Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Transalp In Işi Hiç Kolay Değil Artik

Motovento
    REKLAM ALANI
    kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    DL nin fiyatı uygunmuş gerçekten ...
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dual purpose kullanan ve bu tarz geziler yapan arkadaşların touring tarzı motosiklete geçeceklerini sanmıyorum.
    Kesinlikle

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir fırsat :

http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=2801360

Bence değerlendirilebilinir... ÖZellikle Pro sen bak...
    Abi TA düşünmüyorum, yakıt tüketimi ve ağırlığı dolayısıyla. Sağol ilgine
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Düşünsen nolcak ki sanki paran var
    Bende düşünüyorum ama öyle işte
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    dishy cok acımazszsn

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Cansu çok terbiyelisin Dishy'e verilecek en masum cevabı yazmışsın
    Onur Yollarda

bacardi_turk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Ya bu TA çirkin bir makine arkadaşlar, estetik bir bakış açısı ile tasarlanmamış.... Katır gibi duruyor, belki arazide katır gibi güçlü ve inatçıdır ama biraz da güzellikte lazım di mi ?

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı C@NSU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dishy cok acımazszsn
    Acımasız mı, sen ona söyle asıl.Bu parasızlıkta enduro enduro diyip beni can evimden vuruyor, alınca ilk iş Ankara ya gideceğim

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cansu çok terbiyelisin Dishy'e verilecek en masum cevabı yazmışsın
    Tabi senin söylediklerinin yanında masum oluyor di mi pro

Alıntı bacardi_turk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu TA çirkin bir makine arkadaşlar, estetik bir bakış açısı ile tasarlanmamış.... Katır gibi duruyor, belki arazide katır gibi güçlü ve inatçıdır ama biraz da güzellikte lazım di mi ?
    Güzellik göreceli bi kavramdır, bana göre Kıvanç Tatlıtuğ yakışıklı değil ama dünyanın en güzel erkeği seçildi
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Ben Afrika Twin alıcam.....Büyüyünce boyum uzasın ondan soonra...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer bir tane Pan European alabilecek maddi imkanlarım olsaydı kesinlikle Pan European almazdım.Bir tane GS, bir tane de spesiyel bir cross alır ve mutlu bir şekilde yaşardım.Neden mi?Spesiyel krosumla her türlü araziye girer, çıkar, günlük adrenalin ihtiyacımı karşılardım.Bu 650'lik endurolarla pek de mümkün olmayan bir olay.GS'imle de kız arkadaşımı alır arkaya, haftasonları, tatillerde uzun seyahatlere çıkar, dağ yollarından rahatlıkla ilerler, çoğu yerde önüme bir engel çıkacak mı diye düşünmeden yol alıp, yine mutlu olurdum.Sonuç mu?Her türlü mutlu bir insan.
    Eğer sadece 650'lik enduro alacak param olsaydı?Bu durumda koşa koşa 650'lik enduromu alır, dağa bayıra altımdaki aletin arazi kabiliyeti kadar girer çıkardım, az da olsa günlük adrenalin ihtiyacımı yine karşılardım, ama uzun yolda ise ilk örneğimdeki gibi mutlu, mesut yaşardım.Sonuç, tam olarak olmasa da yine mutlu bir insan.
    Eğer param gani gani olsaydı, yine salt touring bir alet almaz, gider bir adet 1200 gs, bir adet FZ1, bir adet de spesiyel kros alırdım.Sonuç, çok ama çok mutlu bir insan olurdum.
    Peki çoğunluk benim gibi mi düşünür?Yani , parası yetse 650'lik veya 1000-1200'lik bir enduro yerine touring mi alır?Bu sorunun cevabını ben bilemem.Biliyorum diyen de yalan soyler!
    Neyse, zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış.Eğer ileride çok para kazanırsam, bu sorunun yani insanların parası olsa enduro yerine touring alırmının cevabını daha sağlıklı verebilirm.
    Sonuç olarak gelecekte, hayalini kurduğum motosiklet garajımın şu motorlardan oluşmasını arzu ederim.
    Dakar, Dakar+Spesiyel Kros, Adventure+Spesiyel Kros, Adventure+Spesiyel Kros+FZ1 Fazer.
    Hiçbir zaman Pan European almazdım.

Motosikleti
    R1150RT
    Hayalbuysa mevzuyu çok güzel özetlemiş. TA'ı bu kadar abartmaya gerek yok, DL650 Enduro değil kabul ama, TA da değil, ikisi de Funduro, DL 650 bence bu sınıfta (Funduro) önemli bir boşluğu doldurmuş durumda.

Dağbaşında kalmamaya bakın bence; zaten karbüratörü tamir edecek usta bulduğunuz her yerde enjeksiyon sorununu da hallettirirsiniz merak etmeyin. Bunlar beylik laflar gibi geliyor bana, yani biraz ezbere yorumlar yapılıyor sanki...
    A.S.A.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    DL funduro falan değil, touring
    Onur Yollarda

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı poyrik adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dağbaşında kalmamaya bakın bence;Neden?yolda kalmanın yeri ve zamanını bilseydik medyum olurduk zaten karbüratörü tamir edecek usta bulduğunuz her yerde enjeksiyon sorununu da hallettirirsiniz merak etmeyin 43 yaşındayım 30 senedir elimden anahtar eksik olmadı hiç bir şeyime ve yerime usta eli değmedi. Bunlar beylik laflar gibi geliyor bana, yani biraz ezbere yorumlar yapılıyor sanki...
    Daha önce de yazdım,karbüratör basit ve kullanışlıdır.En fazla 1 saatte söküp üfleyip toplar ve çalıştırırsınız.
    Ama hiç,enjektörlü ve elektronik sistemlerle donatılmış motorların okunup üflenerek çalıştırıldığını duymadım,siz duydunuzmu?
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

suzeko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Bence, 5 transalp 1 africa etmez ama ne kawa nede aprilia transalpin yanına bile yaklaşamaz. V strom hııım yok yok transalp africadan sonra en iyisi.
    Erkan TURKKAN
    Yamaha XJR 1200 Cafe
    MANİSA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Transalp ve V-Strom 3 aşağı beş yukarı aynı kategoridedir.Belki Transalp için Soft Enduro denebilir.Amaç nedir?Amaç sonuna kadar araziye girmek ise sadece WR, CRF gibi bişey alırsın, uçak moduna geçersin ama touring defterini kapatırsın.Amaç araziye girmemekse(stabilize yol arazi değildir), gezmek tozmaksa Transalp, V-Strom, Pegaso, Versys alır bakarsın dalgana.
    Yok amaç hem gezmek tozmak, hem araziye girmek, hem hoplayıp zıplamak, hem sürat yapmaksa(Touring motorun yanına alacak WR, CRF, KX için para yoksa) alınacak motorlar bellidir.XT 660 R, XT 600, DR 650, XRX 650, KLR 650.Enduro deyince motorlar bunlardır.Ben XT 600 ile Kapıdağ'da fink atarken Transalp yamaçtan seyreder.durum budur.Bahsettiğim motorlar tek silindirli olduklarından kıçınızı biraz titretirler ama o kadar da olur.
    Transalp'i karşılaştırmak için en uygun motor ise eski de olsa XTZ 660 Tenere'dir.Şimdi birileri çıkar ya o tek silindirdi bilmemneydi falan diyecekler ama Transalp gibi gidiyor mu?gidiyor ona bakın siz.Bırakın silindir, valf saymayı.Bu arada ben hiçbir XT,XRX,KLR,DR kullanıcısının Transalp'den istediklerini alabileceklerini sanmıyorum.Yok alırım diyosa 'motorun hakkını ver, hakkını!'' derim ona da.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler