Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr'den yüksek cc ye / tracer 700 fikri / Tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar
    23 yaşındayım 2016 da ilk ehliyetimi aldım.Ehliyetimi alabildikten ancak bir yıl sonra 2017 nin Haziran ayında 12 bin km de ybr 125 aldım.Motosikleti almadan önce herhangi bir deneyimim bulunmuyordu özel sürüş eğitimi vs de almadım.Bugün 1 yılını dolduruyor ve 29 bin km de 17 bin km bir yılda yaz kış okul iş ev arasında bütün ihtiyaçlarımı karşıladı yağ tahliye yuvası haricinde bir sorun yaşatmadı.Bu arada bu hacimle İstanbul'dan Gelibolu'ya gittim geldim.Aletten çok memnundum fakat yağ tahliye yuvasına diş açıldıktan sonra motorda aşırı bir titreşim gaz yememe durumu hissediyorum sebebini bilmiyorum soğumaya başladım.Son 5 gün İstanbul'da ilk defa araba kullandım ve çok zorunda olmadığım sürece hayat boyu bu şehirde araba kullanıcısı olmayı planlamıyorum bu yüzden arabaya verilecek bütçenin çok daha azına güzel motosiklet araştırıyorum.Otoyolları çok aktif kullanıyorum ve ybr nin gücü yetersiz olduğundan arkamda bir tedirginlik hissediyorum.Patlayan bir güç ve teker işleri bana göre değil,ben biraz keyifçiyim şehir içinde yaz kış işe gidip geleyim,uzun yola da gelsin konforundan da ödün vermesin istiyorum.
    Şimdi bu beklentilere mukabil aklımda tracer 700 var hem az yakıyor hem sport turing hemde sınıfına göre en uygun fiyatlı.Dört mevsim kullanacağım için gaz tepkisi ve hafifliği itibariyle kış aylarında tedirginlik yaratır mı ? Diğer marka model tavsiyelerinize açığım. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eğer bütçe yetiyorsa tracer 700 hafifliği, gücü ve yakıtı ile çok güzel motosiklet. SS, Naked, cruiser vs farklı sınıf bir alternatif aramıyorsanız tracer 700 mantıklı.

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bütçe yetiyorsa tracer 700 hafifliği, gücü ve yakıtı ile çok güzel motosiklet. SS, Naked, cruiser vs farklı sınıf bir alternatif aramıyorsanız tracer 700 mantıklı.
    Hocam ss oturuş pozisyonuyla beklentilerime uymuyor.Naked rüzgar alıyor.Cruiser ise gündelik ihtiyaçlara, yakıtıyla ve ağırlığıyla fazla değil mi?

Alıntı demiralper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ss oturuş pozisyonuyla beklentilerime uymuyor.Naked rüzgar alıyor.Cruiser ise gündelik ihtiyaçlara, yakıtıyla ve ağırlığıyla fazla değil mi?
    Kafandaki tip sport touring ise ve bütçe yetiyorsa o fiyatlarda alınabilecek başka alternatif göremiyorum demek istedim. Yani doğru motorun peşindesin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hayatında hiç sürmediysen ağzın açık kalıcaktır ybr den sonra.benimde hedefimdeki motor kısmetse alıcam ama ne zaman bilmiyorum.o klasmanda daha iyisi yok denebilir tabi beklenti meselesi.2018 modeller hala gelmedi fiyat patlaması olucak onlarda japon üretimi o yüzden ötv oranından dolayı 50 bn tl olucaktır.o yüzden gelemiyor gelirse piyasa yükselicek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Naked rüzgar alıyor diyorsanız tracerda nakeddan kalır değil. Ben tracer900 kullandım mt09un tur camı takılmış versiyonu gibi geldi 😊
    Mt07 kullanıcısıyım motor bloğu aynı, yakıt/performans bakımından ideal motosiklet diyebilirim. Canını çıkarsam 6 dan fazla yakmadı, 90-100km/h ile 3.5 ları görmeniz mümkün.

Tecrüben biraz daha olsa idi , benim tenere der idim , ancak bu şartlarda ve rüzgar konusunda tenere dahi rüzgar tokadı ile sersem eder insanı , tabii boy/fizikte gerektiren bir makinadır. (3-4 kuvvetinde ruzgardan bahs ediyorum)

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı demiralper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    23 yaşındayım 2016 da ilk ehliyetimi aldım.Ehliyetimi alabildikten ancak bir yıl sonra 2017 nin Haziran ayında 12 bin km de ybr 125 aldım.Motosikleti almadan önce herhangi bir deneyimim bulunmuyordu özel sürüş eğitimi vs de almadım.Bugün 1 yılını dolduruyor ve 29 bin km de 17 bin km bir yılda yaz kış okul iş ev arasında bütün ihtiyaçlarımı karşıladı yağ tahliye yuvası haricinde bir sorun yaşatmadı.Bu arada bu hacimle İstanbul'dan Gelibolu'ya gittim geldim.Aletten çok memnundum fakat yağ tahliye yuvasına diş açıldıktan sonra motorda aşırı bir titreşim gaz yememe durumu hissediyorum sebebini bilmiyorum soğumaya başladım.Son 5 gün İstanbul'da ilk defa araba kullandım ve çok zorunda olmadığım sürece hayat boyu bu şehirde araba kullanıcısı olmayı planlamıyorum bu yüzden arabaya verilecek bütçenin çok daha azına güzel motosiklet araştırıyorum.Otoyolları çok aktif kullanıyorum ve ybr nin gücü yetersiz olduğundan arkamda bir tedirginlik hissediyorum.Patlayan bir güç ve teker işleri bana göre değil,ben biraz keyifçiyim şehir içinde yaz kış işe gidip geleyim,uzun yola da gelsin konforundan da ödün vermesin istiyorum.
    Şimdi bu beklentilere mukabil aklımda tracer 700 var hem az yakıyor hem sport turing hemde sınıfına göre en uygun fiyatlı.Dört mevsim kullanacağım için gaz tepkisi ve hafifliği itibariyle kış aylarında tedirginlik yaratır mı ? Diğer marka model tavsiyelerinize açığım. Teşekkürler.
    Yapma-etme kendine acı...10bg'den 74 bg'e geçilmez,araya orta siklet bişey sıkştır. 250-500cc arası birşey.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    MT-07
    https://youtu.be/jBl9QR3LGK0?t=9m9s

Nedense paylaşma gereksinimi hissettim.

Evet bu incelemeyi bir kaçkere izledim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Bir yerde katılıyorum ama 390 duke fiyatının 36 bin e dayandığını görünce insanın düşünesi gelmiyor.Bir de şunu düşünüyorum orta siklet alsam 1 yıl sonra satacağım.İstiyorum ki aldığım alet beni minimum 3-4 yıl götürsün.

Motosikleti
    MT-07
    Bende heyecanını ve ekonomik nedenlerini anlıyorum lakin kendini ne kadar tutabileceksin? Dominar'ım ile sırf ABS'si var die yapmadığım şaklabanlıklar yapıyorum ki ABS bir tırtlasa canım yanar, bir anlık dalgınlıkla mesela Emniyet şeridinden basan Passat'ın önüne geçtim vs vs vs. Motor iyidir, hoştur emme, birden ışıkları söndürüverir. Ybr ile girmediğin viraj açılarına, çıkmadığın süratlere, o süratlere giderken geçen sürenin hızına bu motor kadar ulaşamazsın. Şimdiden hayırlı olsun lakin genede ilk 5000km sen ybr sürdüğünü düşünerek dozajlamaya çalış o gazı, elbet full açtığın vakitlerde olacak ama ne kadar alışırsan, o kadar iyi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    bence araya bir ara cc'li motor sıkıştır(400 olur 500cc olur) 1 sene daha bu km'lerde tecrübe et, inan pişman olmazsın, sonra gönül rahatlığıyla geçersin, çünkü iki motor arasında mukayese edilemeyecek farklar var.

kendimi övmek adına demiyorum ama dile kolay 13 yıl motor üstünde geçti, 100bin km den fazla şehir içi uzun yol, yaz kış yağmur çamur, 500-125cc arası motorlarımla tecrübelerim var, araba desen bir o kadar hem de lanet istanbul trafiğinde, daha büyük cc'leri de ara sıra deneme şansım da oldu, şimdi msx 125'den sonra haldur huldur bu motora geçerken bile çok düşünürüm, tecrübelerim bile biraz zamana ihtiyacım olduğunu aşırı dikkatli kullanmam gerektiğini söyler,güvenlik için ekipmanı bile değiştirmeli en iyilerini almalısın, öyle senin gibi 2. seneye geçmiş, 17bin km yol yaptım diye 125 lik bir motordan geçmek, bana göre akıllıca ve sabırlı bir iş değil, tabi ki karar senin, ben olsam dediğim gibi ara cc bir model seçerim, satması kolay, ikinci el temiz, sonrası zaten gelecek rahat rahat.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence araya bir ara cc'li motor sıkıştır(400 olur 500cc olur) 1 sene daha bu km'lerde tecrübe et, inan pişman olmazsın, sonra gönül rahatlığıyla geçersin, çünkü iki motor arasında mukayese edilemeyecek farklar var.

kendimi övmek adına demiyorum ama dile kolay 13 yıl motor üstünde geçti, 100bin km den fazla şehir içi uzun yol, yaz kış yağmur çamur, 500-125cc arası motorlarımla tecrübelerim var, araba desen bir o kadar hem de lanet istanbul trafiğinde, daha büyük cc'leri de ara sıra deneme şansım da oldu, şimdi msx 125'den sonra haldur huldur bu motora geçerken bile çok düşünürüm, tecrübelerim bile biraz zamana ihtiyacım olduğunu aşırı dikkatli kullanmam gerektiğini söyler,güvenlik için ekipmanı bile değiştirmeli en iyilerini almalısın, öyle senin gibi 2. seneye geçmiş, 17bin km yol yaptım diye 125 lik bir motordan geçmek, bana göre akıllıca ve sabırlı bir iş değil, tabi ki karar senin, ben olsam dediğim gibi ara cc bir model seçerim, satması kolay, ikinci el temiz, sonrası zaten gelecek rahat rahat.
    İyi niyetiniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hepsini dikkate alacağım takipteyim.
    Metela bunu beğendi.

noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/jBl9QR3LGK0?t=9m9s
    Nedense paylaşma gereksinimi hissettim.
    Özlemişiz be Barkın`ı. Allah rahmet eylesin.
    @demiralper Tracer700 güzel seçim, bir çok artısı var. Lakin Barkın Bayoğlu çok haklı.
    Tracer700 yerine, aynı segmentte olup, daha uysal, daha sakin gaz tepkileri olan Honda nc700-750x düşünmez misiniz?
    Yakıt ekonomisi, kask alan bagajı süper. Bir sele modifikasyonu ile tüm isteklerinizi karşılayabilir

Motosikleti
    honda cb500f
    Altin elbiseli adamin incelemesi var makina kafana gecer diyor.
    Bi arkadas dinlemedi mt07 aldi teker yapmis ayaginda platinle geziyor simdi.
    Bende ybr den cb 500f ye gectim o bile zorluyor ara ara. Bence gecme 700.luge 500.luk te fazladiyla is guruyor.
    Bide ybr surerken virajda nerdeyse yatmiyorsun buyuk makinada viraja girmek bile mesele.
    Sehir icinde kullaniyorsan agirlikli olarak250.cc veya 300cc scoter bile dusunebilirsin. Mesala honda forza 300.guzel.
    Buyuk cc yorucu oluyor.
    Para icin canini tehkikeye atma. Eger kismet olurda 500.luk falan alirsan burda seni uyaran arkadaslara hak vereceksin. Hakketen bu bile fazla diyceksin

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altin elbiseli adamin incelemesi var makina kafana gecer diyor.
    Bi arkadas dinlemedi mt07 aldi teker yapmis ayaginda platinle geziyor simdi.
    Bende ybr den cb 500f ye gectim o bile zorluyor ara ara. Bence gecme 700.luge 500.luk te fazladiyla is guruyor.
    Bide ybr surerken virajda nerdeyse yatmiyorsun buyuk makinada viraja girmek bile mesele.
    Sehir icinde kullaniyorsan agirlikli olarak250.cc veya 300cc scoter bile dusunebilirsin. Mesala honda forza 300.guzel.
    Buyuk cc yorucu oluyor.
    Para icin canini tehkikeye atma. Eger kismet olurda 500.luk falan alirsan burda seni uyaran arkadaslara hak vereceksin. Hakketen bu bile fazla diyceksin
    Teşekkür ederim scooter düşünmüyorum.Ama yorumları dikkate aldığımda daha düşük cc bir geçiş motosikleti almak daha mantıklı gibi araştırıyorum.

cbr125 ten nc700'e geçtim.

düşünebilirsiniz.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    BMW F650 araştırın derim.
    Bence en iyi başlangıç motoru bu alet.
    Hatalarınızı affeder.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)