Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ktm Duke 390 vs Honda Cbr500R

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu iki motordan(duke390 vs cbr500r) birini alacağım, size de sormak istedim görüşleriniz nelerdir sizce hangisini almalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Elmayla armutu karşılaştırmamızı istemişsiniz. Cbr500r torku yüksek duke 390'dan daha güçlü karenajlı bir motosiklet rüzgardan korunduğu içinde yüksek hızlarda daha rahat seyahat edebilirsiniz oturuş pozisyonu da rahat sport-touring ayarında bir motosiklet. uzun yolda bütün isteklerinize cevap verir. Duke390 daha şehiriçinde kıvrak seri bir motosiklet. Ben a2 ehliyetim olduğu için alınabilecek en güçlü motosiklet cbr500r dı görünüşünü de çok beğendiğimden tercihim bu yönde oldu. Motorla ilgili sorularınız olursa cevaplarım.
    Armonras bunu beğendi.

Alıntı Erenk34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elmayla armutu karşılaştırmamızı istemişsiniz. Cbr500r torku yüksek duke 390'dan daha güçlü karenajlı bir motosiklet rüzgardan korunduğu içinde yüksek hızlarda daha rahat seyahat edebilirsiniz oturuş pozisyonu da rahat sport-touring ayarında bir motosiklet. uzun yolda bütün isteklerinize cevap verir. Duke390 daha şehiriçinde kıvrak seri bir motosiklet. Ben a2 ehliyetim olduğu için alınabilecek en güçlü motosiklet cbr500r dı görünüşünü de çok beğendiğimden tercihim bu yönde oldu. Motorla ilgili sorularınız olursa cevaplarım.
    Naked ve racing kıyası biraz saçma olmuş evet ama güç açısından abarttiginiz gibi bir fark yok hatta kalkışlarda belli hıza kadar Duke 390'in önde olacağını düşünüyorum ,390i olan tanıdığınız varsa bir roll-drag bekleriz ; )
    Armonras bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Bu iki motor tarz olarak farklı olabilir, farklı ihtiyaçlara cevap veriyor olabilir yinede kıyaslama yapılabilecek orta segment yakın güç ve fiyat bandındalar. Benim tercihim cbr dan yana olurdu.
    Armonras bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam şehiriçi için Duke alırdım . Benim asıl merak ettiğim aynı başlıkla neden 2 farklı konu actin ?
    Armonras bunu beğendi.

[/COLOR]
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam şehiriçi için Duke alırdım . Benim asıl merak ettiğim aynı başlıkla neden 2 farklı konu actin ?
    Hocam ilk konuyu açarken birden kapandı ben de açılmadı sandım tekrar açtım meğersem açılmış kaldıramıyorum da :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Alıntı Erenk34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim açıklamanız ve görüşleriniz için ancak benim bir sorum daha olacak, daha önce hiç cbr500r’a binmedim boyum 1.65 kullanabilir miyim? Sıkıntı olur mu?

Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naked ve racing kıyası biraz saçma olmuş evet ama güç açısından abarttiginiz gibi bir fark yok hatta kalkışlarda belli hıza kadar Duke 390'in önde olacağını düşünüyorum ,390i olan tanıdığınız varsa bir roll-drag bekleriz ; )
    Olsa mutlaka yapardık. Kalkışlar biraz sürücülere de bağlı ama cbr'ın 0-100 değerleri daha iyi 100 den sonra da 390lara ihtimal vermiyorum. Ayrıca duke un vites aralıkları daha kısa.
    Armonras bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    İkisinide kullanmış biri olarak cbrı tercih ederdim. Hatta şehir içi ağırlıklı kullanıcaksam cb500f olurdu seçimim.
    Armonras bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Birde ktm e çanta takılmıyor mu hiç görmedim çanta takan
    Armonras bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Alıntı Armonras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

Hocam ilk konuyu açarken birden kapandı ben de açılmadı sandım tekrar açtım meğersem açılmış kaldıramıyorum da :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Çok teşekkür ederim açıklamanız ve görüşleriniz için ancak benim bir sorum daha olacak, daha önce hiç cbr500r’a binmedim boyum 1.65 kullanabilir miyim? Sıkıntı olur mu?
    Bayilerde ikisinede oturup bakmanızda fayda var sonra sıkıntıya girmenizi istemem cbr yaklaşık 200 kilo ama ilk motorunuz filan olucaksa kesinlikle ikisinide önermem veya dikkatli kullanmanızı öneririm pahalı motorlar sonuçta hor kullanmaya gelmez.
    Armonras bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    @zaferce'nin karşılaştırması:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ilastirma.html

CB500F, CBR500R aynı motor sayılır zaten.
    Armonras bunu beğendi.

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Cbr 500 var 168 boy sorun yaşamıyorum ama bildiğim kadarıyla 390 ların sele 3 santim daha büyük.
    Armonras bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ktm 690 duke
    kıyas kabul etmeyen karşılaştırma. +1 duke 390
    Armonras bunu beğendi.

Beklentin nedir ,
    Senin süreçten geçtim CBR 500 r aldım iki sene önce . Bu süre zarfında beş altı adet de Duke görmeye gittim.

Uzun yolda kulanacagım diyor isen Duke e göre cbr500 daha iyi biri çift silindir dıgerı tek silindir .

Şehir içi apachilk yaoacagım şehir içi hep
    kulanacagım diyor isen bariz tartışılmasız dük daha iyi daha hafif .

Cbr almam da iki sebep var Duke alıp piyango almak istemedim sorunlu bir motor blogu var ne zaman patlayacıgı belli olmayan birde ben CBR iki kez yurtdışı yaptım anlayacağın uzun mesafe kulanıcısıyım haftaya kuş adasına gideceğim motor ile
    Erenk34 ve Armonras bunu beğendiler.

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beklentin nedir ,
    Senin süreçten geçtim CBR 500 r aldım iki sene önce . Bu süre zarfında beş altı adet de Duke görmeye gittim.

Uzun yolda kulanacagım diyor isen Duke e göre cbr500 daha iyi biri çift silindir dıgerı tek silindir .

Şehir içi apachilk yaoacagım şehir içi hep
    kulanacagım diyor isen bariz tartışılmasız dük daha iyi daha hafif .

Cbr almam da iki sebep var Duke alıp piyango almak istemedim sorunlu bir motor blogu var ne zaman patlayacıgı belli olmayan birde ben CBR iki kez yurtdışı yaptım anlayacağın uzun mesafe kulanıcısıyım haftaya kuş adasına gideceğim motor ile
    Hocam peki boy sorunu yaşar mıyım? duke 390 biraz daha küçük bir makine olduğu için onda yaşamam gibi geliyor ama cbr500r bilmiyorum

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    390 küçük olmasına rağmen selesi yüksektir. 500'lerin sele alçak.
    Armonras bunu beğendi.

Alıntı Armonras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam peki boy sorunu yaşar mıyım? duke 390 biraz daha küçük bir makine olduğu için onda yaşamam gibi geliyor ama cbr500r bilmiyorum
    Boyun kaç cm bilmiyorum ben 170 im hiç bir sorun yok
    Armonras bunu beğendi.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı Orange_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kıyas kabul etmeyen karşılaştırma. +1 duke 390
    Kesinlikle. Honda, tamamen boşuna imal etmiş CBR500'ü. Hem çok yakıyor, hem oturuş pozisyonu gereği uzun yolda çok yorucu, hem ataleti yok, hem servisi pahalı, hele ki yedek parça fiyatları ateş pahası, doğru düzgün aksesuar bulamıyorsun turlara çıkmaya imkan sağlayacak.

Halbuki Duke 390 öyle mi? Tasarımı gereği uzun yolda çok başarılı; sürücü neredeyse hiç rüzgar almıyor, yakıt tüketimi çok düşük, bakımları oldukça makul fiyatta, yedek parça dedin mi neredeyse şarküteride dahi bulabiliyorsun üstelik uygun da fiyatlarla. Ebatları da 1.50 boydan 1.90'a kadar herkesin rahatça kullanabileceği ölçüde optimal. Efsane yani.

Hıh, CBR imiş.
    emremm, Armonras ve MotoNoob bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Yeni kasa Duke 390 değilse alınmaz.Eski kasasının motor bloğu çok sıkıntılı.Forumda bi RC390 kullanan arkadaşın ki kol çıkarmıştı ayrıca çok fazla yağ yakıyorlar diye duydum.
    Erenk34 ve Armonras bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa Duke 390 değilse alınmaz.Eski kasasının motor bloğu çok sıkıntılı.Forumda bi RC390 kullanan arkadaşın ki kol çıkarmıştı ayrıca çok fazla yağ yakıyorlar diye duydum.
    Duke 390 ve RC 390 yurtdışı forumlarda, sosyal mecralarda blok patlatmasıyla ve sağlamlılığın düşük olmasıyla biliniyor. Yeni kasası da performans olarak daha kötü 160 a gelmeden tıkanmaya başlıyor
    Armonras bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)