Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM DUKE 250 / HONDA CB 250R / YAMAHA MT 25

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba iyi günler herkese bugün bir kaç motor marka ve model de kıyaslama yaptım. 250cc kapasitede KTM DUKE 250 / HONDA CB 250R / YAMAHA MT 25 modellerinden hangisini tercih etmelyim avantajları dez avantajları nelerdir önerilerinizi paylaşır ve yardımcı olabilirmisiniz. Bu konuda tecrübesizim şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Paran varsa mt-25 abs tek geçerim (ilk motorunsa önermem)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    duke 250 keyifli motosiklet, az yakıt, fahiş parça fiyatı fahiş yetkili servis fiyatı.
    Cb250r kullanmadım ama teknik verilere bakarsak az yakıt, honda parça fiyatı ucuzluğu ve honda yetkili servis ucuzluğu.
    Mt25 en hızlı, en çok yakan, parça fiyatı olarak ktm den ucuz hondadan pahalı. Diğerlerine göre az titreşim.

hepsi harika motorlar ama ülkemizde servis,bol ve ucuz yedek parça önemli . Honda önde bu konularda .

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    hondaa ve Yamaha arasinda kal sonra tek silindir Hondayi ele

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Bahsettiğin mt25 te abs yoksa ele gitsin. Gücüne aldanmayın. Tek başına bir gösterge değil. 2 kez mt25 aldım pek memnun kalmadım. Cb250r denemeye değer

Motor konusunda hiç tecrübem yok ilk motorum olucak aslinda daha önce hiç motor kullanma deneyimim olmadı işe gidip gelmek yakın mesafe ulaşımı için kullanmak için düşünüyorum bunun için 50cc mptorlara baktım öncelikle mondial revival / pegouth kisbbe / honda today gibi modelleri inceledim 250cc lerin görğnüşüne tutuldum resmen ilk motorum oldugu için fazla gelebilir mi bu modellerin 125 cc lik lerine mi bakmalıyım sizce yoksa scooter nuked arası honda mx 125 mi daha uygun olur benim için birazda gösteriş ariyorum motorda anlıyacagınız

Merhabalar,
    Bu konuyu gordum bende foruma uye oldum.

Uzun suredir motor almak için araştırma yapıyorum, paylaşmak istedim.
    Uzun yol yapmak istiyorum: 250cc
    Scooter olmasın, yarış yapmıcam: Naked
    Satışı kolay olsun, değer kaybetmesin: Yamaha, Honda
    Acemiyim, yeni başlıcam: ABS'li olsun
    bu şekilde seçenek daraltınca aynı arkadaşın dediği motorlara vardım bende.

Bunlar arasında bizim gibi acemileri en üzmeyecek motorun Honda CB250R ABS olduğuna karar verdim. Şöyleki,

1. fiyatı diğerlerine göre daha uygun. Liste fiyatlarında 2017 MT-25 ile aynı, KTM'den 2bin küsür TL ucuz.
    2. honda yedek parçaları daha uygun ki bizim gibi ilk kez motor alacaklar için iyi bişey,
    3. hondanın servis ağı daha iyi
    4. yine bizim gibi ilk defa alacaklar için mt25 yada duke 250 deki tork farkı pek birşey ifade etmiyor, ki ilk devirlerde daha iyi ve daha az yakıyor deniliyor
    5. ağırlık olarak daha hafif 20kg kadar. bu da duruşlarda bayırlarda diğerlerine göre daha avantaj ilk defa kullanacaklar için.
    6. dunlop tekerler ile geliyor ki ayrıca teker masrafından kurtarıyor. yamahada irc var, yağışlı havalarda, virajlarda çok kötü, rosso 2 ile değişin diyolar hemen. duke'yi bilmiyorum.

eksi olarak
    1- ne kadar eksi bilmem ama ben yamahanın şekline bayılıyorum. kaslı duruyor. hondanınki biraz daha yumuşak geliyor, daha entel gibi. az daha çıkabilsem gözüm kapalı alırdım mt-25 abs
    2- yeni bi motor olduğundan aksesuar temini konusunda yetersiz. lakin çözülür diyolar.
    3- tek silindir. yamaha çift silindir. yüksek hızlarda özellikle titreşimi ve sesi etkiliyor buda. birde motor ömrünü etkiler sanırım ama o zamanları görmeden satılır muhtemelen.
    4- ekranda vites görünmüyor. lakin az kulak varsa problem olacağını sanmıyorum.

250'lik naked alacağım dersen benim görüşüm bu şekilde Honda'dan yana yani. Okuduğum kadarıylada gayet memnun kullanıcılar. Bende alma aşamasındayım henüz.
    bayi 21bine bırakırsa bir şekilde alacağım.
    kask, eldiven, mont, ayakkabı, kilit, alarm, korumalar alınacak daha.
    epey maliteli olacak ama zehiri aldık bir kere panzehiride burda.

Motor konusunda hiç tecrübem yok ilk motorum olucak aslinda daha önce hiç motor kullanma deneyimim olmadı işe gidip gelmek yakın mesafe ulaşımı için kullanmak için düşünüyorum bunun için 50cc mptorlara baktım öncelikle mondial revival / pegouth kisbbe / honda today gibi modelleri inceledim 250cc lerin görğnüşüne tutuldum resmen ilk motorum oldugu için fazla gelebilir mi bu modellerin 125 cc lik lerine mi bakmalıyım sizce yoksa scooter nuked arası honda mx 125 mi daha uygun olur benim için birazda gösteriş ariyorum motorda anlıyacagınız
    yakın mesafe için 50cc yeter ama şeklin olmaz. bütçeni yazarsan ona göre birşeyler yazılır.

harabe35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    Dostum bende şuan senle aynı aşamadayım. İlk motosikletim için seçimimi CB250R dan yana kullanacağım. MT bunların içinde en hızlı olanı ancak yakıt maliyeti ve 0 km fiyatı ile en pahalısı. Ktm nin ise bu 2 japona göre sert amortisör ve konforsuz olduğu biliniyor, ancak bu spor sürüş virajlarda daha karakteristik bir duruş sergilemesine yol açıyor. Neo Sport cafe tarzı, yeni nesil ABS, düşük yakıt sarfiyatı ile (malum benzin 6 küsürlerde) ben Honda yı öneririm. Herşey son hız değil. Benim için tasarım da önemli. Sen de diğer arkadaşların da tavsiyelerini göz önüne alarak ne istediğine karar verip seçimini ona göre yapabilirsin.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr mi, cbf mi, tvs mi?
    Throwbackledim

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    2018 mt25 abs ve r25 önceki modeller kadar yakıt konusunda savurgan olmadığı bir çok inceleme ve test kullanıcılar tarafından da onaylanan bir gerçek. MT 25 yumuşak süspansiyon rahat ve alçak sele ile sürüşü keyifli gelmişti ben test ederken 2016 modeldi sanırım abs olmaması ve ırc lastikleri bana güven vermemişti.Hızlanması vites geçişleri frenlemesi başarılı,yalnız ırc ler kayıyor. Eksoz tasarımını beğenmemiş olsamda yanlara çanta takmaya müsait.

Cb250R test etme imkanım olmadı bayii de incelemem neticesinde işçilik ve malzemesi çok başarılı geldi bana hatta oturma pozisyonu biraz daha rahat gibi ama sele sert hiç bir şekilde ne yanlara o iri eksozdan ne de arkaya kuyruksuz tasarımdan çanta takılamıyor. Çok güzel bir tasarımı olmasına rağmen çanta takılamaması bence en büyük eksiği yanınızda eşya taşımayacak artçılı gezmeyecekseniz cb250r tercih edilir.

KTM maalesef test edip inceleme imkanım olmayan bir model iyi yada kötü birşey diyemeyeceğim.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    duke 250 yi ele bence baştan

Motosikleti
    Suzuki GW 250 F
    Ben bu senenin sonuna doğru duke 250 abs almayı düşünüyorum. İncelemelerde de konfor sorununu çözdükleri söyleniyor. Elinde 2017 duke abs si olan bir cengaver bizi bilgilendirse konu toparlanır.

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Param olsa şimdi gider cb250r alırım. Neden?
    1.Şekli şemali yerinde - bu açıdan mt25 de şahane.
    2.Benim ikinci motorum olurdu birincisi 18 hp idi bu 27 hp olur harika olurdu deneyim kazanmak içi - bu açıdan mt25 daha agresif ama o da şahane.
    3.Fiyatı uygun (diğerlerine göre-aslında şöle 15bin falan olsa süper olurdu), ekstra lastik masrafı olmuyor (bildiğim kadarıyla), yedek parça daha uygun - bu açıdan mt25 için bişey demiyorum.
    4.Şehir içi kullanım için daha uygun, gaz tepkileri daha yumuşak ve alt devirleri daha canlı (tek silindirin avantajı) - bu açıdan mt25 şehir içinde tat vermeyebilir, şehir dışına çıkarım desem zaten rüzgar olayından dolayı r25 daha uygun.

İşte benim düşüncelerim de bunlar, hangi motoru alırsan al tekerin düz bassın ALLAH kaza bela vermesin...
    Not: Ktm hakkında hiç bilgim yok bu yüzden bişey yazmadım.

Merhabalar. Ben de Duke250 ve Cb250r arasında kalmış durumdayım. Bu hafta karar verip birini alacağım. Honda ile aklımı kurcalayan tek konu zincir sesi. Aktif kullanıcılardan bu konu hakkında yorum alabilirsem çok sevinirim. Bir de Duke’ü Honda’ya göre yaklaşık 1500₺ uyguna alabiliyorum. Fiyat/performans olarak mantık Duke diyor, lakin fotoğrafını her gördüğümde gönül Honda diyor; kafam çok karışık kazasız sürüşler dilerim.

Ben eski bir kullanıcısı olarak KTM'nin düşük CC motosikletlerini pek tavsiye etmiyorum, görünüş olarak tamam ama parça kalitesi ve işçilik olarak geride kalmış.

aynı durumdayım. konuyu açan arkadaş aldı mı motoru ?

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Aynı paralara vstrom250 yi tavsiye ederim hem kalitesi daha yüksek hemde yani başlayacağın için daha uysal

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Aynı yoldan geçtim sonuç: cf moo 250 nk (maddiyat)

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Ktm parçası çok pahalı arkadaşım ön amortisörleri değiştirecek oldu 500 € fiyat vermişler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler