Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

0 Zaelsun GS 200 yada 2. El Honda CBR

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkeze iyi akşamlar. Öncelikle söyliyeyim CBR'ında GS 200'ünde başlıklarını sonuna kadar okudum. Bir ton araştırdım sordum. İki motoruda gidip dükkanlara inceledim.
    Benim bütçem 3.500 TL. Benim çıkardıklarım;
    Zaelsun GS 200
    1- Çin malı riskli bunda hemfikirim. Fakat ögrendigim kadarıyla (kesin değil) Zaelsun marka olarak çinlilerin kalitelilerinden.Mondial'ı olupta memnun olan bir ton insan tanıyorum veya lanet eden. Bu şans üstelik Zaelsun'un kötünün iyisi olması açıkcası beni cezbediyo. Çin malının riskli oldugunu bılıyorum tekrar söylüyorum.
    2-Yakından oldukça yakışıklı.Oldukça da iri. Üzerinde oynama yapınca gerçekten dehşet oluyor. Bu değişiklik pahalı bir olaymıdır bilmiyorum. Site : http://www.bikepics.com/zongshen/zs200/06/pics.asp
    3-İşte beni düşündüren bir konu; büyütmek istedigimde elden çıkarabilecekmiyim ne kadar temız kullanırsam kullanayım ?
    Honda CBR 125
    1-Boyum 1.81 kilom 61. Açıkcası hiç motor görmemiş bir insan olarak repsol modeli oldukça hoş geldi yakından. Büyüklük sorunum yok ama ZS 200 bir adım önde.
    2- Honda kalitesi var. Sadece güven motor elimde patlarmı diye düşünmicem
    3- İkinci eli anladıgım kadarıyla satılıyor.

Benim gördüklerim bu en temel hatlarıyla fakat olay şu;
    Ben ya 0 GS 200 alıcam yada ikinci el CBR 125. Alacagım CBR ikinci el olacak bu bir avantajmı yoksa dezavantajmı tam olarak çözemedim. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    çin alma sakın hondanın her modeli iyidir
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

Motosikleti
    150 T
    madem başlangıç motoru olacak ikinci çinli al 1000 ytl ye. Sonra satar istedigin motoru alırsın.

1000 ytl ikinci el çinli ne vardır? Ben spor görünümlü birşey istiyorum.Bu arada yasin honda derken kalitesi olarak mı diyosun? Biraz açarmısınız.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşım ben de Zealsun kullanıcısıyım, satmak istediğinde elinde kalacağını garanti edebilirim. Ben sıfırından 1100 YTL aşağı istememe rağmen (ki motor henüz 2200 km'de) kimse sormuyor bile. 3500 YTL paran varsa bence git Honda CBF 150 al. Ayrıca ben bir tane GS 200 gördüm, sesi çok rahatsız edici ama mekanik sorun çıkaracağını sanmıyorum çünkü benimki çıkarmıyor.

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım sakın cinli alma. bak benım elimde patladı motor. ne kullanabılıyorum ne de çalışmadıgı ıcın satabılıyorum. lutfen dikkat edelim arkadaslarım. cin almayalım..

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    arkadaşım parana yazık edip çinli alma ya cbr 125 ikinci el al yada cbf 150 tabi bu arada cbf 150 neden ucuz onuda ayriyetten merak ediyorum yoksa honda daha önceden kineticle yaptığı anlaşmanın benzerini yapıp bir çinli motormu satıyor oda ayrı mesele şimdiden kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    ne alırsan al çinli alma sakın! bende zongshen 200GY-A var, satılık ama kimse sormuyor, işçilik berbat, malzeme berbat, servis berbat, elle tutulur hiçbir yeri yok, görünüşe sakın aldanma, ben ettim sen eyleme..

Cevap yazan herkeze teşekkür ederim. Zaelsun GS 200 hacim ve cc olarak daha büyük ama geçiş motoru olacagı için "0" alıp buyuk bir zararla satmaktansa ikinci el Honda CBR alıp hem tekrar satarken zarar etmemek hemde fazla sorun yaşamak istemiyorum açıkcası. Yorumlarınız için tekrar teşşekkür ederim. Topigi açmadan önce kesinlikle Zaelsun alıcam diyodum. Herkeze iyi günler.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Bence cbr alma git o paraya sıfır ybr veya cbf al...Bu dediklerimi iyi değerlendir ederim.Üstelik belki ikinci bir motor alırken ybr'yi satmazsın kenarda tutmak istersin.Çünkü parçası ucuz yakıtı azdır..Gidipte cbr alırsan yere düşürdüğün zaman allah göstermesin parçalarına para yetiştiremezsin.Yanlış hatırlamıyorsam ön farı 900ytl idi.cbf'nin 80-90ytl arasında galiba.Ve ybr'nin de parçaları ucuz çok.Üstelik elinden daha rahat çıkarırsın.Ama bence istemezsin elinden çıkarmak.Şehir içi için ideal bir motor...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    suan yok malesef
    ybr konusunda haklılar bn er 5 kullandım sehir içinde kabus gibiydi gs 500 gecmek istiyorum ybrmi verecegim bu yüzden ama içim gidiyo istemiyorum hiç vermek tavsiye ederim sana kullanıslı az yakıyo vs

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence cbr alma git o paraya sıfır ybr veya cbf al...Bu dediklerimi iyi değerlendir ederim.Üstelik belki ikinci bir motor alırken ybr'yi satmazsın kenarda tutmak istersin.Çünkü parçası ucuz yakıtı azdır..Gidipte cbr alırsan yere düşürdüğün zaman allah göstermesin parçalarına para yetiştiremezsin.Yanlış hatırlamıyorsam ön farı 900ytl idi.cbf'nin 80-90ytl arasında galiba.Ve ybr'nin de parçaları ucuz çok.Üstelik elinden daha rahat çıkarırsın.Ama bence istemezsin elinden çıkarmak.Şehir içi için ideal bir motor...
    Kesinlikle katılmıyorum. Tamam bazı parçaları pahalı ama kesinlikle kalitesinden. Büyük kaza geçirip ön farı kırarmısın kırmazmısın bilemem ama ben sol granajı çizdim. 120 ytl'ye değişiyor. Hondaya göre gayet makul ve ayrıca masrafsız. Çin malı alıp 2'de bi sorun çıkaracağına Hondayı bi kere alıyorsun. Bakım dışında garantiye uğramıyorsun!!! Ayrıca güvenlik herşeyden önce gelir... Bence kalite derim , bir cbr'lı olarak son derece memnunum
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

userneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda gerçekten kaliteli ama bir hava filtresi 80 YTL olur mu yaa hiç insaf yok...
    ama gs200 de idare eder ama honda nın yanında tercih edilmez ( maddiyat hesaba katılmadığı sürece)
    maddiyat sorunsa tek tercih edilecek ürün gs 200 dür.
    ikinic elleri 2.000 ytl ye gidiyor...

haa aklıma geldi CBF 150 harika birşey, elimdekini verince (satınca değil) CBF 150 çok iyi olur...
    --- SATILIK MAGELLAN EXPLORIST 300 GPS ---
    igilenenler için email: mdinc3000 yahoo.com

CBR ve GS 200 dışında 3.500 ytl ye şekil olarak begendigim bir motor yok :(
    Bu arada ybr kesinlikle mantıklı ama begenmıyorum görüntü olarak sadece zevk meselesi Userneym tam CBR dedik ikinci el dedik zarara ugramıcaz dedik satarken ne yaptın sen ya. Aklımı karıştıran bu parayı motora verdıkten sonra ciddi anlamda başka param kalmıcak. Bir yeri çizersem öylemi kalacka şimdi :D haydeee

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    ikinci elde rezil olmak istemiyorsan cbr alıcaksınaynı zamandada yoldada kalmazsın ama biraz daha beklerim dersen sanırım yamahanın bir modeli gelicekmiş cbf150 ye rakip onu bekliyebilirsin kolay gelsin.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

userneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet yaa honda cbf 150 yi bi incelesene, resimlerdeki gibi kötü değil, ben beğendim... onu almalısın bence...

haa bak aklıma bişey daha geldi al ikinci el bi gs 200 kullan kullan aynı fiyata satarsın, ama dur ikinic el CBR de alsan aynı şekilde yapabilirsin... ikinci elde olay bi garip al kullan aynı fiyata sat... yaşanıyor bu ülkemizde...
    --- SATILIK MAGELLAN EXPLORIST 300 GPS ---
    igilenenler için email: mdinc3000 yahoo.com

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    aslında bilgilenmek için zealsun topiği var oraya bi gözat istersen alalnlar memnun benim okuduğum kadarıyla ama sonuçta çin.

cbr yi aldım satış meselsinde hiç problem yok.ben aldım 20 gün sonra ısrarlara dayanamadım askerliğim geldi ve sattım 150 ytl indirdim fiyatı.

şimdi 4 ay için zealsun diye bakıyorum.emin ol temiz kullandıktan sonra 2. el satarsın.kısaca sen aracı üzmezsen oda seni ne üstünde üzer nede cepte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler