Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TWİSTER mi KLR 650 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    garacava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5000 YTL'ye 2005 model ve 8000 Km'de Twister mi yoksa 7000 YTL'ye 2003 model 6000 Km'de XT 600 mü?İkisi arasında kararsız kaldım.Hatta Twister için 100 YTL kapora verdim.Ama KLR'de çok temiz.Twister'la tek başıma 135 Km'ye çıktım,fazlada zorlanmadı işin doğrusu.KLR'de ilk etapta iyi hızlanmasına rağmen 150'yi zar zor gördü.Biri 250 cc ve 24 beygirle 140'a çıkarken diğeri 650 cc'lik hacim ve 42 beygirlik(yanlış hatırlıyorsam özür) güçle 150'ye anca çıktı.Bir de yeni XT 660'lar full enjeksiyon olduğu için az yakıyormuş ama eski KLR'ler bi hayli yakıyormuş.Duyduğuma göre twister normal kullanımda Km'de yaklaşık 120 kuruş yakarken KLR'de 200 kuruşun üzerinde yakıt tüketimi.İşte tüm bu hengamenin içinde kaldım kararsız.Lütfen yardım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    klr nin yakit tuketimini daha iyi arastir . ben daha az yaktigini saniyorum
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    ben twister kullanıyorum 85-95 ykrs arası yakıyorum twisterden cok memnunum ben 2 kısı 150 155 yaptım bence twister

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    naked istiyorsan twister, enduro istiyorsan KLR al tabiki. çok farkli motorlar. beygir diyosun son hız diyosun da KLR enduro onda beygir degil tork var, hız için degil arazi ve bozuk yollarda rahat kullanim, az bozulmasi bozulsa da hemen tamir edilebilmesi için yapilmiş bir araç. twister cadde/asfalt motoru, güzel bir honda. ama ben olsam daha çok asfalt kullanacak olsam bile KLR alirdim(tabiki günlük işe gidiş geliş vb için kullanacaksan yakmasi da onemlidir senin için onu da iyi araştir derim)

delsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    klr kendi cc grubundakilerle kiyasladiginda bile bicok yonden avantajlidir. full injection iyi ama hassas bi mekanizma, benzine dikkat edicen ivir zivir. klr kalasnikof gibi makina kolay kolay bozulmaz. bence klr

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı garacava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri 250 cc ve 24 beygirle 140'a çıkarken diğeri 650 cc'lik hacim ve 42 beygirlik(yanlış hatırlıyorsam özür) güçle 150'ye anca çıktı.
    Biri dağ-taş-tepe gezerken, öbürü asfaltta gider. Biriyle çukura girince popon acırken, öbürüyle çukuru hissetmezsin bile. Şimdi burda naked bir motorla, enduronun farklarını anlatmaya gerek yok heralde
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

garacava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Delsol full enjeksiyon olanlar galiba yeni çıkan XT 660'lar olmalı yanlış hatırlamıyorsam.Eskilerde servisin dediğine göre biri normal diğeride hız karbüratörü olmak üzere iki karbüratör var.Yani 80'i geçince benzin katlanıyor...

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:   Marka ve Model Kıyaslamaları bölümünde açılacak konularda,kıyaslama yapılacak marka ve modellerle ilgili teknik bilgi ve resim gerekmektedir..Kıyaslamak istediğiniz marka ve model ile ilgili bilgi ve resim ile destekleyip yeniden düzenleyerek başlık açabilirsiniz

Marka Ve Model Kıyaslamaları Hakkında.....!!
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler