Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dinazor'a 50'lik Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    14 yıl aradan sonra tekrar merhaba!

Bu siteye üye olduğumda 20'li yaşlarda genç, bekar, motor tutkunu bir delikanlıydım. Elde olmayan sebeplerle bu tutkudan koptum. Son motorum YBR'ydi.

Şimdi çoluğa çocuğa karışmış bir dinazorum. Yıllardır kafesçiyim. İki tane kafesim var. Şimdi kafeslerden birini satıp yeşil sahalara dönme planları yapıyorum.

Yaş kemale erdiği için eski tutkum yok tabi. Ufak tefek bir şeyle avunma derdindeyim. Adını sanını duymadığım bir sürü yeni marka piyasaya girmiş. Bu yaşlı dinazora yazrdım ederseniz çok sevinirim.

Arama kriterlerim şu şekilde:
    * a2 ehliyetim var, ama mutlaka 50cc altı bir motor istiyorum.
    * garajımda arabamın yanına sığacak küçük bir şey olsun. beni çarşıya pazara götürsün. hızmış, torkmuş bunlar bana hitap etmiyor artık.
    * 5000-6000 tl civarında bu işi çözmek istiyorum. çoluk, çocuk, kredi ödemeleri falan filan derken bütçem oldukça kısıtlı.
    * eski bir today50 hastasıyım. hep içimde kalmıştır. scooter tarzı olursa tercihimdir. cup tarzına da göz kırpabilirim.
    * tangır tungur etmesin, kısmen de olsa sağlam olsa iyi olur. zaten ben motorlarımı zorlayıp üzmem, iyi bakar, temiz kullanırım.

kağıt üzerinde değil de, kullanıma bağlı tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Teşekkürler.
    In the sun and in the rain, it's quite the same.
    It's never gonna change, I'll be looking for Jane.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Seni hatırlıyorum, profül resminde resmin vardı ) kıvırcık bişeydin yanlış değilsem..

Hoşgeldin tekrardan..

Selam ben kuba blueberry aldım gayet güzel tavsiye ederim. Tip olarak çok beğeniliyor her gün 2-3 kişi motoru soruyor mutlaka. Gidişi falan gayet güzel ben turuncusunu aldım bu modelde canlı renk olması daha güzel oluyor.
    Benim gözümde arora ar50 capuccino ve django 50 ile birlikte en güzel tasarıma sahip motor blueberry. Diğer iki model blueberrye göre pahalı. Ebatlarıda ideal ne büyük ne today ve trendy50 gibi küçük.

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni hatırlıyorum, profül resminde resmin vardı ) kıvırcık bişeydin yanlış değilsem..

Hoşgeldin tekrardan..
    Profil resmim neydi hiç hatırlamıyorum. En son bıraktığım şekilde şu anki proilim. Kıvırcık değilim. Dalgalı saçlı diyebiliriz. Sizin kullanıcı adı da bana yabancı gelmedi. Bir arkadaşla İngilizce olan motosiklet kitaplarını türkçe'ye çeviriyorduk. Siz miydiniz o yoksa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ben kuba blueberry aldım gayet güzel tavsiye ederim. Tip olarak çok beğeniliyor her gün 2-3 kişi motoru soruyor mutlaka. Gidişi falan gayet güzel ben turuncusunu aldım bu modelde canlı renk olması daha güzel oluyor.
    Benim gözümde arora ar50 capuccino ve django 50 ile birlikte en güzel tasarıma sahip motor blueberry. Diğer iki model blueberrye göre pahalı. Ebatlarıda ideal ne büyük ne today ve trendy50 gibi küçük.
    Söylediğiniz modele baktım. Today 50'nin kopyası gibi. Tasarımını çok beğendim. Fiyatı nedir? Titreşim ve motor sesi nasıldır?

Teşekkürler.

Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profil resmim neydi hiç hatırlamıyorum. En son bıraktığım şekilde şu anki proilim. Kıvırcık değilim. Dalgalı saçlı diyebiliriz. Sizin kullanıcı adı da bana yabancı gelmedi. Bir arkadaşla İngilizce olan motosiklet kitaplarını türkçe'ye çeviriyorduk. Siz miydiniz o yoksa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Söylediğiniz modele baktım. Today 50'nin kopyası gibi. Tasarımını çok beğendim. Fiyatı nedir? Titreşim ve motor sesi nasıldır?

