Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Siz olsanız hangisi tercih ederdiniz ?

Katılımcı sayısı
15. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Husqvarna Svartpilen 250

15 100.00%
  • Cf Motor Clx 250

0 0%

Husqvarna Svartpilen 250 - CF CLX 250 Kıyaslaması ? Hangisini Önerirsiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250 - Honda CB250 R
    Merhabalar öncelikle herkese, uzun yıllardır motor kullanıcısıyım. İlk olarak Yamaha Xmax 250 de başladım, arkasından Honda Forza 250 2022 model yeni aldığım motorumu severek kullanıyorum. Fakat arada arkadaşlarımın Honda CB 250Rını falan kullandıkça insan vitesli de bir motor alası geliyor. Yaklaşık olarak 1,5-2 aydır araştıyorum tarz olarak bu 2 motoru sevdim. Benim zaten rutinin dışında arada işten eve evden işe gidebileceğim şehir içinde kıvrak ve beni servistir ıvırdır zıvırdır yormayacak bir motor arıyorum fiyat bandı olarak 80-130 arası belirledim. Gönül ister ki honda Cb250 yada yamaha mt 25 fiyatlar çok uçuk bakımları pahalı olduğu için ve genel anlamdada servis kısmında memnuniyetsizlik var. Şahsen kendimde de Forza bakımlarında yaşadım.

Cf Motor Clx 250 de kronik sorun var beyinle alakalı fan açma muhabbeti vidaların gevşemesi vs. hepsine hakimim. Ama birde kullanıcılarından dinlemek isterim açıkçası.
    Husqvarna ise karizmatik ve özellikle tam tarzım diyebileceğim bir motor aslında ama Cf ye karşı okuduklarımdan sonra ön yargılı olduğum için çıkcası bunu tercih etmek istiyorum. Aradınızda kullanan çevresinde olan varsa önerilerde bulunabilirse çok sevinirim. Selamlar

Husqvarna Svartpilen 250 görseli.

CF Clx 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    2 motorda güzel ama aralarında ağır fiyat farkı var 1 kere.ilk soru boyun kaç eğer 170 civarlarıysa hiç düşünme cf moto al dicem.genel olarak çok ufak bir motor çünkü 180 civarlarındaysan bakmana bile gerek yok.2 motodan hangisi daha iyi sorusu için svartpillen daha iyi bir motor daha güçlü daha kaliteli vs. ama aradaki farkı unutmamak lazım fiyat olarak kesinlikle clx öne çıkıyor şahsen bunu alırdım eğer boyun tutuyorsa tabi.benim 182 civarı boyum var benim için o motor olmaz mesela istesemde alamam
    okancaannn bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CF CLX 250 benim anlayışıma göre çok çirkin. Dün yolda giden bir kullanıcıyı gördüm. Küçük görünümü ve çirkinliği nedeniyle başımı çevirmem gerekti. Huqvarna'nın da kuyruk yapısını beğenmiyorum. Fakat ikisi arasında tartışmasız Svartpilen derim.
    okancaannn bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    svartpilen tarzı olan bir motor kesinlikle
    okancaannn ve espresso bunu beğendiler.

Cf moto benimde gündemimdeydi ancak ben uğraşamam sorunlarıyla, bile bile lades demem.
    Husquvarna için ikinci el soru işareti bence, ilanlara bi bakmak lazım kaç zamandır satıştalar vs göz önüne almakta fayda var.

Hero xpulse 200/t tavsiye edebilirim f/p olarak.
    Yok denecek kadar küçük sorunları var ama hiç sorun değil bence.

Bütçe bir tık daha artabiliyorsa ktm 250adv düşünülebilir, yada ikinci el bulunanilir belki.

Tüm markalar için bakım fiyatları 2. el gibi satış sonrasına bakmak gerekir.

Hayırlısı olsun
    okancaannn bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    CF Moto UMA'nın elinde olduğu kullanıcısını üzüyor yalnızca
    Fan açma sorununu bayiden teslim alırken duymuştum ancak benim başıma gelmedi 220kmdeyim
    Fanı normal 90 dereceye gelince açıyor kapatıyor

Arka fren yetersiz, ön fren ABS erken devreye giriyor
    Alt devirler bi tık ölü ve titreşimli, ancak rodajda olmasının bir etkisi olabilir bilmiyorum
    Gören bir daha bakıyor tarz olarak gerçekten çok iyi

Nazar değdi, arkadan çarptılar kaza geçirdim
    Arka kuyruk yok şu an motorda ve gerçekten 600-700lük bir makine gibi duruyor
    250lik dediğimde insanlar şaşırıyor

Kaza sonrası stokta olmayan bir kaç parça hariç eksik parçası yok gibi. Parça konusunda üzer mi evet üzer ama cfmotodan dolayı değil tamamen UMA ile alakalı eski motorumda da üzmüştü, THK yoluyla mecbur bıraktırarak parçayı getirtmiştim yoksa keyifleri yetmiyordu

Amortisörler biraz keyifsiz, crosstan inip buna bindiğim için olabilir diye düşünüyorum
    Egzoz sesini beğendim orta-yüksek devirlerde kaskın içinde duyduğum ses bana keyif veriyor
    Rodajdayım ama biraz devir olarak kaçamak yapıp üst devirlere çıktığımda yada hafif yüklendiğimde hızlanması vb güzel
    Üstünde gelen lastik cst ama bence fena değil, naylon değil farklı bir şeydi ama şimdi hatırlayamadım

Benim aklıma gelmeyen sizin merak ettiğiniz bir şey varsa yazın cevaplamaya çalışayım

Motosikleti
    Öncelikle teşekkür ederim yorumlarınız ve bilgilendirmeniz için. Boyum 178 cm tarz olarak Svartpilen gibi motorlar hoşuma gidiyor. Zaten Forza 250 ile keyifli yolculuk yapabiliyoruz ama biraz bu motorlara göre ağır ve büyük olduğu için trafikte özellikle istanbul trafiğinde bazı noktalarda bana dezavantaj sağlıyor. Bu yüzden bu tarz önerdiğiniz daha önce kullandığınız varsa onada bakabilirim. Ama şu süreçte 250 cc nin üstünde bir motor almayı düşünmüyorum, isteğimiz arzumuz sürat yapmak değilde biraz daha eğlenceli keyifli olarak evde işe işten eve gitmek açıkcası.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    180 boyum ile CL-X'de ayağım tam yere basıyor havada kalmadan
    Trafikte rahat sürmek istiyorsan kesinlikle cross binmelisin, gidon yüksek olduğundan gerektiğinde durmana/yavaşlamana bile gerek kalmadan aradan geçiliyor.
    Ama CL-X'de ( muhtemelen svartpilen de öyledir) 2 tane doblo tarzı aracın yanından sığamazsın birinin sağa sola çekilmesi lazım

Alıntı okancaannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar öncelikle herkese, uzun yıllardır motor kullanıcısıyım. İlk olarak Yamaha Xmax 250 de başladım, arkasından Honda Forza 250 2022 model yeni aldığım motorumu severek kullanıyorum. Fakat arada arkadaşlarımın Honda CB 250Rını falan kullandıkça insan vitesli de bir motor alası geliyor. Yaklaşık olarak 1,5-2 aydır araştıyorum tarz olarak bu 2 motoru sevdim. Benim zaten rutinin dışında arada işten eve evden işe gidebileceğim şehir içinde kıvrak ve beni servistir ıvırdır zıvırdır yormayacak bir motor arıyorum fiyat bandı olarak 80-130 arası belirledim. Gönül ister ki honda Cb250 yada yamaha mt 25 fiyatlar çok uçuk bakımları pahalı olduğu için ve genel anlamdada servis kısmında memnuniyetsizlik var. Şahsen kendimde de Forza bakımlarında yaşadım.

Cf Motor Clx 250 de kronik sorun var beyinle alakalı fan açma muhabbeti vidaların gevşemesi vs. hepsine hakimim. Ama birde kullanıcılarından dinlemek isterim açıkçası.
    Husqvarna ise karizmatik ve özellikle tam tarzım diyebileceğim bir motor aslında ama Cf ye karşı okuduklarımdan sonra ön yargılı olduğum için çıkcası bunu tercih etmek istiyorum. Aradınızda kullanan çevresinde olan varsa önerilerde bulunabilirse çok sevinirim. Selamlar

Husqvarna Svartpilen 250 görseli.
    https://imgcdn.oto.com/large/gallery...age-403849.jpg

CF Clx 250
    https://static.ticimax.cloud/57515/u...let-03c9b7.png
    Svartpilen 250 , dominar 250 ve ktm 250 aynı bloğu kullanıyor. Sadece görüntü farkı var denebilir.
    Ben olsam ikisi arasında svartpilen derim en azından parça sıkıntısı çekmezsiniz.
    Svartpilen in görünüşü güzel retro tarz falan lakin oturuş pozisyonu çok kötü, artçı sıkıntı, topcase takamazsin taksan berbat durur. Bu sebeplerden ve fiyat farkından dolayı dominar 250 derim.

Motosikleti
    Bundan sonraki süreçte alacağım Husqvarna Svartpilen 250 zam yedi 136binden 140 bine çıktı.Daha sonra bende araştırdım, motor çok fazla tutulmuyor keyfe keder binmek için diğer motorlara gücü yetmeyenler sıfır almak isteyenler falan buna yöneliyor genelde, onu fark ettim. Daha sonra Honda CB 250 R, araştırdım. 2022 model 3000km de 165 bin tl ye aldım.
    espresso bunu beğendi.

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    iyi araştırmışsınız daha önce hiç motorum olmadı svartpilen düşünüyordum inan ki

Motosikleti
    Merhabalar, bu arada yakalaşık 2-3 oldu. O süreçte motorları özellikle 250cc naked tarzı modelleri araştırdım. Honda CB250 R almaya karar veridim. Çakkal çukkal baya fazlaydı ben alırken,temiz sıfır yada sıfıra yakın 1000-2000km arası aradım ve buldum 160.000tlye 2000km 2022 model aldım. şuanki fiyatı 200.000lere çıkmış ama husqvarna svartplen ve diğerleride ortalama artmış. Açıkcası Honda kalitesinden şaşmamak lazım, sele bakımından uzun süre bindiğinizde rahatsız ama keyifli torklu bir motor insana gerçekten kullandıkça keyif veriyor. 10-12 yıldır motor kullanıyorum hem Xmax kullanmıştım. Geçen sene Forza 2022 modele geçtim nasıl farklı hissettirdiyse. Bu Honda CB 250 R da benim için öyle oldu. Hala daha bu soruya cevap arayan varsa CLX almayın parça ve sağlamlık dayanıklık açısından iyi değil. Şuan ikisi arasında kalsam Husqvarda derdim.

poyrazinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto Clx 250 (2023)
    Başlık sahibi çoktan tercihini yapmış.Ben yinede ilerisi için belki 250 CLX hakkında kullanıcı yorumu arayanlar için yorumumu yapayım.

2023 Nisan ayında sıfır olarak aldım.Yani 11 aydır kullanıyorum.15.800 km yaptım.Ev iş arası mesafem 60 km.Motosiklet ile işe gittiğimde günde 120 km yol yapıyorum.Hemde İstanbul gibi bir yerde.

Öncelikle çok memnunum.Kronik olarak söyleyebileceğim tek hatası yağmurda motor lambasının yanmasıydı.Bunu servise(Oktay Motor) götürerek 5 dk lık bir yazılım ile basitçe çözdüm.

Şu ana dek beni hiç üzmedi.İlk günden beri üzerinde gelen stok lastikleri kullanıyorum.Değiştirme gereği hiç duymadım.Cst nin en üst modelini kullanmışlar bu motorda.CM S1 Migra.Radial tubeless bir lastik.Evet Cf moto diğer modellerinde de cst marka kullanıyor fakat bu model sadece Clx 250 de kullanılmIŞ.Bu detayı pek kimse bilmiyor.

Servis ve yedek parça konusuna gelirsek.Yedek parça ve servis konusu gerçekten problem.Cf nin kendi internet sitesinde yetkili servis olarak gösterdiği servislere basit bir yağ filtresi değişimi için gittiğimde ellerinde bu en basit parça olan yağ filtresi yoktu.Ben bu sebeple hep Oktay Motor a gidiyorum.Cf nin tek gerçek yetkili servisi gibiler.Hiç parça sıkıntısı çekmedim Oktay'da.İşçiliklerinden de memnunum.Servis fiyatı için ise ucuz diyemeyeceğim.Buna karşın,atıyorum Malatya da yaşasaydım cf alır mıydım? Bilmiyorum.Servislerini baya bi araştırır iyice emin olmak isterdim.Dediğim gibi basit bi yağ filtresini İstanbul da 3-4 "güya yetkili" serviste bulamadım.Şaka gibi ..Oktay dışında da illaki düzgün servis vardır,ben sadece araştırmadım.

Kısacası fiyat performans olarak inanılmaz derecede memnunum.Benim için Çinliler arasında hepsi bir yana CF bir yana.Tek silindir bir motora bunun 2-3 katı para vermem ben şahsen. Vermedim de
    freasy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)