Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hangisi yamaha dragstar 650 mi suzuki vl 800 mü honda shadow 750 vt mi

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bu 3 motordan birini alacağım sizce hangisini alayım kullananlar varsa ve deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. hepinize iyi günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Haydaa günün sorusu mu bu
    Hiç birisi enduro al enduro

Birisi daha sordu da
    atalays bunu beğendi.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Hepsi güzel motor ama suzukinin işçiliği nedense bana daha güzel geldi. Sanırım fiyat olarak ta diğerlerinden yukarıda
    atalays bunu beğendi.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Öncelikle merhaba deyip kendinizi tanıtmanızı beklerdik. Forumlar sadece soru sorma amaçlı değildir. Lütfen öncelikle kendinizi tanıtınız. Ondan sonra forum üyeleri size yardımcı olacaktır.

GÖrüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Zatii gitmiş, bi kere daha gelir sonra senden korkup girmez
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

hayatın sırrını istemedik ya sadece fikir almak istedik.

bu arada herkese merhaba

TEK TEKER AGİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayabusa,zx10R
    E)hiçbiri

xanoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşım bende çok kararsız kalmıştım Dragstar ve Shadow arasında. Tercihim Shadow oldu. Kısmetse haftaya geliyo motorum. Benim tercihim Shadow olurdu. Her açıdan bakmak gerekiyo. Honda dışında bütün motosikletler distirbütör firmalar tarafından getiriliyo bu klasmanda tek fabrika destekli firma Honda. Hondanın su soğutmalı olması Dragstar a göre daha fazla avantaj getiriyo. Herkezin tercihine ve zevkine büyük saygı duyuyorum ama klasik bir çizgi istiyorsan Shadow derim. Honda hayat onda

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gel sana harley sportster 1200 vereyim kapalı garajda yağmur deil güneş bile görmemiş tertemiz 1400 kmde 2006 ve siyah renk krom aksesuarlarıda var
    atalays bunu beğendi.

honda shadow 750 vt modeli diğer iki modelden çok daha üstün özelliklere sahip.

Motosikleti
    REGAL RAPTOR
    slm arkadaşlar ben ismet bemin regal raptor um var 2.el aldım güzel ve rahat bi motor tecrübe için edinmek için aldım.Bundan sonraki alcağım motor honda shadow 750 dir. Fırsatı olan,geçerken yolu üzerinde olan olursa istoç taki honda ya (alacaklar için ) uğramalarını tavsiye edrim görmek açısından aksesurlı haldedir süper diyorum başka bişey demiyorum.Fotoğraf mak. yanımda değildi bidahaki sefere çekip en kısa zamanda koyacağım.herkese kazasız günler diliyorum.İyi akşamlar.

honda shadow 750 hakkında

arkadaşlar ben HONDA SHADOW 750 VTC hakkında tecrübelerimi paylaşmak istiyorum...2007 model 1300 km de ve bu benim 4 cü motorum. daha öncekiler honda değildi... motor aldığımın ilk 100 km sinde elektrik arızası ile gece yarısı tem otoyolunda yağmur altında beni farsız bıraktı... serviste resmi kayda geçirmediler... 250 ci km de servise debriyajda bir sorun var diye götürdüğümde birşey yok diye yalandan bir ayarla tekrar yolladılar 500 km ye yaklaştığımda motor çekmez hale geldi ve garantiden debriyaj balataları değişti... en son 1200cü km de bu sefer marş düğmesi çalışmaz oldu... polonezköyde bir pazar günü kaldım ve günüm berbat oldu...serviste her zamanki laubalilikleriyle söylenen: 'abi ilk kez senin başına geliyor' şeklinde son derece profesyonelliğe kurumsallığa ve honda imajının türkiyedeki izdüşümüne yakışır bir cevaptı ... düşünün 0 km de bir motor alıyor ve çin malı motorların 14 katı para ödüyorsunuz karşınızda bulduğunuz kuruma bakın... tabii honda aktif yardım merkezinden 0212 234 66 32 müşteri şikayetlerini alan bölümü 3 kez aradım... karşıma çıkan kız isim ve telefon numarası alıyor ve biz sizi arayacağız diyor... 10 günden fazla oldu ne arayan var ne soran... Japonların lider olduğu kurumsallık kavramı yurdumda yerlerde sürünüyor... 10 gündür aramaya vaktiniz olmadı mı diye tekrar arıyorsunuz tekrar isim ve numara alıyorlar ve hala karşınızda sekreterden başka yetkili biri yok... honda nın web sayfasındaki bize ulaşın bölümüne de şikayetlerimi yazılı bildirdim yine ses seda yok... motorla uzun yol düşünüyordum ama asla böyle bir makinaya ve arkasındaki profesyonellikten uzak insanlara güvenemem... bir an önce motoru elimden çıkartmayı düşünüyorum... yeni motor alacakları karar vermeden önce başlarına gelecekler konusunda uyarmak istedim

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı haknnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 gündür aramaya vaktiniz olmadı mı diye tekrar arıyorsunuz tekrar isim ve numara alıyorlar ve hala karşınızda sekreterden başka yetkili biri yok... honda nın web sayfasındaki bize ulaşın bölümüne de şikayetlerimi yazılı bildirdim yine ses seda yok...
    Bu durumda Hondanın ana fabrikasına bir mail atıp durumu bildirdiğinizde , sorun oyle çabuk çözülüyor ki şaşırırsınız, etekleri tutuşuyo elemanların.

Bu arada ben daha önce dragstar kullandım çok sorunsuz bir motordur tavsiye ederim, ama dragstarı kullanırken bile gönlüm suzukideydi onu da belirteyim
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Hepside kaliteli iyi motorlar ama serilik olarak Suzuki daha önde.Çok iyi bir çekişi var.2004'de bir Amerikan motosiklet dergisinde yapılan karşılaştırmada da Suzuki 1. olmuştu bunların arasında
    atalays bunu beğendi.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    2007 honda shadow
    haknnnn ,arkadaşım çok geçmiş olsun bende bi shadow kullanıcısıyım ve antalyada bi grubumuz var,şimdiye kadar anlatılan hep shadow un sorunsuz olduğu idi,senin başına gelenler ve ilgisizlikleri üzerine düşerek halletmek gerek bazı bilgileri verirsen tüm MTler olarak mail atalım japonya ya bak neler oluyo o zaman ,gelir evinden alırlarb motoru valla...

Arkadasim Honda Shadow Un Su Sogutmali Olmasi Onu Digerkilerden Ayiriyor.ama Yamahanin Yedek Parca Bolluguda Goz Ardi Edilmemeli Ama Ben Yinede Honda Shadow Derim

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Shadow a 3 yıl bindim 32.000 KM yaptım bir kere bile 2. marşta almadı bir kere bile arıza yapmadı sadece yağ değiştirdim buji bile değiştirmedim. Bir gram yağ eksiltmediği gibi her dokunduğumda kadran kapatıyordu... Seninki ne iş anlamadım ....

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şaft enjeksiyon ve su soğutma üçlüsü bildiğim kadarıyla sadece Suzuki de var.

Daha önce şaftlı hava soğutmalı drag star kullanmış (8 ay) bir kişi olarak suzuki mi değişmem.

Ama hangisinde karar kılarsanız kılın bulunduğunuz şehirdeki yetkili servis olayını en öne koyun. İzmir de yaşayan biri olarak servisinden satışından ilgiden (Doğa Motor) çok memnunum. Almadan önce yamaha (göçmen) ve honda servislerinide inceledim.

Suzuki Türkiyenin çinden getirdiği motoruda 1 yıl kadar kullanırken suzuki servisinin ne kadar iyi ve kaliteli olduğunu gördüm. (Servisin yaklaşımından dolayı buraya gelen bir çok Honda da gördüm)

Bu sebeple İntruder C800 (VL800) de karar kıldım. Gayet memnunum motor şu an 3000 km de falan

rodaj biterbitmez 300 km gibi kısa mesafa yol yaptım. Rodajdayken izmirde kurulmuş olan Türk Chopper ile izmir çevresinde toplu sürüşlere katıldım.

Ve şunuda belirtmek isterim ki verilen ölçüler bazında karşılaştırdığınızda

Suzuki İntruder C800 uzunluk 2510 - genişlik 970 - su soğutmalı - şaftlı - enjeksiyonlu
    Yamaha Dragstar XVS 1300A uzunluk 2490 - genişlik 980 - su soğutmalı - kayışlı - enjeksiyonlu
    Yamaha Dragstar XVS 1100A uzunluk 2460 - genişlik 945 - hava soğutmalı - şaftlı - karburatörlü
    Yamaha Dragstar XVS 650A uzunluk 2450 - genişlik 930 - hava soğutmalı - şaftlı - karburatörlü
    Honda Shadow VT 750C uzunluk 2505 - genişlik 965 - su soğutmalı - şaftlı - karburatörlü
    Honda Shadow VTX 1300S uzunluk 2575 - genişlik 960 - su soğutmalı - şaftlı - karburatörlü

C800 ün diğer motorların 1300 cc lerinden neredeyse daha büyük olduğu görülmektedir. Bu listeye 1800 lük İntruder ı ayıp olmasın diye koymadım
    atalays bunu beğendi.

ENGİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne yazıkki artık yok
    bence suzuki bu üçlü arasında en iyisi gerek teknoloji gerekse işçilik mükemmel yamaha ve honda da iyi ancak suzukinin işçiliği sanki daha iyi gibi her üç motorada binen biri olarak ben suzukiyi seçerdim ayrıca görüntü olarakta 1.sıra suzuki 2. sıra honda 3. sıra yamaha derim ben
    atalays bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    toppchu'nun yorumu altına imzamı atarım.

Tasarım olarak en iyisi Suzuki Intruder VL/C800
    Performans " " " " " "

Su soğutma Suzuki ve Honda'da mevcut Yamaha'da yok
    Enjeksiyon yalnızca Suzuki'de mevcut.

Karar senin
    atalays bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler