Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Maxi scooter (250lik) seceneklerinden hangisi? Lutfen yardim

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar,
    bazılarınızın bileceği gibi siteye yeni üye oldum. Bunun sebebi motosiklet alacak olmam. Hayırlısıyla motorumu aldıktan sonra buluşmalarda çoğunuzu daha yakından tanıma fırsatı bulacağımı umuyorum.

Çevremde konuyla ilgili danışacağım pek kimse olmadığı için buraya danışmaya karar verdim. Umarım konuyu yanlış yere açmıyorumdur ve bu durum kimseyi rahatsız etmez.

Öncelikle almak istediğim motordan bahsedeyim. Motor ilk motorum olucak. Şehir içi kullanıma uyucak şekilde Maxi Scooter düşünüyorum ve 250cc'de karar kıldım.

Seçenek yelpazem çok geniş değil sanırım. Bildiğim kadarıyla:

1-Kymco Grand Dink 250(7.200YTL)

2-Kymco Xciting 250(8.716YTL)

3-Piaggio X8Premium 250(9.990YTL)

4-Piaggio X9 Evo 250(9.990YTL)

5-Daelim s2 250 (4.750USD)

6-Aprillia Atlantic250(5.220EURO)

7-Hyosung MS3 250(7000YTL)

8-Yamaha X-Max 250 (10.150YTL)

9-Honda FES250 Foresight (8.750YTL)

10-SYM GTS250 (7.680, kampanyalı 6800YTL)

(aslında böyle sıralayınca çok da dar değilmiş =))
    En fazla 6.000YTL düşünüyordum ama sonra o kadarını çöpe atacağıma biraz daha verip güzelini alayım dedim. Fakat gelin görün ki karar veremedim, internetten özelliklerine bakmak yetmiyor.Bana biraz daha kullanıcı tecrübesine yönelik yorumlar gerekli.

Sizce hangi marka hangi modeli tercih etmeliyim? Sıfır mı ikinci el mi almalıyım?
    Neden? Bunların dışında önereceğiniz model olur mu? Nerden almamı tavsiye edersiniz? Tanıdığınız vs var mı?

İlginize şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.
    Saygılarımla,
    C.Alp Göktepe
    msn: alpgoktepe@hotmail.com

not: bu konuda bilgi sahibi olanlara ihtiyacım var, MSN'e eklerseniz sevinirim biraz bilgi açıyım =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Bu ayki motoaktüel dergisine bakmanı öneririm.

http://www.motosiklet.net/forum/gunc...isi-cikti.html

bu ay yeni piyasaya sürülen Motorize Scooter isimli dergiyi aldım,çok da yardımcı olmadı bana açıkcası bulabilirsem dediğin dergiyi de aliyim. Önerin için teşekkürler.

(smdi linke baktım 2500cc dosyaası varmış =)) cok saol)

ya baktm ama gene bi sonuca ulaşamadım
    görebildiğim tek şey teknik veriler.
    Ben daha çok kullanıcı deneyimi yorumları istiorum

Ne biliyim işte "dealim alma yedek parçası kötü", "piaggionun motoru dayanıklı 10 yıl kullandım tık demedi", "kymco'nun bilinmedik markasına bakma bende var çok memnunum, şu şu özellikleri diğerlerine fark atıyo" gibi

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Sevgili alpg,

Güzel söylüyorsun da, buradan yapılan yorum veya öneriler subjektif olacaktır.

Düşün ki, kişi bir tercih yapmışsa kendisine göre en doğrusu o olduğu için yapmıştır. Ama sadece "kendisine göre"....

Sonra da gelip burdan "onu alma bunu al", "o yaramaz bu yarar" gibi fanatik yorumlar yapacaklar, senin de aklın daha çok karışacak. Bunların içinde kendi kullandığı motor prim yapsın diye çığırtkanlık yapanlar bile var.

Sen sen ol, önce kendi ihtiyaçlarını ve bütçeni belirle. Ondan sonra bu tabloda çıkan modelleri araştır. Bu sitede ilgili başlıklarda görebilirsin ( doğrudan sorma, başlıklarda sorunları yazıyolar )

En sonunda da beynin, kalbin ve cebinin ortak bir sonuca vardığı noktada kararını ver !

