Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ER-5 vs CBR125r

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşlar bazılarınızın bildiği üzere CBR125'imi çok memnun olduğum halde büyütme mazeretiyle satmaya karar verdim. Sürekli Takas istekleri geliyor. Birisi Suzuki SV650 teklif etti. Üstünü tamamlayamadım. Az evelde bir arkadaş ER5'im var 5,500 istiyorum (Ben 4 istiyorum) 2005 model 38,000 de takas düşünürmüsün diye sordu. ER-5 beyendiğim hoş bir motor. Fakat takasta bir tuhaflık var gibime geldi ne dersiniz ? Mantıklı bir takasmı ? Yoksa ER-5'e biraz şüphelimi yaklaşmalıyım.
    Okan ACAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ustacığım er 5 gerçekten iyi motor fakat şüphelerin ne konuda onu biraz açıklayabilirsen konuya daha hakim oluruz gibime geliyor. Ayrıca senin istediğin motor kategorisinede giriyormu bu arada

poş@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racing
    bence satma bugün gördüm cbryi ve aşık oldum bende alıcam

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    ER-5 güzel makinadır,38.000 km çok sayılmaz,raceler gibi yüksek kompresyonlu ve devirli olmadıkları için motor ömürleri fazladır.
    Yalnız motor,lastik,yağ,zincir,dişli,balata,filtre vb parçalar değişecekse bayağı bir masraf çıkabilir,bunları da dikkate al.

Örneğin lastik ön arka 250-300 avro
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    İhtiyar abim saolasın. Beni asıl şüpheye düşüren konu. Fiyat olarak mantıklı bir teklifmi. Er-5'in fiyatları bildiğim kadarıyla 6 - 7 milyar arası. Sanki motorda bir problem varmışta elinden çıkarmaya çalışıyormuş gibi bir his doğdu içime Yoksa benmi çok paranoyağım Gerçi görmeden birşey denmezde. Pek motordan anlayan bir tip olmadığım için temkinli yaklaşmaya çalışıyorum.
    Okan ACAR

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyar abim saolasın. Beni asıl şüpheye düşüren konu. Fiyat olarak mantıklı bir teklifmi. Er-5'in fiyatları bildiğim kadarıyla 6 - 7 milyar arası. Sanki motorda bir problem varmışta elinden çıkarmaya çalışıyormuş gibi bir his doğdu içime Yoksa benmi çok paranoyağım Gerçi görmeden birşey denmezde. Pek motordan anlayan bir tip olmadığım için temkinli yaklaşmaya çalışıyorum.
    Bakım masraf zamanı geldiyse rahat 1.500 ytl tutar inceden hesaplamak lazım
    1.500+5.500 =7.000

privateblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS__APACHE
    Carcharoth dostum motor konusunda honda 1 numara
    bir sıralama duymuştum markalar üzerine
    1 honda
    2 suzukı
    3 yamaha
    4 kawasakı

kawasakı motor olarak kısa ömürlü bundan dolayı olabilir
    piyasaya çıkalı bayağı olmasına ramen zzr 1400 ün tutulmaması bence bu tanımı doğruluyor anlayacağın kawasakı pek tavsiye olunmuyor
    Motosiklet Pilotu:bounce:

MadBikerMert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 125R
    misal bizim yan komsu 2005 model er-5 e 8.500 fiyat istiyor motor cok temiz ve bakımlı , o er-5 olumlu gozle bakılmaz İHTİYAR abimizin dedigi gibi kesin onun bir masrafı cıkar

msutcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    98- suzuki gs 500
    herkes ne kadarda cok sey biliyormuş yok lastık 250 300 avro.... yokya sen racing lastığımi alıyorsun 300 avroya er 5 te 130 70 17 lastık var eğer duro marka alırsan cifti 100 avro tutmaz bile =genc motor sirkecide= orjinali metzellerdir cıfti 200 avro tutmaz ben de daha önce 2002 er 5 vardı 2 yıl kullandım13 bin kilometre yaptım zamanında yağını değiştirip bakımlarını yaparsan yıllarca sorunsuz binersin firen balataları 60 ytl devriyaj balatası 90 ytlkonle zincir takımını değiştirmeye kalkarsan 220 ytl işte parca fiatları ama hosunsa gittiyse al ama 2005 38 bin kilometre bana fazla geldi motoru iyi bi ustaya göstermeden alma derim kawasaki bu mondiale bnzemez

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    cbr125 i 4000ytl kabul ederse zaten iyi. fakat er5 i anlayan bir ustaya götürmek gerekli. 5500ytl fiyat er5 için iyi bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı msutcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes ne kadarda cok sey biliyormuş yok lastık 250 300 avro.... yokya sen racing lastığımi alıyorsun 300 avroya er 5 te 130 70 17 lastık var eğer duro marka alırsan cifti 100 avro tutmaz bile =genc motor sirkecide= orjinali metzellerdir cıfti 200 avro tutmaz ben de daha önce 2002 er 5 vardı 2 yıl kullandım13 bin kilometre yaptım zamanında yağını değiştirip bakımlarını yaparsan yıllarca sorunsuz binersin firen balataları 60 ytl devriyaj balatası 90 ytlkonle zincir takımını değiştirmeye kalkarsan 220 ytl işte parca fiatları ama hosunsa gittiyse al ama 2005 38 bin kilometre bana fazla geldi motoru iyi bi ustaya göstermeden alma derim kawasaki bu mondiale bnzemez
    Üslübunuzun bilgi paylaşmaktan çok çocuk azarlar gibi olduğunu düşünüyorum,Herhalde canınızın sıkkın olduğu bir ana geldi.

Alıntı msutcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ben mehmet 30 yasında çapa tıpta hekimim
    Galiba işleriniz yoğun,yoksa hekimler beyefendi insanlardır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler