Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pcx ve Nmax

Motovento
    REKLAM ALANI

Pcx ce Nmax arasında hangisi uzun ömür kalite kolay elde çıkma olarak daha iyidir.
    İkisininde birbirlerine üstünlükleri sö konusu abs vs.
    Pcx manyaj yedi eski kasasından bahsediyorum.2014-2015-2016
    Yılları içersinde hangi marka modeli tercih etmeli.

Malum sitede nerdeyse pcx sayısı ,Nmax sayısının nerdeyse 2 katı..
    Yani dolaşımda daha fazla pcx bulunmakta.
    Buda aklıma daha iyi piyasası olduğunu getirmekte.

Birkaç Farklı forum ve yorum bölümlerinde pcx in malzemelerinin yedek parçasının daha bulunabilir olduğu,daha uzun ömürlü göründüğü vs vs yazılar var.
    Bu şartlar ve çokca uzun süre kullanım vs daha uygunu hangisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

2015 model 5000-6000 km arası 1-2 tane nmax buldum gözüme çarpan,
    2016 pcx de var keza 6000-7000km civarı hangisi tercih edilmeli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NMAX 155
    PCX daha konforlu ve yedek parçası daha uygundur.
    NMAX PCX'ten bayağı sonra cıktı piyasası yok değil oda çok rahat satılır FREN-GİDİŞ-ABS-YOLTUTUŞ olarak PCX'e fark atar ama KONFOR KISMINDA KAYBEDER

Peki...

Nmax ve Pcx de hangisi daha uzın ömürlüdürler.
    Tabii ki kullanım şartları da önemli ancak eşit şartlarda ömrü fazla olması beklenir.
    Alınca şöyle 8-10 sene bizimle kalmalı.

Motosikleti
    MASH150/PCX150/MT25/XMAX250/DOWNTOWN350
    Alıntı attci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki...

Nmax ve Pcx de hangisi daha uzın ömürlüdürler.
    Tabii ki kullanım şartları da önemli ancak eşit şartlarda ömrü fazla olması beklenir.
    Alınca şöyle 8-10 sene bizimle kalmalı.
    Japon olduğu için her ikiside uzun ömürlü motor. Zaten bir motosikletin ömrü ortalama 10 senedir. Ama bu kişiden kişiye kullanıma bağlı olarak değişir.
    2015 model pcx150 2 sene kullandım, ara sıra yakın arkadaşımın Nmax motoru kullanma şansımda oldu.
    Pcx daha ağır basıyor her yönden, Görüntü olarak daha iyi, oturma pozisyonu çok rahat ve denge olayı mükemmel.
    2. el piyasası çok iyi. Ben 8e aldım 9a sattım.
    PCX ler 2011 yılında piyasa çıktı. Fiyatıda 4650 çok iyi hatırlıyorum Demek istediğim modelin piyasa çıkalı 7 sene olmuş ve sağda solda kenara atılmış PCX hiç görmedim.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de nmax var gayet memnunum. ABS fren olması avantaj. Bir kez kullanmak zorunda kaldım kazadan kurtardı beni. Konfora gelince PCX kullanmadığımdan bilmiyorum ama Nmax amortisörlerinin sert olması nedeniyle konforsuz. Gerçi bu hem avantaj hem dezavantaj çünkü virajlarda sert amortisör daha güvenli.
    Pcx'in sevemediğim bir yönü bisiklet lastikleri Kalın lastik her zaman yola daha iyi tutunur ve buda bi nevi güvenlik unsurudur.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Pcx çok konforlu bir motosiklet özellikle artçı için.. Pcx üzerindeyken hıza takılmadığınızda bi xmax aramıyorsunuz. Motosikletin ömrü hakkında yorum yapmak imkansız kullanıma bağlı ikiside aynıdır. Biri nmaxi 60 bin kullanır bi başkası n max 20 bin km sonra kucağına alır. Motosikletinizi bakımsız bırakmayın bir sıkıntı yaşamassınız.

ABS şart derseniz mecbur nmax diğer butun özellikler pcx yok amartisor virajı iyi aldırmıyormus yok yola yapısiyormus,hava cıva ,bu skuterlerin kullanım amacı bellidir ,konfor olmazsa olmaz benim dusuncem ..

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS şart derseniz mecbur nmax diğer butun özellikler pcx yok amartisor virajı iyi aldırmıyormus yok yola yapısiyormus,hava cıva ,bu skuterlerin kullanım amacı bellidir ,konfor olmazsa olmaz benim dusuncem ..
    Her ikisini de test ettikten sonra nmax aldım bir çok artısı var nmax in abs daha kaliteli lastik dijital gösterge daha ferah selesi tabi bir de performans. Ben özellikle iki kişi artçılı test ettim her ikisini de aynı güzergahta aynı rampada dur kalk ve fren yol tutuş testi konfor vs...

Gözlemlerim;
    Nmax 125 pcx 150 den daha performanslı(2016 model) rampanın en dik yerinde nmax 125 hiç zorlanmadan kalkarken pcx150 zorlanarak hareket etti.Hızlanması da ramparlardaki dur kalklarda nmax önde.

Frenleme ve yol tutuş nmax abs li olmasının geniş ve nispeten kaliteli lastikleri ve sert süspansiyonları ile pxc 150 den önde.

Göstergelerin okunur ve fazla detayları ile nmax önde.

Aynalar pxc de mükemmel olmasada nmax den önde.Nmax de aynalara alışmak zaman alıyor.

Konfor oturma pozisyonu ve sele olarak nmax yumuşak süspansiyon ile sarsıntısız yaylana yaylana sürüş pcx de.

Bakım aralıkları nmax de 6000km pcx de 2000km.

Sele altı her ikisinin de hemen hemen aynı genişlikte olmasına rağmen pcx de kitapçıklar ruhsat için ayrı bir göz var bu kullanışlı.

Yine pcx de 4 lü flaşör ön de kapaklı bir göz ve çakmaklı soketi gibi artıları var. Nmax da kapaksız daha geniş dik bir göz var 2018 modelleri dahil çakmaklık usb soketi 4lü flaşör yok.

Bana pcx kullanırken güvenli gelmedi nmax da kendimi daha rahat hissettim sert süspansiyonları ne kadar bozuk yollarda konforsuz sürüş yapmanıza neden olsada nmax de tedirğin olmadım. Pcx bozuk yolda yumuşak konforlu sürüş sağlasada asfaltta nmax le aralarında bir fark gözlemleyemedim.

Bana nmax daha huzur ve güven verdi.Bakım aralıklarının daha uzun olmasıda tercihimde oldukça etkili oldu.

Artçı rahatlığı hususunda her ikisinde de artçınızla sıkışmadan selede rahat rahat oturtabiliyorsunuz ama nmax da artçının ayakları bacaklarınızın arkasına durduğunuz zaman değiyor yani ayaklıklara topukları koyup oturursa bu sıkıntı yaratıyor pantolonun arkası kirlenip sinir bozuyor.Sert arka süspansiyon artçıyı bozuk yollarda arnavut kaldırımı yollarda sarsıyor.Pcx de bu sorunları yaşamıyorsunuz,aksine daha yumuşak süspansiyonlar salına salına girerken artçıya ayrı bir keyif veriyor.

Sonuç olarak hangisini alırsanız alın önce test edin.Asfat kullanımında birbirine yakın konfor sunarken bozuk arnavut taşlı yollarda nmax konforsuz kalıyor.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Nmax kullandim 6 ay cok keyifli motor cok ekonomik.

Nmaximi pcx sahibi bir abim aldi. Konfor haricinde her yonden pcx ten iyi oldugunu soyluyor. 4 yillik pcx kullanicisi. Bu arada aldigimin ustune fiyata sattim piyasasi cok iyi. Baska da isteyen vardi. Ayrica abs de onemli bir faktor. Bunu da goz onunde bulundurun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)