Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter için kask önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.
    Şimdilik scooter kullanıyorum ama ileride vitesli alacağım bu yüzden her ikisine de hem sağlamlık hemde görünüş bakımından uyacak kask arıyorum.
    Şuan elimde LS2 F353 var geçen sene aldım gayet de işimi gördü. Şimdi bunu 2. kask yapıp kendime 1. kask olarak daha sağlam bir şey planlıyorum.

Şöyle,
    Entegre güneş vizörlü
    M ve ya L beden olabilir (Şuanki kaskım M beden)
    Tercihen Kırmızı-Siyah-Beyaz karışımı ya da düz siyah
    500TL geçmezse çok iyi olur. (2. el olabilir temiz olduğu sürece)

Givi 50.5 Tridion --- 450TL
    Givi 50.4 Sniper --- 250TL Entegre güneş vizörü sökülmüş yerine filmli ana vizör takılmış (Akşamları görüşü zorlaştırıyorlar karanlık camlar o yüzden pek içime sinmedi ama fiyat bu kadar cazip olunca gözüme takıldı... )
    İkiside 2. el ama gidip kontrol ettim en ufak çiziğine kadar sağlam içleri tertemiz.

Sizin de önerebileceğiniz bir şeyler varsa çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Bir kere 2. el kask almayı doğru bulmuyorum. Ne olduğunu kaska bilmiyoruz. Kask 1 metreden yere mi düştü? kazaya mı karıştı? Geçmişte yaptığım bir kaza sonrası kafamı yere ilk düşüş anında çarpmama rağmen ilginçtir ki ufak bir çizik haricinde birşey yoktu. Ama ben o kaskı hemen 2. el olarak sattım. Şaka şaka tabiki satmadım direk çöpe gönderdim. Kaskın markası Scorpion Exo 500. Ucuz da bir kask değildi zamanında.
    Diğer bir mevzu da kaskın ömrü 5 sene gibi düşünelim. Kaza bela olmazsa 5 sene yani 60 ay kullanacaksın, en değerli uzvun kafanı koruyacak. Maksimum verebileceğin parayı verip en iyisini almalısın. Ve verdiğin parayı 60 a böl, komik bir rakam çıkacak. Mesela 1800 TL verdiğini düşün. 1800/60 =30 TL 2 paket sigaraya parası yani...
    Önereceğim kaska gelelim şimdi;ben dik sürüşe göre tasarlanmış Shark Speed R2 tavsiye ederim. R2 olanı yeni modeli. Üretim tarihine bakarak ve kafanda deneyerek almalısın. Raf ömrü+kullanım ömrü 5-6 sene gibi düşün maksimum. Kaskı kafana takıp mağaza içinde 10-15 dakika çene bağlantısı da nizami takılmış vaziyette duracaksın. Sonra kaskı çıkartıp aynanın karşısına geçeceksin. Alnını, şakaklarını ya da kafanın arkasına baskı yapmış mı ? Eğer yaptıysa bir büyük bedeni deneyeceksin. Diyelim ki bir büyük bedende kafanın herhangi bir bölgesine baskı olmadı. O zaman 2. aşamaya geçiyoruz. Kask kafanda takılıyken ve çene bağlantısı nizami olarak takılıyken peki nizami takma nasıl oluyor? Çene bağlantısını elinin başparmağı sıkı bir şekilde bağlantının arasına girebilecek şekilde olana kadar sıkıyorsun.Baş parmağın silme girmiyorsa rahat giriyorsa çene bağı gevşek olmuş dmeektir.Bunu sağladıktan sonra kaskı iki elinle tutup kafanı sabit tutarak ileri vgeri ve sağa sola çekeceksin eğer kask kafanda sabit kalmayıp dönüyorsa kask kafana büyüktür demektir.
    Kaskın küçük bedeni kafana baski yaptı bir büyük bedeni de kafanda oynadı o zaman ne yapacaksın demek ki o kaskın formu sana Uygun değil. Aaa bir de kaskın formu mu varmış ! Evet var. Long, Intermediate, Round. Kafanın tipini belirleyip kafa f9rmuna uygun form üreten marka modellere yöneleceksin. Velhasılı kask işi en zor işlerden biridir.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Konu üstteki mesajda çok güzel açıklanmış. Benim tavsiyem sırf tasarımdan dolayı AGV alıp o güzel kulaklarınıza rüzgar sesiyle rahatsızlık vermeyin.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu üstteki mesajda çok güzel açıklanmış. Benim tavsiyem sırf tasarımdan dolayı AGV alıp o güzel kulaklarınıza rüzgar sesiyle rahatsızlık vermeyin.
    Bu konuyla ilgili de şunu eklemek isterim. Belli süratlerin üzerinde “sessiz kask” diye birşey yoktur. Dolayısıyla şehiriçi/şehirdışı, kısa mesafe/uzun mesafe, düşük sürat/yüksek sürat demeden her koşulda ve her zaman kulak tıkacı kullanmak gerekli. Kulak sağlığı için çok önemli. Sünger tipi olup kulak kanalını tamamen tıkayan tipler haricinde filtreli tip olan silikon kulak tıkaçları sesi tamamen kesmezler düşünülenin aksine, sadece yüksek frekanslı sesleri filtrelerler. Rüzgar sesi gibi mesela. Korna sesi motorun kendi sesi gibi sesler halen duyulabilir. Tavsiye ederim. Benim için kask kadar elzem bir ekipmandır.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    Peugeot / Django
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyla ilgili de şunu eklemek isterim. Belli süratlerin üzerinde “sessiz kask” diye birşey yoktur. Dolayısıyla şehiriçi/şehirdışı, kısa mesafe/uzun mesafe, düşük sürat/yüksek sürat demeden her koşulda ve her zaman kulak tıkacı kullanmak gerekli. Kulak sağlığı için çok önemli. Sünger tipi olup kulak kanalını tamamen tıkayan tipler haricinde filtreli tip olan silikon kulak tıkaçları sesi tamamen kesmezler düşünülenin aksine, sadece yüksek frekanslı sesleri filtrelerler. Rüzgar sesi gibi mesela. Korna sesi motorun kendi sesi gibi sesler halen duyulabilir. Tavsiye ederim. Benim için kask kadar elzem bir ekipmandır.
    sizin önerebilecğeiniz bir kulak tıkacı varmı acaba ? nispeten ucuz yollu ?

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Kulak tıkaçları zaten ucuz şeyler motosiklet mağazalarından almadığınız sürece. Bi eczaneye gidip alabilirsin. Plastik birbirine ip yada benzeri şekilde bağlı olanlar daha kullanışlı, kullanmadığın zaman boynunda sallandıra bilirsin

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı nmax58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin önerebilecğeiniz bir kulak tıkacı varmı acaba ? nispeten ucuz yollu ?
    https://www.ismont.com.tr/u/33497/3m...AaAoZXEALw_wcB

https://www.koctas.com.tr/kulak-tika...m_action=click
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)