Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2020 Kawasaki ZX-6R mı,2020 Yamaha R6 mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bu arada evet arkadaşlarda izlemiş bende ilk çıktığında izlemiştim yeni kasa zx6r son hızı berbat.aslında yeni çıkan 600cc sınıfındaki bütün motor segmentinde bir yavaşlama var kawasakide.650r hayranıydım halada öle ama o tipe o gidiş gerçekten facia.200e gelene kadar yol bitiyor.eski er6lar daha iyi.r6 zaten dedğiniz gibi daha pro bir makine daha rahatsız daha pist yarış odaklı.ama 600cc yarış motoru almak isteyen adamda bunları arar zaten.yarış motorundan konfor ve kullanış kolaylığı beklenmez.o hissi almadıktan sonrada zaten ss motora doyulmaz.ben oyumu değiştiriyoum r6 diyorum artık.yurt dışında beyaz rengi var işte bittiğim an o an oluyor.r6 alsam açıkcası gidip direk beyaza kaplatırdım valla.sanırım abd pazarında var beyaz renk.zx6r ile kawasaki honda cbr600rr ın izinden gitmiş gibi bence.ayrıca başka bir tavsiyemde yeni çıkan triumph 765r modeli olucaktır adından emin değilim.çok ama çok özel bir motor fiyatını tam bilmiyorum onunda ama efsanedir kendisi türkiyede satışı başladı diye biliyorum.
    bu arada motoru buldum daytona 765 miş adı.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...01336963/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ömürlük alacağım dedin ya benimde aklımı bi çeldin 2. el 2018 2019 bi r6 almak hiç fena olmaz hiç motoru değiştirmeye bile gerek yok efsane olurdu bunu yıl sonunda bi düşüneyim

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada evet arkadaşlarda izlemiş bende ilk çıktığında izlemiştim yeni kasa zx6r son hızı berbat.aslında yeni çıkan 600cc sınıfındaki bütün motor segmentinde bir yavaşlama var kawasakide.650r hayranıydım halada öle ama o tipe o gidiş gerçekten facia.200e gelene kadar yol bitiyor.eski er6lar daha iyi.r6 zaten dedğiniz gibi daha pro bir makine daha rahatsız daha pist yarış odaklı.ama 600cc yarış motoru almak isteyen adamda bunları arar zaten.yarış motorundan konfor ve kullanış kolaylığı beklenmez.o hissi almadıktan sonrada zaten ss motora doyulmaz.ben oyumu değiştiriyoum r6 diyorum artık.yurt dışında beyaz rengi var işte bittiğim an o an oluyor.r6 alsam açıkcası gidip direk beyaza kaplatırdım valla.sanırım abd pazarında var beyaz renk.zx6r ile kawasaki honda cbr600rr ın izinden gitmiş gibi bence.ayrıca başka bir tavsiyemde yeni çıkan triumph 765r modeli olucaktır adından emin değilim.çok ama çok özel bir motor fiyatını tam bilmiyorum onunda ama efsanedir kendisi türkiyede satışı başladı diye biliyorum.
    bu arada motoru buldum daytona 765 miş adı.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...01336963/detay
    Fiyat çok tuzlu hocam.Triumph 765 bana gelmez. Necat Motor’a Ninjalar düşmüş.Gerçi şu an şehirler arası seyahat yasağı da geldi.Bu seyahat yasağı kalktığında hala R6’lar gelmiş olmazsa Ninja’yı gidip alacağım.Top speed olayı da öyle çok çok önemli değil aslında.Biri 260,diğeri 280 görüyor.Bu süratlerde sürekli seyahat etmeyeceğiz yani.Önemli olan tork ve ZX-6R ‘ın torku R6’ya göre çok daha iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ömürlük alacağım dedin ya benimde aklımı bi çeldin 2. el 2018 2019 bi r6 almak hiç fena olmaz hiç motoru değiştirmeye bile gerek yok efsane olurdu bunu yıl sonunda bi düşüneyim
    R6’mı,Ninja mı? :D

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Madem para çok gibi ikisini de al.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem para çok gibi ikisini de al.
    İşte beklediğim tavsiye. 😁

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Abi anlaşılan senin gönlün honda'da ama insanlar seni kawa'ya ikna etsin istiyorsun kararsızlık zor. Bak şekil şemal gerçekten kawa daha fena. Sen bi de ikisini canlı gör bence bakalim fikrin ne olacak
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi anlaşılan senin gönlün honda'da ama insanlar seni kawa'ya ikna etsin istiyorsun kararsızlık zor. Bak şekil şemal gerçekten kawa daha fena. Sen bi de ikisini canlı gör bence bakalim fikrin ne olacak
    Honda mı?Yok beya. Ninja olacak gibi.Bakalım hayırlısı...
    yigozya bunu beğendi.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı DarthRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar.2020 model sıfır km 600 CC supersport sınıfında bir motosiklet alacağım aklımda iki model var.(Zaten ülkemizde de başka model yok.)ZX-6R ve R6.
    Aslına bakarsanız çok araştırma yaptım.Genel kanı;pistte kullanmayacaksan R6 alma,ZX-6R daha bi cadde kullanımına uygun.
    Her iki motor da opsiyon olarak hemen hemen aynı.ZX-6R konfor bakımından daha önde deniyor.Süspansiyon,oturuş pozisyonu vs.
    R6’nın görünümüne bitiyorum.ZX-6R da güzel ama R6 bir başka.R6’nın bu tasarımı çok ütopik geliyor bana.Karar verme aşamasındayım.İki motorda da %50 gönlüm var.
    Son olarak size danışmak istedim.Nedenleriyle beraber sizin fikirleriniz nedir?

Not:İkisini de alma,o kadar para verilir mi,onun yerine şunu al vs. vs. diyecek forumdaşlar hiç yorum yapmasın,ben ikisinden birini kesin alacağım.İkisinden biri hakkında oyunuzu kullanırsanız çok müteşekkir olurum.

https://i.hizliresim.com/9EH2vS.jpg

https://i.hizliresim.com/T0JuFx.jpg

https://i.hizliresim.com/Xle7Ca.jpg

https://i.hizliresim.com/kWYMhC.jpg
    Rakipleri ile kıyas yaptığımda iki makinadan başka tercih edilecek makina yok zaten.
    R6 geçmişden gelen karizmasıyla motosiklete binen binmeyen herkesçe sevilen bir kimliğe sahip.
    Zx6r değil ancak kawasaki de aynı şekilde bilen bilmeyen herkes tarafından kawasaki mi bu öff şeklinde oturmuş bir isim karakteridir.
    Her iki motosiklet için servis adımında istanbul için tek sorun malzeme fiyatları olacaktır. Bu diğerleri içinde geçerli. Yaygın bir servis ağına sahip honda servis fiyatından bir tık fazla ödersiniz. Cbr 650r baktım şimdi sizin konunuz için neden tercih etmiyorsunuz merak ettim, aradaki kocaman fiyat farkına rağmen tercih edilmeyecek kadar saçma bir makina olduğunu gözlerimle gördüm.
    Her iki markayı da aldığınızda herhangibir kaza çizik vb. (Allah göstermesin) olmadığı sürece mutlu olursunuz.
    Kawasaki kullanıcısı olarak size şunu söyleyebilirim iyi günlerde mutluluğunuz en üstt seviyede olur. Zx6r çok gösterişli ve sürücüsü için konforlu tam şehirli bence.
    Kötü günlerde Zmoto üzmeye devam eden yapıdaki Kötü gün de tüm servisler üzer Z moto bir tık daha üzer.
    Cbr 250r eski motosikletinizden sonra kendinizi bu makinalar için uygun görüyorsanız, Kawasaki zx6r sizi mutlu eder.
    Satarken fiyat düşüşü bir miktar olur ve daha yavaş satılır. R6 yükselen bir ikinci el fiyatıyla çok beklemeden satılır herşey bugün olduğu gibi devam ederse.
    Benim umudum kawasaki'nin Türkiyede, Japonya veya Avrupadaki pazarına kavuşması.
    tommygun bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakipleri ile kıyas yaptığımda iki makinadan başka tercih edilecek makina yok zaten.
    R6 geçmişden gelen karizmasıyla motosiklete binen binmeyen herkesçe sevilen bir kimliğe sahip.
    Zx6r değil ancak kawasaki de aynı şekilde bilen bilmeyen herkes tarafından kawasaki mi bu öff şeklinde oturmuş bir isim karakteridir.
    Her iki motosiklet için servis adımında istanbul için tek sorun malzeme fiyatları olacaktır. Bu diğerleri içinde geçerli. Yaygın bir servis ağına sahip honda servis fiyatından bir tık fazla ödersiniz. Cbr 650r baktım şimdi sizin konunuz için neden tercih etmiyorsunuz merak ettim, aradaki kocaman fiyat farkına rağmen tercih edilmeyecek kadar saçma bir makina olduğunu gözlerimle gördüm.
    Her iki markayı da aldığınızda herhangibir kaza çizik vb. (Allah göstermesin) olmadığı sürece mutlu olursunuz.
    Kawasaki kullanıcısı olarak size şunu söyleyebilirim iyi günlerde mutluluğunuz en üstt seviyede olur. Zx6r çok gösterişli ve sürücüsü için konforlu tam şehirli bence.
    Kötü günlerde Zmoto üzmeye devam eden yapıdaki Kötü gün de tüm servisler üzer Z moto bir tık daha üzer.
    Cbr 250r eski motosikletinizden sonra kendinizi bu makinalar için uygun görüyorsanız, Kawasaki zx6r sizi mutlu eder.
    Satarken fiyat düşüşü bir miktar olur ve daha yavaş satılır. R6 yükselen bir ikinci el fiyatıyla çok beklemeden satılır herşey bugün olduğu gibi devam ederse.
    Benim umudum kawasaki'nin Türkiyede, Japonya veya Avrupadaki pazarına kavuşması.
    Cbr650r neden saçma makine? Kullandınız mı? Sahibi misiniz?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beygir, titreşim, karizma olarak değerlendirmişlerdir. R6 ile ZX6R yarış motorları direk. RaceReplica yani Honda'nın RR segmentinde olan motorlar fakat CBR650R tek R'ye sahip ve bu motorların yanına yaklaşamaz performans bakımından

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beygir, titreşim, karizma olarak değerlendirmişlerdir. R6 ile ZX6R yarış motorları direk. RaceReplica yani Honda'nın RR segmentinde olan motorlar fakat CBR650R tek R'ye sahip ve bu motorların yanına yaklaşamaz performans bakımından
    Orası öyle tabi. 650r alan kişi biraz daha konforuna düşkün, şehir içinde de kullanan kişilerdir. Performans isteyen 650r tercih etmemeli. Bu arada ilerki planlarım arasında olan motordur kendileri

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsi geçen r6 ve zx6r yanına cbr650r ın görselini de açıp detaylarına bakmanızı öneririm. Konu sahibinin gönlündeki iki makinanın neden gönlünde olduğu ile ilgili detaylar nedeniyle Aynı kategoriye(hangisi sorusunun içine) giremeyecek kadar vasat olduğunu düşünüyorum.
    F/P derseniz yine satış stratejisi en kuvvetli olan açık ara Honda olur, ancak sorudaki gönülsel istekler gerçekten Honda olamaz, olur dersem saçma olur.

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    Kesinlikle zx6
    Justforfun bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı DarthRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda mı?Yok beya. Ninja olacak gibi.Bakalım hayırlısı...
    Çok pardon Yamaha yazacağıma honda yazmışım. Kawa iyidir
    Justforfun bunu beğendi.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

En başta 650r diye düşünüyordum zaten.Sonra ‘Aa o da varmış,a şu da varmış.’ diye diye buralara geldik.Kaldı ki 650r racing değil.Tercihimiz Ninja’ya doğru yöneliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak 650r’ı elememin sebebi işte bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Bahsi geçen r6 ve zx6r yanına cbr650r ın görselini de açıp detaylarına bakmanızı öneririm. Konu sahibinin gönlündeki iki makinanın neden gönlünde olduğu ile ilgili detaylar nedeniyle Aynı kategoriye(hangisi sorusunun içine) giremeyecek kadar vasat olduğunu düşünüyorum.
    F/P derseniz yine satış stratejisi en kuvvetli olan açık ara Honda olur, ancak sorudaki gönülsel istekler gerçekten Honda olamaz, olur dersem saçma olur.
    Katılıyorum.Konumuz R6 vs. ZX-6R.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Alıntı hayabusa_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle zx6
    Sanırım Ninja’ya doğru gidiyoruz.2020 R6’lardan ses seda yok👍🏼

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok pardon Yamaha yazacağıma honda yazmışım. Kawa iyidir
    Farkettim farkettim.
    yigozya bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Videoya dün denk geldim. İngiltere şartlarında Nesli Avcı R6, Zx6R arasında kalıp neden R6 seçtiğini 7:45 dk.dan itibaren anlatıyor.

https://youtu.be/zE003VNq2mA?t=465

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Zx6r in yeni kasasinin hatlari video/resimlerde nedense houma gitmedi, bi yanina gidip bakmak lazim, R6 secerdim ben olsam sanirim, eski bir modelini surmustum dereceli exzantirik ve 20 bin devirlikti, sahane bir makineydi, kulaklikta S.O.A.D acip bu makineyle gazlamak tarifsizdi. Yeni kasasiylada yapilacak birseyler bulunur illa )

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Şu an piste girmeyi düşünmemen bir süre sonra girmek istemeyeceğin anlamına gelmiyor bence. Nasıl bir sürücüsün orasını da bilmek gerekiyor gerçi piste girmek istediğinde ikisi de sana yetecektir.

Gerek markanın kendisinin direkt piyasada olması gerek makinenin duruşu ile piyanocunun malını alırdım ben. Adamlar güzel yapmış.

Son olarak servis işi de artısı.
    Kawasaki ve Türkiye mi ? Paramla rezil olmaya gerek yok.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    iki model arasında uçurum yok fakat satış sonrası iyi olduğu için Yamaha ve Honda ülkemizde daha çok ön plana çıkar, Kawasaki ve Suzuki malzeme kalitesi, işçilik, motor-mekanik her daim daha üstündür fakat parça ve servis dezavantajları yüzünden ülkemizde daha geri planda kalmışlardır, buna göre seçim yapmanız lazım, ben yüksek parça fiyatları, servis vb ızdıraplarına katlanırım dersen Kawasaki tercih edilebilir. Yoksa Yamaha.

Benim kafamdaki ütopik makine 600cc sınıfında değil ama BMW S1000RR ve en büyük hayalim daha dik sürüş pozisyonu ile BMW S1000XR
    Justforfun bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoya dün denk geldim. İngiltere şartlarında Nesli Avcı R6, Zx6R arasında kalıp neden R6 seçtiğini 7:45 dk.dan itibaren anlatıyor.

https://youtu.be/zE003VNq2mA?t=465
    Nesli Avcı burada tamamen yanılıyor.Yani çok fazla yerden okudum ve ikisini de kullanan youtuberlardan videolar izledim.Herkes Ninja’nın daha konforlu,R6’nın daha pist motoru,yatık oturuş pozisyonu ve agresif olduğunu söylüyor.R6, ZX-6R ‘dan daha hızlı yaklaşık 20 km/h ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zx6r in yeni kasasinin hatlari video/resimlerde nedense houma gitmedi, bi yanina gidip bakmak lazim, R6 secerdim ben olsam sanirim, eski bir modelini surmustum dereceli exzantirik ve 20 bin devirlikti, sahane bir makineydi, kulaklikta S.O.A.D acip bu makineyle gazlamak tarifsizdi. Yeni kasasiylada yapilacak birseyler bulunur illa )
    Benim için de tam olarak oturmayan şeyler var sanki Ninja’da.’’Heh tamam bu!’’ diyemiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı SS40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an piste girmeyi düşünmemen bir süre sonra girmek istemeyeceğin anlamına gelmiyor bence. Nasıl bir sürücüsün orasını da bilmek gerekiyor gerçi piste girmek istediğinde ikisi de sana yetecektir.

Gerek markanın kendisinin direkt piyasada olması gerek makinenin duruşu ile piyanocunun malını alırdım ben. Adamlar güzel yapmış.

Son olarak servis işi de artısı.
    Kawasaki ve Türkiye mi ? Paramla rezil olmaya gerek yok.
    Dediğiniz gibi Ninja’yla pistte olmaz diye birşey yok.Olur,çok da güzel olur.Ninja da tam olarak supersport,ama R6 daha bir supersport.Gerek oturuş pozisyonu,gerek süspansiyonu,gerekse agresif sürüş hissi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki model arasında uçurum yok fakat satış sonrası iyi olduğu için Yamaha ve Honda ülkemizde daha çok ön plana çıkar, Kawasaki ve Suzuki malzeme kalitesi, işçilik, motor-mekanik her daim daha üstündür fakat parça ve servis dezavantajları yüzünden ülkemizde daha geri planda kalmışlardır, buna göre seçim yapmanız lazım, ben yüksek parça fiyatları, servis vb ızdıraplarına katlanırım dersen Kawasaki tercih edilebilir. Yoksa Yamaha.

Benim kafamdaki ütopik makine 600cc sınıfında değil ama BMW S1000RR ve en büyük hayalim daha dik sürüş pozisyonu ile BMW S1000XR
    Bu kıyasladığımız kasalarda R6’nın ZX-6R’a göre plastik kalitesi ve boya kalitesinin daha iyi olduğu ve R6’nın daha premium olduğuna dikkat çekiliyor genel olarak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)