Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

YAMAHA YBR 125 mi? HONDA CBF 150 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

cbf lerle 60.000 km yaptıgınız zaman tekrar konusalım. bır kac kısıden duyduguma gore 10.000 den sonra zıncır boslamaya baslıyomus. ayrıca hondaların bazı modellerınde yağ atma sorununun oldugunu herkes bılır kı ben 2 motorda kendım gordum ve modelıde cbr125r dı.honda kotudur demıyorum ama bole bı sorunla karsılasanlar var dıyorum. cbf super baslangıc motoru olur dıyenlere soruyorum test verılerıne gore tıtresımı neredeyse hıc olmayan bır motorun devır gostergesıde yok buna ek olarak bıde kalıtelı kask taktıgınızda dısarıyla baya bı baglantınız kesılıyo, bu acemı bınıcıler sızce vıtes atarken zorlanmıcaklarmı 6000 de mı attım yoksa 9000 demı dıye dusunmıceklermı.ben yemın edıyorum hala hondanın neden devır saatı koymadıgını cok merak edıyorum malıyet demeyın sakın kahkaha atarım yoksa.essek gıbı vıtes gostergesı var kı acemıler ıcın + bır olay ama devır saatı yok. devır saatının ıcıne ufak olarak 12345 ıbarelerını koyabılırdı yada sadece n ısıgıyla yetınse cok ıyı olurmus. tam bır muhendıslık rezilliği baska bısı deıl.tasarlayanın suratına tukurmek lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı asome_67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla motor dedıgın bellı baslı seylerı karsılıcak madem beygırı yapabılıyosun sen motora koy 16 beygırı basıp basmamak bana kalsın sonucta scooterlarda hız ıcın yapılmıyolar ama honda bunun tehlıkelı olmadıgını dusunup scooterına koyuyorsa vıteslısınede koyacak. vw 1.4 motordan 170 beygır cıkarttı ama cok da az yakıyo ıncelersenız ayrıcada cok dayanıklı cıkmıs motor. demek ıstedıgım orda 16 beygır yazınca o cok yakacak yada az omurlu olacak demek deıldır. gaz sızın elınızın altında 10 beygırlıkmıs gıbı kullanırsan az yakar 16 beygırınde performansını almak ıstıyorum dersen daha cok yakar.
    honda eğer cbf 150'ye bahsettiğin beygiri koysaydı sen bu motoru bu fiyata alabileceğini mi zannediyorsun peki?tek açıdan bakıp makinayı her yönden kurban etmeye çalışmayın lütfen.st_erdogan'ın dediği gibi farklı açılardan değerlendirsenize motorları.siz takıyorsunuz birşeye, o olmazsa kötü diyip duruyorsunuz.ama unutmayın o dedikleriniz olsa siz bu 700 ytl lik fiyat farkını(ki gümrük vergisi dolayısıyla arttı bu fiyat, honda keyfe keder zam yapmadı) mumla ararsınız.

st erdogan kardesım herkes senın kadar zengın degıl. ben honda cbf 150 kadar konforlu onunla aynı benzını yakan onun kadar hatta ondan daha saglam ondan 1 beygır daha az olan ybr varken 600 ytl fark verıp parcaları daha pahalı olan cbf 150 yı almam dedım ıskembeden nıye sallıyım.kalan 600 mılyonuda zevkı sefa serefıne gıder nolan kask alırım kafamada takmam ıcınde cıcek yetıstırırım. 2 motordada frenler aynı konfor aynı cbf daha dayanıklılık konusunda kendını kanıtlamıs deıl ama dayanır kalıtelı motor kotu demıyorum.yakıt sarfıyatıda aynı eee ne fazlası var azcık cekıs te ustun dıye ben hondayı almam dedım sadece yoksa ben yamahanın avukatı deılım mantıklı secenek ybrdır dedım. hee zevk meselesı tabı paranda varsa honda alırsın. ben 4 mılyarı o motora vermem dedım sadece.
    ben o kadar zengin değilim manasında bir laf edip sonra NOLAN kask içinde çiçek yetiştiririm diyorsun.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

luxor kardesım gumrugu cbf yıyorda ybr yemıyormu ybr nıye fıyatını 3300 de tuttu.ben cbf kotu motor demedım ıyı oku devır saatını koymaması muhendıslık rezıllıgı dedım. ayrıca ybr aldıgım takdırde zaten aradakı 600 ytllık fark bana havadan gelmıs gıbı olmuyormu ben o parayla ıstedıgınızı yapın manasında cıcek yetıstırırım dedım. neyse azcık zevkı olan ve mantıklı dusunen zaten hangı motoru tercıh etmesı gerektıgını bılır.toyota nıye cok satıyor cunku yıllardır sorunsuzlugunu kanıtladı. ybr = sorunsuzluk

