Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

2020 Kawasaki ZX-6R mı,2020 Yamaha R6 mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten belirtilmiş ama ben de tarafımı belli etmek için yazayım. Kawasaki fuara kaılmama, servis sıkıntılarından dolayı önemli miktarda prestij kaybetti. Bilmiyorum ama çok ciddi atılım ve yarı yarıya!! fiyat indirimi yapılmazsa tercih etmek mantık işi değil.
    İkisinin de fiyatı hemen hemen aynı,Ninja belki 3-5 bin daha ucuz olur sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla senin düşüncenin aksine tasarım görünüm olarak zx-6r bambaşka yav
    Ninja da çok güzel tasarım laf yok,gerçekten onu da beğeniyorum.Ama iri bir Ninja 300-400 gibi duruyor,bu da bütün büyüyü bozuyor.Kawanın 600’lüğüne bakınca ‘’ Ninja 400’e benziyor’’ diyorsun,Yamaha’nın 600’lüğne bakınca R1’e benziyor’’ diyorsun.
    Olay aslında çok farklı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Türkiyede Kawasaki pişmanlık Yamaha R6 Pahalı Şehir içi sürekli kullanılmıyo rahatsız ve çok ısınıyo yanıyo motor R6 Pist motoru
    Türkiyede En ideal Motor 2019 Honda 1000rr para yetiyosa 2020 1000rr-r tercih

Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmişte ZX636 ve R6 sahibi birisi olarak ZX in kesinlikle konfor ve gündelik kullanimda daha iyi oldugunu söyleyebilirim. Üstelik alt devirleri cok daha torkluydu. R6 oldukca spor bir surus pozisyonuna sahip ayrica dusuk devirlerde fazla yurumeyen bir motosikletti.
    Gerci benim kullandiklarim arasinda bayagi bir model yili farki vardi ama, sonucta yinede ayni uretilis mantiginda makinalar.

Gelelim fasulyenin faydalarina;
    Türkiyede motosiklet alacaksan öncelikle Japon olacak, ardindan Japonun Hondası birinci sirada olmak kaydi ile Yamaha gelir, bundan harici her marka ve model pismanliktir.
    Ninjayle ne gibi pişmanlık yaşadınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şartlar el verdikçe r6 ile seviyeli bir birlikteliğimiz var
    Sizin R6 kaç model?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı gökay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede Kawasaki pişmanlık Yamaha R6 Pahalı Şehir içi sürekli kullanılmıyo rahatsız ve çok ısınıyo yanıyo motor R6 Pist motoru
    Türkiyede En ideal Motor 2019 Honda 1000rr para yetiyosa 2020 1000rr-r tercih
    Yalnızca R6 ve ZX-6R arasında bir seçim yapacağım...

Bu söyledikleriniz yüzünden işte ZX-6R daha yakın geliyor.Ama R6 da hayallerimi süsleyen motosiklet.Sonuçta o kadar para verip sıfır motor alacağız.Aklımın bir diğerinde kalmasını istemiyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Stanley St187192 Lokma Takımı 40 Parça" şu tarz bir şey işini görür. Bende baya bir alet edevat var ama düzenli olsun diye bu tarz bir takım alıcam.
    Bundan alsam, bendeki 1/2 cırcır ile kullanabilir miyim lokma ağızlarını? Kullanabilirsen şimdi sipariş vereyim. Zaten arabayla egzozu götür, geri dön motoru götür sonra eve gel hemen hemen yakıt aynı gidecek. Yolda polis yakalarsa da öpecek. Bomboş yol çünkü

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Baktım da olmuyormuş ama egzoz söküp takmaya yeter mi acaba? Yeterse fazla uzatmaya gerek yok gibi.

Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı DarthRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninjayle ne gibi pişmanlık yaşadınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Sizin R6 kaç model?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Yalnızca R6 ve ZX-6R arasında bir seçim yapacağım...

Bu söyledikleriniz yüzünden işte ZX-6R daha yakın geliyor.Ama R6 da hayallerimi süsleyen motosiklet.Sonuçta o kadar para verip sıfır motor alacağız.Aklımın bir diğerinde kalmasını istemiyorum.
    Benim bayiden cikardigim yil 2005 di, o zaman Türkiye temsilcisi gücluydu, hic bir problem yasamadim, Ancak birkac yildir malum Suzuki ve Kawa nin Turkiyedeki durumu belli, kaza yapmadiniz, ariza cikarmadi ki cikarmaz 0km Kawa, en iyi ihtimalle İkinci elde zarar ettirir. O yuzden şu anda Honda ve Yamaha harici pismanliktir diyorum.

Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bayiden cikardigim yil 2005 di, o zaman Türkiye temsilcisi gücluydu, hic bir problem yasamadim, Ancak birkac yildir malum Suzuki ve Kawa nin Turkiyedeki durumu belli, kaza yapmadiniz, ariza cikarmadi ki cikarmaz 0km Kawa, en iyi ihtimalle İkinci elde zarar ettirir. O yuzden şu anda Honda ve Yamaha harici pismanliktir diyorum.
    Açıkçası ikinci el olayını da pek düşünmüyorum.Sıfır alacağım,en az 10 yıl bineceğim kafasındayım.Ömürlük bi makine istiyorum. (Gerçi hep böyle derler dimi )

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Sizin gönlünüzü çoktan r6 almış. O yüzden fazla söze gerek yok. R6 nız hayırlı olsun.

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gönlünüzü çoktan r6 almış. O yüzden fazla söze gerek yok. R6 nız hayırlı olsun.
    Belli olmaz,daha R6’lardan haber yok,Necat Motor ZX-6R ‘lar haftaya geliyor diyor.Bakarsınız haftaya bir Ninja sahibi oluveririz.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Belli olmaz,daha R6’lardan haber yok,Necat Motor ZX-6R ‘lar haftaya geliyor diyor.Bakarsınız haftaya bir Ninja sahibi oluveririz.
    Hocam ikisini de test etme imkanınız varsa öyle de karar verebilirsiniz.

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ikisini de test etme imkanınız varsa öyle de karar verebilirsiniz.
    Keşke öyle bir şansım olsa.Hem piyasada motor yok.Hem de bende o kadar çok vakit yok.Ki korona tedbirleri de ortada.Şehirler arası seyahat de yasaklandı.Ne yapacağız bilmiyorum...

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    internette ikisinin top speed hızına baktım.
    zx6r = 260
    r6 = 280

ama gene de ben kawasaki tercih ederdim. z moto yu saymazsak tabi.
    sayarsak yamaha

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internette ikisinin top speed hızına baktım.
    zx6r = 260
    r6 = 280

ama gene de ben kawasaki tercih ederdim. z moto yu saymazsak tabi.
    sayarsak yamaha
    Draglarda falan R6 tokatlıyor zaten.
    Anlatsanıza biraz neden Ninja?

Motosikleti
    kasa olarak çok hoşuma gidiyor ninca. 2020 kasasından bahsediyorum ama.
    köpük balığı gibi vahşi azgın hoyrat yaramaz canavar gibi.
    yamaha sadece seri olduğunu kanıtlar bi görseli var

kasa olarak çok hoşuma gidiyor ninca. 2020 kasasından bahsediyorum ama.
    köpük balığı gibi vahşi azgın hoyrat yaramaz canavar gibi.
    yamaha sadece seri olduğunu kanıtlar bi görseli var
    Ninja için söylediklerinize katılıyorum.Ama R6’nın da fazlası var eksiği yok.

Motosikleti
    Ninja için söylediklerinize katılıyorum.Ama R6’nın da fazlası var eksiği yok.
    tabi kişiden kişiye değişir motora bakınca hissedilenler.
    yamaha hızlı gider gibi gözüküyor. uzaylı yaratık gibi daha çok. ailen e benziyor. alien miydi yoksa. şu uzaydan gelen yaratık.
    tam rüzgarı yarıp geçmek için tasarlanmış sanki. belkide aradaki 25 km lik hız farkı ondandır.
    since 1987

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Z motoyu saymaz isek düşünmeden Zx6 derim gerçi ben kawanın malzemi kalitesi ve boyasından dolayı z motoyu sayarsam yine zx6 derim. Ne konfor ,malzeme kalitesi, işçilik,boya,süspansiyon r6da bunların hiçbiri zx6ya yaklaşamaz.

He bide bana göre tasarım olarak zx6 daha güzel duruyor.

Motosikleti
    şahsen ss makina hiç sevmem. yani görünüş olarak severim ama kullanım olarak sevmem. ama bana zx6r verirlerse seve seve kullanırım. o derece sevdim kasayı. eski kasasını sevmiyom ama bu kasa olmuş.

tabi kişiden kişiye değişir motora bakınca hissedilenler.
    yamaha hızlı gider gibi gözüküyor. uzaylı yaratık gibi daha çok. ailen e benziyor. alien miydi yoksa. şu uzaydan gelen yaratık.
    tam rüzgarı yarıp geçmek için tasarlanmış sanki. belkide aradaki 25 km lik hız farkı ondandır.
    Aslında R6’da beni etkileyen tek şey o uzaylı gibi olan tasarımdı.O farklılık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z motoyu saymaz isek düşünmeden Zx6 derim gerçi ben kawanın malzemi kalitesi ve boyasından dolayı z motoyu sayarsam yine zx6 derim. Ne konfor ,malzeme kalitesi, işçilik,boya,süspansiyon r6da bunların hiçbiri zx6ya yaklaşamaz.

He bide bana göre tasarım olarak zx6 daha güzel duruyor.
    Bu yeni kasa R6 ve Ninja’yı kıyaslayan yabancı Youtuberlar (bu kasa için konuşuyorum) R6 için daha premium,boya ve plastik kalitesi daha iyi diyorlar.

Motosikleti
    N/A
    R6 yı kız çocuğunmuş gibi bakar üstüne titrersin zx6r yıda gün gelir zurnacıya verirsin

Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R6 yı kız çocuğunmuş gibi bakar üstüne titrersin zx6r yıda gün gelir zurnacıya verirsin
    Valla isterse cbr125 olsun benim olsun.Ben yine üstüne titrerim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)