Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha R7 mi Aprilia Rs660 mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese hayırlı günler, racing bir motosiklet alacağım ve iki model arasında gidip geliyorum. Bunlardan birisi R7, diğeri ise RS660. RS660 genel olarak her şeyiyle üst noktada fakat servis, parça olarak ya da kronik arıza olarak sıkıntı yaratır mı kestiremiyorum. İki motosiklet arasından hangisini neden tercih ederdiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    R7 derim, CP2 kendini defalarca kanıtladı. Aprilia nın çok eski modellerini biliyorum ve çoğunda elektronik sıkıntısı yaşanırdı...İtalyanlar bu tip kronik sorunlara hep açıklar. Japon, Alman, İngiliz bakış açısı yok adamlarda, tasarım ön planda hep.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Rs660 tabikide, kalite, performans ve rakiplerine karşı değer konusunda çok daha başarılı. İkisi aynı safta tutmak bile saçma biri kara düzenken diğeri teknolojinin paçalarından akan motosiklet, yedek parça konusu artık her motosiklettede var, Avrupalı motosikletlerde eskisi gibi çıt kırıldım ve arıza yapan aletler değil zamanla firmalar çok şey öğrendiler ve düzelttiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Rs660 derim

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben RS660 tercih ettim, hoş ben aldığımda R7 daha çıkmamıştı, ama bugün yine alacak olsam RS660 alırım.
    Sebebi, komple baktığımızda RS660 çok daha iyi bir motosiklet. Farkları biliyorsundur diye tahmin ediyorum. Merak ettiğin bir detay varsa RS'le ilgili cevaplamaya çalışırım.

Parça servis konusuna gelince ben arada bir fark görmüyorum.
    Her iki markanın da Türkiye'de iyi servisi yok.
    her iki markanın da stoğunda doğru düzgün parça yok. Ben XJ6 ile kaza yaptığımda 60 gün parça bekledik, hadi yarısı da yetkili servisin eksik hasar tespitinden ötürü. Arkadaşım MT-25 ile kaza yaptı, radyatör bulamadık. Az daha yarış çıkması R3 radyatörü takacaktık :D
    Yani arada fark olsun illa ki isteniyor, bana da öyle gelirdi, ama İstanbul'da isen arada fark yok.

Hangisiyle daha çok keyif alacağına bakıp ona göre karar verebilirsin. R7'yi liste fiyatına bulabiliyorsan tabii bir fiyat avantajı oluyor ama var mı öyle bir R7 bilmiyorum açıkçası. En nihayetinde ikisi de güzel motorlar, RS çok daha kapasiteli ama bu R7 de bok falan demek değil.

İkisini de sürmeden karar verme tabi. RS660 test motoru bulabilirsin İstanbul'da isen, Yamaha'daki durumu bilmiyorum ama baharda bir test aktivitesi bişey yaparlar heralde.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Sürüş dinamiği, donanım ve mühendislik olarak RS660 derim. Belirttiğim sebepler nedeniyle Tuono 660 Factory aldım. Diğer bir mesele, Japonlardaki karaborsa ve fahiş fiyat politikası çok moral bozucu. Liste fiyatına hemen teslim motor bulmak sanırım imkansız.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Teknik özellikler ve teknolojileri birbirine yakın olsaydı yamaha derdik ama bariz fark var arada ve r7 yi liste fiyatından alman imkansız gibi bir şey. Aprilia eski aprilia değil hem sağlam hem de parçası en az yamaha kadar bulunabilir. Honda harici diğer japonlarda da parça sıkıntısı var yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi. Ben aprilia alırdım kesinlikle.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    R7 ne hocam R6 desen değil 07 desen değil grenaj giydirilmiş 07 işte saçma sapan ne olduğu belirsiz yamahanın ucubesi.. 660 alın safkan motosiklet 👍🏼 R7’nin üretimi duracak göreceksiniz kolay kolay yanılmam. Japon yapınca hepsi koşulsuz iyi anlama gelmiyor. Tutmadı bu model tutmayacakta.

kağıt üzerinde bakıldığında rs660 apaçık kendine has sınıfta ve bariz üstün bir motosiklet. R7 ise güzel görünümlü 'racingimsi touring' .

ancak yola çıkıldığında hem genel olarak hem de Türkiye faktörü gözle alındığında rs660 her açıdan canlı bomba.

Adana'da adını hatırlamadığım motosiklet servisine yolum düştü, köşede iki tane RSV, ikisi de farklı sebeplerden motor kırmış, parçasını da bulamadıkları için iki motordan tek motor yapmaya çalışıyorlar. Tatil için kuşadasına gittim, tekerdeki çiviyi çıkartmak için lastiği söktürmem lazım, google yorumlardan puanı yüksek bir servise girdim, köşede üstü brandalı bir RSV emekliye ayrılmış motor kırmış parça olarak satacaklarmış.

Servisteyken 'aprilla biye böyle, aprilla kötü mü, aprilla aşağı aprilla yukarı' dedik, benim telefonda beni dinlediği için akşama youtube'da aprilla motor kırma videosu tavsiye edildi, adam düz yolda giderken pat küt motor kırıyor.

Daha bu kış tanıdığımın arkadaşı 2.el aprilia alacakmış, dedim ki 'aman dikkat edin motor açılmış olmasın pat küt motor kırıyor bunlar' . 1 ay sonra motoru alan arkadaş motoru eline almış, servise gittiklerinde öğreniyorlar ki sandık motor önceden zaten takılıymış tekrar kırmış motoru.

Bir italyan hayranı olarak oldukça üzüldüm bu duruma, o tarz motosikletlere binmeye artık eklemlerin izin vermiyor ama alacak olsam aprilla riskini almazdım. 660 için dünyada neler dönüyor diye googleladığımda çıkan sonuca ilk baktığımda heryerde herkesin bu sorunu 660 için de yaşıyor olması aprilla'yı canlı bombaya çeviriyor. https://www.apriliaforum.com/forums/...Engine-failure

Türkiye'de motosiklet keyiften ziyade 'ikinci elinde ne kazanırım/ ne kaybederim' algoritması üzerinden döndüğü için RS660 üstün bir motosiklet olmasına rağmen kesinlikle uzak durulması lazım. İthalatçısı ne yapar ne eder iyi midir parça gelir mi bekletir mi hiçbir fikrim yok,zaten yamaha'da o konuda pek parlak değil.

Alıntı piaggioman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kağıt üzerinde bakıldığında rs660 apaçık kendine has sınıfta ve bariz üstün bir motosiklet. R7 ise güzel görünümlü 'racingimsi touring' .

ancak yola çıkıldığında hem genel olarak hem de Türkiye faktörü gözle alındığında rs660 her açıdan canlı bomba.

Adana'da adını hatırlamadığım motosiklet servisine yolum düştü, köşede iki tane RSV, ikisi de farklı sebeplerden motor kırmış, parçasını da bulamadıkları için iki motordan tek motor yapmaya çalışıyorlar. Tatil için kuşadasına gittim, tekerdeki çiviyi çıkartmak için lastiği söktürmem lazım, google yorumlardan puanı yüksek bir servise girdim, köşede üstü brandalı bir RSV emekliye ayrılmış motor kırmış parça olarak satacaklarmış.

Servisteyken 'aprilla biye böyle, aprilla kötü mü, aprilla aşağı aprilla yukarı' dedik, benim telefonda beni dinlediği için akşama youtube'da aprilla motor kırma videosu tavsiye edildi, adam düz yolda giderken pat küt motor kırıyor. https://www.youtube.com/watch?v=9e0EjWp3zvY&t=123s

Daha bu kış tanıdığımın arkadaşı 2.el aprilia alacakmış, dedim ki 'aman dikkat edin motor açılmış olmasın pat küt motor kırıyor bunlar' . 1 ay sonra motoru alan arkadaş motoru eline almış, servise gittiklerinde öğreniyorlar ki sandık motor önceden zaten takılıymış tekrar kırmış motoru.

Bir italyan hayranı olarak oldukça üzüldüm bu duruma, o tarz motosikletlere binmeye artık eklemlerin izin vermiyor ama alacak olsam aprilla riskini almazdım. 660 için dünyada neler dönüyor diye googleladığımda çıkan sonuca ilk baktığımda heryerde herkesin bu sorunu 660 için de yaşıyor olması aprilla'yı canlı bombaya çeviriyor. https://www.apriliaforum.com/forums/...Engine-failure

Türkiye'de motosiklet keyiften ziyade 'ikinci elinde ne kazanırım/ ne kaybederim' algoritması üzerinden döndüğü için RS660 üstün bir motosiklet olmasına rağmen kesinlikle uzak durulması lazım. İthalatçısı ne yapar ne eder iyi midir parça gelir mi bekletir mi hiçbir fikrim yok,zaten yamaha'da o konuda pek parlak değil.
    Evet ben de bunları gördüğüm ve duyduğum için pek emin olamıyorum zaten,bu durumları görmezden gelecek olursak insanın düşünecek pek de bir şeyi kalmıyor lakin olumsuz yorumlar kadar olumlu yorumlar da bulunuyor yukarıda da gördüğümüz gibi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    2 motorunda fiyatını söylersen daha rahat yardımcı oluruz.r7 nerden buldun oda ayrı bir soru tabi.bu 2 motordan rs660 alıcaksın tabiki arada iyi fark var segment farkı var.şasi numarasından iyi kontrol et geri çağırma varmı yada yeni nesil motor takılmışmı vs gibi gibi.ilk seriler sorunluydu bir kısmı komple motor değişti ama 2023 de sanırım o sorunlar yok.2023 olsun alacağın rs660 da.r7 çok güzel motor hatta süper motor ama tr şartlarında o para verilmez etmez zaten espiriside en ucuz yüksek hacim ss motoru olması.ama tr de öyle olmuyor o yüzden bir tercih değil bana göre.rs660 300 bin tl olsaydı r7 240 bin tl falan olması gerekiyordu ki r7 diyelim

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 motorunda fiyatını söylersen daha rahat yardımcı oluruz.r7 nerden buldun oda ayrı bir soru tabi.bu 2 motordan rs660 alıcaksın tabiki arada iyi fark var segment farkı var.şasi numarasından iyi kontrol et geri çağırma varmı yada yeni nesil motor takılmışmı vs gibi gibi.ilk seriler sorunluydu bir kısmı komple motor değişti ama 2023 de sanırım o sorunlar yok.2023 olsun alacağın rs660 da.r7 çok güzel motor hatta süper motor ama tr şartlarında o para verilmez etmez zaten espiriside en ucuz yüksek hacim ss motoru olması.ama tr de öyle olmuyor o yüzden bir tercih değil bana göre.rs660 300 bin tl olsaydı r7 240 bin tl falan olması gerekiyordu ki r7 diyelim
    Aprilia bayiisi ile konuştum ve önümüzdeki ay geleceğini söyledi, o süreçte de 5-10bin tl kadar zam gelir denildi. R7yi ise bulabilirsem 0almayı düşünüyorum tabiiki önceliğim budur. Eğer rs660a karar verirsem kesinlikle bekleyip bayiiden alacağım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023'lerde yayınlanmış bir recall yok, olursa da recall olan motoru zaten isteseler de satamıyorlar. İtalya'dan satış yasağı geliyor, kesemiyorlar faturasını çıkamıyor motor.
    bir de yeni nesil motor diye bir şey yok, başka bir konuda da yazdım. 2020'de banttan inen rs660 ile 2023'te inen arasında bir mühendislik farkı yok. sadece 2021'de bahsettiğin recall oldu, söz konusu motorlar bayide ise satış yasağı + sandık değişim; satılmış ise müşteriye alo, sandık değişim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Alıntı piaggioman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

R7 ikisi arasından daha sert supersport olan motor. Tur yapılabilecek olan RS660.
    Birini racingimsi sport touring'e benzetmemiz gerekirse bu RS olur, R7 değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)