Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Fazer 600 Mü Honda Cbf600 Abs Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet o zaman CBF alın siz bencede...
    neden olmasın...ama belki 1000 liğini alırım
    İMZA:BİR DOST

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ABS hayat kurtarır arkadaşlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    fazer 600...............................

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaslar garıp bulmazsanız bır konuda yardımınızı ısteyecegım,sehır ıcı ve kısa sehırler arası (ankara-bolu gıbı)kullanacagım ,modellı ,ozellıklı(abs)motor alacagım ama,er-6n ve cbf 600 f dusunuyorum acaba kullanım acısından hangısı daha rahat ve uzun suruse ızın verır yormaz

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Alıntı beşiktaşk...1903...çağrı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar garıp bulmazsanız bır konuda yardımınızı ısteyecegım,sehır ıcı ve kısa sehırler arası (ankara-bolu gıbı)kullanacagım ,modellı ,ozellıklı(abs)motor alacagım ama,er-6n ve cbf 600 f dusunuyorum acaba kullanım acısından hangısı daha rahat ve uzun suruse ızın verır yormaz
    ben çok aradım 2. el abs li alan az olduğundan satan da az oluyor.
    eğer sıfır düşünüyorsan iki motor da japon motoru her halukarda.ancak kawasaki de teknik destek zayıf bunu söylüyor herkez.bir de cbf 600 f değil de alacağın sakın cbf 600 s olmasın.sonu f olan cbr 600 f ki sınıflar çok farklı.(biri naked diğeri ss)
    öyle kodlu bir motor galiba yok.
    bunun dışında kullanım soruyorsan inan hiç fikrim yok.
    ama şunu diyebilirim iki motor da benzer sınıftalar.kısa şehirler arası sürüşte aynı güçlerde motorlar olduklarından sürüşte ne kadar fark yaratacaklarını ben bilemem onu usta sürücü arkadaşların yorumuna bırakmak lazım.ama zannedersem fark fazla olmaz gibi geliyor.
    cbf biraz daha güçlü,er 6 ise biraz daha torklu.sanki er 6 daha az vites değiştirme ister gibi duruyor ama torklar da yakın .
    http://www.honda.com.tr/motosiklet/c...ed/cbf600s.htm
    http://kawasaki.com.tr/teknik-ozellikler/er-6n.shtml

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    Alıntı beşiktaşk...1903...çağrı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum cbf çok konforlu ve rahattır...er-6n yi bilemiyorum ama kawasaki lerde distribütörden kaynaklı parça sıkıntıları olduğunu heryerde duyuyoruz bence bu kriteride değerlendir...
    İMZA:BİR DOST

Motosikleti
    CBF1000/QM-GY200/Beverly200
    bende geçen sene cbf 600 aldım, gerçektende güzel makine özellikle abs oluşu bence muhteşem çok işe yarıyor, motor gücü devirsizken kullanımda bile hiç vites değiştirmeden alıp başını gidişi, hem şehir içinde olsun hem şehir dışı yollarda olsun keyifli bir motor.

Motosikleti
    2006 fazer a
    fazer in sıfır radyatör ü 700 ytl
    cbf600 ün radyatör fiyatını bilen var mı acaba..
    ben sahibinden de 2 tane 2.el cbf radyatörü gördüm biri 700 diğeri 1000 ytl istiyordu
    şimdi nerden çıktı bu derseniz bi ark fazer ilanı link i yolladı nasıl diye ben de illa ki abs li olsun dedim abs li fazer ilanı bulamayınca ben de cbf600 abs al dedim o ark da bu topik in link ini yolladı..sonra baktım biri parça fiyatlarını sormuş bende yeni radyatör fiyatı araştırdığım için bunu paylaşayım dedim

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    arkadaşlar konuyu ben acmıştım bu iki motoruda inceledm,fazer görüntü olarak kesnlikle daha cekici teknolojk olarkta önde fakat bana cbf600 daha güvenli vee kullanşlı geldi şehr içinde daha performasnlı olması daha rahat torklanması bana bu izlenimi verdi ama ben bu özellikleri bir başka motorda da buldm hemde cok daha ekonomki bir biçimde oda kawasaki er6n secimimide bu yönde yaptım

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    e Allah mesut etsin o zaman güle güle kullan.
    er-6 çok güzel bi seçim benim de zaman zaman aklımı çelen bi model ama tabi kabul etmek gerekir ki sıklet olarak fz6 nın da cbf600 ün de bi segment altında. eğer bu gözardı edilirse çift silindirin yakıt avantajıyla birlikte çok keyif alınır.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ER6-N sahibinin seveceği cinsten bir makina.Bi aralar ciddi ciddi araştırdığım bi aletti.Gelecek zamanlar ne gösterecek bakalım?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    İkiside çok başarılı motosikletler.

Fazer daha sportif ve 20 hp daha fazla, dijital göstergelere sahip ve daha agresif bir görünüme sahip. Yedek parça konusunda Honda dan daha ucuz olduğuna eminim.

CBF600'ün yeni modeline hiç lafım yok, sadeliği ve konforu simgeliyor adeta. Honda kalitesi ve ABS olması üstün bir kimliğe sahip olduğunu zaten açıklıyor. Görüntüsü ve anolog göstergeleri her ne kadar makineyi klasik göstersede, alınmayacak makine değil. Şahsen ben yeni modelini çok beğeniyorum.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Şimdiii, sevgili arkadaşlar görüyorum ki burada herkes kendi şahsi fikrini belirtmiş. Öncelikle belirtmek isterim ki otaya bu şekilde fikir aşuresi yapmanın kimseye faydası yok.

Küçümsemek asla değil ama sözgelimi 125 cc lik çin malı kullanan bir arkadaşımızın kafasına göre şu iyi bu iyi demesinin ölçüsü nedir ki?

Teknik özelliklerini çok iyi bilmeden, büyük makinaları birer birer ve uzun süreler kullanmamış, hangi markanın hangi modelinde ne gibi karakteristlik özellikler var keşfetmemiş, velhasıl kelam makinaları soluklamamış/yaşamamış arkadaşların motosikletin tipine ya da kendisine ne ifade ettiğine göre yorum yazması tartışma işinin kalitesini düşürüyor.

En azından yurt içi ve yurt dışındaki;

Resmi satış rakamlarını ve tarafsız inceleme yazılarını araştıran şu başlığın içinde barındırdığı sualin cevabını zaten bulacaklar.

Benden de bir tercih yanıtı almak istiyenler için üsteki yazdıklarıma ekleyemeden geçemem;

Güç dağılımı, genel ağırlığı, dengesi, özel döküm teknolojisi barındıran tek parça ve kaynaksız ahtapot şasesi, tam dijital ve multifonksiyon gösterge paneli, saniyede 50.000 hesaplama yapan bir düzüne sensörü, sınıfının üstündeki motosikletlerde bile olmayan gurup enjeksiyon sistemi, sınıfının altındakilerden bile daha az yakıt sarfiyatı, motorunun r6 dan adapte edilen son derece güvevli ve kendini fazlasıyla ispatlamış oluşu, motor ömrünün en ağır koşullarda 160.000 mil düzgün bakımlarda ve normal şartşarda 300.000 km'lik inanılmaz bir ömrüre sahip olması, işçilik kalitesi ile diğer Japon'ların lideri olması, made in Japan; Japonya'da üretilmesi, 180'lik arka tekeri, çekik farları, eşsiz şıklıktaki egzozları; işin özü sanat eseri gibi duran inanılmaz tasarımı, avrupanın en çok satan motosiklet modeli oluşu, ikinci el piyasasının canlılığı, yedek parçalarının diğer markalara nazaran inanılmaz uzucluğu ve daha aslında şu an aklıma gelmeyen bir bu kadar daha özelliği nedeni ile Yamaha Fazer. Yani sınıfının tartışılmaz lideri...
    musclegent bunu beğendi.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    2006 fazer a
    serkani

çok etkileyici bi anlatım olmuş

CBF derim ben. Neden derseniz; çünkü ben kullanıyorum.

sekani gerçektan iyi yorum yapmış. ama dostum hondayı da bir kenara atmamak lazım. sessiz oluşu sağlam oluşu. vede güven verici yol tutuşu gibi v.s vs
    motosikletlerin test bölümünde bir arkadaşımız 2006-ile 2007 model fazer'ların testlerini en ince ayrıntısına kadar yazmış onu okumakta fayda var birde örneğin şehir içinde fren tutunuz tekrar gaza basışta aniden zıplamasından şikatçi olanıda var fazer kullanıcılarının.
    yinede herşeyin hayırlısı diyorum
    brindar der ki bezen motosiklet hız tutkunlarına hayat, yalnızlığada ilaç gibidir.

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    diyeceğim seyin yanlış anlaşılmasından korkuyorum aslında;
    cadde motorcusuysan senin için onemli olansa fazer,
    ben kaliteye sorunsuzluğa bakarım diyorsan cbf

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda daha sağlam olabilir fakat verilere göre fazer daha kuvvetli

Ama test etmeden bişey denmez ...

O gün Adana'dan araba ile gelirken otobanda ışıklarda fazer ile aynı kalktık baktım bana inatlaştı bende bastım gaza 190kmh e kadar başa baş gittik daha sonra fazer aldı başını gitti sanırsam 220-230 yapar.
    Motosikleti: Honda CBF 150 Honda İnnova 125

yarıldım bu yoruma adam cbf 150 ile 190 yapmış
    facebook.com/kaskafa

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    baska motordur o yahuuu
    veya fena sıkmış

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti: Honda CBF 150 Honda İnnova 125

yarıldım bu yoruma adam cbf 150 ile 190 yapmış
    CBF ile yapmamis. Dikkatli okursan, 'araba ile yaptim' demis. Benim merak ettigim, Fazer ile 190'a kadar basa bas giden arabanin markasi ve modeli
    mterayes26 bunu beğendi.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler