Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbf 600 - Yamaha Fz6 - Kawasaki Er6f Modellerini Bilenler ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    HONDA CBF 600 S - YAMAHA FZ6 (FAZER) - KAWASAKI ER6F Toureg modelleri, benim su an icin piyasada gordugum en iyiler. Acaba bu modelleri yakından tanıyan arkadaslar, bana hangisini almam konusunda tavsiyeleri ile yardımcı olabilirler mi? Simdiden cok tesekkurler ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Kawasaki Er-6f

Yamaha Fz6 Fazer

Honda Cbf 600 S ABS

hepsinin konusuna tek tek bakmanızda fayda var

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Arkadaslar, ben zaten bu 3 modeli teknik acılardan inceledim. Kawasaki iclerinde en cok zevkime hitap eden model, ama servis ve teknik destek agının yaygın olmadıgını biliyorum. Bu 3 modelin satın alımdan sonra ki periyodik bakım ve servis masraflarının hangisinde daha fazla oldugunu bilmiyorum. Eger servis agı ve masrafları acısından bir degerlendirme yapıp, kullanıs tecrubelerinize gore bu motorların sorunları hakkında bilgi verebilirseniz cok sevinirim.

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    fazer parca acisindan asiri avantajli, er6f nin de yakit tuketimi guzel ve alcak oturumu nedeni ile kisa boylular icin cok iyi bir secenek honda icin bileni yazsin
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V Strom 06
    Hespub arama sayfasında bu motorlarla ilgili karşılaştırmalar mevcut.Ayrıca Honda için www.cbfturkiye.org sitesine girip detayları öğrenebilirsin.
    Sanırım fazer için de benzer bir site mevcut.

CBF 600 ve Fazer 4 silindir, diğeri 2 silindir.Honda karbüratörlü, diğerleri enjeksiyonlu ama Honda da abs standart.

Servis ağı ve yaygınlık anlamında Honda 1 numaradır.Yamahayı da Beldeyama temsil ettiğinden onda da sorun olmaz.Ama kawasaki de sanırım kullananlar daha sıkıntılı olduğunu düşünüyor.

Herşey gönlünce olsun.

ahmet_cebesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 -yamaha ybr 125
    valla hayalim fazer tek kelime tam bi naked 4 silindir,98 bg tek kelime on numara ayrıca top speed 273 km miş duyduguma göre yapan bi abi söledi
    motorcuda geri vitess olmaz daima ileri

Motosikleti
    FZR600
    sevgili motor dostları, bir fazer sahibi olarak,

motorumu almadan önce ben de bu 3 motor arasında acaba hangisini alayım düşüncelerinin arasına sıkışıp kalmıştım.

özellikle cbf 600 ve fazer arasına takılıp kaldım. iki motor da 4 silindirli olmasına rağmen cbf 600'ün gerek karbüratörlü olması gerekse hp bakımından düşük olması beni kendisinden uzaklaştırdı.
    kawasakininse iki silindirli olması, gerek servis ağı nedeniyle elediğim ilk motor oldu.

hız limitleri bakımından bir arkadaşımın merakını da gidereyim 247 km rahat görebilen bir motor. eğer uygun bir yol bulunabilirse 270 i de rahatlıkla görür.

herşey gönlünüzce olsun...

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Gorunen o ki Fazer kullanıcıları motorlarından gayet memnun, ama satın alımdan sonraki servis masrafları konusunda benim korkularım var, cunku hem satıs hem servıs olan bayiide Fazer modelini incelerken, bana 2000 km olunca ve her 5000 km de servise gelmem gerektigini soylemisti, hesapladıgı servis masrafı da epey yuksek bir meblaydı. Bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa, lutfen benimle paylasırlarsa cok sevinirim. Herkese yazdıkları mesajlar icin de tesekkurler.

Ben Yamaha Yzf r6 600 derim. Gerçekten harika bir makina.
    Görüntü olarak ta çok güzel.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)