Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce Husqvarna Svartpilen 401 mi yoksa CF Moto 700 CL-X Sport mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese iyi günler,

Bu iki motor arasında kaldım, biliyorum 700 CL-X Sport daha güçlü bir makina ve aslında beni cezbediyor fakat "çin malı alınmaz" algısı benim de kafamı kurcalıyor. Ayrıca servis ağı da bir problem. Öte yandan Husqvarna kendini kanıtlamış ve problemsiz diyebileceğimiz sağlam bir marka. Fakat bu modeli CC ve silindir farkından dolayı doğal olarak CL-X'e göre biraz güçsüz kalıyor. Siz olsanız hangisini alırdınız?

Her iki modeli de sıfır olarak almayı düşünüyorum.

Ayrıca sizin de bunları boşver, şunu al dediğiniz bir marka-model var ise maks. 240 Bin TL bandında fikirlerinizi alabilirim.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco AK550
    cf moto'nun tasarımı çok güzel. husqvarna kaliteli olabilir ama hem 400cc dezavantajı var hem de cf moto türkiye'de daha popüler bile olabilir ikinci elde.

motordan çok anlamam ama marka ve özellik olarak baktığımda benzer sınıfta bu alternatif olabilir.

https://korlas.com.tr/motosikletler/tiger-sport-660/

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Hayat fani, ölüm ani. Hangisi gözüne güzel geldiyse, hangisi sana rahat geldiyse o. Ticari soruyorsan ikisi de değil.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Ben o fiyat bandında şunu öneririm ; Suzuki Sv650x

AzÇok bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    cf moto nun bütün motosikletleri yağuşuklu bence tipe bakıp alacaksan kesinlikle cf moto

Arkadaşlar peki CLX alsam sizce sıfır olmasına rağmen durup dururken herhangi bir sorun yaşar mıyım? Malum CF'nin diğer modellerinde bazı kronik problemler var ve oldukça şikayet mevcut. Sizce CLX alsam risk mi almış olurum? Yine az bir para da değil sonuçta.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o fiyat bandında şunu öneririm ; Suzuki Sv650x

https://i.hizliresim.com/fhtzwig.jpg
    O fiyat bandında SV650X mevcutsa ben talibim hocam. Sarı sitede tek ilan var, 254’ten açmış piyasayı..

Bence Çinli işi biraz şans. Svartpilen de bildiğim kadarıyla Bajaj ve KTM ile aşağı yukarı aynı bloğa sahip, yanlışım varsa düzeltin. Husky kullanan 2 arkadaşım var, ikisi de herhangi bir olumsuzluk yaşamadı ilk 10 bin kilometre içerisinde.

Ben bu iki seçenek arasında satış kaygısı yok ise Husky ile yola devam ederdim.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buna da bakabilirsin

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-triumph-boyasiz-hatasiz-2016-street-triple-675-rx-orijinal-arrow-egzozlu-1096388024/detay

Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyat bandında SV650X mevcutsa ben talibim hocam. Sarı sitede tek ilan var, 254’ten açmış piyasayı..

Bence Çinli işi biraz şans. Svartpilen de bildiğim kadarıyla Bajaj ve KTM ile aşağı yukarı aynı bloğa sahip, yanlışım varsa düzeltin. Husky kullanan 2 arkadaşım var, ikisi de herhangi bir olumsuzluk yaşamadı ilk 10 bin kilometre içerisinde.

Ben bu iki seçenek arasında satış kaygısı yok ise Husky ile yola devam ederdim.

Evet Duke 390 ile aynı motor bloğu. Fakat Bajaj ile aynı kefeye koymak bence mantıklı değil. Kalite farkı var yani. Zaten Dominar 400 ile arasında 70bin tl fark var.

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi herkes bunu ister fakat sıfır yerine şartları zorlayıp ağır hasar kayıtlı 2. el almak ne kadar mantıklı?[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    CRF 250
    Kendini kanıtlamamış, kullanıcı deneyimi oluşmamış motoru Japan bile olsa almam. Ben olsam ikisi arasında Husky alırım.

Motosikleti
    Honda Forza 250 - Honda CB250 R
    Dostum valla benim araştırdığım konuya nokta atışı yapmışsın aynı modellerin ben 250 cc leri içi araştırdım. Yalan yok CF nin 700CL-X çok şekil duruyor ve bayada güçlü test ettim.Fakat CF motor genel anladam parça sorunu yaşıyor. Dedikki motoru aldık kaza yapacak değilim ya diye geçirdin içinden ama CLX 250 de olduğu gibi bazı kronik sorunları olduğunu biliyorum. Servis olarak genel hizmetide sıkıntılı motorun NK Serisi ve CLX serilerinde kronikleşmiş bazı sorunlar var. En yaynın olanı vidaların gevşemesi, ve daha 70-80 km yapmadan motor ışığı yanıyor. Servis hallediyor ama bugün git yarın muhabbeti çok oluyor şikayetvar.com üzerinden bakabilirsin.

Bana sorarsan açık ara Husqvarna . Bende firkimi vermekte geçtiktim 136 bintl idi şuan 140 bayiyle pazarlık halindeyiz bakalım bu hafta sipaarişi vermeyi düşünüyorum. Benim alacağım 250lik ama dediğim gibi.

Alıntı okancaannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum valla benim araştırdığım konuya nokta atışı yapmışsın aynı modellerin ben 250 cc leri içi araştırdım. Yalan yok CF nin 700CL-X çok şekil duruyor ve bayada güçlü test ettim.Fakat CF motor genel anladam parça sorunu yaşıyor. Dedikki motoru aldık kaza yapacak değilim ya diye geçirdin içinden ama CLX 250 de olduğu gibi bazı kronik sorunları olduğunu biliyorum. Servis olarak genel hizmetide sıkıntılı motorun NK Serisi ve CLX serilerinde kronikleşmiş bazı sorunlar var. En yaynın olanı vidaların gevşemesi, ve daha 70-80 km yapmadan motor ışığı yanıyor. Servis hallediyor ama bugün git yarın muhabbeti çok oluyor şikayetvar.com üzerinden bakabilirsin.

Bana sorarsan açık ara Husqvarna . Bende firkimi vermekte geçtiktim 136 bintl idi şuan 140 bayiyle pazarlık halindeyiz bakalım bu hafta sipaarişi vermeyi düşünüyorum. Benim alacağım 250lik ama dediğim gibi.
    Merhaba detaylı yorumunuz için teşekkür ederim. Ben aldığım motoru çok sık kullanmayan biriyim. Haftada 50-60km civarı kullanıyorum ortalama. 3000 4000km civarı da satarım büyük ihtimalle. Sizce bu süre içinde elimde patlar mı? Malzeme kalitesi vs. kaliteli geldi mi size?

Motosikleti
    Honda Forza 250 - Honda CB250 R
    Dediğim gibi şikayetvar.com üzerinde ki şikayetler ve genel anlamda kullanan ve marka olarak ilgili insanların tercihi fiyat performans olarak CF yi önersede malzeme kalitesi ve servis ağı, tedarik kısmı yüzünden uzak durmamı söylüyor. Yaklaşık olarak 1 aydır bu konuyu araştırıyorum. CLX çok iyi insanın hemen binip gidesi geliyor ama dediğim gibi ben kararımı Husqvarna dan yana kullandım KTM kalitesinde bir motor malzemesi işçiliği zaten birşey söyliyim mi Rodaj bakımına gittikten sonra 7500 km de 1 servise götürmen gerekiyor o süreçte de arıza çıkartanına raslamadım motor 1000 tanede 10 tane fabrika hatalı çıkıyor ama CLX 1000 tane 200 tane çıkıyor özelikle bu beyin muhabbetinden dolayı çoğu soluğu serviste alıyor. Zamanım olur parça bulamazsam beklerim zaten çok kullanmıyorum dersende sen bilirsin alabilirsin. Ama ben kesin kararımı Husqvarnadan yana kullanacağım. Bu hafta alıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Seni düşündüren yayngn değil, satmam korkusuysa inan bana uzun dönemde sana güzel kar ettireceğini düşünüyorum.Zaten bunu genelde bilen araştıran alıyor. KTM nin bir markası olduğu için kesinlikle güvenilir diye düşünüyorum. Dün 136 bin tl den satılan 250cc bugün 140 oldu dolarda yaprak kıpırdamadı ama bir anda piyasada havanın düzelmesi mi diyelim bilmiyorum arkadaş. Hemen fiyatlar 1 tık arttı. ki bu sürede CB 250r bakıoyrum 155 olan ilan 169 olmuş bugün entersan insanlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)