Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM 390 Adventure vs CFMOTO 650MT

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X-DCT
    400NK'dan sonra KTM 390 Adventure ve yeni gelecek CFMOTO 650MT'dan hangisini tercih edersiniz?

400NK'yı Temmuz 2020'den beri 18 bin km'ye yakın kullandım ve herhangi bi sorun çıkarmadı ama senede 2 kez 650 km git-gel uzun yol, günlük kullanımda da İstanbul trafiğinde kullanıyorum. Daha az titreşimli, uzun yolda daha konforlu ama şehir içinde de kullanabileceğim bi motosiklete geçmek istiyorum.

Ağırlık ve kıvraklık olarak 390 Adventure şehir içine daha uygun ama güçlü motorla tek silindir sonucu titreşimi var sanırım. 650MT'nin ise incelemelerde titreşim konusunda gayet iyi olduğu bahsediliyor. Uzun yolda daha konforlu olacaktır.

KTM'in servis ücretleri uçuk sanırım. CFMOTO için İstanbul'da Oktay Motor'a yakınım. Her iki firmada da yedek parça problem, CFMOTO bu konuda daha problemli sanırım.

A2 ehliyetim var. KTM ehliyetime uygun ama 650MT için ehliyet yükseltmem gerekecek.

650MT koruma demiri, yan bagajlar ve 390 Adventure'a göre daha kullanışlı bir ön cam ile geliyor. 390 Adventure'da bunlar için ekstra harcama yapmam gerekecek.

Tabi önce benim 400NK'yı satabilmem gerekli. İkinci el satışı her ikisinde de problem.

173 boyum var. 390 Adventure daha yüksek olmasına rağmen hafif olması sebebiyle daha rahat kontrol edebilirim sanırım.

Siz olsanız ne yapardınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bende merak ediyorum konuyu takipteyim cfmoto diyen kaç kişi çıkıcak…
    M.Tugay bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Yılda iki defa İstanbul-Çanakkale gidiş dönüş için, daha yüksek cc, yakıt ve bakım maliyeti, yedek parça gibi maceralara atılmaya gerek yok.

" senede 2 kez 650 km git-gel uzun yol, günlük kullanımda da İstanbul trafiğinde kullanıyorum."

İhtiyacın olan belli gibi.
    M.Tugay bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı M.Tugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400NK'dan sonra KTM 390 Adventure ve yeni gelecek CFMOTO 650MT'dan hangisini tercih edersiniz?

400NK'yı Temmuz 2020'den beri 18 bin km'ye yakın kullandım ve herhangi bi sorun çıkarmadı ama senede 2 kez 650 km git-gel uzun yol, günlük kullanımda da İstanbul trafiğinde kullanıyorum. Daha az titreşimli, uzun yolda daha konforlu ama şehir içinde de kullanabileceğim bi motosiklete geçmek istiyorum.

Ağırlık ve kıvraklık olarak 390 Adventure şehir içine daha uygun ama güçlü motorla tek silindir sonucu titreşimi var sanırım. 650MT'nin ise incelemelerde titreşim konusunda gayet iyi olduğu bahsediliyor. Uzun yolda daha konforlu olacaktır.

KTM'in servis ücretleri uçuk sanırım. CFMOTO için İstanbul'da Oktay Motor'a yakınım. Her iki firmada da yedek parça problem, CFMOTO bu konuda daha problemli sanırım.

A2 ehliyetim var. KTM ehliyetime uygun ama 650MT için ehliyet yükseltmem gerekecek.

650MT koruma demiri, yan bagajlar ve 390 Adventure'a göre daha kullanışlı bir ön cam ile geliyor. 390 Adventure'da bunlar için ekstra harcama yapmam gerekecek.

Tabi önce benim 400NK'yı satabilmem gerekli. İkinci el satışı her ikisinde de problem.

173 boyum var. 390 Adventure daha yüksek olmasına rağmen hafif olması sebebiyle daha rahat kontrol edebilirim sanırım.

Siz olsanız ne yapardınız?
    Açıkçası saydığınız bu kadar olumsuzlukla(ki aslında her iki model için dahası da var) bile bile lades demektense daha farklı marka ve modelleri de incelerdim. Tiplerini beğendiğiniz için mi sadece bu iki model arasında kaldınız, yoksa servisi yakın v.s. gibi etkenlerden dolayı mı?

Başka seçeneklere de bir göz atmanızı, öneririm. Biraz daha araştırıp fikir almaya çalışın isterseniz. Yoksa her iki uçta da sıkıntılı durumlar görünüyor.
    M.Tugay bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sıfır olarak mı yoksa ikinci el olarak mı bakıyorsunuz?

390 ADV güzel motosiklet, çok özellikle dolu. Ancak tek silindir olması titreşim tarafında sıkıntı çıkarabilir.

İkinci el de olabilirse düzgün bir kullanıcıdan temiz ve iyi bakılmış bir CB500F veya CBR500R da ehliyeti değiştirmeye gerek kalmadan işinizi çok güzel görecektir. Cfmoto 400NK'nın üzerine anlamlı bir ekleme yapmış olursunuz. (39 -> 47hp; güçte %20 artış, 32 -> 43Nm; torkta %34 artış. Ve bunları daha düşük devirlerde veriyor; yakıtta da 400NK ile hemen hemen aynı olacaktır, hatta daha az bile yakabilir...) Sağlam ve sorun çıkarmayan bir motosiklet, 100.000'e kadar supap ayarı bile gerektirmeyebilir. Honda servis ve yedek parça ağı da cabası. Şehir içi için naked CB500F modeli özellikle kullanışlı; gidon turu mini sport touring versiyon CBR500R'dan daha iyi ve oldukça kıvrak. Ama CBR500R (özellikle boyunuz çok uzun değilse) karenajıyla sizi rüzgârdan biraz daha fazla koruyacaktır. (Bununla birlikte düşerse de daha fazla masraf çıkarır...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Ekleme: CB500F'in tam dolu ağırlığı 189kg, Cfmoto 400NK'nınki 206kg imiş. Yani yukarıdaki oranların da üzerinde bir ekleme olacak; kg başına beygir gücüne baktığımızda CB500F aslında %31 daha güçlü...
    Kural [ Z ], tommygun, Mr.wind ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Kardeşim sen önce cf400 sat sonra ne alıcaksan bakarsın.. o motor malum şanzıman sorunu , radyatörden su kaçırması, oksijen sensörü sorunlarıyla isim yapmış bir motor..
    Satıcısını bulman zaman alıcaktır…
    M.Tugay bunu beğendi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Cb500f alın kafanız rahat olsun.mukemmel bir motosiklet
    M.Tugay bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    zor soru valla.kaç km biniceğnizi hesaplayıp alım yapın.30bin kmdeki cfmoto yu satmanız ktm satmaktan çok daha zor olucaktır.650mt daha mantıklı bence
    M.Tugay bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Radarınızdaki 2 motoru da kullanmadım ama 390 Adventure'nin fiyatının 150.000 TL olduğunu gördüm, muhtemelen yeni Cf Moto 650 Mt de o fiyat civarı olacaktır, çünkü 2017 modelleri bile 110-120.000 TL civarında.

Açık konuşmak gerekirse 150.000 TL bütçeyle ben radarıma 2015 model Kawasaki Er6F ile bütçeyi çok az daha arttırma şansımız varsa Tracer 700'ü de eklerdim. 2 motor da şehir içinde bisiklet gibi ve şehir dışı uzun yola gelir. Ben Er6F'in en tırt en eski kasasını kullanıyorum, Er6F bana göre eski motorum 250 cc tek silindir Sym Wolf'ten bile daha kıvrak, trafikte giremediğim ara yok.

Yedek parça pahalılığı dersek hepsinin pahalı, hepsinin fiyatları uçtu.
    M.Tugay bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Forumda ktm distribütörü spormoto hakkında açılan rezalet başlıklarından sonra ktm i bir daha düşünün derim. Cf tarafında ise, oktay usta işinde iyidir de ondan başka anlayan yok o markadan. Arkadaşların da dediği gibi ben olsam 2.el temiz cb 500f veya cbr 500r bakardım. Yeter ki yağı filan zamanında değişmiş olsun ölmez o motor. Güncele yakın kawasaki er6f de olabilir. Tommygun ın motorunu canlı gördüm, o yaşına rağmen maşallahı var gayet güzeldi motorun sesi.
    M.Tugay bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ktm ni 790 dan küçük motosikletri nin üzerinde ktm yazdığına bakmayın
    M.Tugay, oialdemir ve canerz35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende merak ediyorum konuyu takipteyim cfmoto diyen kaç kişi çıkıcak…
    Şimdiye kadar 1 kişi çıktı

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yılda iki defa İstanbul-Çanakkale gidiş dönüş için, daha yüksek cc, yakıt ve bakım maliyeti, yedek parça gibi maceralara atılmaya gerek yok.

" senede 2 kez 650 km git-gel uzun yol, günlük kullanımda da İstanbul trafiğinde kullanıyorum."

İhtiyacın olan belli gibi.
    Tek yönde 650 km yapıyorum İstanbul - Isparta arası. Tabi dediğin gibi sadece senede 2 defa için motosiklet seçilmesi pek doğru değil.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası saydığınız bu kadar olumsuzlukla(ki aslında her iki model için dahası da var) bile bile lades demektense daha farklı marka ve modelleri de incelerdim. Tiplerini beğendiğiniz için mi sadece bu iki model arasında kaldınız, yoksa servisi yakın v.s. gibi etkenlerden dolayı mı?

Başka seçeneklere de bir göz atmanızı, öneririm. Biraz daha araştırıp fikir almaya çalışın isterseniz. Yoksa her iki uçta da sıkıntılı durumlar görünüyor.
    Bu kadar para vermişken sıfır bir motosiklet olsun istiyorum. İkinci el bu paraya motosiklet alıp üzerine motor bloğunda vs. sorun yaşamak istemem. En azından garanti konusunda bi nebze de olsa rahat olabilmek için sıfır istiyorum. Tip olarak da naked yerine artık yol endurosu tarzı konforlu bi motosiklet kullanmak istiyorum. Genel görüş sizinki gibi başka modellere yönelmem.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır olarak mı yoksa ikinci el olarak mı bakıyorsunuz?

390 ADV güzel motosiklet, çok özellikle dolu. Ancak tek silindir olması titreşim tarafında sıkıntı çıkarabilir.

İkinci el de olabilirse düzgün bir kullanıcıdan temiz ve iyi bakılmış bir CB500F veya CBR500R da ehliyeti değiştirmeye gerek kalmadan işinizi çok güzel görecektir. Cfmoto 400NK'nın üzerine anlamlı bir ekleme yapmış olursunuz. (39 -> 47hp; güçte %20 artış, 32 -> 43Nm; torkta %34 artış. Ve bunları daha düşük devirlerde veriyor; yakıtta da 400NK ile hemen hemen aynı olacaktır, hatta daha az bile yakabilir...) Sağlam ve sorun çıkarmayan bir motosiklet, 100.000'e kadar supap ayarı bile gerektirmeyebilir. Honda servis ve yedek parça ağı da cabası. Şehir içi için naked CB500F modeli özellikle kullanışlı; gidon turu mini sport touring versiyon CBR500R'dan daha iyi ve oldukça kıvrak. Ama CBR500R (özellikle boyunuz çok uzun değilse) karenajıyla sizi rüzgârdan biraz daha fazla koruyacaktır. (Bununla birlikte düşerse de daha fazla masraf çıkarır...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Ekleme: CB500F'in tam dolu ağırlığı 189kg, Cfmoto 400NK'nınki 206kg imiş. Yani yukarıdaki oranların da üzerinde bir ekleme olacak; kg başına beygir gücüne baktığımızda CB500F aslında %31 daha güçlü...
    Bu paralara çıktıktan sonra aslında sıfır motosiklet istiyorum. 400NK almadan önce çok CB500F baktım. Hatta eski motosikletim BN251'i satıp CB500F de almak istedim ama o dönemde kısmet değilmiş, alamadım. Şu an ilanlarda da düşük kilometreli 1 tane var, o da 160.000 istiyor, maşallah. Bu aralarda daha dik oturuşlu bi motosiklet istiyorum, keşke CB500X gelse :(

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sen önce cf400 sat sonra ne alıcaksan bakarsın.. o motor malum şanzıman sorunu , radyatörden su kaçırması, oksijen sensörü sorunlarıyla isim yapmış bir motor..
    Satıcısını bulman zaman alıcaktır…
    Haklısın önce bi satayım. Al-satçı değilim. Üçe beşe çok bakmadan satarım. Ben hiç bi sorun yaşamadım. Satılırsa alan da yaşamaz inşallah. Satamazsam da mecbur kullanmaya devam ederim.

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb500f alın kafanız rahat olsun.mukemmel bir motosiklet
    Herkes CB500F diyor. CB500X'i getirseler de ne alacağımı düşünmeden alsam bi tane.

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zor soru valla.kaç km biniceğnizi hesaplayıp alım yapın.30bin kmdeki cfmoto yu satmanız ktm satmaktan çok daha zor olucaktır.650mt daha mantıklı bence
    Aldığım motosikleti 2 yıl kullanıp 20 bin olmadan değiştirmek istiyorum. Önceki motosikletimi de aynı süre kullandım. CFMOTO 650MT ile bu düzeyde piyasaya göre agresif fiyat politikası uygulayıp yedek parça stoğunda güven verirse ülkemizde tutma ihtimali de yüksek. Son dönemde CFMOTO için yavaş yavaş görüş olumlu yönde değişiyor. Yollar 250NK doldu.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radarınızdaki 2 motoru da kullanmadım ama 390 Adventure'nin fiyatının 150.000 TL olduğunu gördüm, muhtemelen yeni Cf Moto 650 Mt de o fiyat civarı olacaktır, çünkü 2017 modelleri bile 110-120.000 TL civarında.

Açık konuşmak gerekirse 150.000 TL bütçeyle ben radarıma 2015 model Kawasaki Er6F ile bütçeyi çok az daha arttırma şansımız varsa Tracer 700'ü de eklerdim. 2 motor da şehir içinde bisiklet gibi ve şehir dışı uzun yola gelir. Ben Er6F'in en tırt en eski kasasını kullanıyorum, Er6F bana göre eski motorum 250 cc tek silindir Sym Wolf'ten bile daha kıvrak, trafikte giremediğim ara yok.

Yedek parça pahalılığı dersek hepsinin pahalı, hepsinin fiyatları uçtu.
    Kawasaki Er6F mükemmel bi motosiklet ama biraz eğik oturuşlu değil mi? Biraz daha dik, yol endurosu tarzı konforlu bişey bakıyorum. Bir de bugüne kadar 30 bin km kullanmış olsam bile ani tepkili çok güçlü motosiklette kendime güvenmiyorum.

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda ktm distribütörü spormoto hakkında açılan rezalet başlıklarından sonra ktm i bir daha düşünün derim. Cf tarafında ise, oktay usta işinde iyidir de ondan başka anlayan yok o markadan. Arkadaşların da dediği gibi ben olsam 2.el temiz cb 500f veya cbr 500r bakardım. Yeter ki yağı filan zamanında değişmiş olsun ölmez o motor. Güncele yakın kawasaki er6f de olabilir. Tommygun ın motorunu canlı gördüm, o yaşına rağmen maşallahı var gayet güzeldi motorun sesi.
    Davalık bi konuyu okuduğumu hatırlıyorum. Herkes CB500F diyor. CB500X'i getirseler de ne alacağımı düşünmeden alsam bi tane.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm ni 790 dan küçük motosikletri nin üzerinde ktm yazdığına bakmayın
    390 Adventureları araştırınca çoğunlukla Hindistan videoları çıkıyor zaten

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Herkes CB500F diyor. CB500X'i getirseler de ne alacağımı düşünmeden alsam bi tane.
    Cb500x i getirseler kimse nc lerin yüzüne bakmaz. Neredeyse aynı güçteler. Honda o yüzden getirmez ki 500r ı bile getirmiyorlar 2 senedir. Boşuna bekleme o yüzden.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...

Bu paralara çıktıktan sonra aslında sıfır motosiklet istiyorum. 400NK almadan önce çok CB500F baktım. Hatta eski motosikletim BN251'i satıp CB500F de almak istedim ama o dönemde kısmet değilmiş, alamadım. Şu an ilanlarda da düşük kilometreli 1 tane var, o da 160.000 istiyor, maşallah. Bu aralarda daha dik oturuşlu bi motosiklet istiyorum, keşke CB500X gelse :(

...

...
    160.000 mi? Saçmalamışlar! Bu arada CB500F'te km'ye takılmayın; 50.000 daha motor yeni açıldı gibi kabul edebilirsiniz. Çok daha fazla güç alabilecek iken A2'ye uygun olsun diye motoru epeyi kısmışlar, dolayısıyla kapasitesinin altında zorlanmadan çalışıyor. Dediğim gibi; bakımları düzgün ve zamanında yapılmışsa 50.000km bu motor için hiçbir şey. Oturuş pozisyonu da çok rahattır, ben senede iki defa 750km git 750km gel yapıyorum (İstanbul 4. Levent - Bodrum Akyarlar), hiç yormuyor. Çok natürel hafifçe (5-10 derece arası) öne eğik oturuluyor. İdeal pozisyon yani; alttan darbe gelse yaylanırsınız, omurgaya yüklenmez.

CB500X muhteşem bir motosiklet. İlla ki onun zamanı gelecektir şu piyasa şartlarında. Daha şartlar yeterince olgunlaşmadı, seneye belki...

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Sanırım KTM veya CFMOTO yerine CB500F'e tekrar bakmalıyım. 400NK'yı sattıktan sonra ilanlara tekrar göz gezdireyim.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    2 yıl sürerim 20k da yapmam demişsiniz 650mt o zaman bu bütçe için öne çıkıyor.bana göre sorduğun sorunun cevabı cf moto.ama sorunun devamıda bu motoru satıp ne alıcaksın amaç nedir ? cc yükseltmek marka değiştirmek tracer 700 nc750 vs almakmı olur ? çünkü segment değiştirip yukarılara tırmanıcam dersen bu seferde kar ettiricek bir marka model alman gerekicek.malum fiyatlar çok fena durumda artık o yüzden 2 3 seneye kadar yollarda hep aynı tip marka motorları görebiliriz.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Sanırım KTM veya CFMOTO yerine CB500F'e tekrar bakmalıyım. 400NK'yı sattıktan sonra ilanlara tekrar göz gezdireyim.
    Diğer motorlara da bakmaya başladıysan daha iyi tabii. Tek silindiri devre dışı bırakma işi kafanda netleşirse, 500-650cc daha güzel motor seçenekleri var.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Cb500f geçen yıl çok temiz bir tane denk getirdim.
    Kesinlikle yukarıdaki ktm 390 veya cf ile kıyaslanamaz.
    Ölümsüz bir blok,sıfır sıkıntı,
    Sesi zaten herseyi açıklıyor
    Ben almadan önce yerli ve yabancı bur sürü yorum okudum tek bir şikayet yok
    48 hp 471cc cift silindir
    0-100 5.5 sn
    Son hız 188km
    Süper viraj ve fren.abs

100 km hız civarlarında sürersen yakıt 3 lt ye düşüyor.

100 bin TL civarı alınacak en iyi motorlarda.

Motosikleti
    NC750X-DCT
    400NK yı koydum satılığa. Satılsın en kısa sürede CB500F e bakacağım. 1-2 ilan var bile.

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Motosikletim satıldı. Yarın CB500F bakmaya gidiyorum. Hondalar ekspertiz yapmıyor. Kendimce bakıp alacağım. Nelere dikkat etmem gerekir?

Bana şans dileyin
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)