Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Suzuki BURGAMAN 200 mü XMAX 250 imi

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhabalar ben mevcut fiddle 200i motorumu satıp BURGAMAN 200 veya XMAX 250 almak istiyorum önerileriniz nedir acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    istanbul nickli arkadasımız sana açıklama yapıcaktır
    YZFR25 bunu beğendi.

Tabii benim için çok önemli kısa süre içinde almayı planlıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    burgman çöp

her türlü yamaha xmax kullanacağın fiyatına göre en dengeli scooterdir hem parçası bol hem uygun yan sanayi pekçok parçası mevcut

malesef suzuki ye parça bulman bile mesele... usta bulmanda ayrı bir konu

ben 2015 model 57 binde aldım şu an 68 bine geliyor hala çiçek gibi gidiyor iki gözümün çiçeği,

Merak ettiğin herşeyi sorabilirsin kardeşim

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Konfor beklentin var ise burgman ama yok performans benim için ön planda yakıtta problem değil dersen xmax

Burgmanda usta konusuna gelince facebookta burgman grubunda bir bak bulursun
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    (+) Yönleri
    1) Bayiler burgmanı şu an 21.500 - 21.700 lira arası bir fiyata nakit olarak veriyor. Fiyat olarak xmax ten daha uygun.
    2) Herkesin altında olmaması beni en çok cezbeden tarafı oldu. Beylikdüzü - Bakırköy arası giderken en az 7 tane xmax görüyorum.
    3) Gösterge paneli, plastik malzemelerin kalitesi, en az orta halli bir arabada olduğu kadar kalitelidir.
    4) Taraflı tarafsız herkes burgmanın konforu konusunda hemfikir. Özellikle artçınız varsa, artçı konforu çok iyi, xmaxteki gibi peg yok, bildiğin basamak var sürücünün ayağını koyduğu yerdeki gibi.
    5) Sele altı bagaja 2 adet full face kask, başka ufak tefek eşyalar da konulabiliyor.
    6) Dunlop Scootsmart lastikler ile geliyor, bir çok kimse lastiklere bok atsa da ben lastikleri çok beğendim. Değiştirilmesine gerek olduğunu düşünmüyorum.

- Yönleri
    1) istanbu_gezg nickli kel kullanıyor.
    2) Aksesuar konusunda sıkıntılı, mesela arka çanta takmak isterseniz, hem givi hem de kappanın arka çanta taşıyı demiri şu an hiçbir yerde yok. Temmuz ayından sonra stoklarda olacak diyorlar. Orijinal olan aksesuarlarını almaya zaten para yetmiyor.
    3) Kavrama 3500 devirden sonra başlıyor. Tam kavrama 4000 devirde oluyor. İlk kalkışta biraz fazla bağırıyor ama kalkış titreşimsiz. Bu benim için bir - olmadı ama bilin diye yazdım.
    4) Bulunduğunuz yerde iyi bir suzuki servisi olması gerekiyor.
    5) İkinci elde xmax e göre zor satılabilir.

Şu an yakıt tüketimim 100 km'de 2.5 LT. Yaptığım total km 800. Aldığıma pişman olmadım.
    Umit1923, ryangt ve fadiyez07 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (+) Yönleri
    1) Bayiler burgmanı şu an 21.500 - 21.700 lira arası bir fiyata nakit olarak veriyor. Fiyat olarak xmax ten daha uygun.
    2) Herkesin altında olmaması beni en çok cezbeden tarafı oldu. Beylikdüzü - Bakırköy arası giderken en az 7 tane xmax görüyorum.
    3) Gösterge paneli, plastik malzemelerin kalitesi, en az orta halli bir arabada olduğu kadar kalitelidir.
    4) Taraflı tarafsız herkes burgmanın konforu konusunda hemfikir. Özellikle artçınız varsa, artçı konforu çok iyi, xmaxteki gibi peg yok, bildiğin basamak var sürücünün ayağını koyduğu yerdeki gibi.
    5) Sele altı bagaja 2 adet full face kask, başka ufak tefek eşyalar da konulabiliyor.
    6) Dunlop Scootsmart lastikler ile geliyor, bir çok kimse lastiklere bok atsa da ben lastikleri çok beğendim. Değiştirilmesine gerek olduğunu düşünmüyorum.

- Yönleri
    1) istanbu_gezg nickli kel kullanıyor.
    2) Aksesuar konusunda sıkıntılı, mesela arka çanta takmak isterseniz, hem givi hem de kappanın arka çanta taşıyı demiri şu an hiçbir yerde yok. Temmuz ayından sonra stoklarda olacak diyorlar. Orijinal olan aksesuarlarını almaya zaten para yetmiyor.
    3) Kavrama 3500 devirden sonra başlıyor. Tam kavrama 4000 devirde oluyor. İlk kalkışta biraz fazla bağırıyor ama kalkış titreşimsiz. Bu benim için bir - olmadı ama bilin diye yazdım.
    4) Bulunduğunuz yerde iyi bir suzuki servisi olması gerekiyor.
    5) İkinci elde xmax e göre zor satılabilir.

Şu an yakıt tüketimim 100 km'de 2.5 LT. Yaptığım total km 800. Aldığıma pişman olmadım.

yazık birde xmax a göre zor satılır yazmış asudhaushduahsduahsudh sen burgmanı alacak adam bulda zoru kalsın :D kimse almaz bunu

facebook a suzuki yaz burgmanın grubu bile yoktur ;)

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazık birde xmax a göre zor satılır yazmış asudhaushduahsduahsudh sen burgmanı alacak adam bulda zoru kalsın :D kimse almaz bunu

Yani sende haklısın, burgman ile artçıya at kafası giydirip tur atamazsın
    freewill, Lucas, istanbu_gezg ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti

https://www.facebook.com/groups/suzukiburgman/?ref=share

Biraz araştırma yapmak iyidir bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    adamın aklını bulandırmayın satacak olduğu zaman piyasa bitik diye ağlamasını istemiyoum üzülürüm
    YZFR25 bunu beğendi.

Motosikleti
    Motoruna temiz bakan herkes motorunu satar

Xmax hızlı gitmiyor eskisi kadar hem
    Piyasa hızlı dönüyor diye faiş fiyatlarfa 2. Ellerde hep ölü motorlara bile çok yazılıyor

Benim bindiğim 600f te öyle 2000 öncesi motosiklete 20bin isteyen var km az diye ( oynanma ihtimali %1000 felan )

Birde ekonomik durumu göz önüne alırsak burgman yakıt konusunda xmax e göre cimri kalıyor
    Xmax sınıfının en performanslı motosikleti olabilir ama beraberinde sınıfının en çok yakan modelide oluyor ve bu yüzden bu aralar bakanlar var

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    15 gun once bende bu ikilemdeydim. x max in sert olduğunu biliyordum. sifir burgman alacaktim piyasasi yok dediler bende 2. el aldim en azindan fazla zarar etmem diye 500 km yaptim simdi de keske sifir alsaydım diyorum omurluk makine çünkü. daha once yuksek cc de kullandim fakat burgman 200 yetiyor şu an.uzun yolda cok rahat titresim sifir bagaj desen benim hb araba kadar nerdeyse. tek sıkıntı sehir ici dur kalk ve dusuk suratlerde biraz zorluyor
    YZFR25 bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Burgmanı alan satmak istemiyor. Zira hem şehiriçi hem de şehirler arası kullanıma uygun ve kronik sorunu yok. 3 yıldır kullanıyorum 40bin km yi geçtim. Bakımlarını kendim yapıyorum bununla ilgili facebook sayfamız ve youtube kanalım mevcut. Eliniz birazcık olsun anahtar tutyorsa bakımları oldukça basittir. Masraf çıkarmaz oldukça az yakar. Gergeniş bagaj hacmi sayesinde dünyaları yüklersiniz. Artçınız varsa sabit olarak en çok o sevinecektir. Hem yüksekte kalması sebebiyle görüşü açık oluyor ve her yeri görebiliyor konforu sayesinde de yüzlerce km ağrı sızı yaşamadan yolculuk yapıyor. En güzel yanı ayak pegi yok. Boydan boya ayağını istediği konumda konumlayacak tek parça basamak var. İster ayağını uzatarak gider ister toplayarak. Koltuk oldukça geniş olduğu içinde rahat rahat hareket edebiliyor. Yedek parça sıkıntısı da yok ayrıca. Sadece kranej için beklersiniz ki onda da hemen hemen her markaya mahsus bir durum. Malum fazlasıyla dalgalı bir kurumuz olduğu için kimse pahalı parçaları stoklamak istemiyor. Burgmanı almadan önce 4 gün boyunca xmax kullandım. Kullandım derken satın aldım. Fakat konfor ve yakıt konusunda beni oldukça üzdü. 4. günün sonunda arkadaşıma satmak zorunda kaldım. Yeni xmaxler süspansiyon konusunda eski nesile nazaran daha başarılı fakat arkadaşım hala burgmana yaklaşamadığını söylüyor. Kendisi 2019 model 250 kullanıyor bu arada. Ayrıca aradaki fiyat farkıyla ekipman eksiğinizi tamamlayıp motorunuza aksesuar da alabilirsiniz. Amacınız konfor sorunsuzluk ve uzun yıllarca kullanmak ise burgman derim. Ama bir heves alıp biran önce elimden çıkarayım derseniz xmax işinizi görecektir. 2 motosiklet sizi kolay kolay üzmez tabi ki beklentiniz bu durumu oldukça etkiliyor. Her zaman derim deneme imkanınız varsa deneyin nihayetinde en son kararı verecek olan sizsiniz.
    Umit1923, fadiyez07, erensel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Evet gerçekten ikilemde kaldım fakat sizin tecrubeleriniz gerçekten çok önemli şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    abi piyasası olmayan motoru sana saplayacaklar

Alan satmak istemiyor çünkü alan satamıyor ;)

dışarı çık bakayım kaç tane burgman 200 var parmakla sayarsın ;)

Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim

Motosikleti
    abi piyasası olmayan motoru sana saplayacaklar

Alan satmak istemiyor çünkü alan satamıyor ;)

dışarı çık bakayım kaç tane burgman 200 var parmakla sayarsın ;)
    piyasasına bakmamak gerek. siz kullandığınız her araca emek harcayın güzel bakın daha ilana konmadan satılan ne araçlar biliyorum ben.
    mesela lada samara alırmısın ( sen almazsın piyasası yok diye ) ama daha arkadaşım belki satabilirim dedi ertesi gün satın almaya geldiler.

insanlar sizi bilsinler yeterli. bu şekilde ilana konmadan satılan araba motorsilet çok var. zaten ekonomi yeterince kötü
    insanlar 0 almak yerine düzgün binilmiş bakılmış araç almaya daha çok sıcak bakıyor

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ülke olarak ekonomimiz o kadar b.ktan ki herkes aldığı aracın 2. elini düşünüyor. İnsanların bazıları dar gelirlilik bazıları da çakallık sebebiyle alım satım ile para kazanma derdine düşmüş. İkinci el sitelerinin para kazanma kapısı zaten alım satım işi, keza noter dediğimiz gereksiz kurumun oluşma sebebi de bu.

Hal böyleyken insanların aldığı ürünün değerinin düşme korkusunu anlamak mümkün olsa da, sevdiği/beğendiği istediği ürünü /aracı almak isteyen insanları sırf ikinci eli kötü diye farklı ürünlere yonlendirenleri de anlamıyorum. Bırakın insanlar istediğini kullansın. Bilgi vermek uyarmak evet ama her 2 mesajdan birinde "ikinci eli kötü" okumaktan baydim ben.

İkinci el kötü olmasin diye hepimiz mt25, r25, xmax mi kullanalım?

Mutlaka yazdıklarıma kızacak, bozulacak, burun kiviracak, 2 günlük kullanıcı sen ne bilirsin diyecek kişiler çıkacaktır, umrumda da değil açıkçası bu meretleri keyfi için sürüyoruz çoğunlukla. Alım satım yapmak isteseydim galerici olurdum

Mobilden yazdım, noktalama sorunları ve anlatım bozuklukları için kusura bakmayın.

Keyifli ve güvenli sürüşler.
    YZFR25 bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    almadan satmayi dusunmeyin arkadas.keyfini sürün sadece. her kör saticinin bir kör alıcısı var demisler.cin mali degil yine japon her turlu satilir

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neyse ki az daha koy araba al (Doğan SLX) diyen çıkmıyor artık.
    Ben olsam hangisi tutulmuyorsa onu alırdım. Çünkü ülkede bir motorlu taşıtın tek tutulma nedeni ikinci elinin değer kaybetmemesi, elden çabuk çıkarılabilmesi. Diğer kriterler niyeyse hiç bir alıcıyı ilgilendirmiyor.
    YZFR25 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)