Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2020 Kawasaki ZX-6R mı,2020 Yamaha R6 mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar.2020 model sıfır km 600 CC supersport sınıfında bir motosiklet alacağım aklımda iki model var.(Zaten ülkemizde de başka model yok.)ZX-6R ve R6.
    Aslına bakarsanız çok araştırma yaptım.Genel kanı;pistte kullanmayacaksan R6 alma,ZX-6R daha bi cadde kullanımına uygun.
    Her iki motor da opsiyon olarak hemen hemen aynı.ZX-6R konfor bakımından daha önde deniyor.Süspansiyon,oturuş pozisyonu vs.
    R6’nın görünümüne bitiyorum.ZX-6R da güzel ama R6 bir başka.R6’nın bu tasarımı çok ütopik geliyor bana.Karar verme aşamasındayım.İki motorda da %50 gönlüm var.
    Son olarak size danışmak istedim.Nedenleriyle beraber sizin fikirleriniz nedir?

Not:İkisini de alma,o kadar para verilir mi,onun yerine şunu al vs. vs. diyecek forumdaşlar hiç yorum yapmasın,ben ikisinden birini kesin alacağım.İkisinden biri hakkında oyunuzu kullanırsanız çok müteşekkir olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Türkiye şartlarında her iki markayı da kullanmış birisi olarak R6 diyorum. Aksi bir durum olmadığı sürece her ikisi de tercih edilir, ayrım yapmak ayıp olur, ama iş servis, yedek parça vb. konulara geldiğinde Zmoto adamı kahır eder.

Yamaha Türkiye'de servis olarak cok daha makul bir marka.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ben almicam ama şunu al ben bile diyemiyorum allah kolaylık versin valla hakkını verirmisin bilememde bunların hakkı gerçi bizim yollarda ne kadar veriliyor oda ayrıca tartışılır ama şöyle seç bence daha iyi virajı,piyasası,görüntüsü yamaha.motor gücü ve kimsede olmayan en azından türkyide egzotik bir motor kawasaki.mantık yamaha dicek ama bellide olmaz ben olsam şimdi yotube da kıyaslamarının alayını izliyordum.bu arada fiyatları nedir ?? bide fiyatları kıyaslayalım bakarsın yine klasik honda 1000rr al deriz

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Benim imkanım olsa r6 alırdım. O sesi, neredeyse 20bin devir çevirmesi.

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye şartlarında her iki markayı da kullanmış birisi olarak R6 diyorum. Aksi bir durum olmadığı sürece her ikisi de tercih edilir, ayrım yapmak ayıp olur, ama iş servis, yedek parça vb. konulara geldiğinde Zmoto adamı kahır eder.

Yamaha Türkiye'de servis olarak cok daha makul bir marka.
    Tek sorun servis olsa Honda’ya yöneleceğim zaten. Şaka bi yana servis işi de önemli evet.Bu da R6’yı bir adım öne çıkarıyor aslında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben almicam ama şunu al ben bile diyemiyorum allah kolaylık versin valla hakkını verirmisin bilememde bunların hakkı gerçi bizim yollarda ne kadar veriliyor oda ayrıca tartışılır ama şöyle seç bence daha iyi virajı,piyasası,görüntüsü yamaha.motor gücü ve kimsede olmayan en azından türkyide egzotik bir motor kawasaki.mantık yamaha dicek ama bellide olmaz ben olsam şimdi yotube da kıyaslamarının alayını izliyordum.bu arada fiyatları nedir ?? bide fiyatları kıyaslayalım bakarsın yine klasik honda 1000rr al deriz
    Çok fazla video izledim yabancı kaynaklı.Adamlar piste çıkmayacaksan kesinlikle ZX-6R diyorlar.E ben de piste çıkmayacağım zaten.Cevap belli yani.Ama R6’nın tasarımı beni çok gıdıklıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja’nın stock egsoz sesi daha efsane aslında...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz eskide kalmış olabilir misiniz ?

Artık 14 bin devirde bitiyorlar.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Olabilirim. Hayalimdeki bile eski kasa olabileeği için😂😂

Motosikleti
    MT-07
    16,000 rpm
    Redline is set at an amazing 16,000 rpm. The YZF-R6 features a highly aerodynamic front fairing and windscreen that provides an 8% improvement in aerodynamic efficiency over the previous version.

https://www.totalmotorcycle.com/moto...-yamaha-yzf-r6

Aynen eski kasalardaki psikopat devir saati kalmamış artık...

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16,000 rpm
    Redline is set at an amazing 16,000 rpm. The YZF-R6 features a highly aerodynamic front fairing and windscreen that provides an 8% improvement in aerodynamic efficiency over the previous version.

https://www.totalmotorcycle.com/moto...-yamaha-yzf-r6

Aynen eski kasalardaki psikopat devir saati kalmamış artık...
    o da 2006-2007de var sadece
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o da 2006-2007de var sadece
    Sen motoru değiştirmemiş miydin? Halen R6 yazıyor profilinde??? Zaten Şile'de karşılaşamadık. Yeni motorunun rengini ve cisminide artık hiç bilmiyoruz

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kawasakinin kasası çok hoşuma gitti benim. daha bi hoyrat duruyor
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Zaten belirtilmiş ama ben de tarafımı belli etmek için yazayım. Kawasaki fuara kaılmama, servis sıkıntılarından dolayı önemli miktarda prestij kaybetti. Bilmiyorum ama çok ciddi atılım ve yarı yarıya!! fiyat indirimi yapılmazsa tercih etmek mantık işi değil.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    st rs
    Sen motoru değiştirmemiş miydin? Halen R6 yazıyor profilinde??? Zaten Şile'de karşılaşamadık. Yeni motorunun rengini ve cisminide artık hiç bilmiyoruz
    ben motor mu değiştirecektim

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Valla senin düşüncenin aksine tasarım görünüm olarak zx-6r bambaşka yav
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    MT-07
    ben motor mu değiştirecektim
    Ben neden MT-09 aldın die hatırlıyorum? Yanlış mı hatırlıyorum?

Motosikleti
    st rs
    Ben neden MT-09 aldın die hatırlıyorum? Yanlış mı hatırlıyorum?
    Şartlar el verdikçe r6 ile seviyeli bir birlikteliğimiz var
    Jemand bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Şartlar el verdikçe r6 ile seviyeli bir birlikteliğimiz var
    Bende MT-07 ile aynılarını düşünüyorum

Bende MT-07'nin egzozununu sökeyim. Polis amcalar kovalıyor şu aralar. Her zamankinden daha gaddarlar

Acaba söküp eskisini takmak için hangi alet edavatlar gerekiyor? İşte orasını tam anlamıyla bilemiyorum

Motosikleti
    st rs
    Bende MT-07 ile aynılarını düşünüyorum

Bende MT-07'nin egzozununu sökeyim. Polis amcalar kovalıyor şu aralar. Her zamankinden daha gaddarlar

Acaba söküp eskisini takmak için hangi alet edavatlar gerekiyor? İşte orasını tam anlamıyla bilemiyorum
    "Stanley St187192 Lokma Takımı 40 Parça" şu tarz bir şey işini görür. Bende baya bir alet edevat var ama düzenli olsun diye bu tarz bir takım alıcam.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasakinin kasası çok hoşuma gitti benim. daha bi hoyrat duruyor
    Ben de bazen Kawa mı daha iyi tasarım diye düşünüyorum kendi kendime,sonra biraz inanıyorum buna.Ninja ya diyorum,çok iyi diyorum.Sonra bi siyah R6 görüyorum sosyal medyada.’’Uff lan,bu ne be!’’ diyorum kendi kendime,efsane.

Motosikleti
    Scrambler
    Geçmişte ZX636 ve R6 sahibi birisi olarak ZX in kesinlikle konfor ve gündelik kullanimda daha iyi oldugunu söyleyebilirim. Üstelik alt devirleri cok daha torkluydu. R6 oldukca spor bir surus pozisyonuna sahip ayrica dusuk devirlerde fazla yurumeyen bir motosikletti.
    Gerci benim kullandiklarim arasinda bayagi bir model yili farki vardi ama, sonucta yinede ayni uretilis mantiginda makinalar.

Gelelim fasulyenin faydalarina;
    Türkiyede motosiklet alacaksan öncelikle Japon olacak, ardindan Japonun Hondası birinci sirada olmak kaydi ile Yamaha gelir, bundan harici her marka ve model pismanliktir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)