Kolay gelsin !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

nurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence ikinci ellere bir bak sonuçta hepsi birbirinden kaliteli motorlar sonuçta keyif senin. En ucuz hangisi ise onu al. Sadece motor almakla bitmiyor, kask,eldiven, mont, bellik, dizlik, v.s. de alman lazım buda üst üste topladığında baya bir meblağ. Unutmaki önce korunmak lazım.
    Tüm siteleri araştırmaya kalksan her motor için herkez farklı düşünüyor. Çünkü ortak bir servis kalite birliği yok. Maalesef aldığın ne marka olursa olsun muhakkak bir problem yaşayacaksın. Herkesin zevki keyfi alışkanlıkları, ihtiyaçları farklı, gözünü kapa kendine en yakın hissetiğini seç. Eminim kime sorsan muhakkak bir marka ile problem yaşamıştır. Onun için kendi ihtiyaçlarını düşünüp kendin karar ver.
    Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim

haklısınız aslında
    ya bütçem en fazla 8e cıkabilcek gibi görünüyor. Ama insan verdikçe daha çok veresi aldıkça daha çok alası geliyo. Alıp da en ucuzuna binmek istemiorum
    hayatın her alanında her alışverişimde çok araştırırım ve fiyat performans oranı tutan birşeyi alırım. Motor alırken bu o kadar kolay değil, deneme sürüşü yapmak çok mümkün olmuyor motor göründüğünden cok daha farkli bir karaktere sahip olabiliyor.
    Ben tercihimi 2.el'den yana kullanmak istiyorum aslında, daha mantıklı geliyor bana ama tabi ki riskli. Ayrıca motor ustası da pek tanımadığım için alıp da gösterebileceğim bunun motorunda ne sorun var kasasında ne sorun var diyebileceğim bi yer yok.
    Sizin var mı?

Bi de şu var mesela bazı motorların kendine göre farklı özellikleri varmış meela Grand Dink 25'nin aynaları 250'lik seçenekte elektrikli kapanıyormuş.. ya da x9'un 500'luk versiyonuunda cep telefonu kiti ve kasklar arası intercom varmış.
    Her motorun kapsamlı incelemesini de bulmak imkansız gibi bişi o yüzden kullanıcı tecrübelerini dinlemek istiyorum. Böyle samimi bir ortamda insanların görüşlerine biraz daha güvenebilirim gibi gelmişti. Ama durum sizin dediğiniz gibiyse bu biraz zor olucak gibi=)
    teknik özellikler arasında bu tip özellikleri vermiyolar ben bu özellikleri de bilmek istiorum.
    Ledo sizin bahsettiğiniz başlıkları nasıl nerde bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz?
    not: sordukça daha çok soru sorarım ben =))

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Forum dan Motosiklet Modelleri kısmına girip orada arama yaptırtabilirsin.

Bazıları zaten popüler olduğundan,aramaya başlamadan daha ilk sayfada karşına çıkar.

Bu arada benden sana küçük bir not : Piaggio X9 iyidir hoştur da, aynalarına dikkat ettiysen çok alengirlidir. Dolayısıyla bu aynaların fiyatı da oldukça yüksektir. Bir çok kişi aldıktan sonra bu konuda veryansın etti. ( Ben iflah olmaz bir piaggio cu olduğum için, rahat rahat aleyhinde konuşabilirim )
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.

bunlara bakmanı tavsiye ederim.Kullanmışlığım yok ama bu markalardan şaşma bana sorarsan.yamaha ve honda.2.eldede büyük kayıp yaşamazsın böylelikle.Forumda okuduğum kadarıyla 8-Yamaha X-Max 250 kullanıcıları çok memnunlardı motorlarından.Hatta 8 milyar küsürdü bir ara şimdi satmak isteseler gene 8 milyara hiç değer kaybı yaşamadan satabilirler düşün yani herzaman karda oluyor tututlan marka kullananlar.Benimki sadece ufak bir öneri saygılar.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Bence bu fiyatlara 0 motor almak yerine çok çok az kullanılmış (1000-1500km)400cc scooter alınabilir. Bakış açısı olsun
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    benim tavsiyem 250 cc lerde hem cok para vermiyeyim hemde kaliteli bir motor olsun dersen sym gts 250 derim. ben su an burgman 400 aldım ama karşısına geçip baktığımda dizayn olarak onun yanında sönük kalıyor. 2. elde iyi fiata bulabilrsin. zaten bulacağın en eski modelde 2006 olacaktır...Bu nedenle sym derim kullnadım problemsiz makina

Motosikleti
    sh300
    Önce yüksek fiyatlıları eleyin.
    İkinci olarak şehir içi kullanıma en uygun olması açısından küçük ve hafif olan modeli tercih etmeye çalışın.

Bu üç seçenek üzerine düşünmekte yarar var.

Tasarım önemli ise pahalı modelleri hemen silmek kolay olmuyor.

Makul fiyatlı, kaliteli bir seçenek. Servis sayısı, servis yakınlığı, şirket geleceği düşünülmeli.

2-Kymco Xciting 250(8.716YTL)
    Sanırım tasarımı daha iyi bir model. Fiyat farkı yaratan başka özelliği var mı bilmiyorum. Zaten bütçeyi aşıyorsa 1 numara daha akıllıca bir seçim olur.

3-Piaggio X8Premium 250(9.990YTL)
    Pahalı, güzel, yedek parçası pahalı.

4-Piaggio X9 Evo 250(9.990YTL)
    Pahalı, güzel, yedek parçası pahalı. Piaggio'ların aynalarının çabuk kırıldığı ve pahalı olduğu söyleniyor.

5-Daelim s2 250 (4.750USD)
    Bir zamanlar daha makul fiyatlı idi. Yine gelecekte ne olur sorusu, servis sorusu geçerli.

6-Aprillia Atlantic250(5.220EURO)
    Pahalı.

Makul fiyatlı. Marka olarak güveniliyor. Fiyat - performansı iyi bulunuyor. Yükselişte olan bir marka, gelecek konusunda diğerlerinden daha olumlu bir his veriyor.

Mükemmel tasarım. Şehir içi için küçük boyu ile ideal. Benim en favori modelimdi. Fakat fiyatı 6.950'den 10.150'ye fırladı. Bu modeli o tarihte alamadığım için çok pişmanım. Şimdi ise çok pahalı olması nedeni ile almayı kesinlikle düşünmediğim bir model. Çok pahalı.

Kendini kanıtlamış bir model. Güvenilir marka. Servis sorunu yok. Fakat model çok eskimiş durumda. Bence bu model piyasadan kalkmalı. Yerine yurtdışında bulunan ama Türkiye'de bulunmayan modeller gelmeli. Bu nedenle bu modeli de elemek gerek.

Tasarımı çok iyi olmasa da fiyat performans oranı iyi bir motosiklet. Kullanıcıları memnun. Gelecek vaad ediyor. Göz ardı edilmemeli.

-----

Burada listelenen tüm modeller güvenilir modeller ve ikinci elleri alınabilir. Temiz, az kullanılmış ikinci elde sorun yaşanmaz.
    250cc motor şehir içi kullanımda bence üst sınırdır. Daha büyük kasalı maxi'ler şehir içi, yoğun trafikte pratik değiller. 600+cc maxi modellerde ikinci el çok cazip ve temiz modeller bulunuyor.

arkadaşlar zaten 2. el almayı düşünüyorum. bi tane piaggio x9 buldm 2. el 2004 model yarın görmeye gidicem.
    Sizce nelerine dikkat etmeliyim? tasarımı falan bana çok güzel geldi valla.

Grand dink biraz çirkin, hyosung ise biraz kalitesiz duruyo scooteri.
    Henuz yamaha ve Honda bakamadım zaten. bi gidip görmem gerek

Sanırım aklım en çok kymco xciting piaggio x9 ve yamaha da .. ama yarın detaylı olarak hepsini gidip görücem.
    2. el daha çok seçenek bulabilirsem daha ii olcak

başka yorumları olan yok mu?
    H

doganay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi ara bende bu şekilde baya bi araştırmıştım. piaggio güzel bir makina özellikleri en iyi olanlardan diyebilirim. ama yedek parça nedeniyle gözümüz korkmuştu. sonra xmax 250 ye baktık kendi sınıfında en hızlı makinalardan ayrıca yamaha ama servis sorunu var dediler (yetkili servisi tarafından ) ayrıca bi skutır için ileriye ayaklarınızı uzatamamanız kötü,fiyatta baya bi uçmuş, daha sonra kymcoya baktık biraz ağır ve hantal kaldı, sym estetik olarak güzel olsada bilindik marka tercihi ağır bastı sonunda honda fes 250 yi test ettik. kullanımı kolay, çok uzun süredir denenmiş olan kilo ve sele, yüksekliği uzun boylu olmayı gerektirmeyen (diğer modellerde boyunuzun biraz uzun ve bacaklarınızın daha kuvvetli olması gerekiyor ) servis ağı bayağı geniş ve marka olması ağır bastı. ama gel gelelim çin mallarının çoğu bu modeli birebir kopyalamış, şuanda bu makinanın asya t1 olanını kullanıyorum. sokakta aa çinmalına honda yazmışlar olayı bayaa oluyo yol bilgisayarı yok. diğer markaların çoğunda var. fiyat bayaa iyi veeee arkadaşımıza son tercih olarak fes 250 honda aldık 2005 model ve 5.500 ytl ye. kendisi memnun. iyi makina uzun süre kullanmak isteyenler için ideal. bu arada arkadaşım 105 kg ve 1.85 boyunda.

ben xmax 250 mi satmayı düşünüyorum ilgilenirsen görüşelim msn ni ekledim.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Daelim S2 250 lerin 2. eli yok pahasına satılıyor..sahbinden.com sitesine bakmanı öneririm..bu motoru uzun süredir kullanıyorum ve performansı çok tatmin edici..ayrıca bir arkadaşında dediği gibi eğer fiyatta 8'e kadar çıkabiliyorsan yine 2. el 400 lüklere bir bakmanı öneririm..mesela inanılmaz ama yaklaşık o fiyata gilera nexus 500 görmüştüm ben..

arkadaşlar bugun bakmaya gittim bi kaç yere
    hepsine baktım baktım
    sonunda binmek istediğim motorun Burgman olduguna karar verdim.
    Kısmetse mart başına kadar alıcam motoru.
    O zamana kadar uygun 2.ellere bakıcam, belki acil satılık matılık bişi çıkar diye.. aynı zamanda da daha sağlıklı bi karar için araştırmaya devam edicem. acele etmemeye karar verdim yani.

10.000 e kdr çıkıcam sanırım.
    tavsiyelerinizi halen bekliorum
    belki bi yerde uygun bi ilan gorursunuz, benim dusunmediğim ama mantıklı bi motor vardır aklınızda cekinmeyin yazın mutesekkir olurum =)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Honda foresigh çok güzel bir alet...Ben bindim...Uzun yıllar binebilirsin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Zaman geçtikçe daha aklın karışacak. Şimdi motor almanın zamanı. Ekonomik durumlar, göstergeler neyi gösterir bilinmez ama, BURGMAN ve bana göre ikinci sırada xmax oldukça isabetli bir seçim.
    Diğerleri kötü mü? Hayır onlar da güzel.
    Ayrıca göz ardı ettiğin önemli bir husus var.
    1 - Ehliyet,
    2 - Kask, Mont, Eldiven, Dizlik, Bot, Balaklava, Pantolon.
    3 - Motosiklet örtüsü, Kilit, Disk kilidi, Alarm, Ufak bakım gereçleri.
    4 - Çadır, Uyku tulumu, Mat, Portatif sandalye, Portatif masa.
    5 - Alım - satım masrafı,Yıllık bandroller, muayene, Servis ve parçalar.
    6 - Bir süre sonra değiştirme isteği ile oluşacak fark.
    7 - Hepsini hallettiysek KAPALI GARAJ.

Sahi ya, gerçekten motor almayı istiyor musun? İstiyor muyuz?

Sonuç; Cebimizde bir el var ve kazancımızı sürekli alıp götürüyor.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Buralardan gecenlerden biri olarak SYM GTS 250 ve KYMCO XCİTİNG 500
    e karar verdim. Bu kararda Ölü yatırım malıyeti. Servis sonrası malıyet ve yedek parca bulmada sıkıntı cekmemek olmuştu.

Haaaa daha fazla bütce olsa Burgman 400 alırmıydım alırdım.
    Honda alırmıydım alırdım. Bu tercihler kişiye göre değişir.
    Şu anda her iki motor ve servisindende memnunum.
    Topik başlıklarını okuduğunda kullanıcılar ve modeller hakkında en doğru bilgileri bulacağınızdan emimim. Kymco 500 u düşünmedim ama görünce aşık oldum. denir ya oldu. Şimdiden vereceğin karar ve motor hayırlı olsun.

WarrioR SakO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bece fiyat sınırını biraz daha yükseltip yamaha x max 250 al derim gercekten cok güzel motor
    DREAM OF POWER SAKO

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)