Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 125 2.el - CBF150 VE PIAGGIO SKIPPER ST 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaslar. yaklaşık 1 senedir rs151 imle boğuşuyorum. simdi yeni bir motor alma zamanı geldi. ama hem tarz olsun, hemde motor seçimi konusu olsun cok kararsız kaldım.

şu anda uzerınde odaklandıgım 2003 model 7000 km de 2250 ytl ye bir PIAGGIO SKIPPER ST 150 var..

ama şu aralar yakıt sarfıyatı , vitesliyi en azından denemiş olma isteğim dogrultusunda sıfır km bir CBF 150 ,hayut, CBR 125R 2005 model 8-10 bin km de bir 3250 ytl ye falan ikinci el bir motor dusunuyorum.

ne yapsam sizce? yaşım şu an 18-19. siz bana neyi uygun gorurdunuz. su an için dusunuyorum da alacagım motor benim elimde 3-5 sene eskiyecek. acaba rahatlık vs hususunda piaggio yu mu tercıh etmelıyım. cunku ben yaşım geregı , ogrencılıgım geregı cok ıvır zıvır ıcın kullanıyorum. vitesli kullanmak canımı sıkmasın dıye korkuyorum. sonra elimde istemediğim bir makina olmasın...
    bana biraz yardımcı olursanız sevinirim açıkcası.
    yani sizce scooter a devam mı etmelıyım, yoksa bı heves ugruna belki vitesli mi almalıyım. hem bu arada boyum da 185 cm civarı. 70 kiloyum. cbr falan altımda cılız kalmasın. cbf de yeni cıktı . egzosu vs hosuma gıtmıyo bılmıyorum cok kararsız kaldım. bu ay ıcerısınde yenısını alıcam, eger baslıgı yanlış yere açtıysam magzur gorun. hem bi karşılaştırma yapmak amacım, hemde sızın bana uygun gordugunuz veya yakıştırdıgınız motoru ogrenmek ;)

hepinizi seviyorum ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    arkadaşım bence piaggioyu unut cbf 150 üzerindede şüphelerim var honda daha önceden hatırlarsınız kineticin motorlarını honda kinetic diye satmıştı.Bu cbf 150 de işte bu yüzden bana soğuk geliyor benim buradaki tavsiyem cbr 125 olucaktır ileride motor büyüttüğünüzdede alışma problemi çıkmayacağına inanıyorum şimdiden kazasız belasız sürüşler

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bence sen önce vitesli bir motoru tanıdık birisinden emanet al ve kullan. vites olayını sevecek misin, sevmeyecek misin? buna karar ver önce.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sen önce vitesli bir motoru tanıdık birisinden emanet al ve kullan. vites olayını sevecek misin, sevmeyecek misin? buna karar ver önce.
    oyle bırseye yanaşamam heralde. cunku ben nasılki motorumu bırı ıstedıgınde ıstemeye ıstemeye verıyorsam aynı sey onlar ıcınde gecerlı. belki sitemizdede reklamı olan gelisim surucu kursu ( ehlıyetımı gecen ay aldıgım kurs ) bana yardımcı olabılır. ben ehlıyet sınavına scooter la gırecegım ıcın egıtım almamıştım. bi haftasonu belki bana da dıger ogrencılerın yanında vitesli egitim verirler. hem egitim verdikleri motorda, almak ısteyıp alamadıgım hyosung gt250

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bence küçük hacimli (250 ve altı) vitesli motorlar + İstanbul ..İzmir..Ankarada yoğun trafik içerisindeysen = Hamallık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

userneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mete han : anlamadım abi biraz açıklarmısın ?
    ybr 125 ile ist. trafiği daha kolay olmaz mı sence ?
    --- SATILIK MAGELLAN EXPLORIST 300 GPS ---
    igilenenler için email: mdinc3000 yahoo.com

bende anlayamadım. benım bıldıgım buyuk hacımlı motorları zaptetmek daha zordur ama..

cbf150 şaşma abi en azından 0 km kaliteli ekonomik rahat ben aldım sende al hiç düşünme

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    cbr veya ybr işini görürvitesli motoru daha çok seveceksin bak.şimdi sırf scooter kullandığından scooter kolay geliyo sana.viteslide zorlanır mıyım diye şüphelerin var ama vitesli motorları kullanması scooter dan 2 kat daha zevkli.bırakmak istemeyeceksin.ileride motor büyütme gibi hayallerin varsa ben cbr yerine ybr al derim.tipi hoşuna gidiyorsa cbf 150 de alabilirsin.
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    ben sana bişey söliyim mi arkadaşım bence git al bi tane dylan rahat et..sen scooter in rahatlığına alışmışsın vitesliye hiç girme 16 hp su soğutmalı makina,saydığın bütün motorlardan seri ve rahat özellikle şehir içi ideal..çok temiz 2.eller var sahibindende filan kaçırma derim..ayrıntılı bilgi istersende veririm ayrıca..saygılar..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

ne ybr ın , ne cbr ın, ne de cbf ın tıpı hosuma gıtmıyor. bı tek hosuma gıden tıp de hyosung gt250r var. ona da alım gucum yetmez.

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 250 İE S VE SKİPPER 150
    vitesli motorlar yoğun trafikte gerçekten hamallık ama bahsettiğin 2 motor iyi makinalar tercih tabi ki de senin.2 motor da teknik,sürüş,arıza....vs konusunda seni üzmez.Piaggio Skipper a gelince 4 zamanlıları ve 2 zamanlılar seni hiçbir konuda hiç ama hiç üzmez.Bende 2004 mavi skipper var 33000 de tık yok.bakımları zamanında yapılıyor.o konuda çok hassasım zaten... pişman olmazsın hemen al scooter düşünüyorsan..Yalnız 7000 kmdeki 2003 modelinin kmsi düşürülmüş dikkat et...hysong mudur nedir hiç bulaşma derim.151 rs dende biran önce kurtulmaya bak

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Cbf 150 al arkadaşım kendi motorum diye söylemiyorum.Şehiriçi kullanım için ideal.Boyun tutsaydı cbr125 dicektim ama boyun uzunmuş.CBF 150 cüsseli bir motor ayrıca vitesli motorun zevki baska.Dipgaz yaptığında o çıkan ses gayet tatmin edici.Vitesli motorlara bakmanı tavsiye ederim ama emekli olacak biri olsaydın scooter alabilirdin.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    konu hortlamış, erdo abim atlamış..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

pıagııo skıpper 150

herkese slm ben antalyadan cevdet..bende 1998 model bi skıpper almayı düşünüyorum.fiyatı 2000 tl..kafamda çok soru işaretleri var..öncelikle motoru çıplak gözle görmedim ilana da motorun km sini yazmamış bunda kuşkularım var.sizce bu fiyata bu motora değermi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler