Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Honda Ses 150 Dylan mı Yoksa SYM Joyride 200 mü?

Katılımcı sayısı
83. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda Dylan

51 61.45%
  • Sym Joyride

32 38.55%
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Honda Ses 150 Dylan mı Yoksa SYM Joyride 200 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Merhaba arkadaşlar, motor dünyasına ilk kez adım atacak biri olarak aranıza yeni katıldım. Açıkcası epey zamandır araştırma içindeyim, bütçem doğrultusunda bu iki model arasında kararsız kaldım. Motoru çoğunlukta işe giderken (Yeniköy-Altunizade) kullanacağım ve hafta sonlarıda eşimle keşif gezileri yapmayı planlıyorum.
    Muhtemelen teknik açıdan aralarında pek fark yoktur ama genede Honda bayii ve servisi evime çok yakın olması benim için Dylan'ı cazip kılıyor, ama eşim içinse komforlu sürüş sağladığı ve arkasında Suzuki servisleri olduğu için SYM Joyride öne çıkıyor.

Önerilerinizi bekliyoruz, daha fazla araştırma yapacak gücüm kalmadı

Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Ses Dylan 150.

Satış Fiyatı 5.300 YTL
    --------------------------------------------------------------------------------

Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Joyride 200

Renk Seçeneği:Siyah,Gri,Lacivert
    Motor Hacmi: 171,2cc
    Uzunluk: 2010mm
    Genişlik: 760mm
    Yükseklik: 1155mm
    Aks Arası Mesafe: 1440mm
    Süspansiyon:Yağ sıkıştırmalı hareketli kollu tip. Yumuşak, sert ve medium olmak üzere üç konfor seçeneği.
    Kuru Ağırlık: 144kg.
    Motor Tipi: OHC 4 zamanlı 4 valfli, elektroplakalı seramik tek silindir.
    Silindir Kapağı: Magnezyum, alüminyum alaşımlı, çabuk ısınıp soğuyabilen çift likid kanallı
    Frenler: Ön arka disk fren, CBS fren sistemi (sol kol sıkıldığında ön ve arkayı otomatik ayarlayan fren sistemi)
    Jantlar: Alüminyum 12 inc.
    Soğutma: Sıvı soğutmalı
    Yakıt: Minimum 92 oktan kurşunsuz benzin. Depo Kapasitesi 8,5 Litre
    Sıkıştırma Oranı: 10,0:1
    Maksimum Güç: 14,5 beygir / 8000 dd
    Ateşleme: Elektronik ateşleme / Elektrik Marşlı
    Lastikler: Ön lastik: 110/80-12 (61L) Tubeless Arka Lastik: 130/70-12(64L) Tubeless
    Lastik Markası: Maxxis

Dikkat Çeken Özellikler:
    40 Litre koltuk altı bagaj hacmi (iki kask ve bir laptop bilgisayar sığar, fabrika verisi)
    Şık gösterge tablosu
    Günlük sayaç, benzin ve hararet göstergeleri dijital.
    Rezerve kullanılmaya başladığında yanan benzin ikaz lambası. (yaklaşık 1 litre benzin kaldığını bildirir)
    Joyride Kullanma Klavuzu PDF Formatında(İngilizce)

SYM ile ilgili linkler;
    http://www.sym.com.tw/eng/
    http://www.symscooters.co.uk/
    http://www.sachs-bikes.de/en/category.php?brand=SYM
    http://www.sym-italia.it/it/
    http://www.sym.com.es/

Türkiye Distiribitörü
    http://www.motana.com.tr

Satış Fiyatı 5.760 YTL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sh300
    Honda dylan oldukça iyi bir ürün. Sanırım her iki ürün de sizi pişman etmez. 2 kişi olarak dylan'ı çok yeterli bulmuyorum. Sym 2 kişi için nasıl bilmiyorum. İkisinin de üstüne binip deneyin derim.

melik17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben sym joyride 200 derim ayrıca bende bi sym kullanıcısıyım sym joyride dememin sebebi daha hacimli we daha atak olmasıdır yakıtıda 100 km de 3,5 l 4 litre arası degişir

hbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Dylan'ımdan son derece memnunum, bütün özellikleriyle başlı başına aşağıdaki adreste Dylan'ı bulabilirsiniz. Sabırla okumanızı tavsiye ederim, yaklaşık 8. sayfadan itibaren teknik bilgilere girildiğini göreceksiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/show...ighlight=dylan
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim, her iki forumu da tekrar baştan sona okudum ama hala kararsızlığım geçmedi! Çünkü ikisindede vazgeçemeyeceğim özellikler mevcut. Ancak Joyride için kafamda birtek soru işareti kaldı, oda servis sorunu yaşar mıyım?

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben honda hastası olduyum için honda derim
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

dostum bende dylan kullanıyorum ama objektif olacağım..
    1-dylan bir kere 16hp 120kg
    sym 14,5hp 144kg
    yani ilk aşamada anlayacağınız gibi çekişi,kalkışı,hızlanması,son hızı dylan gibi olması imkansız..

2-sym ön arka disk kombine
    dylan ön disk arka kampana,kombine
    dylan kullanıcısı olduğum için söylüyorum,'dur' dediğinizde motor duruyor,lastiklerin kilitlenmesini istemiyorsanız asla kilitlenmiyor...

3-sym dylana göre (fotoğraflarına bakarak,sym görmedim hiç) daha konforlu görünüyor..görünen o ki dylan uzun yolda daha fazla yorar...ama şunuda unutmamak lazım siz 2 kişi 100le gideceksiniz,ben 120yle..yani doğal olarak daha fazla motor üstünde kalacaksınız yani aynı derecede yorar gibime geliyo tabi denemek lazım..
    geçenlerde 1 gün içinde 420km yol yaptım ve öyle aman aman da yorulmadım..(yatağa yatana kadar anlayamıyorsunuz tabi o ayrı)

4-dylan 100km de ortalama 3,3-3,5lt gibi bi benzin harcaması var..
    sym 200lük ve 4lt ye çıkan yakıtı oluyormuş..tabi basınca dylanda yakıyor!

5-bence aşağı yukarı özellikleri aynı,eğer uzun yol yaparım diyosan sym al derim ama hem şehir içinde bineceğim hemde arada bir çok uzun olmamak kaydıyla kaçamak yapayım dersen dylan... ayrıca dylanın sele altı o kadar büyük değil!!nolan n61 kapalı kaskı alıyor ama haberiniz olsun...

6-fiyatlarda aynıymış zaten onlardan bahsetmeyelim bile..sym topiğini takip etmediğimden bir bilgim yok ama aylardır hiç kimsenin dylanlarında problem çıkmadı ben 5200km'ye geldim...

7- H O N D A ....
    S Y M ...

Motosikleti
    sh300
    1- Dylan daha estetik ve zarif. Sym görüntü açısından kötü. (kişisel görüşüm, ama tasarımcı olduğumu da belirteyim.) Gençken daha kaslı, iri motorlar cazip görünürdü. Şimdi hafif, ince motorları sürüş keyfi açısından daha cazip buluyorum. Honda'da böyle bir eğilim var.
    2- Dylan biraz daha kuvvetli ve hafif. Sym biraz hantal kalacak. 2 kişi binildiğinde hantallık çekilmez bir hal alıyor. Uzun yolda sorun olmaz. (hız sınırı var ve sabit hızda gidilir.) Ama şehir içinde çeviklik önemli. Aradaki güç farkı ne kadar olur bilemem.
    3- Seleye bakarsak Sym kesinlikle daha iyi. Dylan'da iki kişi oturunca rahatsız olduğunu düşünüyorum. Arkada çanta var. Ben öne doğru kayıyorum. Sürüşü etkiliyor. Arkaya oturan fazla iri veya kilolu değilse idare edebiliyor. Ayrıca iki kişi ile kasklarda tokuşma oluyor. Öndekinin kaskı arkasında bir türbülans alanı oluşuyor ve rüzgar gürültüsü arkadakini rahatsız ediyor. (Yüksek hızlarda.) Sym'de sele boy farkı işe yarar bir özellik gibi görünüyor. Yolcunun görüş alanı da rahatlıyor. Uzun yolda önemli bir fark yaratır. Arkada dayanak olması güzel. Genelde tek kişi binilecekse Dylan sorun olmaz. Ama çoğunluk iki kişi olacaksa sele farkı fazlaca önemsenmelidir.
    4- Sym çok iyi bagaj kapasitesine sahip. Sym'e ek olarak arka çanta takılabiliyor mu? Dylan'a arkaya takacağınız çanta bagaj kapasite sorununu dengeleyebilir.
    5- Sym'in direksiyonu yüksek görünüyor. Biraz rahatsız gibi. Aynalar yüksekte kalıyor. Daha iyi arka görüş sağlar. Belki arka sele ile yükseklik farkı yaratmak için sürücü bölümü alçak tutulmuştur. Üstüne binmeden anlamak zor.
    6- Sym'in rüzgar camı var ve formu fena değil. Dylan için 120 euro verip almak gerekiyor. Gelen cam büyük ve dik bir cam. Aerodinamiği çok kötü etkileyecektir. Sürekli yüksek hızlarda gidenler için hiç uygun değil.
    7- Ayak konan yer Sym'de düz, Dylan'da ise çıkıntı var. Bu hep canımı sıkmıştır. "Düz olsa sanki orada bir şeyler taşınırdı." diye düşünürüm. Sanırım özellikle orada bir şey taşınmasın diye (tehlike yaratabilir.) özellikle çıkıntı yapılmış gibi. İstense düz yapılabilirdi.

Son olarak, dylan'dan memnunum. Transalp gibi bir motor almak hevesim var ve eğer alırsam dylan'ı satmayı düşünmüyorum. Şehir içinde bu kadar seri ve kıvrak bir motor seçeneğinden mahrum kalmak istemem. Hangi motor alınırsa alınsın pişman etmeyecek, ama diğeri için de "Onu alsam daha mı iyi ederdim?" diye akıl kalacaktır.

nikneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today / yamaha x-max 250
    dylan ın ön camı ve arka bagajı olan bi modelini bulup bide oyle karar ver bence.bence çok kaliteli ve hoş görünen bir cam yapmışlar,arka bagaj olayıda hem bagaj açısından hende arkada oturan için oldukca iyi olacaktır.bence kesinlikle dylan.bende x-max almaya karar vermeseydim dylan alacaktım.bayagı inceleme şansım olmuştu,kullanmasıda gerçekten çok keyifli.sym i ilk defa resimde gördüm,sanki işçilik biraz kalitesiz gibi geldi bana.son söz tartışmasız dylan..
    Körler ülkesinde tek gözlü adam kraldır.

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Dostum araba aLacak oLsan aynı paraya Honda mı aLırdın yoksa TaTa mı ?
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Arkadaşlar cevaplarınız için gerçekten çok teşekkür ederim özellikle Altan ve Muratd arkadaşlarımızın karşılaştırmaları bana çok yardımcı oldu. 2 kişi ile konforlu sürüşü olması, ön camı ve bagaj yeterliliği ve Suzuki güvencesi ile SYM tercih sebebi oldu. Ama aklım Dylanda kalmadı değil
    Henüz motoru almadım ama gelişmelerden haberdar olacaksınız tabi.

Bu arada SYM hakkında bulabildiğim bazı bilgileri paylaşmak istiyorum
    "Thai" nickli arkadaşdan bir alıntı...
    SYM'nin bilinmeyenleri için birkaç bilgi vereyim.
    SYM (Sanyang) Taiwan'ın en büyük motosiklet üreticilerinden biridir. 1961 yılında kurulmuştur. İlk olarak adını 1977 yılında ilk Honda Civic otomobilleri üreterek duyurmuştur.
    2000 yılında seramik pistonu motosikletlere ilk uygulayan firmadır. Sanyang'da Toplam 2400 kişi çalışmaktadır.
    Aynı zamanda Hyundai otomobillerini ve Suzuki, Honda motosikletler için yedek parça üretimi yapar.
    Ürettiği seramik pistonlar ömür boyu garantilidir.
    Asya ülkelerinde çok yaygın kullanılır ve iyi bir marka olarak bilinir.
    İtalya'da ise %8'lik bir pazar payına sahiptir.
    Türkiye'de Motana (aslında suzuki türkiye) tarafından ithal edilmektedir. GTS 250'nin ithal edilme amacı ise Burgman 150 ila AN 400 için ara model bulundurma ihtiyacıdır.

Not; Türkiye ile ilgili olan son kısım bilgileri bizzat suzuki motosiklet bolumu muduru bay edmondo'nun kendi ifadesidir.

Motosikleti
    sh300
    Atlas, açtığınız konu başlığı iyi bir karşılaştırma imkanı sağladı. Sanırım pek çok kişiye yararlı olacaktır. Motosikletinizi aldıktan sonra izlenimlerinizi buraya eklerseniz çok işe yarayacaktır.

gropsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250
    bencede kesinlikle sym al derim.resimlerde pek ii çıkmamış ama yakından bakıldığında honda dylana göre daha şık ve kaliteli olduğu net olarak anlaşılıyor.bu arada sym nin performansı yabana atılmıyacak kadar mükemmel.bence performans olarak aralarında pek fark yok.burada bir abide var sym joyride 200 ve motor 93.000 km de ve hiçbir zaman yolda bırakmamış ve hala taş gibi.130 km max sürati var.ben biraz sürdüm gerçekten çok rahat ve seri bir motor.bu arada sym hakkında daha ayrıntılı bilgileri sym başlığında bulabilirsiniz.sym nin çin motorlarıyla uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.ben biizat kendim motorumu hem hondanın hemde yamahanın servislerne götürdüm ve elemanların lafı şu oldu^^abi bu motordaki işçilik hondada bile yok^^demişlerdi ve herkes öle diyor..çok baba motor çoooookk.
    dongul murat

Alıntı gropsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede kesinlikle sym al derim.resimlerde pek ii çıkmamış ama yakından bakıldığında honda dylana göre daha şık ve kaliteli olduğu net olarak anlaşılıyor.bu arada sym nin performansı yabana atılmıyacak kadar mükemmel.bence performans olarak aralarında pek fark yok.burada bir abide var sym joyride 200 ve motor 93.000 km de ve hiçbir zaman yolda bırakmamış ve hala taş gibi.130 km max sürati var.ben biraz sürdüm gerçekten çok rahat ve seri bir motor.bu arada sym hakkında daha ayrıntılı bilgileri sym başlığında bulabilirsiniz.sym nin çin motorlarıyla uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.ben biizat kendim motorumu hem hondanın hemde yamahanın servislerne götürdüm ve elemanların lafı şu oldu^^abi bu motordaki işçilik hondada bile yok^^demişlerdi ve herkes öle diyor..çok baba motor çoooookk.
    hiç honda dylan'ı kullandın mı?

Motosikleti
    sym gts 250
    kısa bir mesafde kullandım ama ayrıntılı bir şekilde inceleyip kullanmadım..noldu ki?bu arada polemik olmadan söliiim ben hondaya kötü demiyorum sadece bana göre joyride...
    dongul murat

polemikten değil ama bilmediğiniz konularda yorum yapıyorsunuz onun için sordum o soruyu..dylanla aralarında pek performans farkı yok demişsinde o yuzden sorma gereği duydum çünkü 5000km'yi devirmiş bi honda dylanı kullanmak ve öyle yorum yapmak gerektiğine inanıyorum..çünkü performans olarak çoğu çinli 250cc motorlarla kafa kafaya,150cc likleri saymıyorum zaten..kullanmadım ve yan yana getirmedik ama bu motora bence performans yönünden kafa tutabilecek tek motor 180cc-200cc gileralardır..sym alınır ama bana göre sadece konforu için...200cc lik bir motora o hp az olmuş..

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Biri performans mı dedi? Ben CBR lara toz yutturuyorum heh heh Her yolda kapışırım ilk 100 km.de beni gececek CBR 600 tanımıyorum.

Ama SYM nin de bagaj olayı çok iyi be! Ama ben olsam satarkende kolay satılabilcek, para eden motoru alırdım. Sonuçta 1 sene sonra sıkılıp daha iyisini mutlaka almak isteceksin. gts 250 lerin görüntüsü süper. ama aynı seyi joyride için söyleyemeyeceğim yakından incelenirse plastik aksamı çok kötü.
    Hayatonda

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    HONDA hayat onda

Motosikleti
    sym gts 250
    bu arada joyride 170 cc lik ir motordur.peki muratd sen hiç sym kullandınmı?bence kullanmadıysan kullan sonra yorum yap ben kullandığım için yorum yaptım...yani sölediklerim sallama değil bizzat sürdüğüm için konuşuyorum...bu arada tekrar sölüyorum SYM ÇİN MALI DEĞİLDİR VE UZAKTAN YAKINDAN ALAKSI YOKTUR....sym nin honda içinde parça ürettiğinide biliıosundur belki...
    dongul murat

PIPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Honda'nın dünyada kendini kanıtlamış bir marka olduğu aşikardır. Fakat SYM'nin seramik kaplı silindirin mucidi olduğunu ve 80 li yıllardan buyana Honda'nın performans otomobilleri için parça geliştirdiğini ve de ürettiğini çok az kişi bilir. SYM'nin İtalya gibi dev motosiklet pazarı bulunan bir ülkede pazar payının büyüklüğünü, hatta honda'dan daha çok sattığını da ülkemizde pek kimse bilmez.

Dylanmı, Joyridemı sorusu SYM'mi almadan önce benimde kafamı kurcalamıştı bir dönem.

Dylan güçlü bir motor, çok seri fakat kısa mesafeli yolculuklar için tasarlanmış, tek kişilik kullanım birincil tasarım kriteri olmuş bir model. Gücü ve Honda amblemi en büyük özelliği. Eksi yanı 2 kişilik kullanımda yolcu ve sürücü birbirine yapışık gidiyor adeta. Dolayısıyla orta ve uzun mesafeler büyük sorun oluyor. Bagaj hacmi yetersiz.

Gelelim Joyride'a
    Şu sıralar Türkiye'de pek tanınmıyor ama dünya SYM kalitesini uzun yıllar önce kabullenmiş. Uzak doğu üretimi olmasına karşın oranın en iyi birkaç firmasından biri.
    Joyride'da Dylan gibi emsallerinin aksine oldukça güçlü.
    Resimlerde belli değil ama joyride'ın dinamik çizgilere sahip harika bir tasarımı var.
    Joyride su soğutmalı, büyük ve konforlu olduğundan orta ve uzun yolda son derece başarılı.Çok büyük olmayan bir maksi scooter olması onu şehir içinde de oldukça başarılı kılıyor.
    Yakıt tüketimi son derece ekonomik. Sele altı bagajı inanılmaz geniş, her türlü ihtiyacınızı rahatlıkla alabiliyor. Kaskınız, montlarınız, fotoğraf makinanız, ayakkabılarınız vs...
    Tüm SYM'ler Türkiye'de yaygın Joyride servis güvencesinde, servise pek sık uğrayacağınızı sanmam ama yinede servis unsurunda hiçbir problem yok.
    Joyride'da en dikkat çekici noktalardan biri malzeme kalitesi. Bu sınıfta, bu kalitede üretim yapan markaların sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Ben 1,87 boyundayım eşim 1.70 ikimizin kilosu toplamda 145 ediyor, motorun hiçbir koşulda en ufak bir zorlanmasına bile tanık olmadık. Ayrıca boyunuz uzunsa motosikletiniz size yakışmalı, ben joyride 200 derim.

Bu da benim Joyride'ım;

Arsel Özgürdal / RC PIPER PILOT / SAMSUN

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler