzuki servisinin ne kadar iyi ve kaliteli olduğunu gördüm. (Servisin yaklaşımından dolayı buraya gelen bir çok Honda da gördüm)

Bu sebeple İntruder C800 (VL800) de karar kıldım. Gayet memnunum motor şu an 3000 km de falan

rodaj biterbitmez 300 km gibi kısa mesafa yol yaptım. Rodajdayken izmirde kurulmuş olan Türk Chopper ile izmir çevresinde toplu sürüşlere katıldım.

Ve şunuda belirtmek isterim ki verilen ölçüler bazında karşılaştırdığınızda

Suzuki İntruder C800 uzunluk 2510 - genişlik 970 - su soğutmalı - şaftlı - enjeksiyonlu
    Yamaha Dragstar XVS 1300A uzunluk 2490 - genişlik 980 - su soğutmalı - kayışlı - enjeksiyonlu
    Yamaha Dragstar XVS 1100A uzunluk 2460 - genişlik 945 - hava soğutmalı - şaftlı - karburatörlü
    Yamaha Dragstar XVS 650A uzunluk 2450 - genişlik 930 - hava soğutmalı - şaftlı - karburatörlü
    Honda Shadow VT 750C uzunluk 2505 - genişlik 965 - su soğutmalı - şaftlı - karburatörlü
    Honda Shadow VTX 1300S uzunluk 2575 - genişlik 960 - su soğutmalı - şaftlı - karburatörlü

C800 ün diğer motorların 1300 cc lerinden neredeyse daha büyük olduğu görülmektedir. Bu listeye 1800 lük İntruder ı ayıp olmasın diye koymadım

Yukardaki sıralamaya hyosung aqilayı koymamıştım. bende suzuki almadan bayağı bir düşündüm fakat izmir servisi ve yetkili satıcısıyla yapmış olduğum telefon görüşmesinden sonra dükkanlara gitmeye bile gerek kalmadı. Daha sonra Balıkesir erdekte komşunun motorunu gördüm yanına çektim ve yakından uzaktan baktım. Evet kromajı v.s. çok güzel duruyor. Ama motor ğüzerine fil basmış gibi çok ince beygir olayına bende girmiyorum öünkü bu tür motorlarda önemli olan torkdur.

Yukarda bir arkadaş insanlar bilmiyor galiba beygir falan demiş gayet güzel demiş ama bende karbüratörlü motor tavsiye ediyorsun kardeşim sende anlamıyorsam desem ayıp olmaz mı? İnjeksiyonlu motor varken

Motosikleti
    Benim bildiğimde Chopper dediğin zaman karbüratörlü olur silindir başına 4 valve olmaz neden ? Çünkü 4 valve teknolojisi çift kam gerektirir bu ise fazla mekanizma ve ağır kullanımda daha fazla arıza demektir aynı zamanda 4 valve motorların düşük devirlerde torkları da 2 valve den daha düşüktür torku bozmayan ideal valve sistemi ise 3 valve dir diğer taraftan silindir başına 4 valve sistemi bir motordan daha fazla güç almak için yapılır oysa chopper motorlarında güç değil çekiş önemlidir yani tork. Enjektör de daha fazla güç almak için yapılır enjektörlü motorların aslında iki amacı emisyon normlarının düşük olması ile birlikte biraz daha fazla güç elde etmektir. Biraz daha fazla güç ise chopper da gerekli değildir enjektör sistemide güç istenmeyen bir motora gereksiz karmaşıklık getirir aynı zamanda çalışması için bir sürü elektronik sensör ve bir cpu ünitesi gerektirdiğinden gaz tepki süresininde uzamasına neden olur . Honda chopper motorunda bu nedenle karbüratör vardır ve 4 veya 2 yerine 3 valve kullanır bunun nedeni 4 valve ların düşük devirdeki tork kaybını yaşamadan 2 valve lardan ise daha fazla güç almak amacını taşımaktadır. Honda bir motoru yaparken o motorun önce amacını ön plana alıyor ve sonra o amaca göre inşaa ediyor diğerleri ise amaca bakmadan gerekli gereksiz işler yapıyorlar gidip 45 50 beygir arasındaki chopper lara bile tel jant yerine alüminyum jant takıyorlar honda ise bu basit bilgisizliklere girmiyor ben bu nedenle honda dan şaşmayın derim.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğimde Chopper dediğin zaman karbüratörlü olur silindir başına 4 valve olmaz neden ? Çünkü 4 valve teknolojisi çift kam gerektirir bu ise fazla mekanizma ve ağır kullanımda daha fazla arıza demektir aynı zamanda 4 valve motorların düşük devirlerde torkları da 2 valve den daha düşüktür torku bozmayan ideal valve sistemi ise 3 valve dir diğer taraftan silindir başına 4 valve sistemi bir motordan daha fazla güç almak için yapılır oysa chopper motorlarında güç değil çekiş önemlidir yani tork. Enjektör de daha fazla güç almak için yapılır enjektörlü motorların aslında iki amacı emisyon normlarının düşük olması ile birlikte biraz daha fazla güç elde etmektir. Biraz daha fazla güç ise chopper da gerekli değildir enjektör sistemide güç istenmeyen bir motora gereksiz karmaşıklık getirir aynı zamanda çalışması için bir sürü elektronik sensör ve bir cpu ünitesi gerektirdiğinden gaz tepki süresininde uzamasına neden olur . Honda chopper motorunda bu nedenle karbüratör vardır ve 4 veya 2 yerine 3 valve kullanır bunun nedeni 4 valve ların düşük devirdeki tork kaybını yaşamadan 2 valve lardan ise daha fazla güç almak amacını taşımaktadır. Honda bir motoru yaparken o motorun önce amacını ön plana alıyor ve sonra o amaca göre inşaa ediyor diğerleri ise amaca bakmadan gerekli gereksiz işler yapıyorlar gidip 45 50 beygir arasındaki chopper lara bile tel jant yerine alüminyum jant takıyorlar honda ise bu basit bilgisizliklere girmiyor ben bu nedenle honda dan şaşmayın derim.
    sizce enjeksiyon sadece güç mü sağlar? Daha az yakıt sarfiyatı ile ilgisi yokmudur?

suzukinin hangi modelinde tel olmayan alüminyum jant gördünüz? Yok eğer intruder serisi hakkında bilginiz yoksa en azından internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

bildiğim kadarıyla sübap sayısının fazla olması her zaman hızlanmada yakıt sarfiyatında performansta daha iyidir. Ayrıca kam: eksantirik milinin üzerinde konumlanarak yakıt ve egzost sübaplarının açılmasını ve kapanmasını kontrol etmektedir. Bu durumda 3 sübapda olsa 4 sübapta olsa yakıt ve eksoz sübapları farklı zamanlarda açılıp kapanacağından her motorda en az 2 kam gerektirir. En sondada överek bahsettiğiniz 3 sübap 4 sübap olayının etkisini siz aşağıda görebiliyormusunuz? 500 devirde 5,8 Nm lik tork farkı mı sizin bildiğiniz chopper kriterinize uymuyor
    Suzuki İntruder C800 69 Nm / 3500 dd 52 hp / 6000 dd verirken
    Honda VT 750C Shadow 64,2 / 3.000 devirde 45.8 HP / 5.500 devirde

alıntıda siz chooper kelimesi kullandığınız için asıl kullanılması gereken cruiser yerine bende chopper kullandım.

siz diye bilirsinizki kardeşim benim normlarımda honda suzuki ye basar buna bişey demem ama yalan yanlış bilgilerle çamur at izi kalsın yaklaşımınada her zaman karşıyımdır. Benim normlarımda şaft enjeksiyon ve su soğutma özellikleri motorun büyük olması yükek hızlarda az yakması şehir içi kullanımda hantal kalmamsı gidonun düşük hızlarda hafif yüksek hızlarda ağır olması önemlidir. Bu saydığım tüm özelliklerde kullandığım motorda mevcuttur. Ama Honda veya suzuki cruşiser tarzı motorlarda Harleyden iyidir diyecek kadarda motorumu övecek kadar cahil bilgisiz insanları yanlış yönlendirecek bir insan değilim...

Devamlı orta mesafa yol yapan (300 km civarı) bir insan olarak 100 120 km hızlarda; arada sollama yaparken düz boş yollarda limitlerime çıkarken (140 150 km) karburatörlü 3-3 6 sübaplı bir motorun benzin giderlerini enjeksiyonlu ve 4-4 silindirli başka bir motor üretilmişken karşılayacak kadarda zengin değilim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler