Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT 25 - Leoncino 500 - Dominar 400 - Duke 390

Motovento
    REKLAM ALANI
    Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam,

bundan önce iki adet motosikletim oldu. yeni motorumu da yakın zamanda sattım. yani 6 - 7 bin km geçmişim var İstanbul'da. şimdi şehir içinde kullanabileceğim, bunla beraber yazları da sağa sola kaçabileceğim bir model arıyorum. yani modeller çok bilindik daha önce de bir kaç kıyaslama da yapılmış ama r25 üzerine genellikle.

yani fiyatlar alıp başıni gittiği için mt 25'e o kadar para vermek bana kendimi aptal gibi hissettiriyor. maaşıma yüzde %20 zam almışken bir senede bu kadar zamlanan bir motoru almak istemiyorum. ikinci elinin hızlı olması da kafamı karıştırıyor. kolay satarım, görünen o ki bu hükümetin beceriksizliği ile döviz daha da artacak, japon motorları da yükselişler olduğu zaman daha az değer kaybediyor.

diğer taraftan leoncino var. güzel motor, gücü tam istediğim aralıkta. çift silindir ama piyasası yok. hintlileri, italyanları, ingilizleri biraz izledim. genelde herkes memnun kalmış ama bu forumda bile en son mesaj 18 Nisan'da atılmış leoncino başlığına. ama benim gibi bu aralıkta kalan onlarca insan var bence, belki piyasası bu yaz oluşacaktır. fiyatı da diğerlerine göre daha avantajlı.

dominarın yeni kasası da övülüyor ama kuralkanın kurumsal duruşu aea ile kavgalı olduklarından beri gözümde bitik. eminim 33 bin liraya alıp 2 ay sonra 37 38 bin liraya satabilirim bu motoru ama al sat için değil 1 sene 2 sene kullanmak istiyorum. fiyatı avantajlı ama tek silindir olması hala soru işareti çünkü diğer motorumu tek silindir olduğu için sattım. duke 390 için de hemen hemen yorumum aynı.

ne dersiniz? benim ile aynı durumda olan kişiler var mı? ne gibi karar aldılar?
    fikrinizi almak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Her gün birinden mesaj alıyorum. Leoncino aldım diye. Bu yaz baya göreceğiz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bana göre şu anda öyle bir döneme giriyoruz ki sıfır motosiklet alan kişi bunu uzun yıllar değiştirmeyip veya değiştiremeyip kullanmaya devam edecek. Satmaya kalksa yerine yenisini alamayacağı için satmayacak, fiyatı yüksek tutsa bu sefer millette para olmayacağından satamayacak. O yüzden uzun vadeli bineceğinizi düşünerek seçim yapın ancak bu dönemde maddi durumda bir sıkışıklık olma ihtimali varsa ve hemen satmanız gerekebilecekse onu da düşünün derim. Leoncino'yu zor satarsınız, Duke 390 da zor gider, Dominar fiyatından dolayı onun kadar beklemez, MT-25 hemen satılır. Kullanım zevki ve konfor olarak da Leoncino, Dominar 400, Duke 390 ve MT-25 diye gider.
    BOO_74 ve enescanatar bunu beğendiler.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    bir dönem mt-25 aldım. bir arkadaşım v-strom 250 al demişti o zamanlar aynı paraydı. birazcık aklımı kullansaydım v-strom alırdım diyorum şimdi. illa dediklerimden birini alıcam diyosanız mt-25 en mantıklısı gözüküyor. ya da bir ekstra olarak crf 250 rally önerebilirim çok güzel motor. crf250l ile alakası yok.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    1 silindir vs 2 silindir.aslında bu motorlar arasında cidden aşırı fark var.piyasa 2.el parça vs.
    mt25 bu listedeki en düşük cc en düşük tork.piyasa sağlam motor sağlam adı sanı var.tek sıkıntı 250cc olması.
    dominar tek silindir en büyük handikapı bu.fiyat olarak en uygunu yenilenmiş versiyon fp bana göre şu an.güç tork var.kalite olarak fiyat fp.
    duke 390 aynı handikap.motor daha canlı daha atak daha kaliteli e tabi buna görede fiyatı dominara göre daha pahalı ama aynı kapı bana göre.
    burdaki bana göre 1. seçim benelli motor olarak.piyasa olarak değer olarak ama en sonuncu.yani bu motoru alıp 4 sene falan sürmeniz lazım.

seçiminiz zor 2 silindir sürmediyseniz veya uzun yola vs çıkmayı düşünmüyorsanız ktm veya dominar iyi bir seçim olabilir.mt25 için kısa süreli bir motor yükseltme adımı olarak mükemmel olur sürekli değer kazanıyor.hemde motor bloğu çok zevkli.en büyük düşündüren benelli oluyor biraz kumar olucak.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    En kolay satabilecegini al dostum, bu saydığın motorların hepsi geçiş için bir süre keyif verecek modeller, sonrasında yuksek cc ve farkli tarzlar isteyeceksin.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben TRK502 kullanıyorum.Geçen sene bir sürü ilan vardı düşük km de kimse dönüp bakmıyordu hatta niye bukadar düşük km de bu kadar çok ilan var diye motora mesafeli yaklaşıyorlardı.Bu gün grupta sürekli alınık motor konusu görüyorum.Malum sitede altı yedi ilan var yenisinden pahalı.

Piyasa değişiyor fiyat performans mortorları daha kolay alıcı bulacak gibi.

Leoncino modelini ben de çok seviyorum ve motor ilk geldiğinde çok pahalı olduğu gerekçesiyle satılmayacağı söyleniyordu, ama hükümet sağolsun ekonomi dibe çökerken şimdi uygun fiyatlı motor haline geldi :D Özellikle Trail modelini çok seviyorum ama Türkiye ye getirmediler

Ha bu arada seçenekler arasına Cf moto 400 nk modelini de eklemenizi tavsiye ederim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Cb500F de iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Ha unutmadan kesinlikle Husqvarna 401 modellerine de bakmalısınız, Türkiye de Svartpilen 401 var sanırım Vitpilen 401 geldi mi bilmiyorum

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha unutmadan kesinlikle Husqvarna 401 modellerine de bakmalısınız, Türkiye de Svartpilen 401 var sanırım Vitpilen 401 geldi mi bilmiyorum
    İkisde geldi. 50k fiyat çekiyorlar. Ama arayıp fiyat teklifi istemek lazım 45-42 arasına düşüyorlar diye biliyorum. Leoncino'ya güvenmeyen Vitpilen yada Svartpilen' e bakabilir. Satılması konusunda tabi aynı ölçüde zorluk olacaktır. Ama 390 duke ile görüntü dışında alt yapı aynı. Ben Leoncino' yu 390 ile yan yana sürdüğümde Leoncino bir tık daha iyi uzuyordu. Son hız biraz daha yüksek olduğu için geçiyordu. CBR500R ile de sürdüm. 0-120' y kadar aynı gidiliyor. Sonra CBR karanaj ile biraz açıyor arayı. Ama uzayıp gitmiyor aynı güç çünkü. Ancak 390 bloğu ve şasesi öyle hafif öyle güçlü ki. Bu iki silindirlileri Virajda öttürüyor. Daha düşünürken dönüyor motor. CB500 ve Leoncino da. Süspansiyon ve Frenler 390 serisi kadar iyi değil. Yeterli şehir içinde konforlu. Ama 390 ve Husky' ler spor maksatlı yapılmış.

Ama CB500 - Husky 401' ler - Duke 390 - Leoncino aynı gidiyor. 0-100 5,2-5,5 sn civarı. Ben bu listeye MT25' i koymam. Dominar' ı da koymam. Çünkü yukarıdaki motorlar kadar gitmiyorlar. Hepsi A2 güç sınırından 35 kW ( 48-44 HP aralığından )

Bu arada nerede üretildiklerine gelecek olursak.

Benelli Leoncino ( Çin )
    Dominar ( Hindistan )
    Duke 390 ve Husky 401' ler ( Hindistan ) - 125-200-250-390 ( tüm aile Hindistan ) - Enduro ve yüksek hacimliler Avusturya.
    Honda CB500 ( Tayland ) CB125R - CB250R - CB500 X,R,F
    MT25 - R25 ( Endonezya )

Yani bu kadar çok takılmayın nerede üretildiğine
    Hangi marka olursa olsun. Kendi ülkesi dışında işler aynı üretim kültürü ve kalite ile yürümez.
    Bu yüzden çoğu büyük marka sorunlar yaşamıştır.

Duke 125-390 blok kitleme.
    CBR250R Krank kırma.
    R25 Yağ pompası sorunu odaklı kol çıkarma.
    Bajaj Pulsar 200 - Sonu gelmeyen Elektronik problemler. Belli bir parti üretimde jant kırılması.
    CB500 serisi benzin şamandırası problemleri.
    Benelli TNT 25 - Sonu gelmeyen Elektronik problemler.
    Leoncino egzoz sensörü.

Bunlar hatırladıklarım. Ancak tüm bunlar ülkedi motosiklet kullanıcılarının umrumda değil. %85 bunları asla bilmeyecek.
    Bir avuç adam bunları aramızda konuşup duracağız.

Beyler S.ktr Edin

Canınız neye istiyorsa ona binin hayat kısa. Bir şeye binin gezin dolaşın anınız olsun. Yeter ki motosiklete binin.
    tommygun, buteo, MR.BERK ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisde geldi. 50k fiyat çekiyorlar. Ama arayıp fiyat teklifi istemek lazım 45-42 arasına düşüyorlar diye biliyorum. Leoncino'ya güvenmeyen Vitpilen yada Svartpilen' e bakabilir. Satılması konusunda tabi aynı ölçüde zorluk olacaktır. Ama 390 duke ile görüntü dışında alt yapı aynı. Ben Leoncino' yu 390 ile yan yana sürdüğümde Leoncino bir tık daha iyi uzuyordu. Son hız biraz daha yüksek olduğu için geçiyordu. CBR500R ile de sürdüm. 0-120' y kadar aynı gidiliyor. Sonra CBR karanaj ile biraz açıyor arayı. Ama uzayıp gitmiyor aynı güç çünkü. Ancak 390 bloğu ve şasesi öyle hafif öyle güçlü ki. Bu iki silindirlileri Virajda öttürüyor. Daha düşünürken dönüyor motor. CB500 ve Leoncino da. Süspansiyon ve Frenler 390 serisi kadar iyi değil. Yeterli şehir içinde konforlu. Ama 390 ve Husky' ler spor maksatlı yapılmış.

Ama CB500 - Husky 401' ler - Duke 390 - Leoncino aynı gidiyor. 0-100 5,2-5,5 sn civarı. Ben bu listeye MT25' i koymam. Dominar' ı da koymam. Çünkü yukarıdaki motorlar kadar gitmiyorlar. Hepsi A2 güç sınırından 35 kW ( 48-44 HP aralığından )

Bu arada nerede üretildiklerine gelecek olursak.

Benelli Leoncino ( Çin )
    Dominar ( Hindistan )
    Duke 390 ve Husky 401' ler ( Hindistan ) - 125-200-250-390 ( tüm aile Hindistan ) - Enduro ve yüksek hacimliler Avusturya.
    Honda CB500 ( Tayland ) CB125R - CB250R - CB500 X,R,F
    MT25 - R25 ( Endonezya )

Yani bu kadar çok takılmayın nerede üretildiğine
    Hangi marka olursa olsun. Kendi ülkesi dışında işler aynı üretim kültürü ve kalite ile yürümez.
    Bu yüzden çoğu büyük marka sorunlar yaşamıştır.

Duke 125-390 blok kitleme.
    CBR250R Krank kırma.
    R25 Yağ pompası sorunu odaklı kol çıkarma.
    Bajaj Pulsar 200 - Sonu gelmeyen Elektronik problemler. Belli bir parti üretimde jant kırılması.
    CB500 serisi benzin şamandırası problemleri.
    Benelli TNT 25 - Sonu gelmeyen Elektronik problemler.
    Leoncino egzoz sensörü.

Bunlar hatırladıklarım. Ancak tüm bunlar ülkedi motosiklet kullanıcılarının umrumda değil. %85 bunları asla bilmeyecek.
    Bir avuç adam bunları aramızda konuşup duracağız.

Beyler S.ktr Edin

Canınız neye istiyorsa ona binin hayat kısa. Bir şeye binin gezin dolaşın anınız olsun. Yeter ki motosiklete binin.
    Hocam Husqvarna konusunda o kadar indirim yapıyorlar mı ? Ben de Svartpilen 250 modeliyle ilgileniyorum 35 k demişler, 2-3 k inerler mi acaba ?

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Husqvarna konusunda o kadar indirim yapıyorlar mı ? Ben de Svartpilen 250 modeliyle ilgileniyorum 35 k demişler, 2-3 k inerler mi acaba ?
    O satacak gibi duruyor. Belki 1000 lira düşer. Herkes ona bakıyor bu aralar. Çok düşmeye bilirler. Bütçe ve tecrübe varsa 401 lere bakın.
    Ben Leoncino çıktığında 401 ler burada olsa tercihim Husky olurdu. Daha hafif olduğu için.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CB 500F'ler bütçemi biraz aşıyor açıkcası. yani gençler motosiklet sürmeyi öğrensin diye çıkartılan modellere anca 30 40 yaşımızda binebileceğiz herhalde.

husky'nin fiyatları yine yüksekten başlamış açıkcası fiyatta o kadar oynayacaklarını da sanmıyorum.

NK400'ün hiç piyasası yok ne yazık ki. herhalde en baştaki fiyatlamalardan ötürü öyle oldu.

dominarı da eledim kendi içimde.

duke 390 bulabilirsem 2019 modellerini uygun fiyatta bulabilirsem alabilirim.
    390 > Leoncino > MT 25 > CRF Rally olarak bir sıralama var kafamda.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    svarpilen401 de vitpilen401 de var ellerinde 50k gibi bir fiyatı var ama 2018 model 2020 için ise 55k gibi bir fiyat istiyorlar

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bu arada cf moto nk650 de gayet düşünülebilir.36 bin tl 0 km 2018 yada 2017 diye hatırlıyorum.650cc kawaski bloğu o paraya iş yapar.piyasası yok o ayrı tabi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İş sonunda yine performans karşılaştırmasında dayanmış kalmış. Husqvarna modellerini almak için markası ve değişik tasarımları haricinde bana göre hiçbir neden yok. Özel merak varsa alınabilirler yoksa hiçbir artıları bulunmuyor. Tamam performans mutlaka çok iyidir ama 0-100 yapmak için de motor alınmaz. Bahsi geçen motorların tümü size yolda yeterli hızlanma performansı sağlayacaktır. Herhangi bir ürün alırken en çok kullandığınız özelliklere bakarak karar verin. Bu da bir motosiklet için ne 0-100'dür, ne de son hızdır. Sürüş keyfidir, konfordur, tüketimdir, yol tutuştur ve fren performansıdır. Sürekli bunlarla yaşarsınız. Hiç kimse siz viraj alırken arkanızda kronometre tutmuyor. Yeterince hızlı bir motorunuz varsa (mesela rahatça 140 yapabilen) hayatınızda kaç kere son hıza çıkıp orada uzun süre seyahat ettiniz ? Bir diğer nokta da hiç bu kafada bir adam olmamama rağmen kolay satılabilmesidir. Husqvarna'lar bu konuda da sınıfta kalacaklardır.

Bu arada kimse değinmemiş, kaç cc motorlarla tecrübe kazanıldı bilmiyorum ama eğer 125 cc ise bu kadar tecrübeyle Duke 390 veya aynı motorlu Husqvarna modellerine geçilmemeli. Durum böyleyse MT-25 daha uygun duruyor. Benelli TNT 249-S modeli de fiyat olarak değerlendirilebilir ancak bunu da satması zor olacaktır.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş sonunda yine performans karşılaştırmasında dayanmış kalmış. Husqvarna modellerini almak için markası ve değişik tasarımları haricinde bana göre hiçbir neden yok. Özel merak varsa alınabilirler yoksa hiçbir artıları bulunmuyor. Tamam performans mutlaka çok iyidir ama 0-100 yapmak için de motor alınmaz. Bahsi geçen motorların tümü size yolda yeterli hızlanma performansı sağlayacaktır. Herhangi bir ürün alırken en çok kullandığınız özelliklere bakarak karar verin. Bu da bir motosiklet için ne 0-100'dür, ne de son hızdır. Sürüş keyfidir, konfordur, tüketimdir, yol tutuştur ve fren performansıdır. Sürekli bunlarla yaşarsınız. Hiç kimse siz viraj alırken arkanızda kronometre tutmuyor. Yeterince hızlı bir motorunuz varsa (mesela rahatça 140 yapabilen) hayatınızda kaç kere son hıza çıkıp orada uzun süre seyahat ettiniz ? Bir diğer nokta da hiç bu kafada bir adam olmamama rağmen kolay satılabilmesidir. Husqvarna'lar bu konuda da sınıfta kalacaklardır.

Bu arada kimse değinmemiş, kaç cc motorlarla tecrübe kazanıldı bilmiyorum ama eğer 125 cc ise bu kadar tecrübeyle Duke 390 veya aynı motorlu Husqvarna modellerine geçilmemeli. Durum böyleyse MT-25 daha uygun duruyor. Benelli TNT 249-S modeli de fiyat olarak değerlendirilebilir ancak bunu da satması zor olacaktır.
    Adam çalışsın, didinsin. İyi bir tasarım yapmak. Her göze hitap etmek ve dönemin modasına uymak için. Saniyenin bilmem kaçı kadar hız kazandırmak için hava filtresi tasarımı 4 kere değiştirsin. Motoru virajda dengeli yapmak için sırf ağırlık merkezi için tasarım değiştirsin. Hafiflik için şaseye defalarca farklı alaşımlar denesin. Sonra biri çıksın desin ki 0-100 için motosiklete binilmez. Yok efendim kronometre mi tutuyorlar virajda arkamızdan. Tasarım çokta önemli değil.

Hocam pardon siz niye motosiklete biniyorsunuz ???

Size göre, tasarıma ve performansa göre motosikleti almamak lazım. Bunlar kriter değil. ( Ki en önemlilerinden ikisidir )
    Sırf alıp satmak mı bu işin tek geçerli nedeni oluyor. Siz gram altın. Bak çeyrek demiyorum gram. Yoksa işçilikten keserler.
    Vakti gelince bozarsınız.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam çalışsın, didinsin. İyi bir tasarım yapmak. Her göze hitap etmek ve dönemin modasına uymak için. Saniyenin bilmem kaçı kadar hız kazandırmak için hava filtresi tasarımı 4 kere değiştirsin. Motoru virajda dengeli yapmak için sırf ağırlık merkezi için tasarım değiştirsin. Hafiflik için şaseye defalarca farklı alaşımlar denesin. Sonra biri çıksın desin ki 0-100 için motosiklete binilmez. Yok efendim kronometre mi tutuyorlar virajda arkamızdan. Tasarım çokta önemli değil.

Hocam pardon siz niye motosiklete biniyorsunuz ???

Size göre, tasarıma ve performansa göre motosikleti almamak lazım. Bunlar kriter değil. ( Ki en önemlilerinden ikisidir )
    Sırf alıp satmak mı bu işin tek geçerli nedeni oluyor. Siz gram altın. Bak çeyrek demiyorum gram. Yoksa işçilikten keserler.
    Vakti gelince bozarsınız.
    Adamın dediği kendinize en uygun kriter neyse ona göre seçin, adam 0-100 merakı varsa onu seçsin ama sırf 0-100 ü birazcık daha kötü diye herhangi bir modeli almamak mantıksız olur eğer diğer kriterleri karşılıyorsa, kişisel düşünceleri bunlar herkes de istediği sebepten motosiklet alabilir, birisi 50 cc vespa alsa hemen eleştiriler sel olur halbuki sevmiş almış herkesin kişisel beğenisi

Motosikleti
    XMAX 250
    Bende bunu diyorum zaten bir önceki mesajda da bunu söylemiştim. Ne seviyorsanız onu alın dedim. Farklı bir şey söylemedim ki. Konu insanlara zorla fikir aşılamak değil. Tecrübe paylaşmak. Yukarı tam olarak bunu söylüyorum. Ben bunu daha iyi gittiğini düşünüyorum çünkü sebebi bu bu vb. Bahsi geçen motorlar ile birlikte grup olarak çok sürdük. Hepsini ayrı ayrı sürmüşlüğümde var. Şimdi biri gelip Vrod nasıl diye sorsa yazmam o mesaja. Sürmedim çünkü. Konuyu açan adamın derdi de bu. Bunları süren yada sahibi olan kişilerden fikir alabilmek.

Ayrıca apaçilik sevdalısı değiliz. Ancak bir motosikletin ivmesi onun performansı ile ilgi ÇOK önemli bir kriteridir. Tabi ki amaca göre motosiklet almak gerekir. Ama burada motosikleti alma aşamasında bakılacak temel unsurlar vardır. Tüm dünyada böyle, bunlar genel kurallardır.

1. Kalite ( Üretim, Malzeme, İşçilik, Montaj )
    2. Tasarım ( Amaca hizmet, döneme uygunluk )
    3. Fiyat ( Ülke ekonomisine göre ve o ülkede ki satışa göre değişiklik gösterir )

Bu yukarıdakiler başka şeylerdir. Motosikletin size hissettirdikleri başka şeylerdir. Yukarıda ki motorların yol tutuşları ivmeleri, tasarımları, üretim yerleri gibi bir çok şeyden bahsettim. Dostum sadece 0-100' e takılmış. Ben ne diyeyim şimdi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)