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    devir saati olmaması ithalatçının terciği. ek olan bütün aksesuarlar ayrıca maliyet ve fiyata yansımadır. o nedenle devir saati gelen modelde yok. unicorn olarak çıkan modelde daha çok aksesuar bulunmakta.
    bunun yanında honda yada diğer büyük firmalar içinde aynı şekilde geçerli olmak üzere düşük maliyetli ürün satacakları bir pazar olduğumuz için genellikle modeller bir kaç yıl sonradan takip eder.
    yollarımızın durumu dolayısı ile bazı modeller hiç gelmez.
    sadece bütün param CBF 150 alacak kadar olsa idi YBR almayı tercih ederdim nedeni ise aradki farka motor ile ilgili aksesuar alabileceğimden dolayı. şu an üstünlük YBR de önceden pazar olan bilinen model olması ve ucuz olması nedeni ile
    imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    luxor kardesım gumrugu cbf yıyorda ybr yemıyormu ybr nıye fıyatını 3300 de tuttu.ben cbf kotu motor demedım ıyı oku devır saatını koymaması muhendıslık rezıllıgı dedım. ayrıca ybr aldıgım takdırde zaten aradakı 600 ytllık fark bana havadan gelmıs gıbı olmuyormu ben o parayla ıstedıgınızı yapın manasında cıcek yetıstırırım dedım. neyse azcık zevkı olan ve mantıklı dusunen zaten hangı motoru tercıh etmesı gerektıgını bılır.toyota nıye cok satıyor cunku yıllardır sorunsuzlugunu kanıtladı. ybr = sorunsuzluk
    dikkat edip takip ettiysen ybr halen yamahanın elinde bol bol olan bir model.yamaha sadece bu zam olayını stokları bitinceye kadar modellere yansıtmayarak sanki zam yapmamış gibi gözüküyor.bunu da kendi lehine yoruyor doğal olarak.
    ama ellerindeki motorlar bitince yeni getirecekleri modellere bu zammı yansıtmak zorunda kalacaklar.
    burada düşünmediğiniz şey şu, cbf 150 çok sattığı için hondanın elinde kalmadı, yeni gelen siparişler ise doğal olarak zamlı oldu.
    yamaha ise cbf 150 den dolayı satış kaybına uğradığı için mal satamadı ve elinde kalan yüklüce malı halen eski fiyattan satabiliyor.ama o motorlar da bitince hiç sanmıyorum ki yamaha hala size 3300 den satsın ybr yi.
    o zaman bir gelsin, zaten anlayacaksınız.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkat edip takip ettiysen ybr halen yamahanın elinde bol bol olan bir model.yamaha sadece bu zam olayını stokları bitinceye kadar modellere yansıtmayarak sanki zam yapmamış gibi gözüküyor.bunu da kendi lehine yoruyor doğal olarak.
    ama ellerindeki motorlar bitince yeni getirecekleri modellere bu zammı yansıtmak zorunda kalacaklar.
    burada düşünmediğiniz şey şu, cbf 150 çok sattığı için hondanın elinde kalmadı, yeni gelen siparişler ise doğal olarak zamlı oldu.
    yamaha ise cbf 150 den dolayı satış kaybına uğradığı için mal satamadı ve elinde kalan yüklüce malı halen eski fiyattan satabiliyor.ama o motorlar da bitince hiç sanmıyorum ki yamaha hala size 3300 den satsın ybr yi.
    o zaman bir gelsin, zaten anlayacaksınız.
    Ankara Honda Efe'de son bir ayda satışların yüzde 75inin CBF 150 olduğundan bahsediliyordu ben motor alırken. 29 Aralık 2006 tarihinde. Etrafınıza baksanıza, birkaç ayda ne kadar çok CBF satıldı. Bu arada sıfır YBR satışları ne durumdaydı ben de merak ediyorum cidden (gerçi cevabın belli olduğunu düşünüyorum ama)
    Bir de YBR de iyi motordur, güzel motordur, ama yiğidi öldür hakkını yeme diye düşünüyorum. CBFnin yanında kuş yavrusu kalıyor, yokuşlarda boğuluyor (ikisini de kullananların yorumu).
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ankara Bayar da 0KM Ybr nin Fiyatı 2.750 ye düştü Almak isteyenlerin Haberi olsun.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara Bayar da 0KM Ybr nin Fiyatı 2.750 ye düştü Almak isteyenlerin Haberi olsun.
    Arkadaşlar almak isteyen varsa böyle fiyat bulunmaz gercekten biz kaca almıştık bide pehhh serbest piyasa ekonomisinin yararları işte
    Hele ki ilk motoru olacak olanlar icin bu fırsat kacmaz nasılsa düşürmeniz kacınılmaz olacak bu yöndende düşünürseniz gayet mantıklı

2.750 bı yanlıslık olmasın .mukemmel bır fıyat zaten cbf ıle arasında 600 ytl fark vardı sımdı 600 daha eklendı yemede yanında yat. ee sımdı ısler degıstı. ybr,nolan kask,çok kalıtelı bır mont,kalıtelı eldıven vs... = honda cbf 150. hee ayrıca ybr ler elınde kalsın kalmasın ben aldıgım malın kalıtesıne bakarım yukarda karsılastırmasını ozetledım.yorum sizin

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    2.750 bı yanlıslık olmasın .mukemmel bır fıyat zaten cbf ıle arasında 600 ytl fark vardı sımdı 600 daha eklendı yemede yanında yat. ee sımdı ısler degıstı. ybr,nolan kask,çok kalıtelı bır mont,kalıtelı eldıven vs... = honda cbf 150. hee ayrıca ybr ler elınde kalsın kalmasın ben aldıgım malın kalıtesıne bakarım yukarda karsılastırmasını ozetledım.yorum sizin
    Benim de yorumum Yamaha'nın daha önceden değerinin üzerinde bir fiyatla sattığı modeli hakettiği fiyatına çekmesi yönünde. Buyrun bakalım buna ne diyeceksiniz?
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de yorumum Yamaha'nın daha önceden değerinin üzerinde bir fiyatla sattığı modeli hakettiği fiyatına çekmesi yönünde. Buyrun bakalım buna ne diyeceksiniz?
    bu fiyat indiriminin zaten belli olan amacı eldeki ybr leri satmaya çalışmak bence.
    bakın yanlış anlamayın ben ybr ye kötü motor demiyorum ancak şunu anlatmaya çalışıyorum.elindeki stokları cbf yüzünden eritemeyen yamaha bu motorun son günlerini yaşıyor.zam yapmaması zaten çok normal çünkü elinde eski fiyattan alınmış düzinelerce ybr var.yamaha diyor ki:
    "ben zaten normal olan eski fiyatımdan satiim, nasıl olsa gümrük vergisi ödemedim bu motorlara, ben zam yapmamış gibi görünüp müşterileri kendime çekeyim.nasıl olsa bu motorlarıda cbf den sonra satamıyorum doğru düzgün.müşteriyi kendime çekip bari elimdeki motorları satarım.yeni parti gelince de onlara ödediğim vergiyi fiyata o zaman yansıtır o güne dek tüketicinin yanındaymış gibi gözükürüm"
    valla bence hiç de yabana atılmayacak bir teori bu.siz de düşünün bunun üzerinde biraz bence...

Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkıyede hersey normal fıyatının 2 katı fazla fıyatına satıldıgı ıcın bu buyuk bır fırsat.ıster elınde kaldıgı ıcın satıyor olsun ısterse baska nedenlerle. 2.700 e 0 ybr almak gercekten mukemmel bır fırsat. arada 1.200 ytl fark var arkadaslar. tamam her bayıde bu fırsat yok ama alabılecek olanlar 1 sanıye bıle dusunmesın.

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu zamlarla çinlilere mecbur kaldık cbf 150 yine zam geldi!
    kango multix yamaha 125

Motosikleti
    CBF 150

1 2 3

YBR 125
    3.365,00 YTL

CBF 150 3.990 YTL

bakın bu rakamlar her iki firmanın internet sitelerinde yayınladıkları resmi satış rakamları...

aradaki fark 1200 değil 625 ytl dir...

ybr 125 i 2.750 ye satan bayi(büyük ihtimalle peşin satış için geçerlidir) olduğu gibi cbf 150 yi 3600 e satan birçok bayi vardır (üşenmeyin arayın)...

karşılaştırma yaparken ybr 125 için bir bayinin promosyon fiyatıyla cbf 150 nir resmi satış rakamının karşılaştırılması sizcede biraz haksızlık olmuyormu ?

bu karşılaştırma matematiğe ve mantığa terstir,kendinizi ve başkalarını kelime oyunlarıyla aldatmayın...

gerçek fark 625 ytl ise bence normaldir,iki motoru yan yana koyup bakarsanız bunu görüsünüz(bakmakla kalmayın hatta kullanın)...
    sonun başlangıcı

Benim cbf150 tercih etmemdeki en önemli sebeplerden biri boyutları idi. YBR üstündeki görünüşümle cbf150 arasında epeyce fark vardı. Ayrıca yeni teknoloji olduğu için cbf150'yi seçtim. Tabii ben aldığımda ikisinin fiyatı hemen hemen aynı idi.
    Bu arada kafayı devir saatine takanlar için şunu söyliyim, ben de yeni kullanıcıyım ama 1500km'dir devir saati yok diye hiç vites ya da sürüş problemi yaşamadım.

Başlığı açan arkadaş 2.el ybr'ye talim demiş gerçi ama yeni almaya niyet edenler için bu başlık daha çok iş yapacak sanırım. Ben şu an alacak olsaydım (hele yaşadığım sürüş keyfini de düşünürsek) yine cbf150 alırdım.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Gecen Hafta CBF 150 yi 3800 Anahta teslim aldım. 4 milyar fiyatı sadece listede ybr kullanmadım ama görüntü olarak kıyas kabul edilmeyecek kadar fark var ve bunada değer ;)
    Bir Kar Tutkununun Motor Sevdası
    KarTutkusu.com
    Snowboard ve Motor , daha başka ne isteyebilirim ki

osmanfeza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar
    3000 ytl ye peşin fiyatını indirtebilirsem izmirden bende ybr almak istiyorum. bakalım bu hafta sonu gidicez göçmen kardeşlere. cbf 150ydi alacağım motor ama; malum fiyat farkı....... ankara bayii çok iyi fiyat vemiş 2750

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    honda kullanıcısı oldugum için deil objektif bi motor tutkunu olarak gözüm kapalı cbf 150 derim bu motor eskimek nedir bilmezzz yaaahhuuu karar senin ama cbf 150 agır basıo ntv de usta motorcular incelemişti hatasız buldular sen bilrisn...

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim cbf150 tercih etmemdeki en önemli sebeplerden biri boyutları idi. YBR üstündeki görünüşümle cbf150 arasında epeyce fark vardı. Ayrıca yeni teknoloji olduğu için cbf150'yi seçtim. Tabii ben aldığımda ikisinin fiyatı hemen hemen aynı idi.
    Bu arada kafayı devir saatine takanlar için şunu söyliyim, ben de yeni kullanıcıyım ama 1500km'dir devir saati yok diye hiç vites ya da sürüş problemi yaşamadım.

Başlığı açan arkadaş 2.el ybr'ye talim demiş gerçi ama yeni almaya niyet edenler için bu başlık daha çok iş yapacak sanırım. Ben şu an alacak olsaydım (hele yaşadığım sürüş keyfini de düşünürsek) yine cbf150 alırdım.
    harbi yaa nie koymamış devir saati honda bu motora bence tek kusuruda budur ..
    A STATE OF TRANCE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tARZ Değişikliği nedeniyle Benim Cbf 150 "yi satıyorum 3bin ytl pırıl pırıl. istediğiniz Hondaya ,ustaya vs vs gösterebilirsiniz. zamdan yakınanlara yararım dokunmuş olabilirç

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tARZ Değişikliği nedeniyle Benim Cbf 150 "yi satıyorum 3bin ytl pırıl pırıl. istediğiniz Hondaya ,ustaya vs vs gösterebilirsiniz. zamdan yakınanlara yararım dokunmuş olabilirç
    Sende mi?....Mete den sonra juniors.....Sırada kim var?......

Hepsi rastlantımı merak ediyom.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)