Teşekkürler.
    6500-6700 civarı veriyorlar motor sesi bütün 50cc lerde olduğu gibi yüksek ama kötü değil titreşim konusunda ise bir rahatsızlık yaşamadım

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Teşekkürler. Peki Ege50 için ne dersiniz? Cup tarzı ve yarı otomatik. Tekerlek çapı daha büyük. Fiyatı da 1000 lira daha uygun. Tahminimce motor aynıdır, şanzıman ve gövde farkı var.
    BIYIKLI bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bence 50 cc almayın abicim...yarın bir gün biraz daha uzağa gitmek istersiniz... pikniğe, mangala arabanın peşine takılıp gitmek istersiniz...
    çocuğunuz, eşiniz artçı olmak ister...50 cc eziyet olur...
    125 cc bir scooter alın bence... şehirler arası yola bile gider...
    mesela Suzuki AN 125... ben kuryelik yaptığım yerde kullanmıştım... patron çok bakım meraklısı değildi... önce iş iş derdi...
    motoru bildiğiniz eşşek niyetine kullandık... motorun içinde yağ kalmamış hala banamısın demiyordu...
    bence biraz büyük düşünün, 50 cc pişmanlık olur...

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Teşekkür ederim. Cup tarzına daha yakınım sanki.

Motosikleti
    Kuba 50'yi 2-3 bin km kullandım
    2018 Yaz-sonbahar-kış
    Mevsimleri söylememin nedeni, lastik yapısı, hararet gibi hiç bir sorunu yok.
    Islak ve soğukta yol tutuşu da iyi.
    Malzeme kalitesi de güzel. Solma falan yapanı da görmedim.
    Esas önemli olanı da tüm çinlilerin servisi olan ustamızın tavsiyesiyle aldık. 50cc dense de, kuba ege 80cc ve çok güçlü.
    125 cc lere denk ve ybr den güçlü gibi.
    Rampalarda bayılmadı, düz yolda 55-65 arası rahat, 80'i gördüm ( km hatası yok )
    Ben bunu çok övünce, bir abiniz başka bir dostuna anlatıyor. İhtimal vermiyor ama ısrarımızla alıyor. 3 kişi yaylayaçıkmışlar, öve öve bitiremiyor. Çok kişiye tavsiye ettim ama küçümseniyor. Muazzam motor.
    Yakıt olayı, sanırım 100/2 gibiydi.. Çok az yakıyordu.
    Aklıma gelnişken, vites geçişleri de oldukça iyiydi.
    Düşünün ki, 2 sene kebapçı servisinde kullanılmış, üstünden onlarca kişi geçmiş düşürülmüş, kaza yapmış bir motor hala bu haldeyse sıfırı kim bilir nasıldır..

Prosedürü de yok.
    Tek sorunu, uzun yol ( 200km + )için deposu küçük. Şartlara göre yanınızda ek yakıt taşımanız gerekebilir.

Aklıma gelenleri yazdım. Soracağınız olursa, yardımcı olmaya çalışırım.

Hakkınızda hayırlısı

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Kuba 50'yi 2-3 bin km kullandım
    2018 Yaz-sonbahar-kış
    Mevsimleri söylememin nedeni, lastik yapısı, hararet gibi hiç bir sorunu yok.
    Islak ve soğukta yol tutuşu da iyi.
    Malzeme kalitesi de güzel. Solma falan yapanı da görmedim.
    Esas önemli olanı da tüm çinlilerin servisi olan ustamızın tavsiyesiyle aldık. 50cc dense de, kuba ege 80cc ve çok güçlü.
    125 cc lere denk ve ybr den güçlü gibi.
    Rampalarda bayılmadı, düz yolda 55-65 arası rahat, 80'i gördüm ( km hatası yok )
    Ben bunu çok övünce, bir abiniz başka bir dostuna anlatıyor. İhtimal vermiyor ama ısrarımızla alıyor. 3 kişi yaylayaçıkmışlar, öve öve bitiremiyor. Çok kişiye tavsiye ettim ama küçümseniyor. Muazzam motor.
    Yakıt olayı, sanırım 100/2 gibiydi.. Çok az yakıyordu.
    Aklıma gelnişken, vites geçişleri de oldukça iyiydi.
    Düşünün ki, 2 sene kebapçı servisinde kullanılmış, üstünden onlarca kişi geçmiş düşürülmüş, kaza yapmış bir motor hala bu haldeyse sıfırı kim bilir nasıldır..

Prosedürü de yok.
    Tek sorunu, uzun yol ( 200km + )için deposu küçük. Şartlara göre yanınızda ek yakıt taşımanız gerekebilir.

Aklıma gelenleri yazdım. Soracağınız olursa, yardımcı olmaya çalışırım.

Hakkınızda hayırlısı
    İşte aradığım yorum. Teşekkürler. 50'lik cup'lara çok yakınım şuan. Uzun yol ile işim olmaz. Malum evliyiz. Ailecek de binmeyeceğiz. Otomobil kullanıyoruz zaten. Tek başıma ara sıra kaçamak yapacağım sadece. Size tek sormak istediğim bu 50'lik cup'ların bir çok markası var:

-arora
    -yuki
    -kuba

En çok piyasaya yayılmış olan bunlar. Yakından gidip incelemedim ama, ufak tefek aksesuar ve dış tasarım dışında aynı motor bunlar değil mi? Şu iyidir, bu kötüdür diyebileceğiniz var mı? Ben yuki'nin 50'liğine sıcak bakıyorum mesela?

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Bu kriterlerde Küba rx9 çok ama çok tatlı bir motosiklet değil mi
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    İşte aradığım yorum. Teşekkürler. 50'lik cup'lara çok yakınım şuan. Uzun yol ile işim olmaz. Malum evliyiz. Ailecek de binmeyeceğiz. Otomobil kullanıyoruz zaten. Tek başıma ara sıra kaçamak yapacağım sadece. Size tek sormak istediğim bu 50'lik cup'ların bir çok markası var:

-arora
    -yuki
    -kuba

En çok piyasaya yayılmış olan bunlar. Yakından gidip incelemedim ama, ufak tefek aksesuar ve dış tasarım dışında aynı motor bunlar değil mi? Şu iyidir, bu kötüdür diyebileceğiniz var mı? Ben yuki'nin 50'liğine sıcak bakıyorum mesela?
    Başta da demiştim.
    Kuba ege, kağıt üstünde 50 cc, ama motor 83cc..
    Gücü oradan geliyor.
    Malzemesi de kaliteli
    Belki belki tubless lastik..
    Belki o da gerekmez yaz sonuna kadar

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kriterlerde Küba rx9 çok ama çok tatlı bir motosiklet değil mi
    Evet gerçekten çok güzel tasarımı. Hatta bu işe tekrar niyetlendiğim ilk anda motor araştırması yaparken bunu görüp neredeyse almaya gidiyordum. Ancak sonra youtube'da gördüğüm bir video vazgeçirdi beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Başta da demiştim.
    Kuba ege, kağıt üstünde 50 cc, ama motor 83cc..
    Gücü oradan geliyor.
    Malzemesi de kaliteli
    Belki belki tubless lastik..
    Belki o da gerekmez yaz sonuna kadar
    İnternette gördüğüm tüm incelemelerde 49,5cc olduğunu belirtiyorlardı. Hatta motor bloğunda 49,5 yazıyordu.

Motosikleti
    Evet gerçekten çok güzel tasarımı. Hatta bu işe tekrar niyetlendiğim ilk anda motor araştırması yaparken bunu görüp neredeyse almaya gidiyordum. Ancak sonra youtube'da gördüğüm bir video vazgeçirdi beni.

https://www.youtube.com/watch?v=8LuB9DjeEuI

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

İnternette gördüğüm tüm incelemelerde 49,5cc olduğunu belirtiyorlardı. Hatta motor bloğunda 49,5 yazıyordu.
    Yetkili servisindeki usta bunu söyledi ve özellikle bunu önerdi.
    İlk yorumda da belirtmiştim.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle Cub tarzı diyorum, çilekeş motor be! Sıfırdan alıp 3 sene kullandım, ne çok işimi gördü, ekonomisiyle yüzümü güldürdü!

Kuba Ege50 tanıtım sayfasında yazılan sigorta gerektirmediği doğru mudur?

Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Cub tarzı diyorum, çilekeş motor be! Sıfırdan alıp 3 sene kullandım, ne çok işimi gördü, ekonomisiyle yüzümü güldürdü!

Kuba Ege50 tanıtım sayfasında yazılan sigorta gerektirmediği doğru mudur?
    Evet sigorta gerekmiyormuş bu modellere. Çok avantajlı. Sanırım bu 50'lik cup'lardan birini alacağım.

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Arkadaşlar Kuba Ege 50 alıp piston, silindir, üst kapak değiştirmeye karar verdim. Değişim işlemini kendim yapacağım. Ardından dişli değişimi de yapabilirim duruma göre. Bir hafta kadar binip bakacağım. Sürat gibi bir beklentim veya takıntım yok. Amacım 60km/h ile zorlanmadan seyahat edebilmek. Önceki motolarımda bakım, onarım işlemlerini hep kendim yapıyordum, ama bu denli kapsamlı bir onarım yapmadım daha önce. Umarım elime yüzüme bulaştırmam. Değişim işleminde sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ama sübap ayarını kaafmda oturtamadım. Daha önce yapmış olanlar varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar Kuba Ege 50 alıp piston, silindir, üst kapak değiştirmeye karar verdim. Değişim işlemini kendim yapacağım. Ardından dişli değişimi de yapabilirim duruma göre. Bir hafta kadar binip bakacağım. Sürat gibi bir beklentim veya takıntım yok. Amacım 60km/h ile zorlanmadan seyahat edebilmek. Önceki motolarımda bakım, onarım işlemlerini hep kendim yapıyordum, ama bu denli kapsamlı bir onarım yapmadım daha önce. Umarım elime yüzüme bulaştırmam. Değişim işleminde sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ama sübap ayarını kaafmda oturtamadım. Daha önce yapmış olanlar varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.
    60km hız için hiiç gerek yok.
    2 ve hatta 3. Viteste bile hoplayarak kalkan bir motor...
    Hafif, pratik..
    Özledim be yaa...

gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200
    (rx9 videosu icin yazdim, alıntı yapmayı bilmiyorum.)
    Rx9 için abartı olduğunu düşünüyorum. Çamurluk filan durduk yere kırıldı diyor, pek mümkün değil gibi geldi. Zira o modeli vitesliye alışmak için 1 sene kadar kullandım. Hala whatsapp grubundayim, onlarca kullanıcıyla bir araya geldim, sehir dışı turlar yaptık. Bahsettiği şeylerin hiçbirini yaşayan arkadaşım olmadı. Ha vida gevşer ona sözüm yok, düzenli vida kontrolleri yaparak yolumuza bakıyorduk. Ibre ne kadsr doğrudur bilmem ama 105i gördüm ibrede, baska gören de oldu. (burdan sallayacak kişi çok olacaktır)
    Velhasıl kelam, 50ccler arasinda tavsiye edeceğim motordur.
    Sağlıcakla
    Özledim keratayi

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı gokhanergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (rx9 videosu icin yazdim, alıntı yapmayı bilmiyorum.)
    Rx9 için abartı olduğunu düşünüyorum. Çamurluk filan durduk yere kırıldı diyor, pek mümkün değil gibi geldi. Zira o modeli vitesliye alışmak için 1 sene kadar kullandım. Hala whatsapp grubundayim, onlarca kullanıcıyla bir araya geldim, sehir dışı turlar yaptık. Bahsettiği şeylerin hiçbirini yaşayan arkadaşım olmadı. Ha vida gevşer ona sözüm yok, düzenli vida kontrolleri yaparak yolumuza bakıyorduk. Ibre ne kadsr doğrudur bilmem ama 105i gördüm ibrede, baska gören de oldu. (burdan sallayacak kişi çok olacaktır)
    Velhasıl kelam, 50ccler arasinda tavsiye edeceğim motordur.
    Sağlıcakla
    Özledim keratayi
    Gerçekten tasarım olarak çok güzel bir replika. Ama açıkçası gözüm korktu. Videoyu çeken şahıslar tek tekerci tayfa gibiydi. Motosiklete iyi davranmadıkları aşikar. Ama yine de şasinin kağıt gibi yırtılması gözümü korkuttu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)