Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

YAMAHA YBR 125 mi? HONDA CBF 150 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    şöyle söyliyim.Daha önce yrb kullanmış her arkadaş cbf daha üstün bir alet diyor daha ne olsun ikisini kullanmış birisinden daha iyi kim karşılaştırabilir
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    mahfolduk şu fiyata bak ya 4150 nasıl olacak bu iş herhalde 2.el ybr'ye dönüş yapacam offfffffffffff
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    ben sana bırsey dıyeyımmı arkadaşim sen en iyi şimdi git ybr al şimdi onada zam gelecek

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    CBF 150 kullanıcılarının şevkini kırmak gibi olmasın fakat bu model için internetten baktığım başka forumda kurye işi ile uğraşan bir kişinin görüşü kuryelik için uygun olmadığı yönünde.
    9000 km de marş kömürü bitmesi ve 10 000 km de zincirden 2 bakla alınması konusu var. belki sadece o kişinin motoru ile ilgili ya da kullanım ile ilgili bir sorun olabilir.
    uzun yol yapıldıkça bunu doğruluğu ortaya çıkacaktır. YBR ile karşılaştırıldığında yeni motor alacak kişileri çok düşündüreceği kesindir diye düşünüyorum.
    YBR 125 yollarda kendisini kanıtlamış fakat teknoloji olarak biraz geri kalmış bir motor
    CBF 150 ise yeni teknoloji ve honda markası güvenilirliğini sunuyor.
    karar vermek zor derim
    imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz

ybr125 al derim ben

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Ben de cbf alacaktım.Ama fiyatı birden bire 700 ytl artınca vazgeçtim.3300 ytl'ye YBR aldım hem de peşin fiyatına akses kartına 19 ay taksit.Hemen hemen aynı katagoride bir motora 700 lira daha fazla vermek mantıklı değil.

Motosikleti
    HONDA cgl 125
    bence ybr al ama yukarıda yapılan karşılaştırmaya takılma ybr125`lik cbf150`lik diyorum

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de cbf alacaktım.Ama fiyatı birden bire 700 ytl artınca vazgeçtim.3300 ytl'ye YBR aldım hem de peşin fiyatına akses kartına 19 ay taksit.Hemen hemen aynı katagoride bir motora 700 lira daha fazla vermek mantıklı değil.
    sana katiliyorum arada teknoloji birde ''1hp'' var! cbf te güzel motor az yakıyor şık egzos dişinda birde bilmem bendemi öyle bu motorlara arka çanta koymassan çok garip oluyor motor çanta ile tam turing&endura tarzina bürünüyor!

hondada devir saati yok baska bır konuda yazmıstım motor demek devir saati demektır bence o ıbrenın anıden kalkıp cut off a kadar gıttıgını gormek kadar zevklı bısı varmıdır yahu. en son fıyatlara bakın honda hepten uctu gıttı. dylan marka scooterında 150 cc den 16 beygır cıkartan honda vıteslı motorundan 11 beygır cıkartıyo akla ve mantıga sıgacak sey deıl bu nasıl bır yenı teknolojı motordur bana bırı acıklasın. 150 cc lık scooterı 130-140 km hızlara cıkabılıyoken aynı cc dekı vıteslı motoru 120 cıvarı hız yapıyo.ve gorunusu cok kotu motorun. ybr alın senelerce yag ve benzın koyup gezin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ustaoglu4840 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahfolduk şu fiyata bak ya 4150 nasıl olacak bu iş herhalde 2.el ybr'ye dönüş yapacam offfffffffffff
    sana 2.ci el Cbf verelim ozaman

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı asome_67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondada devir saati yok baska bır konuda yazmıstım motor demek devir saati demektır bence o ıbrenın anıden kalkıp cut off a kadar gıttıgını gormek kadar zevklı bısı varmıdır yahu. en son fıyatlara bakın honda hepten uctu gıttı. dylan marka scooterında 150 cc den 16 beygır cıkartan honda vıteslı motorundan 11 beygır cıkartıyo akla ve mantıga sıgacak sey deıl bu nasıl bır yenı teknolojı motordur bana bırı acıklasın. 150 cc lık scooterı 130-140 km hızlara cıkabılıyoken aynı cc dekı vıteslı motoru 120 cıvarı hız yapıyo.ve gorunusu cok kotu motorun. ybr alın senelerce yag ve benzın koyup gezin
    Amaç hızsa motorun HPsi yükseltilir ki bu Honda mühendislerinin yapamayacağı birşey değil takdir edersin ki
    Motosiklet dizayn edilirken benzin cimriliği ve yüksek tork ön planda tutulmuş. Hız yapsın diye yaratılmış bir motosiklet değil

Sıkıştırma oranı 11 : 01
    Max güç (ps @ dev/dak) 15.8 / 8500
    Max tork (Nm @ dev/dak) 14.2 /7000
    Bu özelliklere sahip motorun ömrü CBFye kıyasla kısa olur, daha çok benzin tüketir. Dylan forumundan aynen kopyala yapıştır:
    PS: rodaj bittikten sonra 220km filan yapabiliyorum 1 depoyla (yaklaşık 7,5-8 litre ile)
    Rodajdan sonra 550-650 km yol yapıyoruz biz cıbıfçılar

Ha bir de yedek parçası ucuz, ha bir de Dylan'ın ilk satış fiyatı 5550, CBFnin 3990. Seçim size kalmış. Ama şunu bilin ki bunlar kıyaslanacak motorlar değiller. Farklı türlerin bambaşka örnekleri bunlar. Sizin için önceliği belirleyin, ona göre seveceğiniz motoru alın, kullanın, mutlu olun. Biz halimizden memnunuz, hiç merak etmeyin.
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

valla motor dedıgın bellı baslı seylerı karsılıcak madem beygırı yapabılıyosun sen motora koy 16 beygırı basıp basmamak bana kalsın sonucta scooterlarda hız ıcın yapılmıyolar ama honda bunun tehlıkelı olmadıgını dusunup scooterına koyuyorsa vıteslısınede koyacak. vw 1.4 motordan 170 beygır cıkarttı ama cok da az yakıyo ıncelersenız ayrıcada cok dayanıklı cıkmıs motor. demek ıstedıgım orda 16 beygır yazınca o cok yakacak yada az omurlu olacak demek deıldır. gaz sızın elınızın altında 10 beygırlıkmıs gıbı kullanırsan az yakar 16 beygırınde performansını almak ıstıyorum dersen daha cok yakar.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Ben şahsen sıfır alacak olsam ybr alırım.Ama en son karar senin. bence 1-2 hp ye aldanma, nede olsa aynı sınıf makineler değiller.Ybr naked Cbf ise enduro.Sen önce hangi tarzın senin kullanımın için uygun olduğunu düşün.Hem sıfır fiyatları arasında 750 ytl civarı fark var.Buda az sayılmaz.Ayrıca 2'si de japon.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    sıfır almaya kararlıysanız fiyatta önemliyse sizin için gonlunuz cok rahat olsun alın ybr,fiyat onemli değilse hangisi çok hoşunuza gidicekse onu alın birbirlerinden ahım şahım farkı olan motorlar değil bunlar ne hız olarak nede performans bırı 100 bırı 110 yapsın yada herneyse ybr kendını kanıtlamıs vs honda cbf de kanıtlar kımsenın suphesı olmasın bence yedek parça fiyatları hondanın nedir bilmiyorum gerçekten ama ybr nin oldukça uygun ,karar verme aşaması en zor kısımdır arkadaşlar ama eğer seceneklerınız bu ıkı motorda sona kaldıysa dedğim gibi içiniz rahat olun alın geçin yolunuz da acık olsun
    Ride your way

Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şahsen sıfır alacak olsam ybr alırım.Ama en son karar senin. bence 1-2 hp ye aldanma, nede olsa aynı sınıf makineler değiller.Ybr naked Cbf ise enduro.Sen önce hangi tarzın senin kullanımın için uygun olduğunu düşün.Hem sıfır fiyatları arasında 750 ytl civarı fark var.Buda az sayılmaz.Ayrıca 2'si de japon.
    +1 kesınlıkle aradakı 1-2 beygıre aldanma.olusan fıyat farkıyla ıyı bır kask ve mont cok rahat alınabılıyor.ybr cekısı kotu falan fılan dıyolar valla ben 1 aydır falan kullanıyorum arkadasımınkını cokta guclu bır motoru var. 125 ve 150 cc dekı butun çinlilere nal toplatıyo o kadar soylıyım.test etmek ıcın kendım denedım. 125 cc lık cin yapımı motorla drag yaptık uzun duzlukte 10 metre onumde baslamasını soledım arkadasıma ve daha 2. vites bitmeden yakaladım ve gectım sen dusun artık.

Motosikleti
    +1 kesınlıkle aradakı 1-2 beygıre aldanma.olusan fıyat farkıyla ıyı bır kask ve mont cok rahat alınabılıyor.ybr cekısı kotu falan fılan dıyolar valla ben 1 aydır falan kullanıyorum arkadasımınkını cokta guclu bır motoru var. 125 ve 150 cc dekı butun çinlilere nal toplatıyo o kadar soylıyım.test etmek ıcın kendım denedım. 125 cc lık cin yapımı motorla drag yaptık uzun duzlukte 10 metre onumde baslamasını soledım arkadasıma ve daha 2. vites bitmeden yakaladım ve gectım sen dusun artık.
    Anlatamadığımız şey ne istediğini belirleyip ona göre motor almak. Amacınız hızsa sizi supersport kategorisine bekliyoruz. Motor demek sadece hız değildir anlayın bunu artık lütfen.
    İkincisi gördüğüm kadarıyla CBF kullanmamışsınız, kullanmadığınız halde bolca işkembe-i kübradan sallıyorsunuz. Bilmiyorsanız ikisini birden kullanan arkadaşlara sorunuz (sorduğum bütün CBF sahibi kurye arkadaşlar motorun YBRden çok daha iyi olduğunu söylediler. Forumdan moderatör zoruyla ayrılan Ginger arkadaşımız da ikisine birden sahip olmuş bir motor kullanıcısı olarak CBF diyordu...)

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatamadığımız şey ne istediğini belirleyip ona göre motor almak. Amacınız hızsa sizi supersport kategorisine bekliyoruz. Motor demek sadece hız değildir anlayın bunu artık lütfen.
    İkincisi gördüğüm kadarıyla CBF kullanmamışsınız, kullanmadığınız halde bolca işkembe-i kübradan sallıyorsunuz. Bilmiyorsanız ikisini birden kullanan arkadaşlara sorunuz (sorduğum bütün CBF sahibi kurye arkadaşlar motorun YBRden çok daha iyi olduğunu söylediler. Forumdan moderatör zoruyla ayrılan Ginger arkadaşımız da ikisine birden sahip olmuş bir motor kullanıcısı olarak CBF diyordu...)
    cbf daha iyi neye göre daha iyi? 1hp mi? birisi söylemişti ybr traktör cbf mercedes okadar degil canim Toyota olsun aralarinda fiyat ve parça fiyatlari dişinda hiçbir fark yok

st erdogan kardesım herkes senın kadar zengın degıl. ben honda cbf 150 kadar konforlu onunla aynı benzını yakan onun kadar hatta ondan daha saglam ondan 1 beygır daha az olan ybr varken 600 ytl fark verıp parcaları daha pahalı olan cbf 150 yı almam dedım ıskembeden nıye sallıyım.kalan 600 mılyonuda zevkı sefa serefıne gıder nolan kask alırım kafamada takmam ıcınde cıcek yetıstırırım. 2 motordada frenler aynı konfor aynı cbf daha dayanıklılık konusunda kendını kanıtlamıs deıl ama dayanır kalıtelı motor kotu demıyorum.yakıt sarfıyatıda aynı eee ne fazlası var azcık cekıs te ustun dıye ben hondayı almam dedım sadece yoksa ben yamahanın avukatı deılım mantıklı secenek ybrdır dedım. hee zevk meselesı tabı paranda varsa honda alırsın. ben 4 mılyarı o motora vermem dedım sadece.

Motosikleti
    st erdogan kardesım herkes senın kadar zengın degıl. ben honda cbf 150 kadar konforlu onunla aynı benzını yakan onun kadar hatta ondan daha saglam ondan 1 beygır daha az olan ybr varken 600 ytl fark verıp parcaları daha pahalı olan cbf 150 yı almam dedım ıskembeden nıye sallıyım.kalan 600 mılyonuda zevkı sefa serefıne gıder nolan kask alırım kafamada takmam ıcınde cıcek yetıstırırım. 2 motordada frenler aynı konfor aynı cbf daha dayanıklılık konusunda kendını kanıtlamıs deıl ama dayanır kalıtelı motor kotu demıyorum.yakıt sarfıyatıda aynı eee ne fazlası var azcık cekıs te ustun dıye ben hondayı almam dedım sadece yoksa ben yamahanın avukatı deılım mantıklı secenek ybrdır dedım. hee zevk meselesı tabı paranda varsa honda alırsın. ben 4 mılyarı o motora vermem dedım sadece.
    Aradaki fark 1 HP mi yoksa başka birşey mi deneyin, öyle konuşalım. Ben deneyenlerin yalancısıyım.
    İkinci olarak YBR, CBFnin yanında kuş yavrusu gibi kalıyor, şekilci diyebilirsiniz, ama motorumun üzerine bindiğimde güçlü bir motora bindiğimi görmek isterim. Sırf benzin deposunun genişliği bile önemli bir artıdır CBF için. (Zenginlik gibi bir şey söz konusu değil, parasını verebilecek durumdaki birinden bahsediyorsak verdiğine değer mi değmez mi onu tartışıyoruz. Fiyat/Performans oranı...)
    Bir de CBFnin parçalarının daha pahalı olduğunu nereden çıkardınız?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Hala cbf üstün diyenlere şaşıyorum.....

Arkadaşlar 150 cc bir motor 125 ten tabiiki üstün olmalı...

Ama değerlere ağırlığa , sıkıştırma oranlarına bakarsanız Nerde kaldı üstünlük?....Aşağı yukarı aynı değerler...Ybr Kilo olarak hafif sıkıştırma olarak daha kuvvetli maksimum gücü daha az devirde alıyor.....

Daha kıvrak daha seri....Şehir içi için daha kullanışlı....

150 cc için bence performansı 125 cc ye göre az....Ybr çok yakar ömrü kısa olur diyenlere ayrıca şaşıyorum......Neye dayanarak diyebiliyorsunuz?....

Klasmanları bile farklı...Ybr kurye paket motoru ve şehir içi için tasarlanmış veya biz öyle motive etmişiz....

Cbf daha çok gezi motoru gibi duruyor..Tasarlayanlarda eminimki o şekilde tasarlamış.....

Dayanıklıkta da su götürmez şekilde Ybr diyorum.....Bizzat sahibi olarak söylüyorum....

Yedek parça olarak ta kesinlikle ve kesinlikle ybr daha ucuz.....Her türlü yan sanayi ve orjinal parçası murat124 gibi çok ve ucuz.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)